Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  CF-> IDE converter készítése (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Egy átalakítót szeretnék csinálni, amivel IDE csatlakozóra tudnám kötni a CF kártyát (gondolom sejtitek, hogy mire kell -> hangtalan gép).
Állítólag nagyon olcsón elkészíthető egy ilyen bigyó, csak nem tudom, hogy hogyan. Korábban beszereztem a két csatlakozó leírását, de azokból nem tudom összehozni (pl CF 50 érintkező, IDE 40, ráadásul van egy csomó, ami csak az egyiken van). Képen láttam egy ilyet a [L]http://www.mini-itx.com/store/default.asp?c=19[/L] címen, nem tűnik túl bonyolultnak (semmi elektronikát nem látok rajta, csak a csatlakozókat). Valaki nem tudja, hogy hogyan lehet megvalósítani (mit hova kössek)?

[Szerkesztve]

(#2) Male válasza Male (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Na mi van, senki nem tudja?

(#3) marcee válasza Male (#2) üzenetére


marcee
addikt

És milyen sebességre számítasz?

\m/

(#4) demagóg válasza Male (#2) üzenetére


demagóg
aktív tag

Tudja, csak nem mondja. :)
A titkos jelszó: GOOGLE. Titkos kulcsszavak:IDE CF ADAPTER. Azaz mégsem titkos, mert te is leírtad. :)
Erre meg az első titkos válasz, ahol minden alap info megvan:
[L]http://www.wau.nl/hemeltje/temporary/personal/miscelaneous/cfadapter.html#connection[/L]
Egy kis adalék:
[L]http://www.cosc.canterbury.ac.nz/~greg/hardware/pb150/[/L]
Egy szép rajz:
[L]http://www.national.com/appinfo/imaging/files/cam_cfboard_schematic.pdf[/L]
És még rengeteg oldal. Persze még több, akik az adaptert csak eladni akarják.

Nem ördöngősség egy ilyet megcsinálni, de senkinek sem ez legyen az első projektje. Némi szerszámozottság is szükséges, a pisztolypáka szintjénél mindenképpen több. Sok mindenre kell figyelni, mert különben túl drága lesz a fejlesztés. Nyákra kellene megcsinálni, de legalábbis univerzálisra, amin úgy van összedrótozva. CF tápra figyelni kell (5 v. 3,3V). Többször kimérni, csak aztán próbálni. Első nekifutásban mindenképpen a passzív változatot javasolnám. IDE kábel a lehető legrövidebb legyen, de a szabványosnál semmiképpen sem hosszabb. először egy kis kapacitású, kevésbbé sajnált példánnyal kell belőni. Ha működik, akkor dobozolni, ha drótozott, akkor esetleg kiönteni, stb. Különben az egész gép is kinyírható egy zárlat miatt.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#5) Male válasza marcee (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Sebesség nem igazán számít ebben az esetben.

(#6) Male válasza demagóg (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi a linkeket, és az infókat. Amúgy fixen lenne beépítve a gépbe. El tudnád esetleg készíteni? Ha igen, akkor mennyiért vállalnád (kultúrált kinézet nem kell, csak működjön)? (ha jó árat mondasz, akkor inkább nem állok neki elkészíteni)

A google-ban korábban kerestettem, de én CF to IDE Converter szöveggel, és ott csak boltokat találtam, legalábbis amelyik linkeket megnéztem, az mind az volt. Szóval a titkos jelszó ebben az esetben az ''adapter'' volt.

(#7) fokukac válasza Male (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

tudom, hogy hülye kérdés, de mi az összefüggés a Compact Flash kártya és a hangtalan gép között?
:o

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#8) Male válasza fokukac (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Nincs vinyó, nincs zaj. Ez az összefüggés.
(passzív hűtésű gép+táp esetén a vinyó az egyetlen zajforrás)

(#9) fokukac válasza Male (#8) üzenetére


fokukac
nagyúr

aha. hát nem erre asszociáltam... mármint hogy a CF lesz a rendszerlemez...
mondjuk annak kicsit drága, ha akkora kell, hogy egy Windows is ráférjen... :)

mindenesetre sok sikert hozzá!

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#10) Male válasza demagóg (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Eddig a Kingston, Kingmax, TwinMOS CF-ek adatait néztem meg, mindegyik megy 3.3 és 5 volton is (512 MB-os Kingston van brutto 30-ért, kb ekkorára gondoltam).

(#11) Male válasza fokukac (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Ha nem rendszerlemez lenne, akkor elég lenne egy USB-s CF olvasó is. Egyébként brutto 30-ért van 512 MB-os, amin elfér a Win + egy pár program (nethez elég), ráadásul lesz még olcsóbb is a CF.

(#12) Male


Male
nagyúr

Azthiszem akkor nekiállok. Nem tudja valaki, hogy hol és mennyiért lehet szerzni CF foglalatot? Ha valakinek van hibás CF olvasója, vagy tönkrement fényképezője, ami CF-et használ(t), az írjon, mert megvenném a CF fogolalatot belőle. Veszprémben érdekelne, utánvát nem megy, mert túl drága lenne.

(#13) atus válasza Male (#12) üzenetére


atus
senior tag

Szerintem a használt CF olvasókat fillérekért dobálják utánad. Próbáld apróneten, vagy hasonló helyeken. Nekem is van egy felesleges, de a család épp most akar beruházni egy A80ba, ahhoz meg még kellhet.
Az elképzelésed pedig figyelemreméltó!

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#14) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Érdekes ötlet,aminek nem sok értelme van..
Oké hangtalan,de kicsi lassú és drága cserébe.Annyira hangos lenne egy seagate vinyó?

(#15) Male válasza atus (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Hát apróneten 4000-ért láttam (igaz az jó volt), ennyit meg nem ér, kb 500 Ft-ot adnék érte (+ a titkosító programom egy példányát, ha kell neki).

Úgy néz ki nem bonyolult igazán a dolog, az 5 voltot eddig minden CF, amit találtam támogatta, ugyhogy csak három csatlakozó (CF, IDE, táp), egy kis nyák darab, és egy kis kötözgetés kell hozzá. Még Master/Slave jumper is kerül rá, hátha egyszer máshová kell kötnöm.

(#16) Male válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


Male
nagyúr

Lassú? 4-10 Mbyte/s, ennyi bőven elég netezéshez, a fogyasztás pedig Standby: 100 uA, read/write 45 mA (typical). Ha nem vették volna ki a Sulinetből, akkor vehettem volna 1GB-osat, így csak 512 MB-os lesz, de az is elég. Ha összejön az EPIA, akkor majd ez kerül bele, így a passzív táp is elég lesz hozzá.

(#17) Bazsesz válasza Male (#16) üzenetére


Bazsesz
őstag

Jó ötlet! Gratulálok!

Lehet, hogy én is nekilátok háziszervert csinálni. Letöltöttem a PDF-et, most szedem le a Acrobatot.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#18) _Volkovy_ válasza Male (#16) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Jah,lassú.Meg drága.
Bár sulinettel nem is olyan rossz húzás :P

(#19) _Volkovy_ válasza Bazsesz (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Milyen szerver lenne az,ekkora tárkapacitással:F

(#20) Bazsesz válasza _Volkovy_ (#18) üzenetére


Bazsesz
őstag

Jelszó: Net, csend! :))

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#21) Bazsesz válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


Bazsesz
őstag

Jaj, olyan izé vagy! Fogok egy linuxot, fellököm, majd rá egy apache... 512-re meg felmegy.

DE előtte legyen meg a dualP3.

Üdv: Én

[Szerkesztve]

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#22) _Volkovy_ válasza Bazsesz (#20) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Mire jó a net,ha nincs hova letölteni?:DD

(#23) _Volkovy_ válasza Bazsesz (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hajrá :]

(#24) Male válasza _Volkovy_ (#22) üzenetére


Male
nagyúr

Például PH!-t olvasni.

Sajnos nem nagyon tolonganak eladó CF foglalattal (senki nem jelentkezett még a hírdetésre).

Ráadásul CF-et ha szükséges (pl utazás) lementhetem vinyóra, és máris van a fényképezőgéphez egy 512 MB-os kártyám.

(#25) aurum válasza Male (#1) üzenetére


aurum
senior tag


a cf busz az a pcmcia busz egyszerusitett valtozata. a cf-flash kartyak tudnak memoria es true-ide modban is mukodni. true ide modban rakothatoek az ide buszra. a szabvany szerint 5V-on es 3.3V-on is mukodniuk kell(ene).

rendszer hdd-nek hasznalni, viszont nem tul jo otlet. a flash-nek korlatozott irasi ciklusa van.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#26) marcee válasza Male (#5) üzenetére


marcee
addikt

(Azért kérdeztem a sebességet, mert nekem egy 4200 rpm-es vinyóról is kínszenvedés volt win xp-t bootolni (igaz 98-nál még nem volt szűk keresztmetszet) és ez szvsz lassabb lesz.)

\m/

(#27) Male válasza marcee (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Nem XP lesz rajta, hanem 98 vagy Me. Az XP el se férne rendesen 512 MB-on.

(#28) Male válasza aurum (#25) üzenetére


Male
nagyúr

A Kingstone (vagy a Kingmax?) 300000 ciklust írt. Ha ennyit bír, akkor ezért nem aggódok.

Az jobban zavar, hogy senki sem akar eladni nekem CF foglalatot :O

(#29) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Olvastam 1 cikket itt a PH!-n 4GB-s CF memcsikariról amit ki lehet nyerni 1 mp3 lejátszóból és bennem is felvetődött a dolog. Aztán láttam, hogy microdrive, és elvetettem a dolgot.

Láttam is 1 hasonló megoldást:

[L]http://www.radikalmod.hu/index.php?p=2&st=0&y=39[/L]

bocsi ha off voltam:)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#30) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Milyen passzív tápot sikerült szerezned? Honnan sikerült beújítani?

egyéb állatfajták

(#31) Male válasza kamikaze boci (#30) üzenetére


Male
nagyúr

Passzív táp nincs még meg, kb 20000-be kerülne (ezt sokallom). Valami notebook táp átalakítóval. 55W, ATX tápcsatival -> ez elég kevés.

Szóval most egy Coolink 400DX van, amin nem mennek a ventik, csak ha bemelegszik. Ez nem túl meleg (20 fok körüli) szobában kis terhelés mellett órákig is eltart. A táp a gépen kívül van, fejtetőn. Mivel dupla ventis, az eredetileg alsó venti most felfelé néz. Ennek az irányát megfordítottam. A táp elég jól szellőzik e miatt a nagy luk miatt. A ventik egyébként a belső hőfokszabályozós csatlakozóra vannak kötve sorban (eredetileg párhuzamosan voltak kötve), ezért nem indul be, csak ha már legalább 40 fokos a táp. Ha majd kisebb gépet kell táplálnia (most egy 2GHz-es P4 + GefFX 5600 + vinyó + DVD + DVD író van rajta), akkor lehet, hogy egyáltalán nem fog elindulni a venti rajta. Amúgy már most is nagyon halk a gép: netezéskor áll a prociventi (így 40-42 fokos), a videokártyán Zalman passzív hűtő van, tápventik állnak vagy éppen csak mennek (kb 700 rpm lehet). Szóval csak a vinyó hangja van (Maxtor DiamondMax Plus 9 szilikonlábakon, alul a gép hátuljában), meg a tápból jön valami sípolás (na ez a sípolás rohadt idegesítő).

(#32) rog válasza Male (#2) üzenetére


rog
addikt

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=39822&arc=f[/L]

(#33) Zoz


Zoz
őstag

Izgalmas téma, ez engem is érdekel, van egy egészen perverz ötletem :))
Pár éve már terveztem egy IDE vezérlő kártyát a jó öreg Enterprise-omhoz :)
[L]http://www.esnet.hu/~enterprise/szamtech/Zozo/KARTYA.JPG[/L]
Arra gondoltam át kéne tervezni ezt közvetlen CF fogadásra, SMD IC-k felhasználásával szerintem még az eredeti gép belsejébe is be lehetne építeni :) Egy 128-as kártyára az összes létező EP progi felférne :)

(#34) demagóg válasza Male (#28) üzenetére


demagóg
aktív tag

Először is, nem azért nem válaszoltam, mert nem akartam. Csak mire újból néztem a PH-t, már leszaladt a téma. Hát igazából nem sok kedvem lenne megcsinálni, de ha más nem hajlandó..... hát akkor inkább lebeszéllek róla, hülyeség az egész :))

Komolyra fordítva: én már tettem W98-at CF kártyára. Akkor inkább már mikrodrive, az fajlagosan olcsóbb és mégis vinyó. A CF (és más FLASH is) valóban nem sok írás ciklust bír. Az elfáradó területeket a kontroller folyamatosan átirányítja. Így a memória emiatt fenntartott tartalék területe hamar elfogy. Egy SWAP file, vagy pl. FAT folyamatosan íródik. Lehet trükközni pl. RAMdrive, SWAP tiltása, stb. Nekem a rendszer nem volt meggyőző, túl sok volt a korlát. Vannak alaplapok, amelyek USB-ről, pl. pendrive-ról is tudnak bootolni. Egy ilyenen próbáld ki, hasonlóra számíthatsz CF->IDE átalakítás esetén is. USB 2-es legyen a pendrive, és BOOT UP típusú. A mostaniak már nagyrészt ilyenek. Erre is összeszerkeszthetsz egy rendszert. Én egyszer próbaképpen W98-at tettem fel vinyóra és azt másoltam át a pendrive-ra. Egy kicsit vacakoltam, hogy redukáljam a memória használatot. Végülis működött. Aztán inkább betettem egy csendes vinyót. Olcsóbb (főleg ha kis méretű) és nem rettegek, hogy mikor száll el. Mindenki maga döntse el, hogy mennyire jó neki egy ilyen kissé korlátos (bár előnyökkel is bíró) rendszer.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#35) LukE válasza Male (#31) üzenetére


LukE
veterán

ezt mar magcsinalta valaki:[L]http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=50833[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#36) Male válasza rog (#32) üzenetére


Male
nagyúr

Nem venni akarok: 6000+ÁFA 3 csatlakozóért meg a bekötésért -> semmi elektronika nem kell hozzá, csak a megfelelő helyekre kell kötni a vezetékeket.

Azért köszi a linket.

[Szerkesztve]

(#37) Male válasza LukE (#35) üzenetére


Male
nagyúr

Ő úgy vette az adaptert, én meg elkészíteni akarom (hacsak nem ad el valaki egy ilyet kb 1000 Ft-ért).

(#38) [w]


[w]
őstag

engem végre abba avasson már be valaki, hogy ilyen ''miniatürizált'' winfost hol lehet beszerezni (pl. litepc)! :F:U

cmdr PETER W. VOLKOV

(#39) Husky válasza Male (#37) üzenetére


Husky
aktív tag

A CF foglalatot mindenképpen bontani fogod valamiből. Újan 2500+áfa (mscbp.hu), de láttam már 5e-ért is (mikronika)... csak akkor úszod meg olcsóbban, ha valaki aki nincs tisztában a piaci árakkal elad neked egy kártyaolvasót... :)

A foglalat lábmérete 0.3mm (kb megfelel a 8-as MSOP tokozásnak), ha nincs gyakorlatod, jót fogsz játszani... :)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#40) [w]


[w]
őstag

pfff...: http://www.mini-itx.com/store/hush-atx.asp - $991.- :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#41) Husky


Husky
aktív tag

Juteszembe, ha az alaplapod támogatja, forrasztás nélkül megúszhatod ha bootol usb-ről... sőt, akkor még kártyaolvasó se kell, elég egy pendrive... (bár szerintem is problémás hogy hányszor fog a gép írni a flash-re... swap, temporary internet files, a fat-ek frissítgetése, ... ez mind gyilkolja a kártyát... viszont a pendrive-okon szok lenni readonly kapcsoló, az jót tenne...)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#42) LukE válasza [w] (#38) üzenetére


LukE
veterán

amit beirtam linket, ott volt:[L]http://www.litepc.com/98lite.html[/L]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#43) Male válasza Husky (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Az alaplap nem indul USB-ről. Swap kikapcsolva -> van bőven memória, temporary internet files pedig ramdrivera megy majd (ezeket már kipróbáltam).

CF foglalat továbbra sincs, a 2500+áfát meg sajnálom érte (elvégre nem is biztos, hogy sikerül), max 1000 Ft.

(#44) Husky válasza Male (#43) üzenetére


Husky
aktív tag

Ha ez vigasztal: amikor én csináltam az enyémet akkor még 2900+fa volt a foglalat... :)
(Fuss rá véletlenül egy használt kártyaolvasóra az aproneten, akkor jól jársz... :) )

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#45) Husky


Husky
aktív tag

Juteszembe.... Amióta lecseréltem a hdd-ket Barracudára (még a jó öreg ATA IV szériára, az újabb 'cudák ugye már valamivel hangosabbak) + gumi alátét + vízhűtés + enermax lopakodó táp + stb, azóta a monitorom tápja lett a domináns. Zúg. Ráadásul közel van, így jól hallani... Szóval vigyázz, nehogy szélmalomharcot vívj... :)

Apropó, ha már majdnem 1Gb-s CF-et vettél méreg pénzért... nem hülyeség párezren szőrözni, hogy mennyi is a foglalat (átalakító)? ... :D

B terv: Ugorj át Bécsbe, vedd meg ott a CF-et, a megspórolt pénzből meg lett ingyen egy átalakítód... (közben csinálj sok képet, játssz turistát, kóstold meg a városról elnevezett ételkülönlegességet, a bécsi szeletet :DDD , mittomén... elnézve néha az árkülönbségeket, az itteni high-end árak fedezik az utat+eztazt...)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#46) Male válasza Husky (#45) üzenetére


Male
nagyúr

''Apropó, ha már majdnem 1Gb-s CF-et vettél méreg pénzért... nem hülyeség párezren szőrözni, hogy mennyi is a foglalat (átalakító)? '' Sulinetben lett volna 1 GB, egyébként 512MB-osat néztem (40-ért ha jól emlékszem). Azért nem akarok egyelőre túl sokat költeni rá, mert először egy már meglévő 8MB-ossal próbálnám ki, hogy egyáltalán működik e. Ha igen, akkor majd befektetek 512MB-osba (addig talán még lejjebb is megy az ára).

Ha 2500+ÁFA a foglalat + posta Veszprémbe (kb 1300 Ft utánvéttel), az sok. Egyelőre nézegetm az aprónetet, meg boltokban próbálok rossz kártyaolvasót szerezni (van ahonnan ingyen is elhozhatnám, ha lenne nekik, de egyelőre nincs).

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  CF-> IDE converter készítése (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.