Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domi007


domi007
őstag

Hi,
A következő problémáról lenne szó:
Idézet a CHIP magazinnal küldött segélykérő levelemből:

''Szeretnénk Counter Strike: Source játékszervert bérbe adni. Első kérdésem, hogy milyen gép bírna el ezt a terhelést? Először csak 2 darab 15slot-os, és egy 5 slotos szerver menne rajta. Esetleg a háttérben futna egy web, ftp server. Aztán lehet, hogy tovább mennénk, de ez nem biztos. Jelenlegi gépünk: Compaq ProLiant 5500 szervergép. Specifikációk:
2*PII Xeon 400MHz-es szerverprocesszor
Összesen 512MB RAM
Egyelőre 2 db SCSI 10.000 U/min, 9,1 GB-os winchester(ezt bővíteni szándékozzuk)

És majd RedHat Linux lesz rajta, ha minden jól megy (még nincs bekonfigurálva a gép)

Az a kérdés, hogy ez a gép képes a kérdéses feladatokat ellátni? Azt mondják, Linuxszal sokkal gyorsabb lesz, mint Windowssal. Ez igaz?
Ha nem elég, akkor mire fejlesszünk:
a; eladunk mindent, és új gépet veszünk (ha ez lenne jó, akkor milyen legyen az új gép? A keret 100 000Ft)
b; a meglévő gépbe veszünk RAM-ot+processzort: ebben az esetben ez lenne:
4*PIII 700MHz Xeon, 1MB cache
Az eladó szerint ilyen processzorokat is támogat a masina, mint ez a négy db. Ez igaz? A leírás szerint, ami a neten van:
„ Ez a leírás csak a PII Xeon processzorokra épülő rendszerekre alkalmazható…”
Ebből nem következik az, hogy nem támogatja a PIII-as processzorokat, nem?''
Tudtok segíteni, mert a magzintól nem kaptam választ!
THX!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#2) domi007


domi007
őstag

up!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#3) domi007


domi007
őstag

up!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#4) domi007


domi007
őstag

up!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#5) domi007


domi007
őstag

up!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6) domi007


domi007
őstag

Légyszíves már!
Senki nem tud segíteni?
PLíz!
Domy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#7) domi007


domi007
őstag

Help!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#8) domi007


domi007
őstag

I need somebody!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#9) domi007


domi007
őstag

Help!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#10) domi007


domi007
őstag

Not just anybody!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#11) domi007


domi007
őstag

Help!
You know, I need someone!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#12) domi007


domi007
őstag

HHHHHHHHHHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLPPPPPPP!
/by Beatles/--->this subtitle wrote for stupid users! So, don't read it!

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#13) Chieftec válasza domi007 (#1) üzenetére


Chieftec
őstag

Hany fos servert szeretnetek?

(#14) domi007


domi007
őstag

??

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#15) domi007


domi007
őstag

Nem vágom, mire utalsz.....
Kifejtenéd?

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#16) domi007 válasza Chieftec (#13) üzenetére


domi007
őstag

Várjál, elkezdtem értelmezni a válaszod, amit gondolok:
a; le ''fos''-osztad a serverünket, nos ez esetben légyszíves keress egy másik topikot magadnak
b;CS:S servert akartál írni, csak megrezdült a kezed, és ''fos'' lett belőle: ebben az esetben a válasz az 1 hsz-ben van, de ide is leírom:
2*15 slot és egy 5slotos
c; te azt kérdezed magadtól: hány olyan hülye lúzer van, aki ilyen ''fos'' servereket akar használni ilyen feladatra: ebben az esetben az a; pont lép életbe!
THX!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#17) Luighi


Luighi
aktív tag

Hali!

Megpróbálok segíteni, amit tudok, leírok.

A kívülálló kollegák kedvéért: ennek a gépnek nincs saját BIOS-a mindent FDD-ről vagy CD-rpl kell feltölteni vagy átmenetileg a ramba vagy fixen egy HDD-re.

1., Van Compaq SmartStart CD-d? Óriási segítség ez, pl a RAID vezérlőhöz sehol nincs az eglsz neten működő Firmware, amit ugye kislemezen kér a System Partition Utiliy-ben, de ezzel a CD-vel nagyon könnyen lehet konfigolni ezt a vezérlőt.

2.,Hol tart most a telepítés?

(#18) Chieftec válasza domi007 (#16) üzenetére


Chieftec
őstag

Hány fős, kesobb valaszoltam aztan elfelejtettem, hogy irtad 1. hszben. Sztem bovitsetek +2 procival illetve 512 rammal. Ugy mar eleg lesz. Nekem is figyel egy ilyen itthon, a fostol messze all. :)

(#19) domi007


domi007
őstag

Hi everyone,
úgy látom, előző hsz.-em eltűnt vmelyik IT feketelyukban, úgyhogy megírom mégegyszer:
Tehát Chieftecnek:
THX!
Végre van valaki, aki egyetért velem, aki elhiszi, hogy ami nem a legújabb fejlesztés, az is működhet!
Éljen!
Kérdéseim: milyen procikra gondoltál? 400 vagy 700? ja, és ha már itt tartunk: ki mit tud arról, hogy mennek-e a 700-asok ebben a gépben?
Luighi:
A következő problémák lennének:
Tehát most óriási előrelépések történtek, de mégse jutottam sehova:
Felhívtam a HP Magyarország Vevőszolgálatát, ésw mázlim, nem röhögték szét a kagylót, hogy mit akarok én itt, hanem egy segítőkész skac elmondott mindent, amit talált...Itt kaptam olyan infót, hogy van egy ún. System Switch, melynek 6 kapcsolója van. És , hogyha ebben vmelyiket felkapcsolom, akkor módosíthatok néhány speckó beállítást.Halleluja...Megnézem a kapcsolókat. Ami nekem kellett volna, az fel volt kapcsolva....na ja, Lui ért az ilyenekhez. :D
De én azért megnéztem az emileket, és megkaptam a hp-s skac emiljét, és az alapján átállítottam egy két kapcsolót. Most, ha elindítom, és f1-el továbblépek, 2 síp után már nincsen non-system disk..., hanem csak a kurzor villog a felső sarokban..
Ez most előrelépés, vagy hátra?
És Lui, hogy raktad fel a ws2003-mat?
LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE PLíZ, HA TUDOD!
THX!
DOMy

[Szerkesztve]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#20) domi007 válasza Luighi (#17) üzenetére


domi007
őstag

Ja, és a smart-startot akkor elkezdem letölteni!
Ez kimaradt az előzőből.
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#21) Luighi válasza domi007 (#19) üzenetére


Luighi
aktív tag

Helló helló!

Elsősorban fel kellene telepíteni a System Partition Utility-t. Ez az a 4 kislemezes játék, amit már írtam korábban priviben. Ez azé kell, hogy az alap dolgokat be tudd állítani, ha lehet másold fel az egyik vinyóra (ezt elvileg fel kell ajánlania az első kislemeznél; első kislemeznek dosos boot lemeznek kell lennie)

Ha ez megvan, pakold be a SmartStart CD-t: itt pl Raid tömböket tudsz csinálni - ha akarsz - de ekkor a Raid vezérlőre kell a vinyós SCSI kábelt kötni és a Raid vezérlőt kell Boot vezérlőnek beállítani a SPU-ban. Ha nem akarsz Raid tömböt, akkor maradhat a System I/O kártyán a kábel.

Ha ezzel is kész vagy, akkor irány a SPU Op System Select része:

Ha van itt olyan, amilyet szeretnél telepíteni, akkor enter (én pl w2003-at pakoltam fel, megpróbáltam a hozzá legközelebb álló wNT-vel elindítani, de ez kérte az eredeti wNT-s indító kislemezt :DDD )

Ezt a részt megkerülve, csináltam egy sima dosos boot fdd-t, amivel lehet cd-t használni, ezzel a kislemezzel bootoltam és bepakoltam a w2003-at a cd meghajtóba, e: -> setup.exe és már ment is a telepítés.

Remélem ezek alapján valami sikerülni fog, ha mégsem, akkor kiizzadunk valamit.

:)

(#22) Luighi


Luighi
aktív tag

Domy, még egy dolog: ha sikerül beüzemelni a gépet, megnéznéd, hogy hány Mb/s az adatátvitel? Lehet hogy csak 40Mb/s-es kábel volt a gépben eredetileg, ha ez így van, küldök egy 80Mb/s-est. :)

(#23) domi007 válasza Luighi (#21) üzenetére


domi007
őstag

Hi, olvasgatom a hsz.-ed, és nagyon reménykedem, hogy most már minden menni fog.
A kérdésem: amikor beraktad a DOS indítólemezt, előtte milyen rendszer installálását választottad? MS-DOS, by Compaq?
THX!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#24) domi007


domi007
őstag

Egyelőre egy kissé fáradt, fuckos kedvű user hsz-ét olvashatod.
Leszedte eme júzer a Smart Start CD-t. Berakta. Nothing.
DE azért sikerült egy-két dolgot elcsesznem:
Tehát először is, mondom, kellene RAID, átdugtam a SCSI vinyók kábelét a RAID vezérlőre. Na, sikeresen beindítom, hát a RAID vezérlő kéri (miután végigmentek az Initalizinges csillagok, és meg is pörgette a vinyókat-ezt hallottam), hogy futtassam a Drive Array Configurationt. De, hát az nincs, SCSI eszközök közül csak a DAT kazettás adatmentőt ismeri fel a gép, mert az van a system I/O panelen. Hát ez egy kicsit meglepett.
Eredmény:
F1-Non system disk..
F10-Non system disk..
Közbeszúrom, hogy a Smart Start f*szság végig benn volt.
Na, akkor anyádat, visszadugom a vinyókat a System I/O-ra, de a DAT-ot véglegesen lehúzom, ekkor történik a következő eset:
Felismeri a vinyókat.
F1-Szinte hagyományosan Non system disk
F10-Na, és itt se nem töltődik be a CPQ CONFIG UT, se nem Non system disk, hanem egy régebbi ismerősünk, a Windows nélküli fagyás jön létre. Azaz a gép nem csinál semmit, villog a kurzor a felső sarokban. Majd egy idő után szinte minden billentyű-leütést csipogással kísér. Ezekután marad az egyetlen eddig működő, és a világ összes billentyűjének toplistáján rendre 1. helyen végző kombináció:
CTRL+ALT+DELETE
A második folyamatról egy 5 perces, 50MB-os asf vidó és készült, mely megtekinthető (ha fel tudja tölteni a gépem) [link]
Remélem, ezek alapján vmit tudunk kezdeni.
Végszükségben felhozatom Lui vhogyan Szegedről, és beállíthatja itt, nálunk a gépet :DDD
NA, jó éjt!
DOMy

[Szerkesztve]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#25) Luighi válasza domi007 (#23) üzenetére


Luighi
aktív tag

Mármint a DOS-os bootlemezt CD meghajtó támogatással? Ekkor vagy NT-t vagy Other-t választottam, pontosan nem emlékszem, remélem nincs nagy jelentőssége. :)

(#26) Luighi válasza domi007 (#24) üzenetére


Luighi
aktív tag

Domy mester, akkor vegyünk szépen sorban mindent.

Csináld meg lécci a 4db kislemezt (igazából 3db is elég, a 4. az távbeállítási rész, nem kell feltételnük)*

Ha ez megvan, akkor az I/O kártyeszre kösd a vinyókat, majd kapcsold be a gépet.

Az első kislemez legyen a meghajtóban - ezzel el kell indulnia, mert az első kislemezt egy dos-os boot lemezre másolja fel a progi.


* - SP19619.exe -t kellene letölteni a hp.com-ról (Support&Drivers -> Download Drivers & Software (and firmware) bepipálva, for product: proliant 5500 -> Select Op System -> System Config Utility) - innen kellene letölteni az SP19619.exe-t, de ha itt nem találod, leszedheted a Proliant 6500 SCU-ját is, az is jó hozzá.

Szólj lécci, ha ezzel megvagy!

(#27) Luighi válasza domi007 (#24) üzenetére


Luighi
aktív tag

Nem jó a link a videóhoz, pedig nem ártott volna megnézni, hogy mi történik. :B

(#28) domi007 válasza Luighi (#26) üzenetére


domi007
őstag

Helloka,
Akkor sorra veszem, mit csináltam eddig:
A 4db kislemez meg van, még régebben a spanom feltöltötte róluk a vinyóra a CPQ CO Ut-ot. Asszem a legjobb lenne mindent előről kezdeni, tehát:
System switch kapcsolóit vissza a helyükre.
A floppyknál itt a kérdés, hogyan töltsem fel a cuccost, ha nem took bemenni a utilityba, hogy letöröljem a régi fileokat.A floppy felülíraj? Majd kiderül.
A linket pedig megoldottam,
Menj el erre az oldalra ([link]) és itt legalul látsz olyat, hogy video Luighinak, arra kattints, az működik.
Na, akkor újra bepakolom a kisfloppykat, aztán majd meglátjuk!
THX!
DOMy

[Szerkesztve]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#29) domi007


domi007
őstag

Helloka,
Mindent visszaállítottam, úgy, ahogy volt, de hiába. Ugyanaz, mint amit tegnap írtam.
F1-Non system disk(pedig benn van az egyes disk)
F10-Fagyás
Nem toom, vhogy le kellene formázni, de nem toom hogyan.
....
Domy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#30) Luighi válasza domi007 (#29) üzenetére


Luighi
aktív tag

Itt vagyok Domy! Az első lemez dosos boot lemez?
Nem kezdőnek nézlek, csak biztosra szeretnék menni!

Másik kislemezzel próbáltad már ezt a műveletet (lehet hogy fizikailag rossz a kislemez)?

(#31) Luighi


Luighi
aktív tag

Switch-ek: nálam mindkét switchen az összes kapcsoló OFF-on van :)

(#32) domi007 válasza Luighi (#30) üzenetére


domi007
őstag

Megcsinálom mégeccer, a kislemez szerintem jó, mert különben nem engedte volna magát megformázni, meg felpakolni ráő az 1.-es floppy tartalmát, nem?
Egyáltalán nem zavar, sőt örülök neki, ah hülyének nézel, mert akkor nem értünk semmit félre egymás üzenteiben.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#33) domi007 válasza Luighi (#31) üzenetére


domi007
őstag

Hoppá, te 2 switchet találtál?
Megnézem, hátha találok én is egy másikat :)

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#34) domi007


domi007
őstag

Te mester, én fel tudnálak hívni vonalason, ingyen.
HA van időd, küpldj egy számot(priviben), és akkor személyesebben megdumálhatjuk, ez hogy hangzik?
THX!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#35) Luighi válasza domi007 (#33) üzenetére


Luighi
aktív tag

Várj, benéztem, az egy másik szerver... :B

(#36) domi007 válasza Luighi (#35) üzenetére


domi007
őstag

gondoltam, most néztem át az enyémet, és csak egy volt rajata :DDD

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#37) domi007


domi007
őstag

Na, akkor hívhatlak vmi vonalason?

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#38) Luighi válasza domi007 (#37) üzenetére


Luighi
aktív tag

Igen, küldtem a számot!

(#39) Luighi


Luighi
aktív tag

Mi a helyzet Domy? Sikerült megoldani a problémát?

Küldök egy privit is. :)

(#40) Luighi


Luighi
aktív tag

Ha nem megy, ezt próbáld ki mester:

1., Vinyók ki, 1 SPU FDD be, F10
2., Set Standard Boot Order: Default
3., gép kikapcs
4., Vinyók be, gép bekapcs
5., 1 SPU FDD bent, F10
6., create the partition (1-3fdd felmásol)

Eddig jutottam, és így sikerült megoldani azt a közös problémánkat, miszerint nem bootol a gép semmiről... :D

(#41) domi007


domi007
őstag

Hi EB,
MINDENKINEK NAON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!
MA eljött a bátyám haverja, aki eléggé kente-vágta a témát, és ezeket tette(az utókor boldogulása végett írom le)a normális betűk=közérthető version. Zárójelben az infózseniknek lefordított külön változat :DDD :
0. Elemet ki(CMOS Reset)
0/1. Ekkor kis vacakolás a System Partition stb.-vel, végül minden féle változtatás nélkül újraindítottuk. majd:
1. Debian Linux telepítőlemezeket készített a Debian cd-ről(Debian boot fdd)
2. Ezek közül az elsővel beindította gépet-és f1-et nyomott(insert fdd, and press f1)
3. Beindult a Debian telepítő-HALLELLUJA(installing)
4. Felrakta a Debiant-a háttértároló tömbök konfigurálása nélkül-erre csak a legújabb debianok képesek, mert kernelből felismerik a SCSI vinyókat ergo kezelik is őket, tehát egyelőre tömbök nélkül telepítettünk(installing, without RAID Conf-->Direct SCSI HDD Install :DD)
5. Bekonfigolta stb....ez már egy Debianos topikból kinyerhető(melyik voinyóra milyen particionálás a telepítőből stb...)
Ennyi. A látottakból a következőket lehet leszűrni: DEBIAN-t senki, aki nem profi linuxos NEE kezdjen el telepíteni!
ÜDv:
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#42) Luighi válasza domi007 (#41) üzenetére


Luighi
aktív tag

Akkor ez öröm & boldogság! :C

Szólj, ha esetleg kell plusz alkatrész!

(#43) domi007


domi007
őstag

Basszus, elkezdtem megírni a topik summáját, és az utolsó pillanatban lenyomtam a hosszabítót véletlenül :W :W :W :W ... :O
Na mind1, megírom mégegyszer....
Luighi: JA, béke és barátség :DD

[Szerkesztve]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#44) domi007


domi007
őstag

Tehát akkor summáznám a topikot zárás előtt(ha nem akarjátok záratni, szóljatok, felőlem lehet ez egy Compaq Server help topik)
A topik témája: Compaq Proliant 5500-as szervergép beállítása, és a Debian Linux(illetve más linuxok) telepítése
Szükséges eszközök:
4db Floppy a Compaq Configuration Utilitynak
3 db Floppy: debian imndítólemeznek
valamint szoftver ügyben:
Compaq Configuration Utility:[link], vagy ezt a filenevet keresétek: SP19619.exe
Debian NetInstall cd:[link]
Használatuk:
CCU:
0., kell majd 4db kislemez, amiből az elsőre készítesz egy dos-indítólemezt, a többit csak simán leformázod
1., ha ez megvan, elindítod az exe-t, ami kitelepíti a követlkező fileokat:
Readme.1st
Qrst5.exe
174496us._01
174496us._02
174496us._03
174496us._04
fájlokat. Elindítod a Qrst5.exe-t, ami kérni fogja az előkészített kislemezeket.Beteszed őket és vársz.
Debian:
Írd ki a lekapott CD image-t CD-re (pl. neroval), majd keresd meg rajta a 3 .img filét, amit a RAWRITE nevű progival tudsz kiírni floppyra. Az elsőt root.img-nek hívják.
--------------------------------------CCU INSTALLÁLÁSA---------------------------------------------------
Berakod az első floppyt a gépbe
Beindítod, majd F1-et nyomsz.
Ekkor megjelenik ez a felirat: Starting MS-DOS
Majd bejön a telepítő. Kövesd az utasításokat, valamint ha azt kérdezi, honnan akarod indítani a CCU-t, akkor ne a Boot Media-t válaszd, hanem a HDD-t(vagy vmi ilyesmi a másik lehetőség)
Készen vagy, indítsd újra a gépet!
----------------------------------------------Debian Linux---------------------------------------------------------
Ezekután lépjél be az F10-zel a CCU-ba, és válaszd az Operating System Install-t. Válaszd az Othert, majd rakd be az első Debian floppyt(amire kiírtad a root.img-t)
Nyomj entert, ekkor újraindul. Válaszd az F1-et.Ekkor bebootol a telepítő.
Ezekután rakosgasd be a kért floppykat, majd a CD-t.
A további infót már egy Debianos fórum tudja elmondani.
________________________________________________________________________
Ez a leírás MINDEN Linuxra érvényes, amihez tudsz indítólemezt szerezni. Én RedHat-hez nem tudtam, szóval azt nem ajánlom.

Mindenkinek sok szerencsét kívánok!
Segítőimnek pedig sok köszönetet mondok, azért, amivel segítették eme leírás elkészítését.
ÜDV:
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#45) Luighi válasza domi007 (#44) üzenetére


Luighi
aktív tag

Lehet nem lenne butaság egy ilyen topikot nyitva hagyni, jól jöhet másoknak is.

Pl még homályzóna a DAT&DLT terület (számomra) :DDD

:R

(#46) domi007


domi007
őstag

Okay, lehet róla szó.
Akkor meg próbálom átnevezni, mondjuk Compaq Server Nagy-topikra, ok?
CSÁ!
DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#47) Luighi válasza domi007 (#46) üzenetére


Luighi
aktív tag

Topik cím ügyben Te vagy az illetékes, te nyitottad.

Nem is tudtam, hogy van Fibre Channel vinyód...

Van még érdekes motyó otthon a sufniban?


:R

(#48) Geller72


Geller72
veterán

Na faxa..nekem is lett egy ilyen...és persze ugyanúgy szívok...
mert..w3k-ból csak 64 btes van..ubuntuból szintén, és ráadásul amd-re...nekem meg 4 db xeon van benne..32 biten...szal...dosos boot floppyt csinaltam cd-rom tamogatassal, de ugye winfosok kiestek...xp csak 2 cpu...vista csak ket cpu...ubuntu csak amd 64...van még uhum is...de hiába bootolok be floppyrol, latom is a D meghajtot...de amikor ki akarom listazni,...abort..retry..fail....szal, akko most mi legyen?..help me pls..10x...éppen ráérek..:D

(#49) domi007 válasza Geller72 (#48) üzenetére


domi007
őstag

Hali
Az a baj, hogy én is megpróbáltam a SUSÉt multi processor kernellel rábírni, hogy vegye észre a második prockót, de hiába... :(
De neked hátha...
Próbáld meg egy bármilyen linux disztribúcióval(telepítés fölleb ;) ), de multi processor kernellel.
Elsőre ez jut eszembe.
ÜDV:
DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#50) domi007


domi007
őstag

Egyébként Debiant tudom ajánlani, hihetetlenül jó, ha megismered

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.