Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29) Protoss válasza viharhozo (#19) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali Viharhozo!

1,
Köszi a kioktatást, de mint említettem SP1 fent volt/van. (Igen egyszerű módszerrel ellenőriztem vezérlőpult-> Programok telepítése eltávolítása és ott vigyorog sp1 ühümm, de ha akarod akkor elküldöm a screen shootot) 2 napig ment, 3 nap krepa az egész rendszer lelassult tőle (menü vezérlés egyebek) formázás magához tért. Érdekes az utolsó 80 gigen nem sérültek az adatok.

Gondolkodjunk, ha a probléma az, hogy amikor 137 giga fölé érek akkor elkezdi ''előről'' írni a vinyót. (Ugyebár 20+60+80, akkor a 80 gigásnál az utolsó 23 giga már az első 20 gigásban kovályog.) Ezért elszáll az első 20 giga. Kínkeservesen megformáz, a vinyo magához tér, DE akkor a 137 giga fölötti résznek el kellett volna vesznie, DE NEM a 80 gigás (utolsó) logikai driveon NINCS adat vesztés!!!

Tehát akkor valami nem gömbölyű itt az sp1 tételnél.

2,
Jó pár vinyót vettem már és eddig mind hibátlan volt. Ezért viszonylag nyugodtan vettük tudomásul, hogy kifogtunk egy sz@rt. Azért az már durva, hogy tesó garancia érvényesítés miatt 1 hete kovályog a cégek között (nem garázs cégek között).
1 eszközre még elfogadom, hogy gázos és irány visszagariba, de azért amikor már a második vinyót cipeled vissza 1 héten belül. :(
Ezzel meg már mehetsz ki a sunyiba, mert a 3 nap letelt és ugyebár csak a samsung szervíz foglalkozik vele. Ráadásul most a hiba ''eltünt''. Kérdés: vajon mikor jelenik meg újra??? Bátran másoljunk rá és majd x hónap múlva bukunk adatot?

Drágábbak is nos egy kicsit néz körbe az árlistákon, az eltérés nem jelentős ebben a kategóriában. Röviden a maxtorok az olcsóbbak, seagate és samu egy árban van. Talán ezért vezette be a samu (a piaci belépés gyorsítása végett) a 3 éves garit. Az, hogy roppant megbízhatóak majd az idő eldönti, egyenlőre a samsung csak sugalni, akarja, hogy ő megbízik a termékében.
Pl.: a Daewo 3 éves garival adta a kocsikat piaci megjelenésekor, a Nissan is bevezette a nyújtott garit 5 évre. De a Daewoo piaci belépés gyorsítása miatt (sok garis kocsi ment vissza, a garancia ellenére is). A Nissan a tapasztalatai alapján vezette be az 5 éves garit. Honnan lehet ezt tudni? Németországban a legritkábban meghibásodó kocsi (a német autóklub felmérése alapján) lett, talán nem véletlenül vezették be ezek után az 5 éves garit.
Tehát a samsung most daewo taktikáját folytatja, és a befolyt pénzekből biztos, hogy fejlesztéseket finanszíroz.

Ha kicsit figyelmesebben olvasol, akkor feltünne, hogy nem kivántam vagdalkozni csak a sok himnusz mellett megemlíttem a samu vinyók árnyoldalát is.
Ami miatt viszont joggal dühös lehetnék, hogy sehol a csomagoláson, se az eladók, nem jelzik, hogy ennek milyen op. rendszer.
Kb olyan mintha az erősítőkre nem írják rá hogy hány ohmos hangfalakat visel el.
Szóval nem kell a hattyú halálát előadni, hogy hogy merek a samu ellen ágálni.

3,
Apropó neked van saját tapasztalatod ezzel a típussal? Ha meg csak kötözködni tudsz akkor nem érdekel az ige hírdetésed, mert nem volt igazán informatív a hozzászólás.

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Csalódtam a samsungban (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.