Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Maad válasza chili26 (#48) üzenetére


Maad
tag

Köszi szépen, működik!

(#52) nyami


nyami
csendes tag

Sziasztok!

Pár éve én is egy MP160-ast használok. Legutóbb kifogyott belőle a tinta, után töltöttem a leírtak szerint, de csak ez E hibaüzenetet kaptam. Ezek után vettem bele egy másik után töltött patront. Ezt már felismeri, úgy működik, mintha nyomtatna, de a papír üresen jön ki a gépből. Másolni sem akar, viszont hibátlanul szkennel. A maradék színes tintával sem hajlandó nyomtatni. Tapasztalt már valaki ilyen hibát? Kérném a segítségeteket.
Köszi előre is: nyami :(((

(#53) ricsusz95


ricsusz95
csendes tag

Üdv!!
Nekem egy canon mp 140-es nyomtatóm van.
Sokat másolok vele legfőképpen ceruzával írt szöveget. Nos az a gond hogy nem tudok rajta sötétíteni és így semmi nem látszik a másolatból, csakis vastag betűs szöveg látszik.
Lehet rajta másoláskor sötétíteni?? És ha igen hogy??

????

(#54) Robar


Robar
csendes tag

Sziasztok.
Már három éve használok MP 160-at és semmi gondom sem volt vele idáig. Többször újratöltöttem a patronokat is. Töltés után reseteltem a fentebb leírtak alapján a patronokat és valóban működik. A kijelző továbbra is üreset mutat, de ez nem zavar, mivel tökéletesen nyomtat. Viszont a tegnap más probléma adódott. Nyomtatás közben egyet kattant a gép, olyan hangja volt mintha valami letörött volna róla. És amikor beteszem a papírt, hogy nyomtassak, behúzza ugyan, de félrerántja és ferdén megakad benne. Mindent próbáltam vele elkövetni, de hiába. Lehet, hogy valóban letörött valami a papíradagolónál?
Estleg ha valakinak van hasonló tapasztalata vagy ötlete, írja meg. Köszi szépen.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#55) Robar válasza Robar (#54) üzenetére


Robar
csendes tag

Probléma megoldva. Vettem egy Canon MP 190-est.

[ Szerkesztve ]

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#56) Karvalyka válasza Robar (#54) üzenetére


Karvalyka
csendes tag

Szia!
Ha megkérlek leírnád, hogy tudtad a resetet megoldani. Nekem nem sikerül! :(

(#57) Robar válasza Karvalyka (#56) üzenetére


Robar
csendes tag

How to reset the Canon MP160 after a refill:
1) Disconnect the printer's power outlet
2) Press and hold the power button while connecting the power outlet back.
3) While still holding down the power button, press the reset button twice.(red circle with a triangle)
4) Release the power button
The printer takes about 10 seconds to show the number 0.
5) Press + to change the value from 0 to 1.
6) When this value is 1, press colour button; this will light up two leds.
One is for plain paper and the other for photo paper. At this point is feed the printer with paper.
7) Press the power button twice and the printer will print a some stuff. Don’t worry much about the printed material. I got some stripped lines and some numbers. I believe that my colour cartridge is clogged which is why I got the green strips.
When you print this sheet the value in the display returns to zero.
8 ) Open the printer cover cover (not the scanner cover) and remove the cartridges. With the printer still open, disconnect the power outlet.
9) Close the lid and turn on the printer.
10) Refill cartridges and place them back in their nice little abode in the printer

Itt a leírás, nálam működik. Próbáld meg te is.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#58) Robar


Robar
csendes tag

Egyébként visszatértem a 160-hoz. Szerintem jobb mint a 190-es.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#59) Karvalyka válasza Robar (#58) üzenetére


Karvalyka
csendes tag

Szia!
Köszönöm hogy segítesz, de az angol nem megy. Ha megpróbálom lefordítani, zagyvaság az egész. Szeretném, ha jó lenne a nyomtatóm, mert ez így elszomorító! Már ott tartok, hogy veszek gyári patronokat. Csak azzal meg az a bajom, hogy ha netán megtelik az „elhasznált tinta tartály” akkor megint itt tartok. És akkor kidobtam egy rakat pénzt! Azért lennék kíváncsi a te megoldásodra, mert neked MP 160-ad van. És te megoldottad. Már többen próbáltak segíteni de mindenki csak tippeket adott. A patronokat már megtöltettem, ott azt mondták ezt a típust, lehet tölteni, nincs eprom. Közben meg szépen csökkent a tintaszint, a vége meg E 5 lett. Most van egy jó porfogóm. Mérges vagyok! Ha leírnád magyarul, megköszönném, és talán nekem is sikerülne.
:W

(#60) Robar válasza Karvalyka (#59) üzenetére


Robar
csendes tag

Szia. Lefordítottam magyarra neked. Próbáld meg.

1. Húzd ki a tápkábelt a konnaktorból(220V).
2. Tartsd lenyomva a POWER gombot, miközben visszadugod a kábelt a konnektorba.
3. Miközben még mindíg lenyomva tartod a POWER gombot, nyomd meg kétszer a RESET gombot(piros kör benne háromszög).
4. Engedd el a POWER gombot.
5. Nyomd meg a " + " -t, hogy a darabszámkijelző 0-ról 1-re váltson.
6. Amikor az érték 1-re vált, nyomd meg a SZÍNESNYOMTATÁS gombot, ez fölvillantja a ledeket, amelyek a papír típusát mutatják. Itt tegyél papírt a nyomtatóba.
7. Nyomd meg kétszer a POWER gombot és a nyomtató el kezd nyomtatni valami értelmetlen sorokat. Miután befejezte a nyomtatást, a darabszám kijelzője ismét 0-ra vált.
8. Nyitsd fel a nyomtató tetejét(ne csak a csannert!!!) és vedd ki a patronokat.Hagyd így nyitva a nyomtatót és húzd ki újra a tápkábelt a konnektorból.(220V)
9. Csukd vissza a tetejét és dugd vissza áram alá, majd kapcsold be a nyomtatót.
10. Töltsd meg a patronokat és tedd vissza a helyükre. Most már nem fognak villogni a ledek és elfogadja a patronokat újratöltve.

Hát ez így nézne ki magyarul. Nálam működik, bár a monitoron továbbra is üres patronokat jelez, de az már a legkevésbé sem érdekel ha tudok vele nyomtatni. Azért ez sem tökéletes megoldás, mert egy bizonyos számú újratöltés után csak kell venni egy szett új patront, mivel az utántöltött kikopik.
Remélem tudtam segíteni és bízom benne, hogy sikerül megoldani a resetet.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#61) bodortoni válasza Robar (#60) üzenetére


bodortoni
csendes tag

:R :R Köszönöm neked én is a fordítást! kétszer végre hajtottam
de nem változott semmi maradt E 5 villog.
Valakinek van e ötlete ezek után? Előre köszönöm észrevételeiteket.

[ Szerkesztve ]

(#62) smc_ válasza bodortoni (#61) üzenetére


smc_
tag

Sziasztok!
Ugyanez nekem is (MP140). A fekete tartályt egyszer töltöttem újra, nyomtattam vele kb. 50 oldalt majd egyszer bekapcsolas utan kiirta, hogy E5. Azóta ez van, szintén kipróbáltam minden fent említett módszert. Ha valakinek van valami hasznos ötlete nagyon megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 XT Platinum Edition, Videoton Mátra 2 Deluxe GTO, Joy x2, Asztal, Szék

(#63) Robar válasza bodortoni (#61) üzenetére


Robar
csendes tag

Szia.
Nem lehetséges, hogy valamit nem jól csináltál? Mert nálam elsőre elfogadta és azóta is resetelve van a festékmérő. Akármilyen használt patront tehetek bele, mindent elfogad. De ha nem működik, akkor megpróbálok utánanézni még valami megoldásnak.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#64) Karvalyka válasza Robar (#60) üzenetére


Karvalyka
csendes tag

Szia!
Köszönöm a fordítást! Megpróbáltam, de nem jó. Már ott jelentkezik a különbség a leírásodtól, hogy nálam a papírra nem nyomtat semmit a nyomtató. Két lapon próbál nyomtatni, de semmi. Ha tovább lépek és végig megyek az utasításokon a végeredmény, akkor is E 5. Tanácstalan vagyok, a patronok csatlakozóit alkohollal letakarítottam, szerintem az érintkezik. Az nem lehet a baj, hogy ez a patron még az eredeti minta patron?
:O

[ Szerkesztve ]

(#65) Robar válasza Karvalyka (#64) üzenetére


Robar
csendes tag

Szia.
Próbáld meg ezt.

Áram alól kihúzni.
Tartsd lenyomva a STOP/RESET gombot aztán nyomd le és tartsd a POWER gombot.
Tartsd lenyomva a Power gombot és engedd fel a STOP/RESET gombot.
Nyomd meg kétszer a STOP/RESET gombot.
Várj 20-30 másodpercet- a led megváltozik.
Nyomd meg a STOP/RESET gombot négyszer.
Nyomd meg a POWER gombot kétszer.
Kikapcs.

Ha nem működik esetleg, akkor menj a guglira és keress rá az MPTool-ra. Egy nagyon kics és ügyes program, ami reseteli a patronokat. Van belőle 0.8.0.a, és van 0.9.6-os verzió is. Nálam mind a kettő működik. Próbáld ki őket, szerintem segíteni fog valamelyik.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#66) bodortoni válasza Robar (#65) üzenetére


bodortoni
csendes tag

Köszi köszi hogy megpróbálsz nekünk segíteni és ezután is meg fogjuk köszöni de valahogy semmi nem jön össze .
A program istenek sem akar betöltődni (Read info....) ír ki semmit nem csinál , az újabb
gomb nyomogatós se jött be nekem. Mikor kell vissza dugni az áramot? Mert ha nincs bedugva istenek sem akar megváltozni a színe annak a fránya lednek :W Válaszod várom
teljesen kétségbe esek lassan! :O egy hónapja kaptam kölcsön a nyomtatót pont nálam
megy tönkre amilyen szerencsém van.

(#67) Robar válasza bodortoni (#66) üzenetére


Robar
csendes tag

Szia.
Ha sikerült letölteni a programot, akkor egyszerűen csak indítsd el, közben kapcsold be a nyomtatót és várj egy kicsit, amíg a program beolvassa a printer adatait. Utána felismeri a printert és kiírja a tipusát, majd aktíválja a reset gombokat. Ezután megnyomhatod a tetszőleges resetter gombot, a feketét vagy színest. A tegnap kipróbáltam a 09-est is, mert az az újabbik és működött nálam. Biztos hogy bekapcsoltad a printert a program elindítása után?
Nem tudom mi lehet az oka annak, hogy nem resetel a nyomtatód, mert az enyém egyből resetelt és azóta nincs is gondom vele.
Még megpróbálok szerezni valami leírást, hátha tudnék segíteni.

[ Szerkesztve ]

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#68) Karvalyka válasza Robar (#67) üzenetére


Karvalyka
csendes tag

Szia Robar!

Köszönjük az önzetlen segítséget! De Bodortoni-hoz hasonlóan nekem sem jött be az MP-tool progi. A Read info üzenet jelenik meg. Ha kikapcsolom a nyomtatót, akkor a program keresi az eszközt, de nem találja (ez természetes). De, bekapcsolt nyomtatónál felismeri ugyan a nyomtatót (kiírja MP 160) ennek ellenére a program kezelőfelülete szürke marad. És mivel szürke, nem is fut ezért semmiféle reset aktiváció, nem történik! Nálad a patronok nem a minta (a nyomtatóhoz) kapott patronok? Jaaa, és a programból csak (ctrl,alt, del) gombok
segítségével lehet kilépni.

Ui. Kitűztem egy célt magam elé(MP 160), már csak egy sörétes kellene!
:D

(#69) Robar válasza Karvalyka (#68) üzenetére


Robar
csendes tag

Szia.
Nekem nem az eredeti patronok vannak benne, mert már több mint 3 éves a nyomtatóm és az eredetiek már régen nincsenek meg. Viszont ami benne van, az mind a kettő utántöltött. Ha kifogynak, én szoktam őket itthon megtölteni.
Tanácstalan vagyok!!! Nem értem, hogy miért nem sikerül resetelni a gépet. Nekem egyből sikerült a 60-as hszben leírtak alapján, és az MPTool is működik. Lehetséges, hogy a patronok miatt? Lehet, hogy amíg a gyári van benne, nem engedi? Ezt nem tudom, de talán ha lesz utántöltötted, akkor működni fog. Bízom benne. A sörétes puska meg nem ugyanaz mint a reset, legalábbis nem ugyanazt az eredményt fogja produkálni. ;)

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#70) lanika válasza Robar (#69) üzenetére


lanika
csendes tag

Én is kipróbáltam mindent amit írtatok a nyomtatómon de nem működik...
Amikor kihúzom és tartom rajta a power gombon az ujjam, akkor nem reagál semmit hiába nyomkodom a resetet.. nagyon kéne a help

(#71) w.miki


w.miki
veterán

Másolás esetén hogyan lehet változtatni az intenzitáson/fényerőn?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#72) bistvan


bistvan
csendes tag

Üdv. Az E5-ös hibaüzenetre nincs megoldás, az egyik patron megy a kukába. Egy román oldalon olvastam (ezek is mindent meghekkelnek, mint az oroszok), ahová szakik is írnak, hogy a szórófejben ellenálások vannak, amelyet a tinta hűt. Ez időnként kiég, és a patron használhatatlan lesz. A kérdés az, hogy melyik? A megoldás: veszel egy új patront, vagy szerzel egy üreset és megtöltöd. Általában a színes száll el, nekem már a második másfél év alatt, miközben keményen nyomtattam. Amúgy nálunk is nagyon drága az eredeti patron, a nem eredeti, de kompatibilis sem sokkal olcsóbb.

(#73) leslieho2 válasza bistvan (#72) üzenetére


leslieho2
csendes tag

A kérdés, hogy melyik patron, könnyen eldönthető: vegyük pl. hogy a színes "romlott" el. Ekkor színes patron nélkül egy feltételezhetően jó fekete patront bennehagyva zárjuk le a fedelet. Ekkor csak a színes patronnál jelez villogó hibát E5-tel; ha megfordítod, tehát nincs benne fekte és a színest hagyod benne, akkor már mindkettő villogni fog (ha nem teszel bele patront, akkor is...)

Tehát fél év után E5 kóddal kelt a nyomtató, (ok, már mindkét patron volt töltve) s persze nagyon szükséges volt ma délután nyomtatni és fénymásolni néhány oldalt
Netes keresgélés és próbálgatás után aztán mérgemben vettem először egy eredeti fekete(PG40), majd egy szintén gyári színes patront(CL41). Mielőtt a színest nem helyeztem bele, próbálkoztam mindenféle resettel. Aztán beleraktam végül a színes patront és láss csodát minden működik.. Illetve majdnem minden, mert az új fekete patronnál villog a led, s a nyomtató windowsban közli, hogy nem tudja felismerni a tinta mennyiségét, de egyszeri zöld gomb megnyomására a nyomtatón már nyomtat is...

ergo: néha be kell ruházni a töltések közepette, s a töltéseket is érzéssel; kis mennyiségeket de többször kell megtenni.
...avagy veszel mindig egy új gyári patront, utángyártott patron helyett inkább megtölti az ember

És íme egy pár hibakód és a reset leírása:
(itt látható, hogy a 4 reset a tintatárolóra vonatkozik, és sehol nem említi a patron resetelését).

http://slayo.com/resetting-printer-canon-mp145-and-canon-mp160.html

Procedure to reset Printer canon MP145 and Canon MP160 with Error Code Message for Printer Canon MP145 and Canon MP160, you can find error code message the end of this post:

1) With the printer powered off but connected to a power source, press the Power button while pressing and holding the Stop/ Reset button.
2) When the Power is lit, press the Stop/Reset button two times while pressing and holding the Power button.
3) When releasing the Power button and the Stop / Reset button (regardless of order), the printer will move into a service mode. (Waiting for menu selection)
4) When the on/off lights in green, press the Stop/Reset button the specified number of time(s) according to the function listed in the table below.(Each time the Stop/Reset button is pressed, the LED lights alternately in orange and green, starting with orange.)note: press 4 times for waste ink counter reset.

The number of the Reset
button pressing
LED Function Remarks
0 time Green Power off

1 time Orange Service pattern print
2 times Green EEPROM print
3 times Orange EEPROM reset
4 times Green Waste ink counter reset

5) Unplug cable power. (for MP145 / MP150)
6) Turn Off Power. (for MP160)

Error Code :
E2-2 = No paper (ASF)
E3-3 = Paper jam
E4 = No ink
E5-5 = The ink cartridges are not installed or a non-supported ink cartridge is installed, or the ink cartridges are not installed properly
E8 = Waste ink absorber full, or platen waste ink absorber full
E9 = The connected digital camera / video camera does not support Camera Direct Printing
E14 = The Ink cartridges whose destination are wrong
E15 = Ink cartridge is not installed E16 - Ink remaining is unknown
E16 -E19 = Failed to scan head alignment sheet
E22 = Carriage error
E23 = Paper feed error
E24 = Purge unit error
E25 = ASF(cam) sensor error
E26 = Internal temperature rise error
E27 = Waste ink absorber full or platen waste ink absorber full
E28 = Ink cartridge temperature rise error -
E29 = EEPROM error
E33 = Paper feed position error
E35 15 = USB Host VBUD overcurrent error - USB
E37 17 = Abnormal motor driver error
E40 20 = Other hardware error
E42 22 = Scanner error

[ Szerkesztve ]

(#74) leslieho2 válasza w.miki (#71) üzenetére


leslieho2
csendes tag

én nem tudok róla, hogy lehetne, de ahogy a leírásban: ha hosszan nyomod (kb. 4mp) a fekete vagy színes fénymásoló gombot, akkor takarékosan és gyorsan lefénymásolja az anyagot, persze ez sokkal fakóbb, mint a normál másolás.

(#75) atygal


atygal
csendes tag

Sziasztok!
MP160-as nyomtató nyomtatáskor a papír szélén,sarkánál tintás lesz mintha folyna, a színes nyomtatáskor meg a pirosat nem nyomtat pedig most lett után töltve.
Tudna valaki segíteni tapasztalt már ilyet vagy hasonlót, a fejet meglehet valahogy tisztítani esetleg ? :W

(#76) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
A nyomtatónk E5 hibakóddal nem hajlandó nyomtatni.
Utánatöltöttük a patronokat, de nem tetszik neki. Ezért pár napja elvittük egy nyomtató szervizbe, ahonnan visszahozva csak annyit írtak rá, hogy patroncsere kell, de még mindig villog az E5 hibakód.
Akkor most egy vacak patroncsere megoldaná az egészet? Nem akarom elhinni, hogy a patron romlott el ezért nem nyomtatna? Mi van, ha nem a gyári patronokat veszem hozzá? azzal is így fog villogni?

Live poor, die ritch.

(#77) hoppipolla


hoppipolla
csendes tag

üdv!. canon mp 140-es nyomtatómmal ven egy olyan gondom, hogy a fekete színt a szines patronból csinálja....hiába van tele a fekete patron, nem tud fekete fehéret nyomtatni,fénymásolni....ha kiveszem a szinest, akkor meg rinyál hogy így nem akar nyomtatni. hol kell beállítani és hogyan, hogy csak a fekete patront használja? köszönöm

(#78) djuice79 válasza Robar (#60) üzenetére


djuice79
csendes tag

Sziasztok

Van egy MP 160-om es persze jó két év után nekem is beadta az E 5-ös hibakódot.A töletek olvasottak alapjan mindent kipróbáltam, de mindhiába.Végül vettem egy új szines tintapatront és rögtön megszünt a hiba.
Tehát azt tanácsolom mindenkinek,akinek nincs lóvéja új gépre,vegye meg az új patront és ne vacakoljon a reszetálással, mert nem éri meg az idegtépést. :K :K

(#79) massiveauto


massiveauto
csendes tag

Kedves Fórumozók!

Canon Pixma MP140 áll előttem, én meg a tanácstalanság előtt.

Sárgán és folyamatosan világíta a "háromszögben-vilám"-jel.

Amit megpróbáltam eddig az nem hozott eredményt, de a legnagyobb baj az, hogy nincsen meg a kezelői könyvem, így nem tudom megállapítani még a hibaüzenetet sem.

Kérném, hogy ha valakinek van könyve, legyen szíves nézze meg, mit jelez, ha világít ez a gomb.

Ha valakinek fix megoldása, vagy ötlete van, az Ő segítségét is szívesen venném-.

S.O.S. :O :O

(#80) mr_ricsi válasza massiveauto (#79) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"a legnagyobb baj az, hogy nincsen meg a kezelői könyvem, így nem tudom megállapítani még a hibaüzenetet sem."

Letölthető a Canontól:
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#81) aliens26


aliens26
csendes tag

Sziasztok!

Mp 160am van és nem csinál semmit. Villog a power gomb, valamint bal oldalt a villám egy háromszögben(szakaszosan 3-t aztán szünet megint 3), valamint ahol az oldalszámot írná másolásnál, ott villog egy E-2-3 egymás után. Ez minek a hibakódja?
A resetelést próbáltam de nem működik, ugyanis a patronok a jobb oldalból elsem mozdulnak hiába nyitom fel a tetjét. Légyszi segítsetek!
A patronok: a fekete többször újra volt töltve, a szines gyári újra sem volt töltve viszont kevés van már benne.

Légyszi írjatok mi a baj? Fekete patront kell vennem vagy mi?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:Misi

(#82) w.miki válasza Robar (#60) üzenetére


w.miki
veterán

itt a 4. pont után még egyszer meg kell nyomni a reset gombot, hogy megjelenjen a 0!
vagyis
4a. várj pár mp-et, majd nyomd meg a RESET gombot

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#83) w.miki


w.miki
veterán

viszont nálam így se lett jó...
azt hiszem beszáradt a fejbe a tinta, vagy mi, mert több hónapja nem nyomtattam
a resetelés nem segített

ilyenkor mit lehet csinálni?
ki lehet tisztítani valahogy a fejet?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#84) Robar válasza w.miki (#83) üzenetére


Robar
csendes tag

Szia.
Pont így jártam én is a tegnap. Miután reseteltem a nyomtatót, minden rendben lett csak éppen a kék festék nem akar jönni a patronból. Beáztattam egy papír zsepit és rátettem a patront, hogy egy kicsit szívja ki a festéket a fúvókákból, és lazítsa meg a beszáradt festéket. Ha ezzel megleszek, akkor egymás után kétszer mélytisztítást fogok csináltatni a géppel. Egyszer már bevált ez a módszer és remélem, hogy most is beválik.
Egyébként igazad van ott, ahol azt írtad, hogy meg kell nyomni a reset gombot egyszer ,ahhoz, hogy 0-ról 1-re váltson. Köszi, hogy leírtad, mert így helyesebb és lehet hogy így segít másoknak is a leírás. Még annyit hozzátennék, hogy azt vettem észre a resettel kapcsolatban, hogy ha nem működik elsőre, akkor a nyomtatót ki kell húzni áram alól és kell hagyni kb. 10 percet pihenni. Utána lehet próbálkozni újra és biztos, hogy sikerülni fog.

Ha boldog akarsz lenni, tűzz ki bármilyen célt, csak egyet ne. Magát a boldogságot.

(#85) mr_ricsi válasza aliens26 (#81) üzenetére


mr_ricsi
veterán

RTFM.
Benne van a hibakód megfejtése is, és hogy mit kell csinálni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#86) mr_ricsi válasza w.miki (#83) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"ilyenkor mit lehet csinálni?"

Ha a színes fej száradt be, az vizfesték alapú, viszonylag könnyű kitisztítani. Forró víz, gőzölés, alkohol+víz keveréke, zöld bogároldós Tescos nyári szélvédőmosó. Gyakran elég kívülről, a fúvókák felől alkalmazni.

A fekete kemény dió. Olyan tintaoldót kell szerezned, ami kifejezetten használható Canon és HP fekete tintákhoz, ezzel tölts meg egy üres patront, és alkalmazd kintről is + bentről is.

Ha a feketéhez valami jó házi megoldást találsz a neten, akkor velem is oszd meg, légy szíves.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#87) w.miki


w.miki
veterán

Nem jó a reset után sem.

Azt írja: Néhány tintapatront nem lehet felismerni.
Fekete
Színes

Ez mitől van, mit csináljak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#88) Melie


Melie
csendes tag

Nekem is most hasonló a bajom, mint neked, hogy hiányolja a színes patront. Most vettem egy új fekete patront és mindenáron a színest keresi. Eddig volt benne színes is fekete is, akkor nem volt gond, hogy a színes előbb kifogyott, nyomtatott mindent feketével. Többször is ki lett már cserélve a fekete patron, úgyis, hogy nem volt mellette színes. Akkor nem írt ki ilyeneket, de most folyamatosan E5 hibakódozik.

(#89) Melie


Melie
csendes tag

Ja és a C rész villog. Ugye odavaló a színes patron?

(#90) icesyd


icesyd
csendes tag

Megvan a megoldás az MP140 E4 hibakódra töltött patronokkal!!! Nem kell semmit resetelni, csak amikor a hibát írja folyamatosan nyomni kell a piros háromszöges gombot amíg a kijelzőn meg nem jelenik egy 1es! A tintaszintet ezután is alacsonynak fogja tartani de gond nélkül nyomtat!

[ Szerkesztve ]

(#91) #62853120


#62853120
törölt tag

Helló!
Manapság egyre több hibaüzenetet dob a Canon PIXMA MP150 típusú nyomtatóm, Valamelyikről tapasztalatból tudom, hogy micsoda, de vmelyikről fogalmam sincs. Egy angol oldalon megtaláltam a listát de nem teljesen értettem meg. Ebben szeretném a segítségeteket kérni, most E27-es hibakódot ír.

(#92) Oran68


Oran68
csendes tag

Sziasztok! segitséget kérek MP 160-hoz.
A gond az,hogy csak a feketét és a sárgát nyomtatja.
Mind a két patron másodszor van ujratöltve.Ha a patront kiveszem.és egy fehér lapra rakom,
megjelenik mind a három szin. Érintkezőket megtisztitottam-a nyomtatóban,és a patronon is
Reszetáltam is ROBAR 60 ötlete alapján..A szintjelző nem ir ki hibát.
Van alakinek ötlete,mi a baj-hogyan lehet javitani?
Köszönöm
:W

(#93) pincehely


pincehely
addikt

Helló!

Adott egy Canon MP 140!

Nyomtatásnál a következő hibakódót adja: 5100.
Kapcsoljam ki-és be a nyomtatót, ha nem javulna meg, akkor nézzek utána a kézikönyvben.
Már kitisztítottam, amihez csak hozzádértem.
Lehet valami megoldás?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#94) user12 válasza pincehely (#93) üzenetére


user12
őstag

gugli szerint: 5100 ...................Carriage control error (kocsi vezérlési hiba)
LCD-n nem jelez E22-t?

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#95) pincehely válasza user12 (#94) üzenetére


pincehely
addikt

De pontosan ez jelenik meg a kijelzőn.
MI a teendőm?

http://kefetemap.deviantart.com/

(#96) user12 válasza pincehely (#95) üzenetére


user12
őstag

Megnézheted, hogy az átlátszó szalag a helyén van-e (a bordázott gumiszalaggal párhuzamosan fut), bordázott gumiszalag fent van-e a fogaskerekeken, nem-e szorul, működik-e a motor (tehát bekapcsoláskor megmozdul a kocsi). Esetleg még, hogy épek-e a szalagkábelek, amik a fejet kötik össze az elektronikával, nem-e ki megtört, stb.
Egyszer találkoztam ilyennel, akkor ezeket végignéztem, de nem lett jó. Szétszedtem, méregettem, a motornak nem adott áramot az elektronika.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#97) pincehely válasza user12 (#96) üzenetére


pincehely
addikt

Hol működik, hol nem.
Megcsináltam azt a reset megoldást, azóta nyomtat.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#98) user12 válasza pincehely (#97) üzenetére


user12
őstag

Akkor lehet valami elektronikai gyíkja van?! :(

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#99) chungee


chungee
addikt

Üdv all!

Van 1 próblémám a Canon MP470-hez (multikészülék). Ahogy bekapcsolom ezt az üzenet kapom és nem hajlandó csinálni semmit, még scan-elni sem. Pedig scan-elni szeretnék sürgibe. Nyomtatás egyelőre nem fontos.

hibakód: Uo(vagy nulla)51

A nyomtatófej nincs behelyezve. Kérem helyezze be.

Kivettem a patronokat és akkoris azt írja. Áramtalanítás is megvolt illetve a resetgombot is használtam.

(#100) Mitics


Mitics
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Canon MP150-esemet nem használtam vagy fél éve (talán több is). Utángyártott patron van benne. Természetesen meg se makkan már. Resetelni kellett, hogy egyáltalán hajlandó legyen működni a gép. Kérdésem, hogy lehet-e még vele valamit kezdeni vagy nem érdemes vele foglalkozni? (teljesen úszerű, kb 10-15x használtam) Nem emlékszem, hogy ennél a modellnél a nyomtatófej is beszáradhat ilyenkor vagy csak a patron... Nem rég olvastam valamelyik topikban, hogy melegvíz alá kell tenni ügyesen a nyomtatófejet meg a patront és minden olyan lesz mint új korában Vagy itt a patronba van minden építev? Tudna valaki segíteni?
Előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.