Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Catalyst 4.9 beta (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) scart


scart
tag

Egy ujabb beta verzioju driver, ezuttal a doom3-hoz ajanlva, egyenesen az ATI oldalarol tolheto:

[L]http://www.ati.com/support/infobase/4547.html[/L]

*/*

(#2) duracell89 válasza scart (#1) üzenetére


duracell89
senior tag

ez már durva öcsém...szedem is le :DDD

(#3) scart válasza duracell89 (#2) üzenetére


scart
tag

Csak ovatosan, ez meg a szokasosnal is betabb driver, bar kivetelesen az ATI oldalaro tolheto, es nem kiszovargott valahova :)

*/*

(#4) duracell89 válasza scart (#3) üzenetére


duracell89
senior tag

próba cseresznye...majd legfeljebb format c:...úgyis már megszoktam :DDD

(#5) scart


scart
tag

''The Catalyst 4.9 beta drivers are a sneak peak into future drivers that ATI is continuously working on. They were released mainly for the OpenGL component update, targeting improved Doom3 performance. Having said that, newer generations of hardware will get the most benefit from this driver (X800* series). While I haven't done specific benchmarks, X800 users can see performance increase of 5~30%, depending on the level and the system/hardware type. Regretfully, older hardware, such as 9700's and even 9800's will not get as much benefit. And if paired with a slower system (or with less memory) might see +/- performance improvements.

We are working very hard to get future drivers out that will add quite a bit to the performance of these.

Remember that these are Beta drivers, and so are unsupported. If you want stability and good speed, please stick with the release drivers. Cat 4.8 has not been skipped, and should arrive soon.''

X800-on lesznek szembetuno valtozasok, regebbi kartyakon minimalis lesz a javulas egyenlore.
Epp ma gondoltam ra, vajon atugorjak e a 4.8-at, de ugynezki jon hamarosan, par nap es itt a szokasos whql driver ideje :)


[Szerkesztve]

*/*

(#6) Gorneck válasza scart (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Már töltöm is!

Gorneck#1239

(#7) duracell89 válasza Gorneck (#6) üzenetére


duracell89
senior tag

:C

(#8) Donnie


Donnie
őstag

Ami késik nem múlik... Kár, hogy most kellett rádöbbennie az Ati-nak, hogy OpenGL alatt a teljesítmény a béka se**e alatt van. Merőben új opengl driver-t azonban nem lehet 2-3 nap alatt írni. (ezt ők is mondták, hogy 2-3 hónap kell nekik.) LOL

(#9) Travelos


Travelos
őstag

Ha a driverben beállítom, hogy 4X FSAA, de a FarCry-ban azt mondom, hogy 2x, akkor melyik lesz? Melyik az erősebb?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#10) scart válasza Travelos (#9) üzenetére


scart
tag

Driver.

*/*

(#11) duracell89 válasza Gorneck (#6) üzenetére


duracell89
senior tag

tapasztalatot nyomjál majd...

(#12) -=V3rthil=- válasza Donnie (#8) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Szerintem kezdesz kicsit túlzásba esni az ATI fikázása terén...:(

hey-ho-let's-go

(#13) L_ajos válasza Donnie (#8) üzenetére


L_ajos
őstag

Jó lenne ha ezt befejeznéd!:(((
Ha megfigyeled akinek X800a van az sem megy át a topicba fikázni az nVidiát hogy s*ar! (persze kivételek vannak)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#14) Donnie válasza L_ajos (#13) üzenetére


Donnie
őstag

Dehogyisnem jön át...

(#15) Donnie válasza -=V3rthil=- (#12) üzenetére


Donnie
őstag

Szerintem meg ''kicsit'' túlajnározzák az Ati kártyákat. És igenis sokan fikázzák az Nvidi-át mg most is... Pedig bizonyított az Nv az új szériával! De ebbe tényleg ne menjünk bele, mert ha ez a két cég nem jelentene konkurenciát egymásnak, akkor lehet, hogy nem itt tartanánk... Az pedig, hogy ha hiányosságokra (tényekre) világít rá valaki az már nem tetszik:( Én befejeztem. Nem vitázok senkivel ezzel kapcsolatosan. (Persze addig, amíg nem jelenik meg valaki az Nv topicban fikázás céljából).

(#16) L_ajos válasza Donnie (#14) üzenetére


L_ajos
őstag

Tudom:)
De az már elmult és kaptatok egy új topicot ami még nincs szét offolva az Atisok miatt!:)
Legyünk már picit rugalmasak és ne offoljunk már szét minden topicot ha fikázni akarunk!:)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#17) -=V3rthil=- válasza Donnie (#15) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Szerintem is sokan fikázzák az nV-t, de ettől neked miért kell hasonlóan viselkedned? Ennek így nincs sok értelme... Az elmúlt néhány hsz-edben pedig nem a hiányosságokra világítottál rá értelmesen, hanem ott aláztad, ahol érted...:U
De tényleg hagyjuk, mert értelmetlen a ''vita'', mi ebben nem tudunk értelmes döntést hozni...

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#18) Donnie válasza -=V3rthil=- (#17) üzenetére


Donnie
őstag

Szerintem is sokan fikázzák az nV-t

Nekem ebből lett elegem, de mondom: befejeztem. Nem érdekel a továbbiakban a dolog.

(#19) L_ajos válasza -=V3rthil=- (#17) üzenetére


L_ajos
őstag

Nem is lehet! :) És mióta ennyire kiéleződött a harc a két gyártó között azóta nem is érdemes erről vitatkozni mert mindenkinek más a véleménye és mindig csak értelmetlen vita kerekedik ki belőle:(

Szerintem itt hagyjuk abba az offolást és térjünk vissza a driver-re:)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#20) -=V3rthil=- válasza L_ajos (#19) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Támogatom:). Próbálta már valaki? Én valahogy nem tudom rászánni magam, hogy feltegyem...

hey-ho-let's-go

(#21) Pyriel


Pyriel
tag

Nem tudom, ez a driverözön, nem megy e a minőség rovására!?

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#22) L_ajos válasza -=V3rthil=- (#20) üzenetére


L_ajos
őstag

Igen! 2-3fps-t jelentett a doom3ban:(

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#23) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Az nem sok... És pluszban vagy mínuszban?:C 9800-aknál is csak ennyi vajon?

hey-ho-let's-go

(#24) L_ajos válasza -=V3rthil=- (#23) üzenetére


L_ajos
őstag

+ba
A 9800as szériára ez elvileg nem vonatkozik...ott 0 :(

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#25) jojo1


jojo1
tag

AKKOR EZ AZ EGÉSZ HÜLYESÉG MERT MIÉRT PONT A RADEON 9800assal KIVÉTELEZNI AZ ATI???

[Szerkesztve]

Ezt a világot nem lehet kihagyni!!!!

(#26) L_ajos válasza jojo1 (#25) üzenetére


L_ajos
őstag

Azért mert a 9800szériába sok olyan nincs benne ami az X800ba meg van....:(

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#27) jojo1 válasza L_ajos (#26) üzenetére


jojo1
tag

DE AZ X800-as új azt nem kell félteni hogy szar a játék alatta de a 9800-ast kell félteni mert nem mai darab!

Ezt a világot nem lehet kihagyni!!!!

(#28) L_ajos válasza jojo1 (#27) üzenetére


L_ajos
őstag

Pont azért mivel nem mai darab nem is nagyon foglalkoznak már veve! Főleg hogy jön az X széria többi tagja:(

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#29) -=V3rthil=- válasza L_ajos (#24) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Ezt hol olvastad? Mert az ATI honlapján nem írják, hogy csak az X-es szériára vonatkozik. És szerintem a 9800-nak is csinálnak rendes OGL támogatást, nem értem, miért ne tennék.

hey-ho-let's-go

(#30) Alvin_ti4200 válasza Donnie (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Muszály minden hasonló témában fikázni az ATi-t? Ez eléggé olyan ''ami nekem van jó, a többi szar'' beállítottságra vall:U

(#31) faster válasza Alvin_ti4200 (#30) üzenetére


faster
nagyúr

Muszáj

(#32) L_ajos válasza -=V3rthil=- (#29) üzenetére


L_ajos
őstag

Tegnap unalmamban találtam valamelyik fórumon......

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#33) -=V3rthil=- válasza L_ajos (#32) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Mármint valaki beírta, hogy szerinte, vagy megerősített közlemény, vagy milyen fórum?

hey-ho-let's-go

(#34) L_ajos válasza -=V3rthil=- (#33) üzenetére


L_ajos
őstag

Már nem tom pontosan...deh kacsa szagú volt már tegnap is (nekem)....nem emléxem az oldal címére:O

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#35) -=V3rthil=- válasza L_ajos (#34) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Remélem, hogy tényleg csak kacsa:) Mondjuk nem dőlök kardomba, ha nem lesz jobb, mert így is elég jól fut, csak mégis. Mindig örül az ember a javulásnak:))
Na jó, asszem rászánom magam, és teszek egy próbát...:)) Csak nehogy winreinstall legyen a vége, azt most nagyon nem szeretném...

[Szerkesztve]

hey-ho-let's-go

(#36) L_ajos válasza -=V3rthil=- (#35) üzenetére


L_ajos
őstag

Hajrá!:D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#37) Alvin_ti4200 válasza faster (#31) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Reggel van még:) Az a poén, hogy pont én szoktam a helyesírási hibákra ugrani, erre...:DMúltkor pl. pont a muszáj-t javítottam ki:))

(#38) faster válasza Alvin_ti4200 (#37) üzenetére


faster
nagyúr

Én általában nem szoktam ugrani helyesírási dolgokra, csak a ''muszáj'', meg az ''egyelőre'' az, ami nagyon bánt, főleg egy régi motorostól furcsa., de álmosan én is alapvető dolgokat rontok el (pl. nekimegyek az ajtónak,... :D).

[Szerkesztve]

(#39) fLeSs


fLeSs
nagyúr

http://www.rage3d.com/board/showthread.php?t=33773350#post1333060935

The Catalyst 4.9 beta drivers are a sneak peak into future drivers that ATI is continuously working on. They were released mainly for the OpenGL component update, targeting improved Doom3 performance. Having said that, newer generations of hardware will get the most benefit from this driver (X800* series). While I haven't done specific benchmarks, X800 users can see performance increase of 5~30%, depending on the level and the system/hardware type. Regretfully, older hardware, such as 9700's and even 9800's will not get as much benefit. And if paired with a slower system (or with less memory) might see +/- performance improvements.

We are working very hard to get future drivers out that will add quite a bit to the performance of these.

Remember that these are Beta drivers, and so are unsupported. If you want stability and good speed, please stick with the release drivers. Cat 4.8 has not been skipped, and should arrive soon.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#40) L_ajos válasza fLeSs (#39) üzenetére


L_ajos
őstag

thx:C

Kemény lett a szemüveged:D

[Szerkesztve]

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#41) -=V3rthil=-


-=V3rthil=-
őstag

Tizedre ugyanannyit nyom, mint a 4.8, szal megy vissza. De előbb megnézem, hogy a 4.7 omega mennyit csinál:)

hey-ho-let's-go

(#42) L_ajos válasza -=V3rthil=- (#41) üzenetére


L_ajos
őstag

Mondtam hogy nem lesz semmi változás...
Az Ati egy kicsit most kapkod:((

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#43) faster válasza -=V3rthil=- (#41) üzenetére


faster
nagyúr

#39-et olvastad? Mert abból elég egyértelmű, hogy 9800-on mennyit gyorsít.

(#44) -=V3rthil=- válasza faster (#43) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Igen, olvastam...:( Nem baj, majd talán alkotnak valami. 5.0 biztos ütni fog:D. Bár nem hiszek az ilyen világmegváltó driverekben...

hey-ho-let's-go

(#45) L_ajos válasza -=V3rthil=- (#44) üzenetére


L_ajos
őstag

Ne is tedd azt! Másnem minden a képminőség romlására megy:(

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#46) MarKoo válasza Gorneck (#6) üzenetére


MarKoo
őstag

Ha felrakta és túlélted, akkor véleményt kérek. :DD

(#47) -=V3rthil=- válasza MarKoo (#46) üzenetére


-=V3rthil=-
őstag

Én most raktam fel, és semmi gubnc nem volt vele, mint egy sima catalyst. Mondjuk pozitív hatása nem volt, szal leszedtem:). X800-as tapasztalatokat L_ajos-tól is várhatsz:).

hey-ho-let's-go

(#48) MarKoo válasza L_ajos (#45) üzenetére


MarKoo
őstag

Várom tőled a véleményt. :P

(#49) MarKoo válasza -=V3rthil=- (#47) üzenetére


MarKoo
őstag

Jah értem, akkor már kérdezem is őt. :U

(#50) Gorneck válasza duracell89 (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem tovább gyorsult a kártyám!:)

Gorneck#1239

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Catalyst 4.9 beta (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.