Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH! kedvence


PH! kedvence
tag

Hi!

2 haverral úgy döntöttünk, hogy elmegyünk ausztriába nyáron bringával. A duna mentén szretnénk elmenni egészen németországig. Mire figyeljünk, milyen útvonalat ajánlotok? Volt már vki ilyen túrán?

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#2) Apol77 válasza PH! kedvence (#1) üzenetére


Apol77
tag

Hát nem vagytok semmik :) Ennyit tekerni. Komolyan gondoljátok? :)

(#3) PH! kedvence válasza Apol77 (#2) üzenetére


PH! kedvence
tag

Ausztriáig autóval megyünk. Ott szállunk bringára. A terv teljesen komoly, én pl most kezdek komolyabb fejlesztésekbe, hogy a tavaly vásárolt (nem olcsón) bringámat, kb 40k -val fel,,tuningoljam''.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#4) Apol77 válasza PH! kedvence (#3) üzenetére


Apol77
tag

Szét megy a hátsótok :) Esetleg szerelj fel egy dongót, ugy mégiscsak könnyebb :DDD Vagy én vagyok lusta ;]
Hány km a bicikli út kb?

(#5) PH! kedvence válasza Apol77 (#4) üzenetére


PH! kedvence
tag

Kb 400 km.
Rengeteget szoktunk bringázni, ez annyira nem lesz nagy gond. De mivel csak 14 évesek vagyunk és felnőttek nélkül megyünk, ezért kérdezlek titeket.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#6) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Felejtsétek el hogy ketten 14 évesen elmentek ausztriába egyedül..

Képtelenségnek tartom.

(#7) PH! kedvence válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


PH! kedvence
tag

3an. És Apám visz ki a határig.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#8) Apol77 válasza PH! kedvence (#5) üzenetére


Apol77
tag

Azért nem ártana ha menne veletek egy idősebb emberke is. Bármi megtörténhet egy ekkora úton. Nem ismerem a kinti bicikliút hálózatot, de biztos jön aki ismeri.
Azért 14 évesen meggondolandó belevágni. A szülők mit szólnak hozzá?

(#9) Vangelis válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hidd el megteszik:Y:Y:Y

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#10) PH! kedvence válasza Apol77 (#8) üzenetére


PH! kedvence
tag

Apám mondta, hogy menjünk! :DD
Jól kiépített hálózat van. Németül meg úgy ahogy tudunk, angolul meg egész jól.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#11) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Meggondolatlanság teteje..

(#12) pauly


pauly
tag

Szerintem ha megállít a rendőr lehet,hogy haza is zavar. Bár nem ismerem a kinti helyzetet.

<--L |--| Return |--| Run :)

(#13) Apol77 válasza PH! kedvence (#10) üzenetére


Apol77
tag

Sátorban akartok aludni? :)

(#14) salgado válasza PH! kedvence (#10) üzenetére


salgado
tag

Térkép hegyek,sok pénz,tartalék belső,láncösszefűző fogó,elsősegély,gyógyszerek,mobiltelefon,némi német nyelvtudás,goretex ruha sátor,stb...

(#15) PH! kedvence válasza Apol77 (#13) üzenetére


PH! kedvence
tag

Igen.


Volkovy:
Nem meggondolatlanság, a mi tudásszintünkön ez csak laza túra (annyi különbséggel, h idegen földön)


Aki Volkovy alatt írt :D: Nem zavarhat haza. Személyink, útlevelünk lesz.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#16) MarKoo válasza PH! kedvence (#15) üzenetére


MarKoo
őstag

Előreláthatólag meddig leszel távol? :P

Amúgy ne hidd hogy olyan könnyű lesz az a 400km a ti ''tudásszinteteken''. :U

(#17) Brae válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


Brae
őstag

Detto...

(#18) PH! kedvence válasza salgado (#14) üzenetére


PH! kedvence
tag

Eddig a következőket gondoltam:
Fejenként 2db belső
Láncbontó
Küllőhúzó
Kulcskészlet
4személyes sátor
Egy set vizálló ruha, de csak eső esetére.
Pénzt meg mindenki hoz, amennyit tud.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#19) PH! kedvence válasza MarKoo (#16) üzenetére


PH! kedvence
tag

8-9 nap. De lesz még balatoni tábor is, nyaralás, úgyhogy nyáron kb 1 hónapig hiányolhattok. :DDD

MOD: tudom, h nem lesz könnyű, de azért kerékpárkezelésben az átlagon jóval felül vagyunk. Az állóképességre pedig gyúrúnk, hetente kétszer felmászunk bükkszentkeresztre (600 m szintkülönbség), majd onnan terepen vissza.

[Szerkesztve]

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#20) _Volkovy_ válasza PH! kedvence (#15) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Miért,mit tudtok ti?Mi a tudásszintetek?
(azon kívül hogy tudtok venni fagylaltot németül,és nem estek hasra biciklivel?)

/Nagyképű kijelentésre nagyképű kérdés../

(#21) Bari


Bari
Modder

Hello

Mi 2 éve szintén ausztriában bringáztunk ( 5-en ), Győrből indultunk bringával, Enns-ig a dunaparti biciklis utakon mentünk utánna meg mindenféle uton( főut, mellékutak ) Gmunden, és Traunkhirchen volt a végcél. Vissza szintén bringa Győrig, onnan vonat hazáig. Célszerü normális osztrák térképet venni, nagyon jók, Bécsi térkép sem árta ha át akartok keterni rajta, mi majdnem eltévedtünk, igaz egy bécsi kempingben szerettünk volna megszálni, ugy este 11-re oda is értünk, iszonyat nagy város, főleg ha nem ismered, azért segatő szándéku ember mindig akadt ( találkoztunk magyar származásu taxissal, és egy sráccal aki a magyar feleségével él Bécsben, mindketten nagyon segítőkészek voltak), a határ közelében kevésbé, de ahogy egyre bejjebb bentünk az országba, már néha akkor odajöttek, hogy tudnak e segiteni ha már megáltunk a térképet nézegetni. Kajával jobban jártok ha a főzni való zacskós tésztás kajákat itthon megvesziket a fötkaja koncerzvel együt( persze kis kemping gázpalack és fözőedények nemáratank)t, kint a hasonló kaják sokkal drágábbak, és nem is olyan jók ( tapasztalat, tavaj sajnos nemtudtunk túrázni menni, esküvő egyebek, de az osztrák út a 5. hosszab túra volt, ebből a 3. külföldi, idén lengyelországba megyünk :). Célszerü inkább ásványvizet venni, a csapviz nem olyan jó, legalábbis nekünk nem izlett, és az ásványviz nem olyan drága, pékáruk, kenyér, zsemle iszonyat drága kb 3×4× drágább mit nálunk, mi összecsomagol császárzsömlét vettünk 6-8db-os kiszerelésben, úgy olcsóbb volt, igaz a darabos frisebb volt mert az helyben sütik a legtöbb nagyobb boltban.Ha nagyobb menyiségü kenyert vesztek amit nem esztek meg aznap célszerübb barna vagy félbarna kenyeret venni, nagyon finomak és nem száradnak meg olyan hamar, a fehérkenyér másnap szinte ehetetlen, pereg szét nem lehet vágni. Vadkempigezni elég sok helyen lehet, volt hogy a dunaparton a biciklis úttól kb 10 méterre nyilt terepen sátoroztunk, és a kutya se szólt hozzánk, peddig reggel 6 kor már futottak, bringáztak arrafele. A kempingek nem túl drágák, jól felszereltek, ha nemszeretitek a susnyásban sátorozást akkor érdemes kempinget keresni, nemárt ha visztek valami szunyogriasztós mécset, vagy szunyogirtót, a dunaparton rengeteg van belőlük. Ha vadkempingeztek akkor kullancseleni védőoltás sem árt. Találtunk magunkon is kullancsot. Győnyörű amúgy a dunapart, érdemes végigtekerni a forrásig. Idén mint lehetséges útvonal szerepelt a többi között, de Lenygelországg lett a kiválasztott :). Sátorból célszerü 3 személyest vinni, ha 2-en mentek csak, hogy legyen hely a csomagoknak is éjszakára, nemárt a 2 rétegü sátor sem, reggelre ugyanis az egyrétegü jól bepárásodik, és a sátor egy véletlen éritésre mini esőre ébredhettek reggel, nameg jobban is szigetel. Ha estelg van még kérdésed szivesen válaszok, akár levélben akár itt, bár mostanában elég ritkán forumozok.

A helyesírási hibákat nézzétek el, kicsit fáradt vagy igy estefele, és bocsi a sok szövegért.

Üdv: Bari

(#22) csibor válasza PH! kedvence (#15) üzenetére


csibor
őstag

Miért nem lefelé tekertek?Egyébként ismerös lefelé már végigtolta,jó ötlet.Kivan épitve végig,nem lesz semi gáz.Nyugottan menjetek.

(#23) salgado válasza MarKoo (#16) üzenetére


salgado
tag

4 nap alatt lazán lelehet nyomni 400km-t,ugy hogymég az esti sörözés is belefér!:)
csak sok energiát kell bevinni,meg folyadékot,mert anélkül nem megy.

(#24) salgado


salgado
tag

lámpa,tartalék elem!
milyen bringával mentek?

[Szerkesztve]

(#25) PH! kedvence válasza Bari (#21) üzenetére


PH! kedvence
tag

Huhh, köszi, hogy ennyi mindent leirtál. Igazából a vadkemping csak nagy vész esetén jöhet szóba (nálam nem, de az egyik havernál igen). Ami érdekelne: a duna menti bringásutak milyen gyakran mennek be kisebb faluba/városba, és ha bemennek, akkor a bringásbolt hálózat milyen?


Volkovy: hidd el, komolyan bringázunk (nem izé, elmegyek a boltba, meg haza; az egyik haver triálos, a másik CC-zik, én jómagam CC-s vagyok, de streettől sem riadok vissza.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#26) MarKoo válasza salgado (#23) üzenetére


MarKoo
őstag

A 4 nap az kevés. ;]

(#27) _Volkovy_ válasza PH! kedvence (#25) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Csináljátok,hajrá.

(#28) Kidus


Kidus
őstag

Én nem engedném el a 14 éves gyerekemet felnőtt nélkül semmilyen több napos túrára, főleg nem külföldre, és főleg nem pontról pontra való megszervezés nélkül biciklivel. Ez szvsz a szülők felelőssége.
Szép dolog az önbizalom is, de ha sok van belőle, az már nem egészséges.
Németországig bicóval kisgyerekek egyedül...( mert igen is gyerekek vagytok még. )

Assuming Control

(#29) PH! kedvence válasza csibor (#22) üzenetére


PH! kedvence
tag

Erre szeretnénk.


Salgado: a triálos gyerek visszaépíti a tucana helyett a Magellan Craterjét, a másik barátom, és jómagam, egy a gyári állapottól igencsak eltérő Mali Cobrával megyünk.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#30) PH! kedvence válasza Kidus (#28) üzenetére


PH! kedvence
tag

Tudjuk, h kicsik vagyunk. De azért Ausztria nem magyarország. Ott van bringás, és autós kultúra is. A szülőkről meg annyit, h a balatonra nem engednek el bringával, mert hülyék az autosok, ausztriába viszont ők ajánlották.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#31) Fade_Away


Fade_Away
őstag

-Átlagba napi 140Km nél többet ne tervezzetek be
-Mobiltelefon legyen nálatok
-Nutella + sok kenyér + tészta
-könnyü 2perc alatt fölállítható iglu sátor + jó hálózsák mert laticel 100%nem fér rá a bringára
-számoljatok avval, hogy akár napi 6-10! L vizet is be lehet nyakalni!

Ha jól fel vannak készítve a jó minőségű bringák akkor imho defektjavító szett + láncbontó + imbuszkészlet + 8-10es villáskulcs ennél többet súly miatt nemérdemes vinni

Hirtelen ennyi.

(#32) pauly válasza Kidus (#28) üzenetére


pauly
tag

Konkrétan én is erre gondoltam,14 évesen biciklivel neki vágni a nagy világnak. Hát tényleg nagy önbizalomra vall. Abba nem gondolnak bele ha bármi probléma történik,akkor mi van?

<--L |--| Return |--| Run :)

(#33) TexT-BoY válasza PH! kedvence (#18) üzenetére


TexT-BoY
addikt

a fejenként 2darab belső hardaba se elég nemhogy egy ekkora global turára...
Bikemakkos RevenAce 8db külsőt vitt 400kmre ez már buktás aztán
Láncbontó
Küllőhúzó
Kulcskészlet ez mehet egybe egy multifunkciós ccuccnak valami jo sok multis cucc kb 10e Ft
pumpa is kell amit nem látok a listán
aztán a 4fős sátorba kell még hálózsák de polifoam biztos...
és ha nem alszol rendes ágyon tutira kifogasz merülni 800km-től


a 40e Ft-os ráköltés meg nemtudom milyen biciklire megy de bőven kevés ekkora távhoz!
Mellesleg tuti nem fogsz napi 70-80km-et terkerni mert az is kimerítő lesz.. Getorate port vigyetek...:D

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#34) Fade_Away válasza pauly (#32) üzenetére


Fade_Away
őstag

Én 17évesen csináltam az első nagy bringatúrámat Erdélybe vadkempingel!
Az tényleg istenkisértés volt de ausztria imho teljesen más!

(#35) Kidus válasza PH! kedvence (#30) üzenetére


Kidus
őstag

Baj bárhol érhet. És ha nincs ott akkor egy felnőtt, amikor kell, akkor még nagyobb a baj. A mobil egy dolog, de féligmeddig hamis biztonságérzet mindkét részről. Én is támogatnék egy ilyen túrát, de biztos, hogy mennék, vagy legalább egy 18+ éves kísérőt szerveznk mellétek.

Assuming Control

(#36) Fade_Away válasza TexT-BoY (#33) üzenetére


Fade_Away
őstag

cuccokra+sátor+hálózsákra tuti nemfér fel polifóm..... :)

(#37) PH! kedvence válasza TexT-BoY (#33) üzenetére


PH! kedvence
tag

Pumpát viszünk. Fejenként kettő sztem elég, mert ott is van biciklisbolt.
a 40 k most két SUN rhino lite felnit, két simánjó XT/LX agyat, meg egy simánjó deore hajtóművet jelent. Aztán később lesz más fejlesztés is.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#38) PH! kedvence válasza Kidus (#35) üzenetére


PH! kedvence
tag

Nem őrültködni megyünk. A bringás tudásunkat itt csak arra akarjuk használni, hogy az ismeretlen úton, ha valami olyan szituáció történik, amire nem számítunk, akkor ki tudjuk húzni magunkat belőle.

http://3dfx.uw.hu --> 3Dfx rajongók oldala | Voodoo 3 PCI-t keresek!

(#39) Kidus válasza PH! kedvence (#38) üzenetére


Kidus
őstag

''Nem őrültködni megyünk''
Nem is feltételeztem. Ettől függetlenül történhet bármi váratlan, amúgy meg külföldön is vannak állatok, nem csak itt. Attól, hogy a statisztikák jobbak, nem biztos hogy mákotok lesz, de nagyon kívánom, hogy az legyen.

Assuming Control

(#40) TexT-BoY válasza PH! kedvence (#37) üzenetére


TexT-BoY
addikt

de milyen az egész bicigli?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#41) _Volkovy_ válasza PH! kedvence (#38) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Na ez az,ahol elbasztátok.

Attól,hogy valaki otthon a ház előtt tud trükkölni a betonon,édeskeveset ér ha külföldön a semmi közepén szétszáll pl az elsőteló.

Ez az,amiért ne menjetek:nem látjátok hogy milyen gáz lehet a legapróbb hibából is akár.

(#42) Apol77


Apol77
tag

Biciklis sisakot nem látok a listán. Kint nem örülnének neki ha nem lenne rajtatok...

(#43) pauly válasza Fade_Away (#34) üzenetére


pauly
tag

A 17 és 14 év között azért van egy kis különbség. Lehet,hogy okosabb a kortársainál,de én nem engedném el kisérő nélkül.

<--L |--| Return |--| Run :)

(#44) Fade_Away válasza PH! kedvence (#37) üzenetére


Fade_Away
őstag

imho ezek olyan bringák amik a kemény freeride/dht isjóideig bírják nemhogy egy 400km es betontúrát.

Ha rendesen fölkészítitek őket imho max defekt meg láncszakadás történhet..

(#45) V.ki


V.ki
aktív tag

édességet semmi képpen ne vigyetek.Jó' bezabáltok,aztán hamar elfogy a pia+pénz...:(

(#46) Fade_Away válasza pauly (#43) üzenetére


Fade_Away
őstag

jahát 14 tényleg nagyon-nagyon kevésnek tűnik.....

(#47) pauly válasza Fade_Away (#46) üzenetére


pauly
tag

Ezt most nem értem. Nem olvastad,hogy 14 éves,vagy csak cinikus akarsz lenni ?

<--L |--| Return |--| Run :)

(#48) TexT-BoY válasza Fade_Away (#46) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nemtudom mit kezdene ha elszálna a teloba az olaj vagy valami...szerintem nem rendelkezik egyiköjüksem elég nagy tapasztalattal egy ekkora túrához és PH! KEdvence ha ilyen mentalitással megy ki mint amivel bannolták 1-2 alaklommal lehet hogy többet nem is látjuk phn....:D

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#49) salgado válasza Fade_Away (#44) üzenetére


salgado
tag

egy frankó bringának nem igazán lehet semmi baja,max 3000km-nél lánc/racsni csere,meg persze a fékbetétek,főleg esős időben!

(#50) CuKoR


CuKoR
senior tag

Ha nem megy egyikőtöknek sem jol a német a helyetekben nem indulnék el mert ausztiában rengeteg a sima megállítás ... papirok ... egyéb ellenőrzés...és ha nem tudod megmondani hova mész.... azért az feltünően gyanus... 14 évesen szülők nélkül...szvsz simán bevisznek az örsre és értesítik a szüleiteket..

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.