Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) erahurka válasza darvinya (#2099) üzenetére


erahurka
félisten

Algopyrinből van ivós verzió és kevésbé bántja a gyomrot? Na ennek utánanézek majd!

(#2102) Findzs válasza Drizzt (#2094) üzenetére


Findzs
addikt

Nekem akkor volt hasonló fájdalmakkal teli időszakom amikor szűkületem volt. Pont ott ahol írtad jobb oldalt középtályon. Ott csatlakozik be a vékonybél a vastagbélbe. A dokim szerint a crohn betegek nagy többségénél itt van legtöbbször aktív gyulladás.
Emiatt lyukadt ki 2 helyen a vékonybelem és kellett kivágni belőle.
Ez 2008 ban volt. Azóta szedem a gyogyókat (szerintem indokolatlanul sokat) és a szükület szerencsére nem jött még eddig vissza.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2103) vans? válasza erahurka (#2101) üzenetére


vans?
őstag

Ne alapozz erre szerintem, nem tudnek ra logikus magyarazatot, miert jobb az ampulla... Amiben raciot latok, az a kup meg az injekcio.

Egyebkent utanaolvasva a Paracetamol nem okoz fekelyt, mindenhol ezt irjak.

hábm bábm

(#2104) darvinya válasza vans? (#2100) üzenetére


darvinya
titán

Elég a nagy dózis, de gy.fekélyt valójában a vivő anyag okoz, ami a legkevesebbet tartalmaz az ampulla.
Minden más fajtánál vivő anyag annyira sok és ugyanúgy májat terheli.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2105) Drizzt válasza Findzs (#2102) üzenetére


Drizzt
nagyúr

És a szűkületet milyen vizsgálat mutatta ki nálad? Nekem csak a tükrözésen látszott az alábbi:
"A terminalis ileumban észlelt kis fekélyek és szövettanon lymphoid elemek felszaporodása alapján enyhe IBD- ileitis
terminalis ( crohn? ) felmerült, erre pecifikus granulumokat ugyan nem láttak a szövettani képen."
Maga a tükrözés utáni közvetlen szöveg: "A terminalis ileum nyálkahártyája granulált, több kis aphtosus fekély/ erosio is észlelhető, gyulladt környezetben , a Kerkring redőzet szabályos."

MRI-m ugyan jóval korábban volt, de negatív lett. Illetve volt vékonybél passage is, ott sem látszott semmi.

I am having fun staying poor.

(#2106) darvinya válasza Drizzt (#2105) üzenetére


darvinya
titán

CT és MRI is kimutatja, ha van konktraszt anyag mellé.
CT folyadék jobb, mint az MRI-s.
CT folyadék 30 perc alatt kifejti hatását, s mint egy üdítő.
MRI kocsonyás zabkása, legalább 2 órás, s érdemes éhgyomorra, különben végén meghajt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2107) Findzs válasza Drizzt (#2105) üzenetére


Findzs
addikt

Tükrözés és ct.
A ct -n pontosan látszott a szűkület.

Persze tükrözéssel nem lehetett odáig felmenni. Ilyenkor jó a ct, mri.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2108) kenwood3 válasza darvinya (#2106) üzenetére


kenwood3
őstag

A ct-n intravénás kontrasztanyag is volt?

Mi az az ekezet dragasag??

(#2109) darvinya válasza kenwood3 (#2108) üzenetére


darvinya
titán

Igen, mert kettő nem ugyanaz.
Az intravénás kontraszt, az csak érfestő jód oldat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2110) kenwood3 válasza darvinya (#2109) üzenetére


kenwood3
őstag

Allergias vagyok ra, ezert erdeklodom, hogy venaba is adna-e

Mi az az ekezet dragasag??

(#2111) darvinya válasza kenwood3 (#2110) üzenetére


darvinya
titán

Ha allergiás vagy a jód oldatra, akkor nem kapod.
De ezt vizsgálat előtt jelezd, ne csak aláírandó papíron.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2112) kenwood3 válasza darvinya (#2111) üzenetére


kenwood3
őstag

Termeszetesen tudom, hogy jelezni kell, 2x ajultam el kozben majdnem, meg hanytam ossze magam a ct-ben, kb tobb mint 10 eve, azota csak nativ ct-re megyek ha kell....

Mi az az ekezet dragasag??

(#2113) darvinya válasza kenwood3 (#2112) üzenetére


darvinya
titán

Ivó kontraszt folyadék nem jódos.
Az szerintem valamilyen étel színezék, ami CT felvételt világít.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2114) Findzs


Findzs
addikt

Kellemes Ünnepeket!

A kajával meg vigyázni :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2115) darvinya


darvinya
titán

B.Ú.É.K!

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2116) erahurka


erahurka
félisten

Panaszmentes új évet mindenkinek! Itt a lencseszezon, remélem nem üt ki. Eddig egész jól viselem ezt a telet.

(#2117) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nektek is minden jot!

I am having fun staying poor.

(#2118) Bromelia


Bromelia
újonc

Sziasztok! Friss vagyok és SOS kérdésem van. Szeretnék tanácsot kérni, hogy egy Crohn-gyanús beteg, akinek még nincs diagnózisa, de már volt egy hasonló tünete (most épp fellángolás hasmenéssel) hova tud elindulni, hogy végre kezelést kapjon? Háziorvos, aki elküld laborra majd hetek telnek el? Szakorvos állami kórházban 2-3 hónap várakozás. Sürgősség? Ahhoz nem vagy elég beteg, "csak" hasmenés, görcsök napok óta és véres széklet. Ti hol kezdtétek? Vagy meg kell várni, amíg az ember jobban van és imádkozni, hogy ne legyen komplikáció? Mindez Budapest környékén. Köszönöm!

(#2119) darvinya válasza Bromelia (#2118) üzenetére


darvinya
titán

Szia

Ha véres a széklet, s görcsölsz, akkor kórházba és Sürgösségire.
Bp-en több kórház is fogad, emiatt csak Bp. nem elég a konkrét kórház javaslathoz.
Kerületi illetékes Sürgősségire kell menni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2120) Bromelia válasza darvinya (#2119) üzenetére


Bromelia
újonc

Köszönöm a választ! Ugyanezzel másfél éve 6 óra várakozás után elküldtek a a kórház sürgősségi osztályáról azzal, hogy ez nem sürgős eset.

(#2121) Drizzt válasza Bromelia (#2120) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hat, ha fennallnak ezek a panaszok, akkor nem szabadna elkuldeni kivizsgalas nelkul az embert. Erdemes lehet akar fenykepet kesziteni a szekletrol, azt megmutatni. Ha mondjuk egy hete tortent az eset, akkor valoban joval kisebb az esely ra, hogy a surgosegin kezdjenek valamit az emberrel. De akut esetben muszaj lenne.

En egyebkent mentem gasztroenterologushoz eloszor 2020 vegen. Elso tukrozesem azon a nyaron volt, ott erdemi latnivalot nem talaltak. Verzes nekem nem volt, nekem massziv fajdalom es fogyas a fo tunet. Foleg eleinte nagyon vilagos szeklet. Innentol kb. 2 havonta voltam mindenfele uj vizsgalaton, ahol erdemi eltereseket nem talaltak, a kovetkezo tukrozesnek lett az eredmenye az enyhe IBD. Itt tartok most. Calprotectin hangyafasznyit pozitiv lett most, gyogyszerbol Pentasa granulatum megy 2 * 2g/nap, meg 20mg Quamatel.
Menj gasztroenterologushoz, ha a surgossegire nem fogsz. De ha fennallnak meg a tunetek, akkor tenyleg inkabb a surgossegi, a verzes barmikor jarhat sulyos kovetkezmenyekkel. Calprotectin elegge hasznos vizsgalat elso korben. Ha magas, akkor valami gond jo esellyel lesz. De ha alacsony, sajnos nem zarja ki a problemakat az sem. De MRI-tol CT-n keresztul vervetelen at ezernyi vizsgalat van, ami segithet diagnozisban. Viszont az IBD-t gyakran nehez egyertelmuen diagnosztizalni, foleg ha nem 20 eves kor alatt jon elo.

I am having fun staying poor.

(#2122) Bromelia válasza Drizzt (#2121) üzenetére


Bromelia
újonc

Rajta vagyunk az ügyön. Máris lett időpont erre a hétre, persze csak magánrendelésen. Remélem elindít a diagnózis felé.

(#2123) Drizzt válasza erahurka (#2095) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Most lekopogom, de kb. ket hete semmi drasztikus jobb oldali hasfajas nem volt. Ezelott ilyen hosszu ideig fajdalommentes legutobb 2020 legelejen lehettem. Nem tudom mi valtozott, de nagyon orulok neki. A dokinak megint makja volt, mert olyankor mentem, amikor epp jobb passzban vagyok. :D Ket hete biztos voltam benne, hogy valami eszkalaciot kene kerni a kezelesben, de azota egesz jo. A dietat azt lelkelmre kototte, hogy ne hagyjam abba. Roviden a leirasa: "rostgazdag mediterran dieta". Hosszabban meg sokaig lehetne ecsetelni. Glutent is kerulom aktivan, nekem az is ugy tunik, hogy hasznal. De javasolni nem javaslom senkinek, mert tok egyedi, hogy kinek mi hasznal, meg mi nem.

I am having fun staying poor.

(#2124) atesz62


atesz62
újonc

Üdvözlök mindenkit! A helyzet a következő. 2022 júl-ban vastagbél 40 %át szűkület miatt kivették. Tályogok miatt 1 hónap múlva ismét nagy műtét. Elég necces volt az első műtét, 3 hét intenzív. Azóta Ct,MR, vizsgálatok után most gasztrós dokim vissza fogja állítani a Hyrimoz 40mg biológiai kezelést. Mert cróhon kezd munkálkodni bastagbél és vékonybél átmeneti részen. Ujdonságként pár hét óta izületi fájdalmaim is nagyon felerősödtek. Műtét előtt egy évig Hyrimozt kaptam már . Dokim azt mondta most,hogy izületeimre is jót fog tenni biológiai. Alapból crohnonra jó is volt. De ugye szűkülettel nem tudott csodát tenni. Van köztetek aki hasonló kórtörténettel van? Kinél mennyire vált be a Hyrimoz, hoszabb távon?

(#2125) darvinya válasza atesz62 (#2124) üzenetére


darvinya
titán

Ízületi gond valójában biológiai kezelés mellékhatása, ami egyben Crohn-ra is jó.
MSM-Glükozamin-Kondroitint kell szedni.
Nálam ez néha segít, néha CBD, néha szteroid, néha Pro Balance / Protexin.
Szűkület ellen valójában semmi segít csak lassítja.
Néha könnyű rost nem árt, mert bent ragadó salak gyorsítja a szűkület gyulladását.

Amúgy engem, annyira kikészített ez az összevissza hideg front, hogy már semmi sem segít.
1½ hete, akkora görcsöm volt, hogy szószerint bélfalat berepesztette.
5 napig szurok széklettel küzdöttem, a görcs múlása után 26h aludtam.
Pár napja rendeződött a székletem, de itt a következő front, ma nem is ettem 1 szelet kenyeren kívül, inni is lassan és eddig 1L.
S most enyhén görcsölés mellett fekszem, mozgásra rosszabbodik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2126) Thrawn válasza darvinya (#2125) üzenetére


Thrawn
félisten

Valamit félreértettél, a Hyrimoz jó ízületi panaszok ellen, nem pedig azok okozója és főleg nem annak mellékhatása:

A Hyrimoz az alábbi gyulladásos betegségek kezelésére alkalmazható:
- reumás ízületi gyulladás (reumatoid artritisz)
- gyermekkori ismeretlen eredetű sokízületi gyulladás (poliartikuláris juvenilis idiopátiás artritisz)
- az inak tapadási helyének gyulladásos elváltozásával társult reumás ízületi gyulladás (entezitisszel társult artritisz)
- a csigolyák összecsontosodásával járó kisízületi gyulladás (spondilitisz ankilopoetika)
- spondilitisz ankilopoetikára jellemző röntgeneltérést nem mutató gerincízületi gyulladás (axiális spondiloartritisz)

Nem ez az első eset, hogy biológiai terápia ellen beszélsz, talán utána kellene nézned mielőtt ilyesmiket írsz. :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2127) darvinya válasza Thrawn (#2126) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom tudod, ha nincs ilyen bajod akkor a gyógyszer indokolatlan szedése mellékhatásként okozhat ilyen gondot.
Pont, mint az antibiotikumoknál.

De higgy amibe akarsz, de mostani kutatások már nem biológiai kezelés, pont a fent említett miatt.
Ráadásul hazánkban folyik a tesztelés, ami be is linkeltem.
Én nem vagyok olyan rosszul, hogy tesztelő legyek.
Az majd 3. körös enyhe tünetesekkel együtt kerülök sorra.
Előzetes ütem terv szerint, ha minden úgy zajlik, ahogy kell, akkor '25-ben kerül erre sor.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2128) atesz62 válasza darvinya (#2125) üzenetére


atesz62
újonc

Szűkületem már nincsen. Kivették azt a vastagbél szakaszt. De most vastagbél és vékonybél átmeteti részen kezd fellángolni crohn gyulladás. Ez most elég kemyény izületi féjdalmakkal párosul Eddig még nem volt ilyen . Pedig 20 éve vagyok crohnos. Hyrimoz újraindítását most kezdi jövő héten doki. Egy évig műtét előtte már kaptam .
Akkor nem volt rossz mellékhatás. Csak ezért vagyok véleményekre kíváncsi, hogy mire számíthatok. Hoszabb távon izületre és crohnra együtt jó-e ez a kezelés?

(#2129) darvinya válasza atesz62 (#2128) üzenetére


darvinya
titán

Pedig amit elsősorban artitisz gyógyszernek találták ki, az tud ja okozni.
Crohn fellángolás újbóli szűkületre utal, ami műtét után 2x gyorsabban tud lezajlani, mivel még a szervez nem állt vissza normálisan.
1 Műtét után 1 év kell, míg teljesen visszarázodik a szervezet.

De dokidtól kérdezd meg, szerinte ízület kitalált gyógyszer milyen nem várt mellékhatása van hosszabb távon.
Ha nem ad rá értelmes választ, akkor sz@rik rá, s csak protokollt követ, amiért kapja a bért.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2130) Thrawn válasza darvinya (#2127) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha nincs bajod minek szednél gyógyszert? :F

Ez nem hit kérdése, miről beszélsz? Milyen tesztelésről van szó? Ilyen linket nem látok tőled sehol, pedig kerestem.

#2129: az előbb másoltam be a Hyrimoz adatlapját amiben konkrétan le van írva mi ellen használják, erre pont az ellenkezőjét állítod? Mégis mire alapozod a feltevésedet ami szembemegy azzal amit az orvosok/gyógyszerészek megállapítottak?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2131) darvinya válasza Thrawn (#2130) üzenetére


darvinya
titán

Ja…nem linkeltem. [link]

Hit nem érdekel, nincs bajom az izületeimmel, s nem is akarom tönkre tenni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2132) Thrawn válasza darvinya (#2131) üzenetére


Thrawn
félisten

A kollégának viszont vannak ízületi panaszai, amire jó a Hyrimoz. Olvasod is amit írnak vagy csak úgy random írogatsz? :F

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2133) darvinya válasza Thrawn (#2132) üzenetére


darvinya
titán

Rád is vonatkozik, hogy olvas, mert írta, a műtét előtti kezelést kapot.
…Ritka esetekben a Hyrimoz lupuszszerű szindrómát okozhat. Keresse fel kezelőorvosát, ha olyan tüneteket észlel, mint a tartós, tisztázatlan eredetű kiütés, láz, ízületi fájdalom vagy fáradtság.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2134) Thrawn válasza darvinya (#2133) üzenetére


Thrawn
félisten

Amióta nem kapja azóta erősödtek fel az ízületi panaszai. :U

Hiába linkeled az esetleges mellékhatásait a szernek, nem volt ilyen problémája amikor még kapta. Ami viszont problémás szerintem, hogy a kezelés ellenére fellángolt a betegsége. Nem vagyok orvos de ez szerintem arra utal, hogy a Hyrimoz hatóanyaga nála nem működik megfelelően, ergo váltani kellene másik gyógyszerre.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2135) atesz62 válasza Thrawn (#2134) üzenetére


atesz62
újonc

Így van. Amíg kaptam Hyrimozt, semmi kellemetlen mellékhatás nem volt nálam. Sem crohn, sem izületi vagy bár mi egyébb melékhatás nem volt. Az más kérdés, hogy szűkület problémámat gyakorlatilag elfedte, hogy nem volt gyulladás. De sajnos egyik napról másikra bélelzáródás és szó szerint életmenő 2 műtétem is volt egymás után. Most kezdek helyre jönni. Nyerem vissza az erőmet, régi énemet. Étvágy,erő, súly, labór, szépen jön helyre. Ez az izületi fálydalom most új tünet nálam. De CT-n látható,hogy crohn gyulladás kezd visszatérni, ujabb bélszakaszon. Szerencsére szűkület nincsen sehol. De hogy ezt meg is előzzük, orvosom mindenképpen vissza fogja most állítani a Hyrimoz terápiát. 61 éves vagyok. 21 éve crohn beteg. Mindenbe próbálok kapaszkodni, amitől tünetmentes lehetek. Szenvedtem már annyit ez idő alatt, hogy mindent elfogadok ,de csak azt, ami segít egy kicsit is. Hasonló dolgogat már szinte biztos nem birnák ki, mint amiken tavaly nyáron átestem. (3 hét intenzíven,tüdőgyulladás, veseleállás,szívelégtelenség,vérmérgezés,stb.)
De abban bizonyos vagyok és hiszem,hogy nem a Hyrimoz a vétkes.

(#2136) darvinya válasza atesz62 (#2135) üzenetére


darvinya
titán

Bocs, de pont azt írtad le, amire rámutattam.
Az meg egyenesen hülyeség, hogy biológiai kezelés ellen vagyok.
Csak a saját környezeti és ország elsőként tesztelő orvos kiadványa rámutatott az egész egy lutri.
Olyan nincs, hogy Crohn elfedte, miközben szűkület alakul ki.
Szűkület nem más mint a bél elhalás, ezt nem CRP-vel mérik, hanem egyéb vörös, stb. vérkép összetevő változásokkal.
A jó orvos látja ezt, a rossz orvos újra-újra ugyanazt írja fel.
Ízületed új tünet, ami nem új tünet, mivel ki is emeltem a gy. leírásából.
Erre kell figyel nagyon.
Neked is érdemes lenne, ha jelentkeznél gyógyszer tesztre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#2137) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Rólam: Nálam 2014 ben volt az első rosszullétem és napokig tartó véres hasmenés, sürgősségi majd egy tükrözés után vastagbél fekély crohn betegség!

Mit szedek, és visszatér sajna :
Évente meg kell újítanom a gyógyszert xalazint szedetnek velem évek óta!
Minden évben előjön pár napra vagy hétre a véres hasmenés (attól függően mit eszem vagy milyen idő van, mert ugy néz ki e kettő nagyon befolyásolja)

Minden éven megkérdezik na milyen? én meg elmondom ,hogy néha visszatér, van hogy pár nap van hogy majd egy hónapig tart, majd elmúlik akár 5-7 hónapra is.
-Erre a válaszuk, JAH ez ilyen, okés mehet! mivel nem lehet gyógyítani , ennyi!

Mit eszem,(ami nekem jót tett) és az antibiotikum: Az étel nagyon sokat segít, ha natur dolgokat eszem nincs panir, és zsiros koszt, és napi 1x legalább eszek párolt zöldségeket így tartható(a vastagbélben a rost megtartja a nedvességet azért a zöltség mix) pl mult évben diétáztam odafigyeltem mit eszek, 11 hónapig semmi nem volt, majd jött a decemberi ünnepek és kivégeztem a beleimet rendesen, sok süti-hus, és a töltött dolgok, kb 2 hónapaja szar a gyomrom, az sem segít hogy antibiotikum kúrám volt év elején mert nagyon megfáztam, és ismét azon vagyok mert ismét megbetegedet(infulenza állításuk szerint) gondolom ez sem segít, mivel a gyomorba a bolyhokat eléggé kinyírja és így adott a hasmenés alapból.
Nem tudják ártanak e vagy használnak az antibiotikummal, de fogalmuk nincs hogy crohn betegségben szenvedőknek mit is írjanak fel!

Sokat vagyok beteg azóta: Mióta van ez a beteges, nagyon sokat vagyok beteg, oktober-november körül, december végén január elején, és február végén-március elején kb így télen 3x simán ugy letarol a láz és a megfázás ,hogy sokszor ügyelet és inekció a vége.

(betegség elött persze volt hogy 5 évig a háziorvosom nem is látott)

Immunrendszer erősítése: Jelenleg hiába!!
Próbáltam erősíteni magam, szeptember végén már szedem a multivitamin és a c vitamint, nem az olcsó fajtát, általában nekem a pezsgő tabletták jöttek be a kapszulástól valamiért émelyegtem, néha ugy éreztem hetek után mintha nehezen emésztené meg a gyomrom?!(nem tudom ilyen érzésem volt, vagy rossz kapszulát szedtem?!) Mellé 10 csepp béres majd ahogy jön a tél 15 majd 20 csepp , a vitaminokat próbálom variálni mindenből is kapjon a szervezet(napi 1x majd ahogy megyünk bele a télbe napi 2x reggel- este)
Kb 2 éve megy ez és bármilyen hihetetlen szartSEM ÉR! ugyan ugy beteg leszek, ugyan olyan erős a lefolyása, ugyan úgy újra megbetegszem, semmi előnye, max annyi ,hogy a hajam és a körmük az nől mint az állat! :D

Mit szedek ha fáj valami?
Van hogy foront jön, van hogy fog fáj, van hogy fej fáj, van hogy egy kis megfázás elcsíp (enyhe) akkor és Kalmopyrin használok! nem bántotta eddig a gyomrom(vagy is ugy érzem)
Bár ahogy elnéztem jó pár gyógyszer leírását szinte 99% NE HASZNÁLJA ha vastagbél vagy gyomorfekély áll fent!(na puff akkor mit is? :D)
Az A betűs gyógyszerétől szokott fájni a hasam, és nem is érzem jól magam.

Kérdéseim:
1 mit szedek ha betegek vagyok(megfázás, infulenza, magas láz stb) ?
2 hogy erősítitek az immunrendszereteket és mivel?
3 nálatok is évente van hogy 2-3x is visszatér a véres hasmenés? van hogy heteke?
4 valakinek sikerült valami csoda gyógyszert találni amitől jobb az élete?
5 Mit próbálok enni, hogy erőtök is legyen de a gyomor sem szenvedjen

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#2138) Findzs válasza SRII (#2137) üzenetére


Findzs
addikt

1. többnyire benuront az jó fájdalomra lázra (szerencsére ritkán kell)
2. sehogy sem én inkább gyengítem imuránt szedek
3. nekem vékonybél és vastagbél felső szakasza érintett így nem szokott hasmenésem lenni
többször megyek wc re mint mások de nekem ki van operálva egy adag bélés
4. nem, probiotikumoat próbálgasd
5. sok krumplit, én szeretem és csirkemellet

Jobbulást és kitartást!

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#2139) vans? válasza SRII (#2137) üzenetére


vans?
őstag

Jobbulast kivanok!

Nekem is volt egy antibiotikum kuram ket honapja mandulagyulladas miatt, de meglepetesemre meg jot is tett a hasamnak. Mondjuk a mandulam az nem gyogyult meg tole ;] De azert kesobb igen.

En is immunszupresszanst kapok, szoval nagy immunrendszer erosites nem mukodik.

Szerencsere (?) nekem a gyomor es a vekonybel erintett inkabb, hasmenesem nincs.

Szerintem a mozgas is segit, persze esszel (en focizok es konditerembe jarok).

Az eveshez en is a krumplit, csirkemellet javaslom, plusz hazi kenyer, teszta, parolt zoldsegek, fott tojas stb.
De ez ugye mindenkinek valtozo, en sok mindent tudok enni problema nelkul, de meg tobb dologrol le kellett mondanom. Nagy akaraterore van szukseg pl. karacsonykor is, ahogy irod. Sajat magad ellensege vagy, ha mindent ugy eszel olyankor, mintha egeszseges lennel.

hábm bábm

(#2140) SRII


SRII
őstag

Jobbulást mindenkinek!

Én 2014 óta nem voltam orvosnál, nem látott senki, nem volt vizsgálat és nem is voltam tünetmentes, éves szintes 3x minimum előjött 2-4 hétre, volt hogy csak két napra ..
Mindig a xalazin felíratásakor a gasztron megérkezik minden okés, és elmondom hogy van mikor rosszabb van mikor jobb, és van hogy eltart 4 hétig is....
Erre azt mondták , ez ilyen tudjuk!
Én csak xalazint szedek, amit 2014 be felírtak, nincs semmi más...

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#2141) vans? válasza SRII (#2140) üzenetére


vans?
őstag

En keresnek masik orvost, mielott rosszabbra fordulna.

hábm bábm

(#2142) erahurka válasza SRII (#2140) üzenetére


erahurka
félisten

Nekem azonnal írják a Budenofalkot vagy a Cortimentet ha sűrűbben lazább a székletem vagy ha magas a kalprotektin értékem. :F

(#2143) Drizzt válasza Drizzt (#2123) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Aztán egy hete megint állandó jobboldali hasfájás kínoz.
Gondolkodom sokat, hogy mit ehettem/változtathattam azóta, amit ronthatott a helyzeten.
Múlt hétvégén volt cékla, sültkrumpli, szőlő, limonádé, popcorn. Ezek közül a sültkrumpli volt csak érzésre erős, azt lehet nem kellett volna.
Ezen kívül az változott, hogy elkezdtem egy probiotikumot szedni, de azt már vagy 20-a óta szedem. Első doboz amikor kiürül, abbahagyom, mert gyanús, hogyvan összefüggés. Meg valószínűleg megpróbálok még másodvéleményt kérni, mert azért mindig picit bizonytalannak érzem az orvost is, hogy van-e Crohnom, vagy nincs. Nekem egy picit gyanús lett most a SIBO is. Kilégzéses tesztem meg sosem volt.

I am having fun staying poor.

(#2144) erahurka válasza Drizzt (#2143) üzenetére


erahurka
félisten

Jön a tavasz, akár az is beüthet. Én is érzem hogy már nem az igazi.

(#2145) vans? válasza Drizzt (#2143) üzenetére


vans?
őstag

Sultkrumplit (hagyomas modon olajban kisutve) en egyaltalan nem tudok enni, szolot a magok miatt szinten nem eroltetem, popcornt betiltanam :DDD Jobbulast kivanok! Nehez megtalalni, hogy az ember mit ehet es mit nem. Idojaras is kozrejatszhat tenyleg.

hábm bábm

(#2146) Drizzt válasza vans? (#2145) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nálam a sültkrumpli nagyon változó alapból. Az ilyen mirelit sültkrumplik, amik valamennyire elő lettek sütve és nem különösebben olajosak, azokkal nincs problémám. Ha szintén nem túl sok olajban sütik, netán air fryerben, akkor szintén. De sajnos a kajáldákban kapható sültkrumplik 90%-a szemét. A legnagyobb szívás az éttermekben evésben, hogy első alkalommal fogalmad nincs, hogy valami könnyűnek tűnő kaja nem lesz-e tönkrevágva a számodra egy marék zsírral.
Ha már evés. Milyen gyakran esztek egy nap? Tudatosan csináljátok, vagy ahogy jön? Én amikor először mentem gasztroshoz, akkor szoktam át a napi legalább 5, kisebb mennyiségű étkezéshez, de előtte mindig kb. kétszer ettem egy nap, de akkor sokat. Valamiért kezd olyan érzésem lenni, hogy lehet a kevesebb alkalommal evés nekem jobban megfelel, ki fogom újra próbálni. Egy H2 kilégzéses tesztet mindenképp el akarok még intézni, mert az is adhat infot arról, hogy melyik stratégiát lenne jobb követni legalább rövid távon.

I am having fun staying poor.

(#2147) vans? válasza Drizzt (#2146) üzenetére


vans?
őstag

Az utobbi 2 evben ketszer probaltam etteremben sult krumplit enni (es egyszer rantott hust), mindegyik probalkozas balul sult el, azota nem probalkozom... Pedig minosegi helyek voltak.

En 5-szor eszem egy nap, de mivel nalam a gyomor erintett foleg, faj is, ha ritkabban eszem.

hábm bábm

(#2148) erahurka válasza Drizzt (#2146) üzenetére


erahurka
félisten

Én általában kétszer eszem, nem érzem hogy rontana vagy javítana nálam. Az tud beütni ha telezabálom magam.

(#2149) SRII


SRII
őstag

Egész életedben diétázol és oda kell figyelni mit eszel mennyit és mikor! Ugy érzem belevághatunk volna valami tesépítős sztoriba is, ennyit szenvedni egy kurva étel miatt!

Most kipróbáltam a mekis hamburgert , mondtam a csajnak rendeléskor hogy semmit nem kérek bele 6x el kell mondani (olyan hihetetlen!?)

Csak a zsömle csak a hús és egy kis saláta rá...nem bántotta a pocakot, jól esett!!! a hús nem volt zsíros és fűszeres sem, huuu nagyon jól esett!!!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#2150) erahurka


erahurka
félisten

Szokott lenni véres ürítésetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.