Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Búgnak a hangszóróim,help.. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hi!
Mióta megvettem az új gépházamat(Chieftec)azóta a hangszóróimból búgó hang jön a zene mellé.Sőt zene nélkül is.Állandóan búgnak.Ha hangosabbra tekerem,jobban.Eddig egy most 8. éves Philips hifi volt rákötve a gépre,most hogy a búgás előjött,kipróbáltam egy régi rádiósmagnót is.Mindkettőnél jelentkezik.Nem tudom mennyire a gép sara,mert a Live erősített kimenetére(amit eddig is használtam)fülhallgatót rádugva semmi zaj nem jelentkezik,jó a hang.Ja igen.Ha a kezemet közelítem a magnó hátulja felé,változik a búgás.Hol hangosabb,hol halkabb.Már minden kábelt 2x lecseréltem,és mégse értem mi lehet a baj.A hangkártyát is 2 PCI slotban megnéztem(de szerintem nem az a szar,fülesen jó).Akkor most mit csináljak?Vegyek igazi PC-hez szánt sima hangszórópárt?(a szobámban úgyse lehet nagyobb cucc,a szomszédok miatt).Nincs nagyon keretem rá,a Dragon után egy vasam nem maradt..Mi lehet:F

(#2) rATdrAgOn válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ize, biztos hogy jol raktad ossze a vasadat?
Ennek a bugasnak nagyon foldeleshiba szaga van... biztosan minden jo lett?
Probald meg, hogy kiveszed az alaplapodat es fiberalatetet teszel a rogzitesi pontok ala es fole majd ujra osszerakod.. ha igy is bug, akkor meg a konnektornal lehet gikszer, valszeg nem jo a vedofolded... :/

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hmm.Szedjem szét az egész masinát?Egyéb ötlet esetleg?

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Valaki segítsen plííz..

(#5) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

Nekem olyan gondom van hogy:

Feltettem az Xp-t a live-omhoz letöltöttem az újabb drivert. De zenehalgatás közben a hangfalból pattogó recsegő hang is jön. Nem tudom hogy mitől.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#6) Szuri válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


Szuri
tag

Szia!

Hangerő panelt vedd elő, CD és vonalbemenet elnémítása (CD digitálisan módban szól), többi maxra.
Próbáld ki, jelezz vissza, majd még visszanézek...

(#7) _Volkovy_ válasza Szuri (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

ok köszi,majd még visszanézek.

(#8) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

semmi hatása..

(#9) salazol válasza _Volkovy_ (#1) üzenetére


salazol
őstag

Valóban földelésszagú, brummot általában a túl sok ponton földelés (földhurok) illetve az egyáltalán nem földelés tud okozni. Ez, hogy a kezed közelitése beleszól, inkább a nem földelt állapotra emlékeztet.
Kellene keresned egy egyszerű drótdarabot. Megpróbálni azt, hogy drót egyik vége radiátorhoz, vagy nagyon korrekt földeléshez (nem festett felülethez), másik vége hozzáérint a gépház hátulján egy nem festett ponthoz (pl. tápnak a csavarja). ha megszűnik, akkor a tápodban elfelejtették a védőföldet összekötni a házzal. Vagy a konnektorodban van elromolva a védőföld.
A túl sok földelést meg legtöbbször az szokta okozni, hogy kábeltévé is van a rendszerben, például a számítógép tv-kimenete be van kötve a televizió videóbemenetébe, és a tv antennabemenete kábeltévén van.
De erről már rengeteg topik szól.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Búgnak a hangszóróim,help.. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.