Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3927) rizso válasza Krill77 (#3920) üzenetére


rizso
addikt

Néztem ezeket a Tronsmart csodákat, T6 és Mega között agyalok most, azok közel 10k-ba fájnak. Vagy ezek nagyon kerülendő darabok? Itt van mellettem most egy kis Xiaomi Mi és egy Envaya mini is, ha a kettő között helyezkednének el, már teljesen jók lennének. Nem akarok hifi hangzást, nincs szükségem mindig a Harman szintjére, de élvezhetőbbet akarok, mint amit a telefonom vagy a laptopom tud, és pont nincs kéznél a nagy Harman :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#3998) rizso válasza Krill77 (#3997) üzenetére


rizso
addikt

Egy Bluetooth hangszórót vissza is vesz az edigi, de a kolléga által bemásolt rész hang- és képanyagra, illetve szoftverekre vonatkozik. És bizony ezekből bontottat senki sem fog visszavenni.

Viszont megjött a Tronsmart T6 és Mega is, ma összehasonlítom majd mindkettőt, és ha időben hazaérek, akkor a Mega-t lehet a Harman Go+Play minivel is összeeresztem - bár annak sok értelme nincs, szerintem mindenki tudja mi a végeredmény :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4011) rizso


rizso
addikt

#picalert Tronsmarkt T6 vs Mega

Először T6-ot rendeltem, tetszett is nagyon, de nem hagyott nyugodni, hogy milyen a Mega, így pár nap múlva megrendeltem azt is. T6 hangja egy kicsit szellősebb, a magas valamivel jobban "csilingel", viszont nincsenek igazán szép mélyei, inkább a bluetooth hangszórókra jellemző pattogás ez, mint igazán mély hangzás. Ezzel ellentétben a Megának nagyon szépek a mélyei, a közép is tisztább, viszont a magas egy kicsit háttérbe szorul, legalábbis a T6-tal összehasonlítva. T6-ban az nem tetszett, hogy nagyon rezonál az egész cucc, leraktam az asztalra, és vibrált tőle minden, de mély ettől nem volt. Mega meg sem mozdul, nagyon stabil, nem remeg-rezeg, mégis erőteljes. Az elhelyezés ezeknél is nagyon fontos, főleg a Mega esetén, ugyanis ha jó helyre rakjuk, nagyon kellemes, "nagyfiús" hangzást is ki lehet hozni belőle. Hangerő tekintetében a Mega hangosabban tud szólni, bár megjegyezném, hogy igazán jó hangzást max 60-70%-os hangerőig kapunk, onnan már csak hangosak, de a hang egy kicsit szétesik mindegyiknél. Ha nem próbálom ki a Megát, akkor a T6-tal is tökéletesen elégedett lennék, de így a Mega nyert :) Egyébként a T6 kicsit JBL Charge-hoz hasonlít hangzásban, míg a Mega inkább a BOSE Soundlink sorozatára emlékeztet - bár a JBL-t meg a BOSE-t is csak áruházakban tesztelgettem, emlékek alapján hasonlítom a hangzásukat, nem face to face.

Korábban említettem, hogy ha a Denon Envaya mini és a Xiaomi Mi közé esne valamelyik hangzásban, akkor nyert ügy lenne. Most azt mondom, hogy ha a Denon és a Mega egy árban lennének, akkor is a Mega mellett döntenék - és ezt többen is így tennék, akik hallották egymás mellett a kettőt (ráadásul a Denon 3-4 órás üzemideje is kevéske a Tronsmartokhoz képest).

Összehasonlítottam a Harman/Kardon Go+Play minimmel is a Megát, de kicsit fölöslegesen, mert előtte is tudtam, hogy nagyon nem egy liga a kettő - se árban, se méretben, se hangzásban. Viszont párom nem hitte el, hogy a Mega szálltással volt 13k, azt hitte szivatom, és megint elszórtam kütyüre 50k-t.

Aki 20k alatt akar nagyon jó BT hangszórót, az szerintem mindegyikkel nagyon jól jár, de részemről a Mega a best buy ennyi pénzért :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4051) rizso


rizso
addikt

Mára is jutott egy kis összehasonlítás :) #picalert: Harman/Kardon go+play vs B&O A2 vs Tronsmart MEGA Denon Envaya mini

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4610) rizso válasza rhunseeker (#4594) üzenetére


rizso
addikt

Ha a HK GO+Play nem fog tetszeni, akkor semmi sem ;)

Akinek eddig mutattam, az állát kereste a padlón. Én ritkán hordom magammal, általában vidékre szoktam vinni mikor hazalátogatunk szülőkhöz (kocsiban elfér), összejövetelekhez tökéletes, megy vagy 6-8 órát akksiról, és az udvaron is teljesen elég amit tud, egyébként meg a nappali "dísze", erről szól a tv, laptop, telefon. Hétköznapi hordozásra meg van egy Tronsmart Mega, azt tudom vinni oldaltáskában is.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4906) rizso válasza Dani82 (#4905) üzenetére


rizso
addikt

Nekem volt mindegyik, de a Megat tartottam meg, komolyabb a hangja, stabilan megáll az asztalon, nem rezonál-ugrál, mint a T6. Nem gondoltam volna, hogy lesz értelme, de hasznos a microsd slot is, gyereknek tettem fel rá altató-nyugtató-táncitánci zenéket, nem kell hozzá külön csatlakozni telefonnal, simán önmagában is mennek a kártyáról :)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#4942) rizso válasza carl18 (#4941) üzenetére


rizso
addikt

Megának dinamikusabb, jobb, több mélye van :) Mondjuk a T6 sem rossz, kollégákkal nagyon sokat használtuk/teszteltük őket egymás mellett, volt olyan zene/film előzetes ahol a Mega, és olyan is volt, mikor a T6 bizonyult jobbnak. Pl ennél a számnál a Mega köröket vert a T6-ra, a T6-ból hiányzott a mély, a lüktetés, Mega viszont elég szépen visszaadta. Ugyanakkor valamelyik könnyed rock számnál (talán ennél) meg a T6 tetszett jobban.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5907) rizso válasza mateus (#5904) üzenetére


rizso
addikt

Egy-két napon belül nekem is megjön a doss soundbox XL, otthon van egy harman hogy+play (mini), illetve egy tronsmart mega is, plusz kollégának denon envaya mini és tronsmart t6, lesz összehasonlítás :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#5946) rizso válasza Geresics (#5943) üzenetére


rizso
addikt

Nekünk otthon mesehallgatás céljából egy Tronsmart Mega van, amiért baromi jó, az a microsd foglalat, így elég arra rárakni az anyagot, és nem kell hozzá telefon. Kisgyerekesként azt tudnám mondani hátrányként, hogy az érintőgombok nem a legjobbak, hozzáér és már el is nyomkodja, jobb lenne fizikai nyomógomb - persze ha nem adod a kezébe, akkor ez sem gond, és cserébe éjszakai fényként is elég jól használható :D

12-13k körül van, zenehallgatásra is be lehet fogni, méretéhez képest jól szól, és az akksija is jól bírja.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6029) rizso válasza zolikaDB (#6028) üzenetére


rizso
addikt

Majd megkapod, aztán a lázból már csak hőemelkedés lesz, majd el is múlik ;]

Csodát nem érdemes várni, valószínűleg nem szól majd rosszul, de tényleg ne várj egetrengető mélyeket. Én öcsémnek rendeltem egy doss soundbox xl-t, ami nem rossz, jobban szól, mint a Tronsmart Mega, viszont igencsak elmarad a Harman go+playtől.

De mondom, viszonyítás kérdése, hogy mi számít jó mélynek, a harman is elvérzik egy komolyabb hifi/hangfalpár rendszer mellett.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#7810) rizso válasza Williamgrant (#7809) üzenetére


rizso
addikt

Tiszta sor :R

Viszont itt egy (vagy két) dockin kaliberű cucc lett volna otthonra számítógép+tv mellé. Én arra írtam, hogy inkább egy rendes BT képes 2.0 vagy 2.1/soundbar, amik oda-vissza verik azt a kis bluetoothos hangszórót, és mégsincs annyi kábel. És nem lenézem a Bluetooth hangszórókat (nekem is van egy Tronsmart mega és egy harman go play, öcsémnek egy doss sounbox xl-t vettem), ha tényleg nem akarja hordozni, fölösleges.

beci: passzolom a 2.0 kérdést, egy ideje nem követem a piacot, de valami ilyesmire gondolok. Bluetoothos, távirányítós, valószínűleg a hangja is rendben van. Go play előtt nekem egy microlab solo 7c aktív hangfal volt, de annak kell hely, és BT sincs. De szerintem már 30-40k körül is van választék.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8191) rizso válasza mjani1172 (#8189) üzenetére


rizso
addikt

Én is agyalok az anker-en, go play mellé kellene egy kompaktabb, hordozhatóbb eszköz.

Öcsémnek doss soundbox xl van, ami egyébként elég jól szól, de a harmantól azért messze van. Hangban azért elég lenne (a sima Tronsmart Mega is elég volt), de a mérete szintén nagy, és örülnék az usb C töltésnek.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8271) rizso válasza <Adamsky> (#8266) üzenetére


rizso
addikt

Nem láttam, hogy lett volna bárhol is akcióban, 100€(+szállítás)-t meg nem akartam kifizetni érte. Sony akciós volt, 27k.

gtamate2: kipróbáltam vásárlás előtt, tudom mire számítsak, nekem tetszett az, amit hallottam. Igazából a tronsmart mega helyére keresek valami hordozható motyót, ami ha nem is hifi minőség, de azért élvezhető.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8273) rizso válasza <Adamsky> (#8272) üzenetére


rizso
addikt

A tronsmart meganál nagyobbat és jobbat akartam, de a go play-nél kisebbet és olcsóbbat. Ezeket teljesítette, és tényleg tetszett a fél órás tesztelés után :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#8292) rizso


rizso
addikt

Végre megjött a Sony XB32 is :)

Az előzetes teszteléseim alapján tudtam mire számítsak, és nem csalódtam így pár órás használat után sem. Méretéhez képest ez egy baromi jó kis hangszóró, persze elmarad a harman go play-től, de sokkal szebben szól, mint a tronsmart mega, feleségem is meglepődött, "ilyen brutál hang jön ki ebből a kis dobozból?". Dinamikus, telt hangzása van, nem az a kellemetlen puffugó, mint sok bluetooth hangszóró, elég kellemes a basszusa alacsony és magasabb hangerőn is, a közép és a magas is rendben van, zenére és filmre is simán ajánlom.

Tudom, x ráfizetéssel lehetett volna anker soundcore motion+ is, ami lehet jobban szól, nem tudom, nem próbáltam, de nem is nagyon érdekel milyen lett volna, mert ez a Sony most nagyon betalált, a 27k-s ár minden forintját megérte. Illetve annyit megjegyeznék még, hogy itt is lehet kicsit játszani EQ-val, noha nem olyan mértékben, mint az anker esetén, viszont arra pont elég, hogy kicsit egyéni ízlés alapján szóljon.

Amiről azt gondoltam, hogy egyből kikapcsolom, az a világítás. És nem, még ez is megtetszett, itt van mellettem az éjjeliszekrényen, és tök hangulatos, ahogy a beállított lassabb tempójú világítás váltakozik.

Amit sajnálok, hogy nem usb c a töltője, hanem micro usb. Ennyi baj legyen, olyan gyakran valószínűleg nem fogom tölteni. Csak tudnám mit kezdek ezentúl a nagyobb harmannal...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.