Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)

Hozzászólások

(#106) proximus válasza DrSoul (#99) üzenetére


proximus
senior tag

Naszóval. A swap -ot itt a Windows -ra értettem, mert két vinyónál jót tesz ha a 2. -ra teszed, persze csak akkor számít, ha sokszor kifutsz a RAM -ból. A játék is arra vonatkozott, hogy pl. nekem 256 RAM van, de ha Alt +Tab -ot nyomok NFSU alatt, és Ctrl+Alt+Del(XP -nél:) ), akkor rögtön 400 Mega van lefoglalva,:( tehát jócskán swappol a win. A Cylinder -t a Bios -ban megnézheted hogy mennyi. Pl. a régi 10G -s Quantumomon nem lehetett gond sehol, mert nem volt még 1024 -se a Cyl. szám, de a 60 -as Seagate-m,:)) már igencsak 7297 Cylinder.:) Szóval irány a bios, és arányosan megnézed hogy nem lesz -e 1024 -en túl, ha a Quantum 2. part -jára akarsz Linuxot tenni.

Nem rossz a Fat egyáltalán, csak kicsit talán már túlhaladt rajta az idő. Az NTFS pedig igencsak rafinált, és modern ahoz, hogy a jelen körülmények közt is helytálljon.:)
Bár ha Win9x alatt is használni kell időnként, akkor egyértelműen Fat32. Amúgy nekem is az van rajta.:) Mondjuk nem is olyan rég történt, hogy írtam a Fat -ra(Linux-ból), és hanyatt vágta magát: ''Darált'' egyet a vinyó, ami annak volt köszönhető, hogy a Linux gyorsan le, majd felcsatolta a part. -ot csak olvasható módban.:) A Win-es chkdsk volt a megoldás a ''D'' -men lévő ''kamu'' mappára.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.