Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WhiteRabbit


WhiteRabbit
csendes tag

Hali

Nem láttam olyan fórumot, ahol ezzal a S939-es alaplappal foglalkoznának.
Tehát most van :C.

Ha valaki tud róla valami jót vagy rosszat mondani, az ne kíméljen.

De nem csak ebben a témában szeretném a segítségeteket kérni.

Ezeket az alakatrészeket szeretném venni:
- Chaintech VNF4 Ultra Zenith Value
- Chaintech nVidia GeForce 6600 128MB (PCI-E)

Ha tudtok róluk érdekességeket, kérlek írjátok le.

Előre is THX.

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#2) ESP


ESP
senior tag

Alapkiépítésben nem rossz, de képzeld:
-nincs IEEE1394!!!!!!!
-elég gagyi a hűtése, ami ki is ütközhet...lásd PH teszt...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#3) WhiteRabbit


WhiteRabbit
csendes tag

Azt tudom, hogy nincs 1394, de annyira nekem nem kell, csak az számít per pillanat, hogy megbízható, jó konfig legyen, és normálisan lehessen vele ''grafikázni'', és nem csak a játékokra gondoltam :).

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#4) WhiteRabbit


WhiteRabbit
csendes tag

A hűtést, meg szerintem még bőven lehet módosítani. Nem?

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#5) ESP válasza WhiteRabbit (#3) üzenetére


ESP
senior tag

Hűtés terén nagyon gyenge...legalábbis az első szériás ultrák...
Hasonló cipőben járok, mint Te...
Én is ilyen rendszert akarok építeni, s hidd el már régóta kutatok a témában...
Gigabyte...erről rosszat még senki nem mondott...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#6) ESP


ESP
senior tag

GIGABYTE GA-K8NF-9

Ez egy kedvező árú lap, egy csomó olyan extrával, amit senki más nem ad...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#7) WhiteRabbit


WhiteRabbit
csendes tag

És ezt milyen áron vesztegetik, mert ez a Chaintech 25.999.-
Legalábbis most :)

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#8) WhiteRabbit


WhiteRabbit
csendes tag

Jah. Tényleg elég barátinak tűnik :).
Csak most nézem a helyi boltokat, és nem igazán kívánják rátenni az árlistájukra :(

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#9) ESP válasza WhiteRabbit (#8) üzenetére


ESP
senior tag

iPON, vagy az Alien...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#10) WhiteRabbit


WhiteRabbit
csendes tag

Tényleg nem is vészes. Csak nálunk ilyen boltok nincsenek. Tehát nekem még rájon a postaköltség is :(.
De még akkor sem vészes a tudásszinthez képest. Szerintem :)

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#11) ESP válasza WhiteRabbit (#10) üzenetére


ESP
senior tag

komolyan nagyon jó lap...kérdezz bárkit...
A gigabyte-ot szinte egyhangúan dícsérik...
Én már egy hónapja csak olvasok és gyűjtöm az infókat...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#12) tildy válasza ESP (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem gagyi már a hűtése, lásd prohardver cikk.(Ha nem olvastál véletlenül róla, volt egy hibája, aholis elégtelen hűtés miatt 308as fsbnél elszállt egy iylen lap.Nos a Chaintech kicserélte ahűtést, és jobban odafigyelt a lapra, így amos tkijövő iylen lapok más jók.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) WhiteRabbit


WhiteRabbit
csendes tag

Köszi. Örülök az újabbnál újabb infóknak :)

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#14) ESP válasza tildy (#12) üzenetére


ESP
senior tag

Ez ok. így van...olvastam...
De engedtessék meg egy kérdés nem gyanúsan olcsó nF4ulra???

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#15) WhiteRabbit


WhiteRabbit
csendes tag

Végül is ki tudja. Közel 1 forint híján 26.000,- forint. Nekem annyira nem olcsó, de láttunk már 10-en pár ezer forintos jó lapokat is. De őszintén most már nem tudom

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#16) WhiteRabbit


WhiteRabbit
csendes tag

Végül is nincs rajta FireWire, meg csak DDR1-es

Az élet egy állapot, amit túl kell élni.

(#17) ESP


ESP
senior tag

A Gigabyte a legjobb vétel hidd el...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#18) Sir Riccio válasza WhiteRabbit (#16) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Egy picit kijavitanálak ha nem haragszol meg, ugyanis minden AMD-64-es lap DDR1-es. Ami a lapot illeti az árának megfelelelő tudásu alaplap. SŐT!!!! Természetesen az emlitett Giga-byte felszereltebb bizonyára megbizhatóbb lap, de az ára is kicsit magasabb, ami a hütést illeti, ne feledd el 308 MHz-es FSB volt az ahol ''jobb létre szenderült'' Ha nem használod ki az extrákat és kevesebb a pénzed nyugodtan megveheted, de ha anyagilag nem gond a Giga-byte jobb nála.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#19) ESP válasza Sir Riccio (#18) üzenetére


ESP
senior tag

Szerintem alaplapot nem pár hétre veszünk...legalábbis én...
Egy jó lapnak idő és értékállónak kell lennie...
Ezt pedig eddig csak(!) a gigabyte lapokról mondták egyhangúan...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#20) tildy válasza ESP (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem szoktak rosszak lenni a ct lapok.
Nekem ez a második (7njs zenith, régebben 7njl1 volt) és maximálisan meg vagyok vele elégedve.Igen igazad van alaplapot neme egy hétre veszünk, De nem szabad egy hiba miatt az egész ct alaplapgyártást leminősíteni!!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) ESP válasza tildy (#20) üzenetére


ESP
senior tag

Igazad van...de itt most egy konkrét lapról volt szó...
De szerintem akkor is gyanúsan olcsó, bár ez nem feltétlenül negatívum...
Szóval nem az én döntésem...csak a véleményem írtam le, ami még csak nem is objektív...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#22) JxOxExY


JxOxExY
tag

nem akarok senkit sem elszomoritani, de van már ilyen topic.Ott leírtam a személyes tapasztalataimat!

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=130895&arc=f[L]

tel :06 20 269 2704

(#23) polika


polika
senior tag

Na én vettem egy chaintech vnf4 ultrát, olcsó volt 19800+AFA hozzá vettem egy 939 tűs 3000+ -ost. A VGA egy chaintech 6600GT pcie. Ramom az per pilla 1db A-Data ddr600-as 512mb, majd veszek még egy másikat hozzá vmikor ha már kevés lesz de mivel ezernyi tesztben leírták hogy dual channel nem nagyon emel az A64-es lapok nem szintetikus benchmarkos értékein ezért nem sürgetem annyira. A cpu hűtő meg egy artic cooling a64 freezer.

Mivel még csak szombat óta van meg a gép ezért a tapasztalataim egyenlőre csak előzetesek...

Felraktam legújabb BIOS-t (2.0-as ami kijött már) a chaintech oldaláról, a BIOS frissités rendben lement utánna a gép csak a bios kisütése után jött fel (ami azthiszem normális az ilyen kezdeti bios verzióknál meg úgy általában is ajánlott bios update után). A windows csont nélkül felment, meg nforce chipset driverek, ill a vga drivereit az nvidiatól a legújabbakat pakoltam fel.

A lapot így alap konfigon nekiálltam picit izzasztani prime-al de csak 1 órát nyomattam, a CPU hőmérséklet elérte a 32 fokot ezután, de semmi gáz nem volt. Néztem hogy ntuneal mit lehet kihozni belőle, hát levettem HT szorzót 4x-re és ekkor DDR 484 ment a ramok 3,3,7-es időzítésével (3640+ -os ként egész jónak tűnik, de gondolom megy majd ez még feljebb 3-as HT szorzóval) . A proci hőméréklete alapban 25 fok semmi feszet enm adtam 1.4v-on megy de a chipseten nekem még passzív hűtő van és az alapban olyan meleg hogy az ember még épp tudja rajta tartani a kezét szóval igazi nagy tuningot még nem mertem csinálni 3x HT szorzóval előbb le akarom cserélni a paszív hűtőt valami jó kis csendes réz alapú aktív hűtésre.

(HA vki tud vmi király heat pipeos vagy egyéb jó chipset hűtőt lécci írja már meg a nevét stb)

Utánna még nyomattam rajta 3d-s játékot egész vasárnap hajnalig, meg vasárnap is nem volt egy fagyásom se, minden pöpecül ment, na ennyi egyenlőre, a többi tapaszatlatom majd megírom később.

(#24) Mankó válasza tildy (#12) üzenetére


Mankó
veterán

Szia, tudnál adni egy linket ehhez a cikkhez?
Köszi

(#25) Mankó válasza polika (#23) üzenetére


Mankó
veterán

Szia, én is egy ilyen lapon gondolkodom, hasonló konfiggal, mint a tied. Az lenne a kérdésem, hogy az artic cooling a64 freezer mennyire hangos? Szeretnék halk gépet, most is az van, nem szeretnék jobb, de sokkal hangosabb gépet helyette.
A választ előre is köszi.

(#26) polika válasza Mankó (#25) üzenetére


polika
senior tag

Nagyon halk elméletileg 1 son-os ha ez mond valamit...nyitott háznál 1 méterről nagyon halkan lehet csak hallani...kerámia csapágyas és 8 centis rajta a propeller.

Amire figyelni kell az csak 1 dolog hogy ha nagyon sűrű a házad akkor vhogy úgy vezesd a mindenféle vezetékedet hogy nehogy véletlenül is belelógjon a propellerbe bármi is.

Nekem a 90nm-es A64 3000+ (2.43ghz@1.8ghz)-en primeal meghajtva 10 perc után is csak 30 fok körüli..iszonyú jól hűt, alapba szobahőn van a procim....

(#27) ::Geri::


::Geri::
tag

Pont ilyen configot akarok én is, Chaintech nf4 ultra + 3000+ , ramnak 2x512 kingmax hc 500-at néztem ki, vga pedig Gigabyte 6600gt heatpipe hangtalan kisördög lesz. A vga-t ajánlom mindnekinek mert x ezer Ft-al drágább ugyan mint egy átlag pci-e gt de gyárilag hangtalan heatpipe hűtés szerintem nagyon megéri és minden tesztben agyondicsérték mind sebesség mind megbízhatóság szempontjából.

Ami a lényeg, sztem nagyon jó kis lapnak néz ki ez a chaintech, de én csak olyat akarok venni amin már venti van a chipseten - a hangjára többen írták hogy halk szerencsére - mert a passzívra mindenképpen kell hűtő.

Amit írtál az alapján megbízhatónak tűnik, eddig csak kevés negatív véleményt olvastam a lappal kapcsolatban, de jóval több pozitívat. Én is vmi 2200-2400 körüli eredményt szeretnék majd elérni, de vmi jó időzítéssel , szinkronban a ramokkal.

Ha esetleg tovább tesztelgetted akkor várjuk a további véleményeket :U

Life is Short, Upgrade Hard

(#28) polika válasza ::Geri:: (#27) üzenetére


polika
senior tag

Na nem tudom hogy igazán mi a jó időzítés, most ami van: 3x HT szorzó, 9x proci szorzó, fsb 260, 2.34 ghzen megy a proci és mellette ddr 520-on 1T, 3,3,6 on a ram, persze semmi feszültséget nem emeltem sehol se és full stabil volt ilyen proci terhelős cuccal, meg amit játszottam rajta eddig.

Egyetlen problémám hogy nem tudom hol lehet a proci szorzóját lejjebb venni a biosban, mert akkor tudnám az fsb-t még picit emelni gondolom, de az egész csak teoretikus mert ennyi kakaó (3900+) úgyse nagyon kell nekem per pilla csak ha vmi durva 3ds játékot játszanék... meg ha majd találok vmi progit amivel tudok mpeg2-ből divx-be kódolni hogy a megasztárt amit a TV-be felvettem picit kissebre csomagoljam :)

(#29) rokap válasza polika (#28) üzenetére


rokap
csendes tag

Hammer FID Control

''Azért mert csak egy van, még nem muszály szeretni!'' - Pandora's Box

(#30) polika válasza rokap (#29) üzenetére


polika
senior tag

hu bakker de hüje neve van nem tudtak volna inkább cpu multipliert írni? köszi megnézem mit találok a biosban mert nem jellemző hogy 9x szorzót bárhol is láttam volna a frequency almenüben valahol is de ez a hammer valami rémlik hogy láttam ilyet valahol.

(#31) ::Geri::


::Geri::
tag

Érdekel engem is megtalálod e :)

Life is Short, Upgrade Hard

(#32) L4mie


L4mie
veterán

Fasaz, hogy nyitottátok ezt a témát :) mert pont most akarok összerakni 2db ot A64 es konfigot és ugy tűnik ez lesz a nyertes lap :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#33) rokap válasza polika (#30) üzenetére


rokap
csendes tag

Nem 9x van alapból mellette, hanem Default, vagy valami hasonló.

''Azért mert csak egy van, még nem muszály szeretni!'' - Pandora's Box

(#34) polika válasza rokap (#33) üzenetére


polika
senior tag

megtaláltam de egynelőre nem piszkálom nekem teljesen elég a 260-as fsb ddr520-al 1.4 volton minden királyul megy, asszem egy ideig nem is kell nekem annyi kakao hogy feszültséget emeljek agy lejebb vegyem 8-ra és még fsbt tornázzak... :)

(#35) L4mie


L4mie
veterán

hmmmm nekem ze még csak a jövő zenéje :D :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#36) schizoprenic


schizoprenic
csendes tag

Sziasztok!

Nekem még passzív hűtés van a lapon. Hogy lehet arra aktívat rakni és főleg mit?

schizo

(#37) polika válasza schizoprenic (#36) üzenetére


polika
senior tag

hát van 3 féle opció

1) a chipset hütő cserélhető a lap másik oldalán ha összenyomod a kis műanyag pöcköket akkor le lehet venni az egész kócerájt és mivel ez szabvány méretű ha találsz vmi aktív hűtéses chipset hütőt akkor fel tudod aplikálni.. 2 gond van ezzel lehet gari sérül emiatt másik meg hogy ha letéped a chipsethűtődet a hővezetőpasztával lehet megsérted az alatta levő chipet... (mondjuk nálam a hűtő és chip között vmi minimális lehet a gyári paszta és nincs beragacsosodva mert simán mozog)

2) vki említette hogy rászikszalagozott egy 4 centis hűtőt...

3) én hosszű tompa csavarokkal fogattam fel a 4 centis hűtőt de az a király hogy találtam olyan csavar méretet ami épp hogy csak feszül a bordák között nem vág bele...és mivel kb 4 centi hosszúak ezért mégis jól tartanak (egyetlen bajom hogy nem kaptam golyóscsapágyas csak csúszócsapágyas 4 centis ventit szal majd vmikor cserélem ha találok vmiprofibbat)

(#38) c4-eXp


c4-eXp
aktív tag

Sziasztok!
Én is egy ilyen lap beszerzésén gondolkodom. Athlon 64 3000+ alá kéne. Írtátok, hogy a hűtésével volt gond. De ugye amiket most lehet kapni, azokkal már nincs gáz? Egyébként nem túl alacsony ár ez egy nForce4 ultra alaplapért???

while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

(#39) NF4


NF4
csendes tag

Üdv.Mindenkinek!
Mint új fórumtag rögtön kérdeznék nekem is egy Ct, vnf4 ultra lapom van 3000+al gyári procihűtővel amit egy hete vettem csak olyan gond van a proci ventivel, hogy ha nincs a dobozon az oldala akkor 3100 körül pörög, ha ráteszem akkor ez 5500 körül lesz. Van egy másik gép hasomló konfiggal csak más lappal annál semmi gond (procihűtő fix 2700 ford.). Van valakinek ilyen tapasztalata vagy jó ötlete hogy miért van ez???!



[Szerkesztve]

(#40) polika válasza c4-eXp (#38) üzenetére


polika
senior tag

Szerintem ha most veszed elég nagy az esélye hog te is még a passzív hűtőset kapod...nincs vele semmi gáz ha nem akarsz tuningolni. Mindestre ugye volt PH cikk hogy 310-es FSB-nél elfüstölt benne az nforce 4 ultra chip..szóval vagy te is gondolkozol vmi aktív hűtésen vagy vársz még picit vele.

Mindesetre elég egyszerű lecsekkolni hogy régi vagy új mert a passzív hűtő elég batár nagy nem lehet eltéveszteni :)

(#41) polika válasza NF4 (#39) üzenetére


polika
senior tag

Ha zsír ugyanaz a proci és a hűtő is alatta akkor esetleg lehet az a gáz hogy nem jól van rárakva a procira a te gépedbe a hűtő vagy szarabb pasztával van kenve és a hőáttadás szar emiatt bios látja hogy meleg és nyomja a hűtőnek a kakaót hogy hűtse...

(#42) NF4 válasza polika (#41) üzenetére


NF4
csendes tag

Kösz a választ polika az előző gondommal kapcsolatban (majd szerzek masszát és kipróbálom) de ez a k...a lap szivat tovább most olyan gond van még úgy ''+''-ba, hogy állandóan lefagyott ez a szar mire nagy nehezen több órás szívás után rájöttem az okozza, hogy a két memória modul nem tetszik neki. Kivettem az egyiket (pedig azonos tipus 2db 256-os Samsung, az előző gépembe is ezek voltak és nem volt gond) így viszont még nem jelentkezett fagyás. Ezzel kapcsolatban van-e valami tapasztalat vagy jótanács, vagy dobjam ki a lapot és térjek vissza a már régóta bevált ASUS-hoz merthogy eddig nekem csak az volt és soha semmi gondom nem volt vele???! :Y

(#43) ::Geri:: válasza polika (#40) üzenetére


::Geri::
tag

Csak kérdezem , miért nagy az esélye hogy passzív hűtéssel lehetne most venni ? Nem pont annak nagyobb már az esélye hogy aktív hűtés került rá ? Több ember írta hogy már aktívval ellátottakat vettek.

Life is Short, Upgrade Hard

(#44) ::Geri::


::Geri::
tag

Emberek akiknek gyári aktív hűtés van a lapon, mennyire hangos ? Már többen írták hogy nagyon halk, de mégis, vmi megközelítőt :) Ha pl egy gyári inno 6600gt hűtő mellett van akkor bármi halk :p

Life is Short, Upgrade Hard

(#45) Géjza válasza ::Geri:: (#44) üzenetére


Géjza
őstag

Hangtalan az aktív hűtője, szóval überfasza. Pedig még van egy szabad helyem a ventiszabályzókütyümön, de rá se kellett kötni mert tényleg hangtalan a venti.

[Szerkesztve]

(#46) ::Geri:: válasza Géjza (#45) üzenetére


::Geri::
tag

Köszönöm a választ Géjza, de ha már ilyen kedves voltál kérdeznék még :) Ugyanis pont ilyen konfigot akarok mint ami neked van Chaintech vnf4 ultra + 3000+ + 2x512 kingmax 500mhz. Mennyin megy a proci / ram nálad ? Én szinkronban akarnám húzni a cpu-ramot , remélem ilyen 2200-2400 között ez jó időzítésekkel sikerül is majd. Nálad hogy muzsikál ?

Life is Short, Upgrade Hard

(#47) Géjza válasza ::Geri:: (#46) üzenetére


Géjza
őstag

A Kingmaxaim csak 3500-ösek, így erősen túl vannak húzva.

Szóval az ''FSB'' az 312MHz, szorzó 8x (így jön ki 2500MHz), FSB/RAM osztó 5/6. Tehát 260MHz-en (520MHz DDR) ketyegnek a ramok CL3 3-3-6 1T-ben. Remekül megy a gép. :)

(#48) ::Geri:: válasza Géjza (#47) üzenetére


::Geri::
tag

Köszönöm a választ! A procin látom zalmanod van, én is ezen vaciláltam, de most az Artic cooling freezer 64-et látom befutónak, gyárilag halkabb és fele annyiba kerül. De még gondolkodom a zalmanon, mert a bizalmom azért affelé húz :)

Life is Short, Upgrade Hard

(#49) schizoprenic


schizoprenic
csendes tag

Segítsetek plíz, hogy kell biost frissíteni! Valaki felrakta már a 2.0-át?

schizo

(#50) Géjza válasza schizoprenic (#49) üzenetére


Géjza
őstag

Enyém alapból a 2.0-ás biossal jött. Nagyon ajánlott feltenni !!

Amúgy pofonegyszerű: honlapjukról letöltöd a biost és a flashelőprogit (Utilityből), bootfloppyval command promptig eljutsz és majd elindítod a flashelőprogit (AF859b.exe). Indulás után bekéri a flashelendő új bios pontos nevét, megkérdi, hogy elmentse-e az aktálisat, és aztán belenyomja az újat. Restart és kész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.