Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Coreldraw help!

Hozzászólások

(#1) bundee_rk


bundee_rk
csendes tag

Halihó!

Ha valaki tudja esetleg, hogy CorelDrawban hogy lehet alányomást készíteni szöveghez, az segítsen!

Kösz

(#2) warmaster


warmaster
aktív tag

Ha jól emlékszem, akkor a nyomtatásnál, ahol a separation-t állíthatod be, ott szinenként megadhatod, hogy milyen legyen az alányomás, bár megmondom öszíntén minden corell verzióban másként működik, állt. rosszul :(

A kultúra úgy hull le rólam, mint másról a ruha a boldog szerelemben...

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Tud valaki arra megoldást, hogy ha corel12-ben nyomtatok mondjuk cimkét vagy névjegykártyát, akkor csinál olyat, hogy a nyomtatásnál bizonyos darabokra fehér téglalapot tesz. Tehát van mondjuk egy névjegy, amit felrakok 30 példányban egy lapra, 6x5-ös elosztásban.
Kinyomtatom, és mondjuk a harmadik sorban minden második névjegyen van egy kis fehér téglalap.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) Dexter68 válasza pilóta (#3) üzenetére


Dexter68
addikt

Szerintem ráteszed gyalog...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#5) pilóta válasza Dexter68 (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az mit jelent?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) pilóta válasza Dexter68 (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Arra gondolsz, hogy én duplikáljam a névjegyet? Úgy csinálom. Tehát nem a géppel pakoltatom fel, hanem eleve úgy nyomtatom.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Dexter68 válasza pilóta (#6) üzenetére


Dexter68
addikt

Arra gondoltam, hogy a szükséges téglalapokat is kézzel kell duplikálni. De lehet, hogy nincs igazam. A 9-esben voltam nagy májer, az még nem tudott ilyet.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8) pilóta válasza Dexter68 (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

De úgy csinálom. Tehát csinálok egy 305x460-as lapot, arra kézzel felrakom a 30 db névjegyet és azt nyomtatom.
Másképp nem is jó, mert az automatikus felpakolója középre teszi a lapon, és úgy macerásabb vágni, mintha én manuálisan a bal fölső sarokhoz illesztem...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) pilóta


pilóta
nagyúr

Senki nem találkozott még ilyen problémával?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) Dexter68 válasza pilóta (#9) üzenetére


Dexter68
addikt

De minek az a fehér téglalap???

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#11) pilóta válasza Dexter68 (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hogyhogy minek?
Semminek.
Pont ez a baj, hogy ott van, pedig senki nem kérte erre...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) Dexter68 válasza pilóta (#11) üzenetére


Dexter68
addikt

Hja, ilyet már a 7-es is tudott... :DDD
Le is cseréltem. :DDD
Ezek a Corelke rejtelmei.
Ma már csak kizárólag betűtípus-nézegetésre és csomópont-szerkesztésre használom.
A 9-es óta a kezelőfelületet is úgy elb*ták, hogy már kicsit sem szeretem.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#13) pilóta válasza Dexter68 (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát igen. Ízlések és pofonok :D

Én meg az illustrátort nem bírom...

Na mindegy, hátha idetéved valaki, aki majd jól beírja, hogy ''nekem is ez volt vele, de csak be kell kapcsolni ezt és ezt a....''

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) Dexter68 válasza pilóta (#13) üzenetére


Dexter68
addikt

Én is nehezen szoktem meg, mert Corelkén ''nőttem föl''. Az 1.4-től a 9-esig aktívan dolgoztam vele és kényelmetlennek éreztem az Illu-t. Viszont annyit szívtam C. pontatlansága és postscript-alkalmatlansága miatt, hogy a végén minden munkámat úgy készítettem, hogy Corelben megcsináltam->Export EPS, Illu-ban beállította az igazi színeket és quarkból írtam a ps-t. Egy pár éve meg kihagytam a Corelt a folyamatból és inkább megtanultam az Illu.-t Persze egy csomó dologban még mindig Corelke a kényelmesebb, olyankor előkapom, megcsinálom a cuccot de amint lehet, távozom.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#15) Dexter68 válasza pilóta (#13) üzenetére


Dexter68
addikt

Persze, ha csak ízlés dolga lett volna, nem váltok. Csak rendszeresen dobtam egy hátast, amikor megláttam a proofot. Aztán tettem egy próbát: ugyanazt a cuccot megcsináltam corelben és illu-ban. Ugyanazokat a színeket állítottam be. Döbbenetes volt a különbség! Corelke belenyúlt a szinekbe, mondván,hogy ő tudja ám az UCR/GCR technológiát kikapcsolhatatlanul. Csak rosszul tudja. Ezért van az, hogy 10 méterről meg lehet mondani, hogy valamit Corelből világítottak le. Mintha valami pauszon keresztül néznéd az anyagot.

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#16) pilóta


pilóta
nagyúr

UP

Fehér kockákokat ki tüntette már el?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) dorka+


dorka+
csendes tag

Ha jól értelmeztem, akkor ezek szerint a nyomtatásnál a corel önállósítja magát, és magától rápakol valami téglapot, amit nem kéne.
Biztos hogy tényleg nincs ott az a téglalap? Ha Wireframe-s nézetben nézed,akkor sincs ott?
Nekem a nyomtatóm a lens effectes objektumokat szokta néha furcsán nyomtatni, illetve akkor ez biztos a corel hibája, nem is a nyomtatóé.
Szerintem ha csak nyomtatni akarod nyomtatóval, akkor esetleg csinálj belőle egy pdf-et és azt nyomtasd ki.
Jobb ötletem nincs sajnos.

dorka+

(#18) pilóta válasza dorka+ (#17) üzenetére


pilóta
nagyúr

Biztos nincs rajta. Ugyanis ugyanazt az egy darab névjegyet duplikálom az egész lapra. Ha lenne rajta, akkor mindegyiken lenne...
A pdf felejtős, mert totál rosszak a színei. A nyomtatás nem is hasonlít az eredetire, ha pdf-ből nyomtatok. Corelből jók a színek, csak néha van ez a kis téglalapos genya.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#19) dorka+ válasza pilóta (#18) üzenetére


dorka+
csendes tag

ez csak ezeknél a névjegyeknél fordult még elő?
Csak akkor ha sok kicsi van felsorakozva?
Esetleg még azt lehet csinálni, hogy az egészből convert to bitmap (de akkor nagyon jó felbontással csináld:) De egy próbát megér, hogy megnézd, hogy így, ha egy objektum van, akkor is rápakol-e kis kockákat.
Vagy az egészet tedd át egy másik dokumentumba, ezt is ki lehet próbálni. Tudom hogy ez nem tűnik megoldásnak, mert attól hogy átteszed egy ugyanolyan lapra még nem változik semmi. De corelnél ezt nem lehet tudni, lehet hogy a fájl sérült vagy nemtudom.

dorka+

(#20) pilóta válasza dorka+ (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem csak névjegyeknél. Főleg akkor, ha van rajta bitmap is meg vektor is.
A bitmap konvertálást próbáltam, és akkor jó, de akkor egy kicsit változnak a színek, és sokkal lassabb lesz a nyomtatás.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) dorka+ válasza pilóta (#20) üzenetére


dorka+
csendes tag

másik nyomtatóval próbáltad? nem lehet a nyomtató hibája?

dorka+

(#22) vsz


vsz
tag

Ha van otthon 9-es Coreled, egy próbát megérne, hogy lemented 9-es verzióba a fájlt és 9-esből is megpróbálod nyomtatni. Ugyanis nekem is az a véleményem, hogy a 9-es volt az utolsó használható verzió. Velem is volt már olyan, hogy 12-esben egy fájlból az istennek nem tudtam ps-t írni, lementettem 9-esnek és az megcsinálta.

(#23) pilóta válasza dorka+ (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

A dolog corel specifikus, semmilyen más programmal nem csinálja. Úgyhogy szerintem a nyomtató nem okozhatja ezt.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) pilóta válasza vsz (#22) üzenetére


pilóta
nagyúr

Sajnos muszáj 12-est használni, mert az ügyfelek általában 11-12-ben hozzák az anyagot, úgyhogy ez van.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25) Yahhher


Yahhher
aktív tag

hi. Hát mondjuk 4-5 éve dolgozom Corelben,a 7en is csináltam 2000 névjegyet de ilyenről még nem hallottam. Azért körülnéznék hardwerügyileg a gépen!

(#26) pilóta válasza Yahhher (#25) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mire gondolsz? Melyik hardverelem okozhat ilyesmit? Más programnál miért nem okozza akkor?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#27) vsz válasza pilóta (#24) üzenetére


vsz
tag

Ezért volt a melóhelyen nekem is feltelepítve 9-es (dolgozni) és 12-es (fogadni az anyagokat), de ha lemented 9-esnek és átküldöd mail-ben ránézhetek, már csak kíváncsiságból is. Bár nem tudom milyen nyomtatóra küldted, nekem itthon nincs nyomtatóm csak egy PS driver van feltelepítve. Tényleg ha ps-t írsz belóle is ezt csinálja, vagy csak asztali nyomtatón?

(#28) vsz válasza Yahhher (#25) üzenetére


vsz
tag

Sajnos a Corelnek nincs szüksége hardverproblémákra, hogy ilyet produkáljon.
Én is dolgoztam vele 4 évig és párszor találkoztam ilyen ''X-akta típusú'' problémával.

(#29) jasszer


jasszer
senior tag

Létezik olyan oldal, ahonnan a userek által készített (hasznos) vektoros cuccokat lehet lekapni? (ergo nem a cd clipartja...) :F

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#30) Yahhher válasza jasszer (#29) üzenetére


Yahhher
aktív tag

(#31) Dexter68 válasza Yahhher (#30) üzenetére


Dexter68
addikt

Ez egy nemzetközi emblémagyűjtemény. Nem hiszem, hogy erre gondolt volna Jasszer. Bár hasznos oldal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#32) jasszer válasza Dexter68 (#31) üzenetére


jasszer
senior tag

Igen, ráadásul két nappal ezelőtt letem rá hála Mr. Guglinak. (Valószínűleg nem is létezik olyan oldal amit én keresek.) A régebbi Corel Clipartok mennyiben térnek el az újtól? Ergo érdemes azokat is beszerezni? (mondjuk ez vélhetően nem lenne túl legális...) :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#33) Race-Face válasza jasszer (#32) üzenetére


Race-Face
tag

Nem sok különbség van az új clipartok és a régiek között, mindig elmondják, hogy ennyi meg ennyi új kép, de nem túl sok haszna van.
Én vettem egy ''The big box of art'' 615.000 db-os csomagot, kb. 30 cd-nyi clipart meg fotó, és van hozzá egy jó keresőprogram. Minden képhez vannak kulcsszavak, kereséskor beírod, mit keresel, ő meg körülnéz. Elég profi, használható, működik.
Én még ÁÁÁmerikából rendeltem meg, mert a drága Codra a kisebb csomagot is 60ezerért árulta, de már észbe kaptak, és lejjebb vitték az árakat.

Kelj fel és járjunk!

(#34) jasszer válasza Race-Face (#33) üzenetére


jasszer
senior tag

Aha. Ez nem hangzik rosszul, engem spec. az bosszant h könyv híján macerás a keresgélés... :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#35) Race-Face válasza jasszer (#34) üzenetére


Race-Face
tag

Most lehet, hogy rosszul emlékszem, de én már egy ideje nem kapok könyvet a Corelhez. Asszem, a 7-eshez volt, a 8-ast kihagytam, a 9-esre nem emlékszem, a 10-es doboza itt van, abban nincs, a 11-est 12-est holnap megnézem, de szerintem abban sincs.

Kelj fel és járjunk!

(#36) jasszer válasza Race-Face (#35) üzenetére


jasszer
senior tag

Nekem is csak melóhelyen van a 9-eshez. Gondoltam mindegyikhez dukál. :F

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#37) Race-Face válasza jasszer (#36) üzenetére


Race-Face
tag

Most nézem a Corel honlapján:
''Digital Content manual (full box only) – includes samples of clipart images, photos and fonts found inside the box''

a full box only azt jelenti, hogy az upgrade változathoz nem jár? akkor azért nem kaptam :)

Kelj fel és járjunk!

(#38) jasszer válasza Race-Face (#37) üzenetére


jasszer
senior tag

Szerintem financiális válságban lehet a Corel, ezért nem kaphattál... :U

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#39) Dexter68 válasza jasszer (#32) üzenetére


Dexter68
addikt

A 7-es és a 9-es keveréke ad egy használható clipartot. Címerek, zászlók, térképek stb. a 11-es, 12-es már szinte használhatatlan rajzgyűjtemény. Szép, meg jó, de semmire nem lehet használni.
Bár egy jó ideje már nem is használok clipartot. Ami kell, azt megrajzolom.

[Szerkesztve]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#40) Yahhher


Yahhher
aktív tag

nekünk 8 és 11 van, 11-es clipartok már rajzfilmbe valók inkább...

Nekünk nem upgrade van, könyv is van hozzá. Mondjuk elég érdekes lenne annélkül a clipart gyüjtemény.

[Szerkesztve]

(#41) Dexter68


Dexter68
addikt

Én speciel a Whereisit nevű katalogizáló progit használom. Ismeri a Corel thumbnail-formátumát (is). Gyorsabb, mint a könyv.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#42) dorka+


dorka+
csendes tag

nekem nincs semmilyen clipart kereső könyvem, meg programom. A 9-es clipartjai vannak meg.
Nagyjából már tudom hogy kb melyik kategóriákban mik vannak.
Viszont most van valami, amit sehol nem találok. Konkrétan valami kovácsoltvas kapura, vagy kerítésre lenne szükségem, vektorosan, egyszínes névjegyre. :DD
Ha valaki találkozott már ilyen ábrával, képpel, hálás lennék ha elküldené nekem :R

dorka+

(#43) Dexter68 válasza dorka+ (#42) üzenetére


Dexter68
addikt

Effektív kaput nem találtam, de a 9-esnek a designs folderében vannak hasonló motívumok, amit el lehet adni kovácsoltvasnak...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#44) dorka+ válasza Dexter68 (#43) üzenetére


dorka+
csendes tag

köszi, ott tényleg van kovácsoltvashoz hasonló, de a névjegyen valahogy egyik sem jó. :)
Szerintem ezen inkább nem lesz kovácsoltvas. Majd teszek rá szép szürke foltokat, kockákat, csíkokat, hogy kitöltse a helyet, hogy mégse csak szöveg legyen rajta :DDD

dorka+

(#45) Dexter68 válasza dorka+ (#44) üzenetére


Dexter68
addikt

Ja. Végül is ki van fizetve az egész felület :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#46) dorka+ válasza Dexter68 (#45) üzenetére


dorka+
csendes tag

hát igen, úgy vagyok vele, hogy azon a kis plusz nyomdafestéken már nem múlik. Akkor a fehér lapnak nyoma se látszódjon. Örülni fog a nyomdász is, kb így : :Y

dorka+

(#47) SmartAss


SmartAss
csendes tag

Sziasztok!

Sokéves betegség után kezdem újra a Corel használatát X6 magyar verzióval. Ismerkedés közben meglepve tapasztaltam, hogy az elosztás (distribute) egyszerűen hiányzik, pedig a helpje szerint is ott kellene lennie. A korábbi verzióban, amit használtam, legalul ott is volt. A mostanival nem tudom beállítani, milyen egyenlő távolságra tegye az objektumokat. Nem tudjátok, hogy ebben hol lehet ezt állítani?

Köszi

Gondok vannak a vállalkozásoddal? Segítek megoldani!

(#48) nagybá


nagybá
senior tag

Üdv Mindenkinek!

A következő lenne a kérdésem: Bátyám szeretne CorelDraw-ban nagyfelbontású képekkel dolgozni, de mivel valószínűleg végtelen gépigénye lenne (laptopon tolja, ami eddig jól szerepelt ott rajzolt egyszerű alakzatokkal, de most ugye képekről van szó), ezért szükség lenne valamilyen más megoldásra.
Olyan kérdésem lenne, hogy olyan funkciója nincs a programnak, ami lebutítja a szerkesztés alatt a képeket és csak a végén a "renderelésnél" vagy a végső fájl generálásnál használja fel a nagyfelbontásúakat?
Vagy valami más ötlet esetleg?
Az hogy külön fájlban csinálja azért nem játszik annyira, mert 150 féle képet kellene összeraknia (kártyalapokról van szó).

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Coreldraw help!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.