Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Celeron 766 vs. Duron 800 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Mi történt itt? Mielőtt ideírtam ezt az üzenetet, csak a hír szövege volt a topic-ban, és hogy összesen 0db üzenet van.. hír eleve csak akkor kerül be ide, ha valaki reagál rá.. elveszett egy reakció?

Ha valaki tud valamit a hibáról, kérem jelezze, hogy javíthassam..

Köszi,
Parci

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) Csacsa


Csacsa
csendes tag

Bár nekem is Duronom van, de azt azért be kell ismerni, hogy ha az ember nem az
alap buszfrekin használja a Celeront akkor egy nagyon yo proci.

Csacsa

(#3) guest


guest
veterán

Szerintem ma már az AMD procik töretlenül jönnek fel a Celeronok mellett.Mint azt jópár teszt is mutatja, néhány(ismétlem,NÉHÁNY!) AMD alig marad le a Celeronok mögött, és persze az AMD-k is egyre jobbak lesznek.Szerintem jobban megéri amd-t venni(hacsak az illető nem Pentium vagy CEl. buzi,hogy "Jaj,merthogy mindenkinek az van!"),mivelhogy az AMD-Celeron árkülönbsége még elég nagy(AMD átlag bruttó 15 rongy ,egy Cel 7000 meg 23-24 ezer), viszont azt az 1-2 százalék teljesítménykülönbséget szerintem egy mezei júzer észre sem veszi.Mellesleg mostanában nagyon kelendő az AMD , a Celeront meg a rosseb sem viszi.
Ez tapasztalat,mert Én ilyen boltban dolgozom. Hiába,szerintem a celeron lassan kezd kidőlni, legalábbis amit az eladási listák mutatnsk , mert mindenki inkább az AMD-t veszi az ár/teljesítmény miatt. Bye

prohardver vendég

(#4) guest


guest
veterán

Hát srácok én még a 486 dx 2 66 Mhz is tuningoltam 80 Mhz-re, és csak erről az oldalról tudom megközeliteni a dolgot. Nekem egy 600 AMD Duronom van amit 1050 Mhz pörgetek!!! Én a celeronomat is 300@512 járattam, de abba nem volt másodlagos memo... Sajnos a tuning terén már eljárt az Intel felett az idő, egy 600 celeront még NEM láttam 1050 en, de lehet, hogy valakinek van esetleg egy példánya. De én már 4 ilyen gépet tettem össze ami 600 vagy 650 volt és 900-1100 ig mentek. Én csak azt tudom mondani, hogy már nem az Intel a legjobb. Freemen_ feree@nexus.hu

prohardver vendég

(#5) Parci válasza guest (#4) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Én láttam Duronból és Cerkából is 1050-re húzott 650-est, illetve 600-ast, és gyorsabb a Duron. Persze főleg az EV6-os busz DDR FSB-je miatt, meg a jobb FPU miatt. A Cerka sem rossz amúgy, csak a Duron jobb, és olcsóbb.

Más kérdés, hogy a Cerkához esetleg könnyebb jobb lapot találni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#6) SeF


SeF
tag

Hy mindenkinek! Az egyik haverommal most fogjuk összemérni a két "riválist" (Thunderbird-Celeron2)-szerintem nyerni fogok. Tét:1Ft De majd kiderül...

Csavarni a spanglit! Felpróbálni az összes csálécsöcsű stoppospi*sát! Ja, lehet meg se nősülök :)

(#7) Azeroth


Azeroth
csendes tag

Akármit is csináltok a Cel766-nak akkor is csak 66mHz lesz a buszfrekije, azzal meg francot sem értek..
Mellesleg ha valaki ismeri a Final Reality benchmarkot akkor elsütném hogy ugyanazzal a konfiggal 800-as Duron és a Cel 766
duron 5304 rmark a Cel pedig 3452 rmark....
Szal eddig Én pártatlan voltam, de ez és még sok más benchmark után egyértelmű hogy a duron jött ki jobban.....bye

Azeroth

(#8) guest


guest
veterán

Nemazé' de szerintem a Thunderbird ellenfele nem a Cel2 hanem a P4... (de legalább a PIII)

prohardver vendég

(#9) guest


guest
veterán

Tudjátok mi a legnagyobb gáz a Celeronnal? Nem (csak) az FSB, azon ugyanis lehet segíteni. Nem is a kis 128KiB-os cache, mert lásd a Duron milyen jól elmegy a 192 KiB-os egyesített cache-el. A fő baj az, hogy azzal, hogy az Intel letiltja az L2 cache felét, ezzel az asszociativitásának a fele is elveszik, ezzel pedig csökken a találati arány. A Duronnak/Tbirdnek 16-szoros, a P3 Coppermine-nak 8-szoros asszociativitása van. A Celeronnak csak 4-szeres (OUCH!) Ezért vannak olyan tesztek amiben még a Mendocino Celeronnal szemben is alulmarad. Ezen semmiféle trükkel nem lehet segíteni. Egyébként egyik haveromnak 600-as Celeron megy 1200-on egy nagyon szimpla vízhűtéssel.

XMI

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Celeron 766 vs. Duron 800 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.