Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Centralion smart centra 800 kinek van? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) keyborg


keyborg
csendes tag

Hali!

Ha van valakinek Centralion Smart Centra 800 nevű szünetmentes tápja, kérem, ossza meg a véleményét velünk a kütyüről! Engem leginkább a zajszintje érdekelne, mennyire zavaró otthoni körülmények között.

Előre is kösz.

keyborg

(#2) keyborg


keyborg
csendes tag

up...

(#3) L3zl13 válasza keyborg (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Zajszintje?
Miért aktív hűtésű? :Y

Aki hülye, haljon meg!

(#4) acer_ válasza L3zl13 (#3) üzenetére


acer_
aktív tag

zajszintje?
mitől lenne zajos?

(aktív hűtés? hova? bár lehet, hülyeséget mondok..)

(#5) keyborg


keyborg
csendes tag

A specifikáció szerint a zajszintje <40 dB. Ezt én úgy értelmezem, hogy valamivel 40 dB alatt, ami azért bőven a hallásküszöb felett van. (Bár ha 20 dB lenne, akkor se hazudna a spec...)

Egyébként nem tudok róla, hogy aktív hűtése lenne. De ha passzív hűtésű, akkor miért ennyit írnak?

keyborg

(#6) echo001 válasza keyborg (#5) üzenetére


echo001
aktív tag

nekem ilyen van de en meg nem vettem eszre hogy hangja lenne
de amugy nem ajanlom olyan mint az ara.....
eleg sokszor lemarad a villanasnyi aram ingadozasrol
eladom nem kell ? :))

Echo

(#7) acer_ válasza keyborg (#5) üzenetére


acer_
aktív tag

lehet h hülyeség, de most az én ups-emből indulok ki.

ha ez vált akkus ill. hálózati tápellátás között, akkor kattan egyet. Ez a kattanás sztem van 40db hangerejü. De örülök is neki, mert legalább tudom, mikor volt pillanatnyi áramingás (jó, megnézhetném a logot, de ez egyszerűbb..).
ill. nagyon pici búgó hangja van (gondolom trafó), ha akkuról megy. ezt csak akkor hallani, ha kb. 10 cm-re van a fülem..



Az alapján, amit Echo mond, lehet, jobban járnál egy MGE vagy egy APC termékkel..



[Szerkesztve]

(#8) keyborg


keyborg
csendes tag

echo-nak:

Jó minőségű táppal használva is gond lehet a pillanatnyi áramkimaradás?

acer_-nek:

Erre nem is gondoltam, hogy csak a váltáskor ekkora a zajszintje... :U
Az a kis búgó hang pedig szerintem nem lenne zavaró.

Köszönöm a válaszokat, megnézem még az MGE és az APC szünetmenteseket is.

keyborg

(#9) echo001 válasza keyborg (#8) üzenetére


echo001
aktív tag

hi
nehogymar egy jo tap keljen azert mert szar a szunetmentes reakcioideje !!!!
de nekem enermaxom van de azzal is csonta fagyott a rendszer
most egy apc-m van azzal semmi gond....
de te tudod mondom megegyszer olyan mint az ara (semmit se er)!!!!



[Szerkesztve]

Echo

(#10) acer_ válasza keyborg (#8) üzenetére


acer_
aktív tag

igen, ezen a hang dolgon egy darabig gondolkoztam, de végül is: más normális esetben nem ad ki hangot.
A kis búgó hangot meg mondom, csak akkor hallod, ha közel teszed a füled az ups-hez (ha előtte állsz, akkor még nem hallani, szóval nem gáz).


500-as MGE harminc-egypár ezer volt tavaly karácsonykor.. most is kb. annyi lehet.. csak javasolni tudom. Minden tekintetben. Jo diagnosztikai szoftver, soros és usb kommunikácó... egyedüli hibájaként azt tudom felróni, hogy a kommunikációs kábel, ami gyárilag van hozzá, az ~1,5 m hosszu. Nekem meg a szoba másik végében egy asztal alatt van az ups. Ha ilyen gondod lesz, megvan a bekötési rajz, szal nem kell méricskélni, csak x méter utp kábel, meg 2db szerelhető soros dugó, és kész a hosszabbító :)
APC se lehet rossz, csak azzal nincs személyes tapasztalatom...

(#11) acer_ válasza echo001 (#9) üzenetére


acer_
aktív tag

ezaz... elég gáz, ha lemarad a pillanatnyi áramszünetről/fesz. ingásról... :(((
Lényegében alkalmatlan a feladatára... Hisz' jóval gyakoribbak az ilyen pillanatnyi kihagyások, mint a hosszabb áramszünetek..

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Centralion smart centra 800 kinek van? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.