Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Bootcd írás help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) boca111


boca111
tag

Sziasztok!

Letöltötte a memtest86-ot, és nem kislemezre, hanem cd-re szeretném felírni. Le is töltöttem, az ehhez való file-okat, de csak 3 jött le egy .cat .bin és .img. Ezeket sajna semmivel nem tudtam megírni :)
Próbáltam, hogy csinálok egy cue-t, de nem sikerült ígyse jól megírni:((
Van valami ötletetek???? plz!

(#2) WN31RD válasza boca111 (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem jó cuccot töltöttél le akkor. Szedd le ezt: [L]http://www.memtest86.com/memtest86-3.0.iso.zip[/L] Ebben a zipben egy ISO file van, azt feltehetően nem lesz nehéz kiírni CD-re.

A boot CD írás nem különösebben bonyolult egyébként. Feltehetően Windowsod van, ekkor ajánlom a Nero nevű CD író program használatát, abban pár kattintással lehet kisfloppy image-et boot CD-re kirakni. WinNT/2K/XP boot CD-t csinálni picit trükkösebb, de megoldható. (Ha valakit érdekel, majd elmagyarázom. Dióhéjban: no emulation, 4 sectors, don't add ';')

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#3) Clark válasza WN31RD (#2) üzenetére


Clark
tag

Hali!
Leírnád, hogy hogy kell windows-os bootCD-t csinálni? Már nagyon régóta szeretném megtudni.

(#4) boca111 válasza WN31RD (#2) üzenetére


boca111
tag

Jót töltöttem le, és ami írtam, azok vannak benne :)) Esetleg viruskeresőt :))

(#5) colt1 válasza boca111 (#4) üzenetére


colt1
tag

Ha van Linuxod, akkor tudom ajánlani a gcombustot vagy a gtoastert (de inkább az előbbit). Velük egyszerűen lehet konfigolni (1xűen be kell írni a image fájlt, és pipa mellé, utána írás (ja meg az adatok amiket fel akarsz rá írni).

(#6) WN31RD válasza boca111 (#4) üzenetére


WN31RD
addikt

Ááááááá :O
Hát persze, hogy .cat .bin és .img file-ok vannak benne... az ISO-ban! De nem az ISO tartalmát kell kiírnod CD-re, hanem magát az ISO-t, amit kitömörítesz a ZIP-ből. Ha kiírod az ISO-t egy CD-re, akkor bootolni fog (feltéve, hogy az alaplapod támogatja a CD-ről való bootolást, de csak az ősrégiek nem támogatják, tehát ez nem lesz gond).

A Nero floppy image-ből is tud boot CD-t készíteni. Nem gond, ha nem .ima kiterjesztésű a file. Ekkor egyszerűen állítsd be az összes file megjelenítését (*.*), aztán válaszd ki az image filet.

Ha kell, küldök neked egy boot CD-re való floppy image-et plusz hozzávaló cuccokat, amiket ha kiírsz, akkor lesz egy egész jó ''szervíz'' CD-d. :P

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#7) boca111 válasza colt1 (#5) üzenetére


boca111
tag

Köszi, már gondoltam, hogy kipróbálok egy linuxot, de ezért most nem fogom felrakni :))

(#8) boca111 válasza WN31RD (#6) üzenetére


boca111
tag

Ja bocsi én néztem el :)) Azt hittem, hogy zippelve van:)) És rögtön a megnyitásra klikkeltem :))

A nero-val próbálkoztam, de nem akart bebootolni róla :)

''Ha kell, küldök neked egy boot CD-re való floppy image-et plusz hozzávaló cuccokat, amiket ha kiírsz, akkor lesz egy egész jó ''szervíz'' CD-d.''
Köszi! Hálás lennék. Vagy fel lehetne rakni a PH ftp-re.

(#9) colt1


colt1
tag

Még rarral is kitömörítetted az isot??? Vagy azip hozta ki 1x-i kitömörítés utáN?

(#10) boca111 válasza boca111 (#8) üzenetére


boca111
tag

Mégse néztem el :)
a linkben is az szerepel, hogy **.iso.zip, ezért nyomtam rá rögtön a megynyitást, de a mentéskor már csak **.iso-t ment :p

(#11) colt1 válasza boca111 (#8) üzenetére


colt1
tag

Szerintem le kell zárni a CD-t, akkor fog bootolni.

(#12) WN31RD válasza Clark (#3) üzenetére


WN31RD
addikt

Win9x/ME-s boot CD-t csinálni nagyon egyszerű: csinálsz egy indító floppyt, majd ezt rakod a boot CD-re. De gondolom, nem erre vonatkozott a kérdésed...
NT alapú Windows (NT/2K/XP) indító CD-jézhez kell egy 2048 byte-os indító image (elküldhetem, ha kell). A Nero-ban ezt kell megadni floppy image-nek. Szükséges még néhány további beállítás:
''Enable expert settings''-et kapcsold be
''Kind of emulation''-t állítsd ''No emulation''-re
''Load segment of sectors'' maradjon az alapértelmezett ''07C0''-n
''Number of loaded sectors''-ot állítsd ''4''-re
Az ''ISO'' fülnél a ''Relax ISO Restrictions'' alatt levő ''Do not add the ';1' ISO file version extension'' maradjon bekapcsolva
Az utolsó pont fontos, ezt a régi Nero-k nem tudták, ezért nem is lehetett velük NT-s boot CD-t készíteni (legfeljebb másolni, vagy image-ből kiírni). Ha a te Nero-dban nincs ilyen, akkor töltsd le a legfrissebbet.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#13) WN31RD válasza colt1 (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Ja igen, nem árt lezárni a CD-t. :)

---

Még egyszer:
A memtest86 letölthető image-e egy .zip-be csomagolt .iso file. A .zip-ből szedd ki az .iso-t, aztán az .iso-hoz ne nyúlj, hanem írd ki CD-re, és zárd le a CD-t. Így mennie kell.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#14) boca111 válasza WN31RD (#13) üzenetére


boca111
tag

Sikerült.
Köszi a segítséget :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Bootcd írás help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.