Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  CF-> IDE converter készítése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34) demagóg válasza Male (#28) üzenetére


demagóg
aktív tag

Először is, nem azért nem válaszoltam, mert nem akartam. Csak mire újból néztem a PH-t, már leszaladt a téma. Hát igazából nem sok kedvem lenne megcsinálni, de ha más nem hajlandó..... hát akkor inkább lebeszéllek róla, hülyeség az egész :))

Komolyra fordítva: én már tettem W98-at CF kártyára. Akkor inkább már mikrodrive, az fajlagosan olcsóbb és mégis vinyó. A CF (és más FLASH is) valóban nem sok írás ciklust bír. Az elfáradó területeket a kontroller folyamatosan átirányítja. Így a memória emiatt fenntartott tartalék területe hamar elfogy. Egy SWAP file, vagy pl. FAT folyamatosan íródik. Lehet trükközni pl. RAMdrive, SWAP tiltása, stb. Nekem a rendszer nem volt meggyőző, túl sok volt a korlát. Vannak alaplapok, amelyek USB-ről, pl. pendrive-ról is tudnak bootolni. Egy ilyenen próbáld ki, hasonlóra számíthatsz CF->IDE átalakítás esetén is. USB 2-es legyen a pendrive, és BOOT UP típusú. A mostaniak már nagyrészt ilyenek. Erre is összeszerkeszthetsz egy rendszert. Én egyszer próbaképpen W98-at tettem fel vinyóra és azt másoltam át a pendrive-ra. Egy kicsit vacakoltam, hogy redukáljam a memória használatot. Végülis működött. Aztán inkább betettem egy csendes vinyót. Olcsóbb (főleg ha kis méretű) és nem rettegek, hogy mikor száll el. Mindenki maga döntse el, hogy mennyire jó neki egy ilyen kissé korlátos (bár előnyökkel is bíró) rendszer.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  CF-> IDE converter készítése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.