Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4mie


L4mie
veterán

A Cube i7 Book az i7 Stylus utódja. Core-M rendszerű tablet 100.000 Forint alatt!!!

Kijelző méret 10.6" felbontás 1080p
Kompatibilis a Wacom 1024-nyi nyomásérzékenységű tollaival .
Processzor: fejlesztett Core M3-6Y30 /Skylake alap/
Csatlakozók: USB 3.1 Type C, Micro USB 3.0, Micro SD kártyaolvasó, AC nyílás.
RAM : 4GB DDR
HDD: 64 GB M.2. 2242 SSD / szétszedés után cserélhető nagyobbra eddig 256 osra vannak neten példák/
Wifi: Dual Band Intel Wireless AC (Intel 3165)
Dokkolható billentyűzet 2 darab USB 2.0 porttal.
Több infó, videók, hőmérsékleti, etc módok, akciók, beszerezhetőségről infók:
[link]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2) L4mie


L4mie
veterán

Nos,
Én múlt héten rendeltem egyet a banggoodtól, éppen tűkön ülve várom, hogy megjöjjön :P
A billentyűzetet balga módon a gearbesstől rendeltem, mivel nem találtam banggoodon, persze van ott is, csak keresni kellett volna.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3) L4mie válasza L4mie (#2) üzenetére


L4mie
veterán

ma jött meg, két dolog.
nem eredeti dobozan, ennek valszin az adó elkerülési próba az oka,
másik meg, hogy persze, hogy elcsípték, így 1 hetet még állt a postán. :(
eddig poziív a benyomás. de csak pár percem volt nyomkodni.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#4) L4mie


L4mie
veterán

gyári 64 GB-os SSD értékei:

[link]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5) L4mie


L4mie
veterán

Összességében nagyon jó kis tablet, így pár nap használat után.

Méretben subnoti, sajnos nekem egyenlőre pici.
Kijelzője nagyon szép, nem hiába surface 2-től örökölte.
Wacomos toll részt még nem próbáltam, majd szerzek egy wacomot kölcsön akkor megnézem, hogyan működik.
Nekem picit szűkös a 64GB-t.
Így jön hozzá a 256-os SSD. Sajnos ebben a méretben az SSD-k elég drágák. :( 30k alatt nem volt...
Ha SSD-t cserélem, kap majd egy újrapasztázást is, mivel a gyári megoldáson lehet javítani 10-15 fokot.
Akkuidő eddig átlag 5 óra, de rendesen még nem teszteltem.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6) L4mie


L4mie
veterán

speedtest eredmény: UPC 240/20 as net, TPlink 1043 ND router Wifi

[75/20] ami szerintem nem rossz WiFin :)

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#7) L4mie


L4mie
veterán

Megjött a 256-os Transcend M2-2242 es SSD. !
Sikerült kicserélni, ezzel párhuzamosan a melegedési gondra a neten ajánlott megoldást is megcsináltam a gépen.
Elsőnek SSD tapasztalat:
A gyári se volt rossz olvasási szemszögből, korábbi postban van eredményem vele, de írásban gyenguska volt.
Na ez majdnem 3x gyorsabb írásban.
Íme az eredmények:
[kép]

Hőmérséklet: Neten az a javaslat, hogy a proci és a "hőpajzs" közötti termoszagot kicserélni egy rézlapra, alá-fölé paszta, majd némi szalagot tenni a hőpajzs tetejére.
jelentem a megoldás
-15-20 fokot javított.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8) L4mie


L4mie
veterán

Én eladtam a tabletet,
mivel rájöttem, hogy nekem túl pici, és inkább beszereztem egy könnyű 14" os lapost.

Maga a tablet szerintem tökéletesen hozza az elvárt dolgokat, gyors, nagyon szép a kijelzője :)
Billentyűzete is jóféle, szóval tablet minőségben nem kívánnék jobbat. csak pici volt...

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#9) ha3oem


ha3oem
csendes tag

Hello ! valaki tudja ,hogyan kell a recovery particióról visszaállítani a rendszert ?

ha3oe/Misi

(#10) skyli


skyli
senior tag

Sziasztok :))

Én is rendeltem egy ilyen tabletet gearbestről ^^
289.99$ volt, így még akkor is megéri, ha megvámolják :)

Továbbá rendeltem hozzá egy csomó dolgot :D

Táska:

http://www.ebay.com/itm/282049447959

Hőcsökkentő cuccok :D

http://www.ebay.com/itm/182266506559


https://www.aliexpress.com/item/1-pc-20X20X1mm-Heatsink-Copper-Shim-Thermal-Heat-Sink-Pads-for-Laptop-GPU-VAG-PAD-DV2000/32621353209.html


https://www.aliexpress.com/item/Blue100mmx100mmx1mm-GPU-CPU-Heatsink-Cooling-Thermal-Conductive-Silicone-Pad/32655801602.html

Toll:

Ez 15000-re jött ki szállítással lengyelországból, de szinte sehol se lehet már kapni, csak a galaxy note verziót, aminek alapjáraton rossz az offsetje a miénkez és nem akartam kockáztatni. Lehet kalibrálni, de nem tudom, hogy lesz -e olyan pontos, mint ez, amit direkt ezekhez gyártottak :) Ez az egyik legjobb toll a tabletünkhöz, csak úgy néz ki, hogy már nem nagyon gyártják. Még nem jött meg.

https://sklep.wacom.pl/piorko-bamboo-stylus-feel-cs-300w-biale-do-urzadzen-z-technologia-wacom-feel-it-p212

Billentyűzet:

Ez már megvan és elég jó :)) Olyan mint egy laptop billentyűzet, teljes méretű, de mégis kicsi, remélem be fog férni a laptoptáskába, amit rendeltem. Annyira nem kicsi, de legalább vékony :)

http://www.argep.hu/product_2433374.html

Adata Premier Pro SP900 256GB M.2 2242 SSD 20000-ért

(A bolt ahonnan vettem már leszerepelt nálam - Mercateo, de csak ők árusították. Mindenhol kifogytak belőle :o Tracking alapján ma jön a csomag :o nagyon remélem, hogy semmi hiba nem lesz vele, mert a bolt nekem ezelőtt soha nem válaszolt egy gariztatandó ventilátoromra)

http://www.argep.hu/main.aspx?suche=adata+sp900+256gb+2242

Állvány :D

http://www.ebay.com/itm/391554466995

[ Szerkesztve ]

(#11) skyli válasza skyli (#10) üzenetére


skyli
senior tag

Az ssd meg is jött :D nagyon pici, kár hogy nem tudom tesztelni :D

(#12) skyli


skyli
senior tag

Ma megjött ^^ Eddig minden jó, most szeretném kicserélni az ssd-t benne nagyobbra :)

(#13) skyli


skyli
senior tag

Amúgy 92000 volt nekem vámmal együtt a gép :) Eddig nagyon elégedett vagyok vele :) A lol is szépen fut közepes grafikán, fullhd-n. Lehet csinálok majd egy tesztet róla :3 bár szerintem béna vagyok az ilyesmiben :D
Inkább csak egy listát írok, hogy mi tetszik benne és mik a hibái :)

(#14) kovacs65 válasza skyli (#13) üzenetére


kovacs65
senior tag

Jó kis gép ez, több, mint egy hónapja használom.
Két alkalommal volt vele gondom. Elfelejtette, hogy honnan kell bootolni, ilyenkor a bios-ban ismét ki kellett választani az SSD-t.
Jó és gyors.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#15) skyli válasza kovacs65 (#14) üzenetére


skyli
senior tag

Na végre még valaki :D

Eddig csak arra nem jöttem rá, hogy a kínai bootlogót hogy lehetne cserélni.. :D De tényleg gyors, nekem annyira nem is melegszik. Amikor beleraktam a 256-os ssd-t, tettem egy 1mm-es hővezető szilikonréteget a proci fölé, csak a mélyedésbe. Eddig csak ettől és a 75mv-os undervolttól nem melegszik fel túlzottan, legalábbis 90fok alatt volt mindig. Gyárilag elvileg 100 fokot is el tud érni (ekkor veszi vissza a procit azthiszem). Egy baj lett, hogy olyan fél mm-t kijön bal-felül a kijelző - ezt mindig visszanyomom, de rendeltem hozzá fél mm-es hővezetőt és fél mm-es rézlapot is (1mm-eset is, de azt nem tettem be, szerintem vékonyabb kell, mert nincs annyi hely ott). Így majd végül még hidegebb lesz, de már ennyitől is jó :) Kinyitni kicsit szenvedés volt, de nem tettem benne kárt :D

A kijelzője is jó, egész erős a fényereje, bár a színek élénksége lehetne jobb. A gyári fólia tényleg karcolódik, de úton van egy üvegfólia :) Tollal is nagyon jó kezelni és rajzolni rá, szépen érzékeli a nyomáserősséget.

Az aksiidő max 6 óra, ha csak mondjuk olvasunk rajta, akkor lehet jóval több is, szerintem nem vészes. Fényerőt le kell venni, és beállítani a processzor max használatát kicsit visszavenni, így nem kapcsol be a turbo boost és kevesebbet fogyaszt (windows energiabeállítások).

(#16) kovacs65 válasza skyli (#15) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nálam fényerő max 25% szokott lenni.
Nagy terhelés nem jellemző. Vonaton dolgozok vele.
Leginkább office és file műveletek.
256 GB és rezes is.
Kb 20%-kal erősebb, mint a céges PC.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#17) Panda500


Panda500
újonc

Nem tudja valaki, az i7 stylushoz való kijelzövédök jók ehhez?
Nem nagyon sikerül üveget találni rá :(

[ Szerkesztve ]

(#18) skyli


skyli
senior tag

Én vettem rá egy üveget, ma jött meg, szerintem jó lesz, mert nem változott semmit se a mérete vagy ilyesmi.. Csak még nem raktam fel >< a gyári fóliára olyan jó rajzolni, nem tudom hogy lesz az üveggel :D illetve még nem karcos az se, mert új még azért a gép :D Ha felrakom, majd elmondom, hogy milyen :)

(#19) safizoo


safizoo
tag

A kollegámnak van ilyen és imádja. Meg nem válna tőle. Egyedül amiért panaszkodik, hogy a tappancs az alján lejön és nem találja, hova tette ,amit vett hozzá.
Mindenesetre az jó, hogy már lehet használtan is találni!

(#20) skyli válasza safizoo (#19) üzenetére


skyli
senior tag

Milyen tappancs? :o

(#21) ANOka


ANOka
őstag

Tervezem egy ilyen tablet vásárlását.
Kaphatnék egy kicsit több infót az "SSD melegedéséről"?

(#22) ANOka válasza ANOka (#21) üzenetére


ANOka
őstag

"Tervezem egy ilyen tablet vásárlását."
Megrendeltem egyet. :)

Kaphatnék egy kicsit több infót az "SSD melegedéséről"?

[ Szerkesztve ]

(#23) skyli


skyli
senior tag

Első ilyen rajzom :$ és nem igazán szoktam rajzolni >< de megszerettem nagyon ezt a kis tabletet :3

ClipStudio-t használtam :) ez a legjobb szerintem, szépen kezeli a magasabb dpi-t, a tollat és az ujjat is, normális a kezelőfelülete és sok jó funkciója van :)
Ebből indultam ki:

Szóval szerintem nagyon jó vele rajzolni, bár kalibrálásnál, ha próbálom, kalibrálni, mindig sokkal rosszabb lett eddig utána elég hamar, így a gyárin hagytam.. ezzel a szélek nem jók annyira, de amúgy rendben van :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Doky586 válasza skyli (#10) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Banggood-on ezt a tollat kínálják a Cube i7 Book-hoz. Miért nem ezt vetted? ezt tartod pontatlannak?

[ Szerkesztve ]

(#25) Laja333 válasza Doky586 (#24) üzenetére


Laja333
őstag

Beszámolók alapján nem éri meg az árát az a toll, mert nem elég real feel. Sőt páran valami barna vackot kaptak meg, nem azt, ami a képen van.
Én is inkább egy Wacom Bamboo Stylus Feel Carbon-t vettem hozzá, tökéletesen működik, igaz, majdnem 3x annyiba is kerül. :DDD A Wacom Bamboo Stylus Feel for Galaxy Note is jó hozzá, és az kb 12e Ft.

Fujitsu T5000 lehet még érdekes, 2 gomb + radír. :)

(#26) ANOka válasza Laja333 (#25) üzenetére


ANOka
őstag

Azokat a tollakat igazán linkelhetnéd, ha már megemlíted...
Lustaság: fél egészség! :DDD

(#28) ANOka válasza Laja333 (#27) üzenetére


ANOka
őstag

Köszönöm! :R

(#29) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Sziasztok!
Remélem még olvassátok :D Azt szeretném kérdezni, hogy a kijelző és az üveg között látni-e rést, vagy OGS megoldása van ?
Köszi ! :R

-

(#30) ANOka válasza GoldhandRent (#29) üzenetére


ANOka
őstag

???
Van ilyen gépem, de nem tudom, hogy miről beszélsz... :F

(#31) GoldhandRent válasza ANOka (#30) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Van ez a kínai tabletek rossz pontja, hogy a kijelző és az üveg között rés van. Ha oldalról nézed, egy jó 1-1.5 mm fekete csík van a megjelenített tartalom síkja, és a védőüveg síkja között.
Ellenpélda az, mikor nincs ez a hézag, azt nevezik lamináltnak, vagy telefonoknál OGS (one glass solution)-nek.

Nem OGS (Teclast X98 Pro):

Laminált OGS (Cube i7 Core M):

[ Szerkesztve ]

-

(#32) ANOka válasza GoldhandRent (#31) üzenetére


ANOka
őstag

Tegnap nézegettem oldalról, de nem (igazán) tudtam megállapítani, hogy melyik a kettő közül. :(
Ha választanom kellene, akkor inkább nem OGS, de ez csak magánvélemény.

A kijelzővel használat közben nincs probléma, hozza azt, amit elvárok/elvárható tőle.

[ Szerkesztve ]

(#33) GoldhandRent válasza ANOka (#32) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Most eléggé felment az ára.. Ti honnan vettétek ?

-

(#34) ANOka válasza GoldhandRent (#33) üzenetére


ANOka
őstag

BangGood volt még tavaly.

(#35) darthsmoke válasza ANOka (#34) üzenetére


darthsmoke
Korrektor

Banggood-on most van 20%-os kupon, és úgy csak 80e Ft... ;]
Megéri szerintetek?

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#36) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Ha a Banggood-ról rendelem, mennyi az esélye, hogy vámot kell utána fizetnem?

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#37) ANOka válasza darthsmoke (#36) üzenetére


ANOka
őstag

Megéri, én is olyasmi árban vettem.
NL postával rendeld...! (Mást nem írok, mert az fórum szabályba ütközik.)

[ Szerkesztve ]

(#38) ANOka


ANOka
őstag

A tulajdonosoktól kérdem (nekem is ilyen tablet van):
Lehet ezt a gépet USB-C-n keresztül tölteni? Ha igen, hogyan, mert nekem még nem sikerült. :(
Ha rádugok egy töltőt az USB-C portjára, akkor a LED pirosan kigyullad, érzékeli, hogy szuflát kap, de a Win szerint az akku nem töltődik. :((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.