Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zozzika


Zozzika
csendes tag

Hali! Canon powershot A530 -as fényképezőhöz valaki tudna magyar nyelvű használati kézikönyvet adni? Honnan tudnák esetleg ilyet letölteni? Mert a Canon oldalon az van, hogy csak nyomtatott formában létezik. Sajnos az enyémet elvesztettem. :O Előre is megköszönném! Írjatok véleményeket erről a típusról!

(#2) csibor válasza Zozzika (#1) üzenetére


csibor
őstag

A510-hez képest menyivel gyengébb?Mintha kevesebb beálitási lehetöség lenne rajta.

(#3) kircipeti válasza csibor (#2) üzenetére


kircipeti
senior tag

A530:[link]
A510:[link]

Igen, egy kicsivel kevesebb allitgatnivalo van rajta

(#4) --=Zolee=--


--=Zolee=--
csendes tag

Sziasztok!

Melyiket vennétek meg szívesebben, ha eltekintünk az árától??
A520 vagy A530?
Mi a lényegesebb különbség a kettő között? :F

Köszi a válaszokat! :R

Elmenteménavásárba ;)

(#5) --=Zolee=--


--=Zolee=--
csendes tag

(up) Sűrgős lenne. :O

Elmenteménavásárba ;)

(#6) --=Zolee=--


--=Zolee=--
csendes tag

Már nem kérdés... :(
A530 mellett döntöttem... :C
Nem tud valaki leírást hozzá? :F Akár netről, akár nyomtatottat, postai úton?
Aki tud segítsen lécccci! :R :R :R
Köszi

[Szerkesztve]

Elmenteménavásárba ;)

(#7) --=Zolee=--


--=Zolee=--
csendes tag

Még mindig keresek leírást hozzá.
(up)

Elmenteménavásárba ;)

(#8) ferenc999 válasza --=Zolee=-- (#7) üzenetére


ferenc999
tag

Ment privát a használatirol.

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#9) diesel710413


diesel710413
csendes tag

Sziasztok! Ha valaki elküldené nekem is ennek a gépnek a magyarnyelvű leírását. Előre is köszönöm neki.

(#10) Latissimus Dorsi


Latissimus Dorsi
senior tag

Sziasztok!

ferenc999-el kitaláltunk egy átmeneti megoldást.

Innen tölthetitek amíg le nem szedik (he leszedik egyáltalán)

Ezt kapta a boltban, de ez csak az első rész! A második felét feltöltjük hamarosan (ma vagy holnap).
[link]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#11) diesel710413


diesel710413
csendes tag

Hali!! Köszi nektek!! :C

(#12) rakan


rakan
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy canon powershot A530-as gépet, de eddig csak a hivatalos honlapokon található magasztalásokat olvastam. Személyes vélemény, tapasztalat kellene. Esetleg pár tesztfotó.
Ha van ilyen, aki tud nekem írni valamit a gépről azt megköszönném.

Üdv.

''Azért jó a kerekeskút, mert oda lehet tolni, ahol víz kell.''

(#13) rakan válasza rakan (#12) üzenetére


rakan
csendes tag

Hát senki? :(

''Azért jó a kerekeskút, mert oda lehet tolni, ahol víz kell.''

(#14) etrusk válasza rakan (#13) üzenetére


etrusk
csendes tag

hello!
én is hasonló cipóbe járok, tetszik, az ár is oké csak semmi info nincs róla.. lehet hogy mi leszünk az elsők :) vagy az elsők :(

(#15) --=Zolee=-- válasza rakan (#12) üzenetére


--=Zolee=--
csendes tag

Szia!

Én most vettem egy pár hete A530-ast és nagyon meg vagyok elégedve a géppel! :DD
Nem vagyok profi fotós, sőt... De nagyon szép képeket csinál. A kezelhetősége sem túl nagy ördöngősség. Bár nem tudom hogy az A520 jobb választás lett volna, ha azt vesszük figyelembe, hogy az több funkciót tud... viszont csak 4 megapixeles. Kinek mi a fontos...
Nekem tökéletesen megfelel. Csak jót tudok mondani róla.

Ez az Én véleményem, de szívesen meghallgatnám (olvasnám) egy nálam hozzáértőbb véleményét is. :)

Elmenteménavásárba ;)

(#16) ferenc999 válasza --=Zolee=-- (#15) üzenetére


ferenc999
tag

Én megerősítem!Nekem eddig Canon A60-as volt, de tönkre ment 2 év után az optikai zoomja, a 3-bol maradt kb 1,5 így a digitális sem működött.
Na a lényeg, hogy nagyon meg voltam vele elégedve és vettem egy Canon A530-at, remélem ez nem 2 évig bírja majd, de mindenkinek csak ajánlom, aki nem Funffáj és társait, hanem 1 megfizethető és gyönyörű képeket készítő gépet akar venni.

Hajrá CANON!! :DDD


De a lényeg, hogy türelem a használatival kapcsolatban mert a tár ''scak'' 100Mb-ot enged feltenni, és a másik hely regisztrációja még várat :F :(

De dolgozunk rajta és fent lesz mihamarabb.

Beírunk ha van fejlemény és mégegyszer bocsi a késlekedésért!!!!!!!!! :U

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#17) Latissimus Dorsi válasza ferenc999 (#16) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Itt van, mindenkinek aki keresi, a magyar felhasználóit a tipushoz.

[link]

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#18) --=Zolee=-- válasza Latissimus Dorsi (#17) üzenetére


--=Zolee=--
csendes tag

KÖSZÖNJÜK! :R :R :R :C

Elmenteménavásárba ;)

(#19) sakál válasza rakan (#12) üzenetére


sakál
tag

Méltó utóda a - talán legnagyobb sikerű - PS A75-nek. Kicsit nagyobb ccd, nagyobb felbontás, továbbra is szerény átfogású és fényerejű, de kitűnő (a kategóriához képest) objektív. Én nem tartom előnynek a korábbi szériához képest csökkentett méretet, mivel jobb fogásuk volt.(így is elfért zsebben) A négy elem(akku) pedig ugye tovább tart, mint a kettő..
A CF kártya is olcsóbb még mindig, mint a kisebb mostani.

[Szerkesztve]

A szépség az eszed rovására megy

(#20) ferenc999 válasza sakál (#19) üzenetére


ferenc999
tag

Hello!

Én csak amatör szinten nyomom a fotózást, de így laikus szemmel nagyon szép képeket lehet vele készíteni. Makró módban is jó (szerintem).

A 2 elemröl annyit, hogy miután kivettem a 4 elemes A60 bol lemerülve, betettem 2-t az A530-ba és több mint egy hete használom. Tehát valamit energiatakarítottak :D

A kártya árkülönbsége nem mérvadó sőt!
A corában 4500Ft 512Mb noname CF, és vettem 512Mb-os kingstone-t SD-t 4500Ft-ért. Ha nem vetjük össze a hipermatrket árát a számtech boltokével, akkor sem jelentős az eltéré (szerintem).

Hát én ajánlom mindenkinek! Ha szar lenne azt is ideírnám elhihetitek.

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#21) Latissimus Dorsi válasza ferenc999 (#20) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Hát ez egy szar összehasonlítás volt :DDD

A corában mennyi az Sd?

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#22) ferenc999 válasza Latissimus Dorsi (#21) üzenetére


ferenc999
tag

Ehe-ehe

A corában a noname SD 512Mb 4500Ft

De én a CF és az SD árát hasonlítottam össze. Lehet szarul, de le kell jönnie , hogy nincs nagy különbség. Na mind1

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#23) sakál válasza ferenc999 (#20) üzenetére


sakál
tag

Igen, én is néztem közben az SD kártyák árát, lényegesen olcsóbb, mint még pár hónapja.
Nem tudom az elektronikán mit tudtak változtatni, amitől ennyivel kevesebbet fogyasztana az 530-as, mivel általában a zoom és az autófókusz mikromotorjai eszik a legtöbbet. De ha aTe így tapasztalod, biztosan igazad van. (mondjuk, a 610-esnél megmaradt a négy elem..)

A szépség az eszed rovására megy

(#24) sakál válasza Latissimus Dorsi (#21) üzenetére


sakál
tag

A Corában ne vegyél semmi kiegészítőt.(se!) Írd le, mi kellene, lehet, hogy tudom, hol a legolcsóbb(márkás!) - vagy keresgélj az interneten.

A szépség az eszed rovására megy

(#25) Latissimus Dorsi válasza sakál (#24) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Nyugi, csak a rossz összehasonlítás miatt hoztam föl, Ha Corás CF árat nézünk, akkor Corás SD a párja.;)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#26) sakál válasza Latissimus Dorsi (#25) üzenetére


sakál
tag

O.K.

A szépség az eszed rovására megy

(#27) Zozzika


Zozzika
csendes tag

Hali! :)

Én nagyon meg vagyok elégedve az A530-asommal. Mindent tud ami egy amatőr fotósnak (mint én) szükséges. Hát elemmel nekem nem sokáig bírta (kb. 1 hét, igaz rengeteg képet csináltam). Akkumulátorral már sokkal jobb, így több mint 1 hónapot is bír!

Légyszi rakja fel vki másik oldalra a magyar leírást, mert itt a munkahelyemen ez az oldal nem jön be! :O Előre is köszi! :)

(#28) rakan válasza --=Zolee=-- (#15) üzenetére


rakan
csendes tag


Ma megyek és megveszem a gépet.. :DDD
Majd leírom, hogy szerintem milyen, bár csalódni biztos nem fogok. :)

''Azért jó a kerekeskút, mert oda lehet tolni, ahol víz kell.''

(#29) ferenc999 válasza Zozzika (#27) üzenetére


ferenc999
tag

Hello!
Hát elemmel kipróbálhatsz bármilyen gépet, így is csoda, hogy ez elment vele 1 hétig.
Az elem ezekbe pénzkidobás, aksi kell nekik jó nagy :DDD

A használatit sorry de ide sem volt kispályás feltölteni mivel 120Mb, úgyhogy ha valaki leszedte, és lesz olyan rendes elküldi neked 1 CD-n postán, vagy télleg felteszi.

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#30) etrusk


etrusk
csendes tag

Üdv!
én is megvettem a gépet (első digi) igaz tesztelgetni még nem volt időm
egy dolgot vettem észre, ami kicsit fura. a kép készítése után megjelenik az elkészített kép (az lcd-n), aztán sötétség majd újra aktiválódik (az lcd :). na a sötét holtidő tűnik nekem picit hosszúnak (finom M1 méretű képeknél 2-4 sec?). ez a lassú memóriakártya miatt van? noname, a géphez kaptam (1 gigabájtosat bár az reklama újságba csak 512 volt, szal jol jartam v. mégsem?)

[Szerkesztve]

(#31) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Akiknek tesztképek kellenek:

[link]

Egyértelműen a legjobb választás kategóriájában.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#32) Zozzika


Zozzika
csendes tag

Megköszönném, ha vki felrakná a magyar nyelvű leírást más oldalra az A530-hoz vagy postán elküldené nekem! :)
Lenne még egy kérésem is tönkrement a géphez kapott telepítő CDm. Valaki tudna segíteni,hogy honnan tudnám beszerezni a CANON PhotoStich 3.1 programot? :O Előre is köszi! :)

(#33) SnApy válasza Zozzika (#1) üzenetére


SnApy
csendes tag

Csá! Ved fel vele a kapcsolatot msn vagy mail -on a snapy_boy1234@freemail.hu cimen és meglátjuk h tok e adni magyar használati utasítás!

(#34) SnApy


SnApy
csendes tag

Csá.Akinek kell vmi az A530-as géphez,leírás vagy progik jelezzen a snapy_boy1234@freemail.hu-n és meglátjuk h mit tehetek!

Akinek CANON A530 gépe vagy ehez hasonlo masinája van,azt kérem segitsen abba h mint tok naon közeli képet csinálni.! Mert csinálni tok csk az naon homályos azaz szar:(
előre is köszi..ha lehet mailon vagy msn en kérném a helpet..thx

csá

(#35) cOxeR válasza SnApy (#34) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mi számít neked nagyon közeli képnek :F
5cm?
Én tegnap vettem egy ilyen gépet a barátnőmnek, ma hazamegyek megpróbálgatom...

(#36) ferenc999 válasza SnApy (#34) üzenetére


ferenc999
tag

Hi!
A makrót a leírás szerint 5cm-töl tudja.Ez nem elég 1 amatör géptöl?

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#37) _Gudella válasza sakál (#23) üzenetére


_Gudella
senior tag

Nem tudom az elektronikán mit tudtak változtatni, amitől ennyivel kevesebbet fogyasztana az 530-as, mivel általában a zoom és az autófókusz mikromotorjai eszik a legtöbbet

Úgy tudom a DIGIC II processzor fogyaszt jóval kevesebbet az elődjénél... meg persze gondolom más technológiák is javultak az elmúlt években

[Szerkesztve]

(#38) ferenc999


ferenc999
tag

Igen.Meg ami nem elhanyagolható fogyasztó az LCD.Ezzel is történhetett vmi.De tény ,hogy nekem a lemerült 4db aksit mit kivettem az A60-bol, abbol 2-vel elment több mint 1 hétig az 530.

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#39) cOxeR válasza ferenc999 (#38) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam is ez a tapasztalat felvettem vele egy rakás képet meg hosszú videókat és bírta elég sokáig.. ennek csak örülni lehet!!!! :DD

(#40) defter


defter
csendes tag

sziasztok!
egy ilyen gép vásárlását fontolgatom, de még nem avgyok biztos a dolgomban. tudnátok pár saját képet mutatni? :U

előre is köszönöm

(#41) --=Zolee=-- válasza defter (#40) üzenetére


--=Zolee=--
csendes tag

Szia!

Ha engem kérdezel, legyél biztos benne, hogy ilyet veszel! :D
Adj egy mail címet amire küldhetek pár képet.

Üdv, Zoli

Elmenteménavásárba ;)

(#42) defter válasza --=Zolee=-- (#41) üzenetére


defter
csendes tag

a bizonytalanságom oka az hogy 45ezerért lehet kapni S60-st is, és ott van még az A610-s... de ha már a 610 árkategóriájába kerülök akkor ott a fujis5600 és a kodak z740... de ezek már nagyobbak... szóval nem tudok dönteni :D

mailcím: defterKUKACfreemail.hu
és köszi a képeket!

(#43) ferenc999 válasza Zozzika (#1) üzenetére


ferenc999
tag

Ez 1 értelmetlen hozzászólás amit ide írtam :D bocsi

[Szerkesztve]

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#44) rex007


rex007
csendes tag

sziasztok! nekem is pont ilyen gépem van... tegnapjött meg az edigitaltól.
Több kép is volt a kezem között és mindnél más a kép letöltése. Én szeretném elkerülni a zoom browsert, mert zavar nem lehet valahogy a total commanderemmel ???
feltettem az 1ik progit. a cdről de nem jelenik meg a commanderben meghajtóként....
Előre is köszi és sok szép fényképet nektek...
REx007

(#45) bonobo


bonobo
csendes tag

Sziasztok!
Most már nekem is a530 van! :)
Csak attól vagyok kicsit szomorú, hogy manual módban is csak két féle blende választható, amik persze különbözőek a zoom poziciótól függően. :(

(#46) rex007


rex007
csendes tag

Összeszoktam már a géppel éa a letöltés sem gáz már. Bár a manuális beállítások még nincsenek pontosan a kezemben /kezdő wok/ de szorgalmasan gyakorolok...
Általában Auto módban is jók a képei... Tehát elégedett vagyok...

[Szerkesztve]

(#47) Pitu


Pitu
aktív tag

Üdv!

A gép fém/műanyag vázas?

(#48) rex007 válasza Pitu (#47) üzenetére


rex007
csendes tag

műanyag vázas..

(#49) perempe


perempe
addikt

[link]

Én még a Canon PowerShot A40-hez használtam a Downloader-t. (Más nem Plug and Play digitális kamerákhoz is jól jöhet. Hasznosabb ezzel letöltöeni a gépre a képeket, ha nincs kártyaolvasó. Mindössze 1,5 MB. Az Install CD-t a program után nem használtam.)

Persze jól jöhet még mellé egy IrfanView, vagy hasonló.

A mostani Canon fényképezőgépek már mind 'Plug and Play'-ek?

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#50) Pitu


Pitu
aktív tag

a video max hossza tényleg 30mp?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.