Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) máyköl


máyköl
veterán

2011.február.7 -én a Canon bejelentette a Canon 550D utódját, az EOS 600D -t.

Pár információ a friss vázról:

Váz jellege: műanyag

Effektív pixelek száma: 18,0 Megapixel

Érzékenység: Auto (100-6400) / 100 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12800

Sorozatfelvétel: igen (3,7 kép/mp max. 34 JPEG vagy 6 RAW képig)

Kereső: pentatükrös

Akkumulátor: 1 db Lítium-ion

Tömeg: 570g (akkuval és kártyával)

Egyéb: Liveview, témamód felismerés, képértékelés, szenzortisztítás, magyar menü, forgatható kijelző.

Forrás: Pixinfo

Elődök: Canon EOS 550D
Canon EOS 500D

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Akinek sikerült kipróbálnia a vázat, nyugodtan ossza meg a tapasztalatait, én kíváncsi lennék rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) Cancer


Cancer
senior tag

Fura, én ha most vennék akkor az 600D lenne, de egyrészről váltani nekem nem érdemes, illetve azt látom, hogy nagyobb az érdeklődés az 550D iránt. Pedig pl macrozásnál nagyon jól jönne a kihajtható LCD...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#3) zolka78 válasza Cancer (#2) üzenetére


zolka78
senior tag

Persze, hogy nagyobb az érdeklődés az 550D iránt. Hiszen árérzékeny köztársaság vagyunk. A 600D majd 40 ezerrel drágább, és egy kezdő hobbistának annyira nem kellenek az új ficsörök.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

Csak nekem tűnik úgy hogy sokkal magasabban van a vaku ?

(#5) Cancer válasza ClintEastwoo (#4) üzenetére


Cancer
senior tag

Ha jól tudom, nincs magasabban.

Zolka

Mondjuk igaz, ami igaz, a 600D alap kithez képest az 550D duplakit csak 17e-rel drágább, és kb 48-50e-et nem ér az a többlet, amit a 600D ad. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#6) máyköl válasza Cancer (#5) üzenetére


máyköl
veterán

Idővel úgyis lemegy az ára...

(#7) Cancer válasza máyköl (#6) üzenetére


Cancer
senior tag

Persze, le...monndjuk személy szerint, ha nem lenne gépem erősen gondolkoznék...Így, hogy belekóstoltam a macroba, tudnám értékelni a kihajtható LCD előnyeit. :D

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#8) máyköl válasza Cancer (#7) üzenetére


máyköl
veterán

Igen, az tényleg baromi hasznos. De ha már mindenképp kihajtató lcd kéne nekem, 60D -t vennék.

(#9) Cancer válasza máyköl (#8) üzenetére


Cancer
senior tag

Nos igen..én is.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#10) máyköl


máyköl
veterán

(#11) Cancer


Cancer
senior tag

Canon 550D-m van. ~20e expoval...Újonnan 150e körül van (csak a váz) így az enyémért olyan 135-140e Ft-ot remélnék...Az USA-ból vehetnék 130e-ért 600D-t cserébe, amit "újonnan", de külföldi garival itthon 170-175e-ért lehetne elpasszoni. (hazai ár 180e).
Ezután szintén az USA-ból 180e-ért lehetne venni ey 60D-t. Tehát egy 20e expo-s 550D-ről kb 1 hónap és ~10e Ft fejében válthatnék 60D-re. :DD

De szép is lenne... most erősen gondolkozom, hogy megelégedjek-e a 600D-vel, mert az ugye 0-ból kijön...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#12) stophunter2 válasza máyköl (#8) üzenetére


stophunter2
csendes tag

600D-ből egy firmware-vel lehet 60D szintű tudást előhozni pl: HDR
MLF

Stophunter

(#13) szaszimi


szaszimi
tag

kb majus ota nyustolok egy 600D-t. en pont a 60D-t adtam el, a kisebb meret fontosabb volt, a tudasa pedig a 600D-nek is eleg, sot... :)
nagyon korrekt gep, altalaban kisebb mutermi munkakat, neha egy 430-as vakuval rendezvenyeket fotozok vele, eddig problemamentesen, szep eredmennyel

(#14) csaabz


csaabz
őstag

Tervezem egy ilyen gép vásárlását 170k körül lenne a váz. Első dsrl...
:K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#15) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes kérdésem lenne. A tesztekben azt írják, hogy a gép full műanyag és időjárásállósága kb. nulla.

Na most a Canon.hu oldalon ez áll:
Váz anyaga Rozsdamentes acél és polikarbonát gyanta vezetőképes üvegszállal
Üzemeltetési feltételek 0–40 °C, legfeljebb 85% páratartalom

Ugyan ez áll a 650D-nél is, ami elvileg szintén egy műanyag kéne legyen, ha jól tudom.

Most akkor mi az igazság? Egyes kapcsolók rozsdamentes acélból vannak és a gép többi része full műanyag? 0-40 fok az nem időjárásálló valamilyen szinten? :F Köszi előre is a választ!

Használta már valaki videóhoz téli hidegben? Hogy viselkedett? Bírta?

[ Szerkesztve ]

(#16) cort x-1 válasza sellerbuyer (#15) üzenetére


cort x-1
tag

Erre énis kíváncsi lennék :Y :R

Lumia 620

(#17) cort x-1 válasza cort x-1 (#16) üzenetére


cort x-1
tag

Váz jellege:műanyag (fémvázon) :DD

Lumia 620

(#18) sellerbuyer válasza cort x-1 (#17) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Jah, jó hogy nem élőszövet... :DDD

(#19) csaabz válasza sellerbuyer (#15) üzenetére


csaabz
őstag

Műanyag a külső burkolat. Szerintem ki lehet vinni télen de ne túl hosszú időre.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#20) Cancer


Cancer
senior tag

Általában ezek a gépek sokkal többet bírnak, mint amit a gyártó rájuk ír. De ez így érthető is. Hiszen, ha tényleg a maximumra vállalnak garanciát, akkor elég sok gépet scerélhetnének. Valahol meghúzzák a vonalat, hogy adott teszt körülmények között a gépek pl~98%-a mit bír és arra vállalnak garanciát. Valószínűleg a ~60%-a a dupláját is elviseli, de ki akar 40%-ot cserélgetni, mert mindenki víz alá dugja. Szóval azért némi ésszerűséget betartva én használtam már havazásban, -10°C-os hidegben és 40°C-os melegben is a gépet. Értelem szerűen direktben nem tettem ki szélsőséges hatásoknak, de pl egy tengerparti 15:00 órai fényképezés során azért kényelmesen felmelegedett a váz...

Amúgy 5-ik évét tapossa nálam az 550D-m és egyelőre csak a markolat gumiborítása vált el kb 1,5 hete. (Mármint teljesen) látszólag megnyúlt, így vágok belőle és vissza ragasztom. :D

Hóessben, ahogy törölgettem róla a havat, persze folyt rajta a víz...Haverom a hegyekben túrázott és az 1100D-jét egy mgcsúszás alkalmával bemerítette a 4 fokos patakba és hozzá verte egy kőhöz. Pár napig szárítgatta és azóta is pazarul működik. (Amúgy úgy megijedt, hogy azt hitte ott marad a gép)

Én nem buzdítalak (hisz garanciát sem vállalhatok) arra, hogy a gyártó által megjelöltnél szélsőségesebb körülmények között használd a géped, de biztos, hogy példát mutatok vele, hogy lehet. :D

(Nézz egy pár durability tesztet és ámulj! :Y D90 vs 550D olyat is kibírnak néha, amit sosem tennék velük...)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#21) zso79 válasza Cancer (#20) üzenetére


zso79
őstag

Gondolom ez csak elírás, ugyanis az 550D csak 2010-ben jelent meg... ;)

"Amúgy 5-ik évét tapossa nálam az 550D-m..."

(#22) Cancer válasza zso79 (#21) üzenetére


Cancer
senior tag

Igen, 2008-ban vettem a 450D-met amit 2009-ben elloptak. :(
2010-ben vettem az 550D-t. "3-ik évét tapossa"-t akartam írni.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#23) slawter


slawter
csendes tag

Heló!

Jövő éten fogok venni egy Canon 600D-t, és az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e hackelni, a igen, elveszti-e úgy a garanciát? És mit érdemes rátenni - videózáshoz használnám.

Sajnos nem vagyok otthon a DSLR-ek világában, ezért minden segítséget szívesen és nagy örömmel fogadok :).

(Lehet, hogy már volt ilyen kérdés, de gondoltam hackekből is mindig új jön, ezért talán jobb az "aktualitás".)

http://mindennapegyjofilm.web4.hu/

(#24) pixervideo


pixervideo
csendes tag

Milyen minőségre állítva érhetjük el a legjobb minőséget?( fényképezés )

[ Szerkesztve ]

Porci.

(#25) slawter válasza pixervideo (#24) üzenetére


slawter
csendes tag

Heló!

Szerintem ez segíthet: http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-600d.7

http://mindennapegyjofilm.web4.hu/

(#26) wrox


wrox
senior tag

Sziasztok!
Eléggé halott a topic, de hátha. :)
1 hete vettem egy 600D-t (zsír újat), mikor hazavittem, készítettem vele kb 20-30 képet, utána jelzett, hogy lemerül. Akksit ekkor tettem fel előszór tölteni.
Viszonylag hamar feltöltődött, nem is volt furcsa. (bár 1100mAh, a töltő meg 250mA-el tölt, szóval el kellett volna tartania 5 óra hosszat.
Töltés után még kb 100-150 képet készítettem beltérben.
Ma elővettem a gépet, kb 2 napig pihent előtte, és nem tudtam bekapcsolni. Gondoltam lemerült.
feltettem tölteni, 2 órán belül fullnak jelezte, gépet simán bekapcsoltam, ott is fullnak látszott az aksi.
Készítettem pár képet, kikapcsoltam, utána megint nem tudtam bekapcsolni. Akku ki, vissza, ezt párszor eljátszottam, sikerült bekapcsolni.
Kikapcsoláskor mikor kiírja, hogy szenzor tisztítás, van mikor fél mp-ig látom, utána eltűnik, de bekapcsolni sem tudom újra, csak nagy nehezen.
Ha belenézek az akku helyére, akkor látok 3 fémlemezt, ami az akkuhoz csatlakozik, abból 2 mintha mélyebben lenne, mint a 3.-ik.
Szóval azt kérdezném tőletek, hogy szerintetek mi lehet a baj? Illetve mennyi idő alatt javítják ezt meg, ha szervizbe kerül?
Vagy lehet hogy csak akku rossz?
Köszönöm a segítséget!

(#27) Ancsee07


Ancsee07
csendes tag

]Sziasztok nekem olyan jellegű problémám lenne hogy videót szeretnék felvenni 720-ban de valamiért nem engedi jobban mondva kb 5 másodperc után ezt irja ki ""a videofelvétel automatikusan leállt' 16 gigás memória kártya van benne,elméletileg birnia kellene de már azt is tapasztaltam hogy van olyan mikor képes felvenni 1 percet is nem értem akkor mi lehet. ezt a kártyát használom. Megyek nem sokára nyaralni és szeretnék pár jó minőségű videót is késziteni. Előre is köszönöm a segitséget.

(#28) MIFtIli válasza Ancsee07 (#27) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Formázd le a kártyát a fényképezővel, utána mennie kell.

(#29) Killer man


Killer man
tag

Elég halott itt minden, de azért kérdeznék...
Yongnuo YN560 III vakut használ valaki 600D-hez? A rádiós összeköttetés érdekelne. Működik-e a vázzal!?

[ Szerkesztve ]

(#30) CtiveR


CtiveR
tag

Én viszont érdeklődnék, hogy 600D kit-et (18-55mm IS II) árulnak e még valahol? :K
Vagy használtan hogy mozog az ára? :U

Aláírás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.