Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  BluePanther Azure

Hozzászólások

(#101) Anti666 válasza peter12 (#100) üzenetére


Anti666
aktív tag

SDHC kompatibilis, szerintem látnia kell. Link.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#102) Anti666


Anti666
aktív tag

De bemégy a boltba és kipróbálod, mondjuk N770-en tuti ment, múltkor befigyelt nekem egy próbaképp.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#103) snowdog válasza peter12 (#100) üzenetére


snowdog
veterán

Tudja vki a Bp azure látja a 8gigás sd kareszt?

Nekem egy 8 GB-os SanDisk (micro SDHC Mobile Ultra) van a gépben. Persze adapterben, rendben működik. :C

(#104) peter12


peter12
csendes tag

ok, kösz mindenkinek akkor bevállalom én is

(#105) ftp


ftp
csendes tag

BP Azure-ra a TMC-t sikerült már valakinek beizzítani? Mert nekem sehogyan sem akar müködni. Pedig mondtam neki hogy: mukodj! :U

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#106) Snoop-y válasza ftp (#105) üzenetére


Snoop-y
veterán

Külső TMC modul szükséges hozzá alapból nincs benne.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#107) peter12


peter12
csendes tag

a sys.txt-ben kell vmit írnom h állítani tudjam az igo felbontását?
pontosan mit kell írni?
köszönöm

(#108) ftp


ftp
csendes tag

Van külső TMC-m. A Diamonddal müködik is. iGO8 v8.3.2.96054 ezzel.

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#109) Snoop-y válasza ftp (#108) üzenetére


Snoop-y
veterán

Milyen TMC-d van?

Ezt próbáltad már?

com4
adatsebesség: 38400 baud

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#110) ftp válasza Snoop-y (#109) üzenetére


ftp
csendes tag

Az a gond hogy a diamondon ugyan az a töltő usb mind a kommmunikáció az azure-n meg nem. Ha bedugom a tmc-t akkor azt érzékeli az azure hogy számítógépre dugtam.
De ismétlem önmagam a diamondra rádugom és pikk-pakk megy.

TMC: Royaltek RTA-3000 12.000-ért vettem :W

[ Szerkesztve ]

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#111) Snoop-y válasza ftp (#110) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hát pedig azzal pont mennie kéne:

Royaltek

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#112) ftp válasza Snoop-y (#111) üzenetére


ftp
csendes tag

A diamonddal megy! (A képen is diamond van) Az AZURE-ral nem müködik.

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#113) Anti666 válasza ftp (#112) üzenetére


Anti666
aktív tag

Szerintem az Azure-hoz nem RTA-3000 -res van, az a Wayteq-ekhez jó nem? Az ára egyébként meg kb. 5-6eFT max, nem tudom Te hogy hogy 12-ért vetted?! ( Az Azure-hoz valóban kb. annyiba kerül (eddig úgy tudtam), de annak szerintem más a típusa).

Itt van egy Diamond-os tmc: LINK, 7500 FT. Ez teljesen másképp néz ki, mint az RTA3000.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#114) Anti666 válasza peter12 (#107) üzenetére


Anti666
aktív tag

a sys.txt-ben kell vmit írnom h állítani tudjam az igo felbontását?

Nem kell semmi ilyesmit beírni, az újabb igo-k detektálják a hardware felbontását autómatikusan.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#115) peter12


peter12
csendes tag

Skacok vmi szövegszerkesztőt (word stb)fel lehet rá tenni?
Kösz

(#116) snowdog válasza ftp (#110) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem nincs hozzá TMC vevőm, de azt olvastam, hogy az Azure csak akkor működik TMC vevővel, ha a mini USB-t az adapterbe dugjuk (autós adapter, amit a gép hátuljára kell csatlakozatni), tehát nem közvetlenül a gépbe. Így is próbáld ki.

(#117) Anti666 válasza snowdog (#116) üzenetére


Anti666
aktív tag

Szerintem minden TMC csak így megy, mert kell neki cufla és azt a PNA-ról nem kap, csak a szivargyújtóról. Kvázi szivargyújtó nélkül nem működik. TMC adaptert a PNA és a szivargyújtós töltő közé kell csatlakoztatni. Bár szerintem ezt tudja a kolléga, mert a Diamond-dal azt állítja ment neki.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#118) Anti666 válasza peter12 (#115) üzenetére


Anti666
aktív tag

Skacok vmi szövegszerkesztőt (word stb)fel lehet rá tenni?

Tedd fel az AntiSkin-t, vagy vegyél ki belőle, van benne néhány editor.

[ Szerkesztve ]

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#119) ftp


ftp
csendes tag

Összefoglalom a TMC témát.
Van egy ilyen TMC vevőm. Van egy Azure és egy Diamond BP-em. Ha bedugom a diamondba a tmc-t akkor felismeri az iGO és müködik rendesen. Ha az azure-ba dugom akkor átkapcsol a PNA szinkron módba mert az usb és a töltő nem ugyan az a csatlakozó és úgy érzékeli hogy PC-re dugtam. Ebből adódóan nem is tudok belépni az iGo-ba mert tiltja a PNA-t.

A kérdésem továbbra is az hogy hogyan lehet az Azure-ra TMC vevőt csatlakoztatni úgy hogy fel is ismerje az iGo.

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#120) snowdog válasza ftp (#119) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor mégegyszer, az autós adapteren keresztül csatlakoztatod a TMC vevőt a géphez?
Mert közvetlenül a géphez csatlakoztatva nem fog működni!

(#121) snowdog válasza Anti666 (#117) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem minden TMC csak így megy, mert kell neki cufla és azt a PNA-ról nem kap, csak a szivargyújtóról. Kvázi szivargyújtó nélkül nem működik. TMC adaptert a PNA és a szivargyújtós töltő közé kell csatlakoztatni. Bár szerintem ezt tudja a kolléga, mert a Diamond-dal azt állítja ment neki.

Szerintem meg valamit félreértettél. Vegyünk egy hagyományos mini USB-s PDA-t, vagy PNA-t. Fogod a TMC vevő apa mini USB csatlakozóját, és bedugod a PDA/PNA mini USB aljzatába. A TMC vevő másik (anya) csatlakozójába meg beadod neki a tápfeszt, pl. egy autós töltőről. Meg persze csatlakoztatod az antenna vezetéket, de ez most mellékes.

Ezzel szemben az Azure-nál ez meg nem így van. Ennél nem lehet a TMC-t közvetlenül a géphez csatlakoztatni, mert akkor nem fog működni a TMC vevő. Ezért írtam, hogy a gép és a TMC vevő közé be kell tenni az autós adaptert. Tehát itt nem úgy van, mint általában.

Info az Azure hivatalos honlapjáról:
"Kérdések és válaszok (FAQ)

TMC vevő használata BluePanther Azure készülékkel
1. A TMC vevő csak az autós tartón található mini USB csatlakozón keresztül használható! A gép saját mini USB csatlakozója erre a célra nem felel meg!
2. A TMC vevő csak töltőre csatlakoztatva működtethető!
3. A navigációs programnak, illetve a térképnek TMC képesnek kell lennie! "

[ Szerkesztve ]

(#122) ftp válasza snowdog (#121) üzenetére


ftp
csendes tag

Emberek!

Snowdog-nál a pont és az örök hála! :C :R :R :R :R

A TMC vevő csak az autós tartón található mini USB csatlakozón keresztül használható! A gép saját mini USB csatlakozója erre a célra nem felel meg!

Ez volt a megoldás!

[ Szerkesztve ]

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#123) snowdog válasza ftp (#122) üzenetére


snowdog
veterán

Végig erről beszéltem (#116, 120, 121) nyuszó-muszó! :DD

[ Szerkesztve ]

(#124) ftp válasza snowdog (#123) üzenetére


ftp
csendes tag

Juuuj vaze mekkora láma vagyok. Az "autós adapter" az én olvasatomban a szivargyújtó töltő volt. Még gondoltam is hogy ekkora féknek néznek hogy nem dugom rá töltőre a tmc-t akkor persze hogy táp nélkül nem megy. Hozzáteszem nem vagyok kezdő ezen a téren de most visszaolvasva a hsz-t ezek szerint vak vagyok. :) Szerintem nem én leszek az egyetlen aki ennek a kis csevegésnek a segítségével tudja majd összehozni az Azure-t meg a TMC-t. Bár akkor is még mindig van nyitott kérdés hogy mi a külömbség (az árán kívül) ez meg ez között?

[ Szerkesztve ]

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#125) Upo válasza ftp (#124) üzenetére


Upo
addikt

Nem tudom mi a különbség, nekem ilyen: [link] van (RTA-3000), ez talán hasonlít a tiédre, 770-el x620/820-al is megy, ma nyomtam le vele egy ~600 km-es BPesti túrát igo 8.3-al, sokat segített.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#126) Anti666 válasza ftp (#124) üzenetére


Anti666
aktív tag

Szerintem az első az RTA3000, ami nem 12eFt, annyi bizonyos, hanem 5-6K kb. A másodikat nem ismerem, valszeg az lehet a BP-s 7500 FT-os kütyü.

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#127) snowdog válasza ftp (#124) üzenetére


snowdog
veterán

A tápfesz ellátást hogyan oldottad meg?

Ugyebár a gépnek és a TMC vevőnek külön-külön tápfesz kell, mert nem azonos a csatlakozó típusuk. Két autós töltőt használtál? És akkor hova dugtad őket, elosztóba? Elég macerásnak tartom ezt a megoldást.

(#128) ftp válasza snowdog (#127) üzenetére


ftp
csendes tag

Hát igen a diamondnál elég 1 töltő az azure-hoz 2 kell elosztóval. Bár azon gondolkodtam hogy a TMC usb-jén rajt az 5V csak az autós kiegészítő ( :) ) leválasztja róla. De ma szétszedem és megpróbálom megtáplálni a PNA-t az usb-ről. Majd mesélem a sikert vagy a kudarcot.

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#129) snowdog válasza ftp (#128) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm!

Ez a megoldás nekem elejétől fogva csípi a szememet. Egyszerűen érthetetlen miért választották ezt a kétféle csatlakozós megoldást. Szinte ez az egyetlen ami nem tetszik az Azure-ban. Van egy mini USB-s pótakkum, de azt sem tudom az Azure-hoz csatlakoztatni. Konvertáló kábelt meg nincs kedvem készíteni, mini USB csatlakozókat meg nem is egyszerű beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#130) ftp válasza snowdog (#129) üzenetére


ftp
csendes tag

Most csináltam meg a diamond-ra az iGO AMIGO-t szépen fut rajt. Látványos.

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#131) ftp


ftp
csendes tag

Na azért nem eszem olyan forrón... Kilépéskor dob egy rebootot a PNA az AMIGO-tól. :W Várom a segítséget. Ne kelljen már sokat olvasnom. :DD

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#132) Integra


Integra
titán

megtaláltam az első ordas nagy hibáját az azure-nak.
ha berakom a hozzá kapott tartóba, amit a szélvédőre erősítek, nem tudom a szivargyújtó töltőkábelét bedugni, mert a tartónak pontosan ott a rögzítő része, ahova bekéne dugni a kábel dugóját...
azért megkérdezném attól a nagyokostól, aki ezt így megtervezte, hogy ezt mégis, hogy képzelte...
valami ötlet megoldásra?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#133) Viktor0610 válasza Integra (#132) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Fúrd ki a tartót... ;]

A konkurencia tesztjében azt olvasom, hogy a tartó aktív, szóval szándékosan van ott a rögzítő része, ahol a töltő csatlakozója.

Mondd, honnan van a navi? :D Ugye nem kamionról leesett darabról van szó??? ;] (Csak vic, NEM komolyan venni!?)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#134) Integra válasza Viktor0610 (#133) üzenetére


Integra
titán

lehet hogy ez lesz, vagy szimplán kifűrészelem.. kérdés, hogy a dugó fémcsatlakozó része elég mélyen bele fog e tudni menni...
és mi a rák az hogy aktív tartó? hogy használhatatlan töltéshez?
szpidsop 35 bruttért vazze:)
és az vicC :DD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#135) Viktor0610 válasza Integra (#134) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az aktív tartó esetében magába a tartóba csatlakoztatod a kábeleket (TMC-antenna és töltő), nem a gépbe.

Így megvan az az előnyöd, hogy felszereled a tartót a szélvédőre a kábelekkel, és csak a gépet kell kivenned, beletenned.
Persze, ez Magyarországon nem életképes, mert nem sokáig maradna sértetlen az autód... :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#136) Integra válasza Viktor0610 (#135) üzenetére


Integra
titán

hát ez egy darab műanyag csonk amit kaptam hozzá, 10000% hogy semmi ilyen aktív tartóról nincsen itt szó:((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#137) Anti666 válasza Viktor0610 (#135) üzenetére


Anti666
aktív tag

csak a gépet kell kivenned, beletenned.
Persze, ez Magyarországon nem életképes, mert nem sokáig maradna sértetlen az autód...

Én sohasem veszem ki a tapadós tartót, sőt még a TMC antenna is benn lóg keresztbe, járok pesten is sokat, de még semmi sem történt. Mondjuk az RTA3000 vevőt kiszedem:) Az antenna pótolható egy sima 3.5-ös jack dugóval is:) A tartót sem sajnálnám, elég gagyi, legalább vennék egy jobbat. Ja meg az autó céges:)

A zene mindig Veled lesz, a zene amit szeretsz, sohasem hagy el, az elkísér a sírig!

(#138) Integra


Integra
titán

najóvan, csak volt a csonkban két luk, abból az egyik a töltőnek, lehet kárörvendeni meg röhögni.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#139) snowdog válasza Integra (#138) üzenetére


snowdog
veterán

:C :C :C

(#140) snowdog válasza Integra (#136) üzenetére


snowdog
veterán

hát ez egy darab műanyag csonk amit kaptam hozzá, 10000% hogy semmi ilyen aktív tartóról nincsen itt szó

Ha egy kicsit visszaolvasol, akkor meglátod hogy ez mennyire nem igaz. :N

Sok hozzászóláson keresztül taglaltuk, hogy az Azuron csak ezzel a toldóval (most szándékosan nem adaptert írok) lehet használni a TMC vevőt! :K

[ Szerkesztve ]

(#141) Integra válasza snowdog (#140) üzenetére


Integra
titán

tmc-m nincsen, rohanok mint az őrült, bevallom, 3x néztem rá erre a vacakra hajtás közben, egyszer se tűnt fel, ez van, majd ha nyugodtabb lesz minden, én is jobban oda fogok figyelni ezekre valszeg, de most másra megy az agyi kapacitás.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#142) ftp


ftp
csendes tag

Ugye megmondtam Snowdog hogy a mi kis trécselésünk meg kitaglalásunk sok embernek segít majd. :)

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#143) snowdog válasza ftp (#142) üzenetére


snowdog
veterán

Megmondani ugyan megmondtad, de mint az előbbi példa is mutatja, nem fognak visszaolvasni! :D

(#144) Viktor0610 válasza Integra (#138) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Khmmm... ;]

:))

Samsung Galaxy A54

(#145) Integra


Integra
titán

hm, zoomolást nagyon nem bírja az azure, ha megadtam a címet és beállítottam célnak és megpróbálok kizoomolni, azt egyáltalán nem szereti, sőt, hiába nyomogatom a - gombot, egyszerűen nem tudom átlátni az egész távolságot.. :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#146) ftp válasza Integra (#145) üzenetére


ftp
csendes tag

A kizoomolást nem az azure nem bírja hanem az igo nem engedi csak egy bizonyos fokig. Váltsd át a nézetet addig 2D-be és akkor kinyújtja amekkorára akarod. Ha megnézted akkor meg válts vissza 3D-be.

Azt értem hogy villanymotor, csak mi hajtja???

(#147) hmAndrew


hmAndrew
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! A múltkor már tudtatok segíteni nekem 1 témában, remélem most is fogtok tudni:
Nnnna szóval: Vettem egy BluePanther Diamondot és fel akarom rakni rá az iGO8-at. Ráraktam a micro sd-re és átírtam a mobilenavigatoros dolgokat, a sys-t is átírtam, de mikor el akarom indítani egyszer csak kiír egy hibaüzenetet:
FFUIERROR: Unknown object identifier
Identifier = [vMSNDKeyPageShown]
Script"[Unknown] Command 0

Szóval egy másik BluePantheren működik, de az 3,5"-es, ezen pedig mindent ugyanúgy csinálok, mégis kiírja a hibaüzenetet.

Bocs, még1 kérdésem lenne. Előfordult olyan is, hogy nem teljes képernyőn indult, hogy és hol tudom beállítani, ha 4,3-asnak megfelelően akarom látni?
Előre is köszi!

(#148) hmAndrew


hmAndrew
csendes tag

Köszi, megoldottam! :)

(#149) Integra válasza ftp (#146) üzenetére


Integra
titán

a fene tudja, pda-n sokkal könnyebb ez a művelet, nagyon jó, hogy használható erre a pda gombjai, sokkal gyorsabb és egyszerűbb.
megragasztottam a hozzá kapott fekete tapadókorongos kart duct tape-pel, mert az első szerényebb g-s kanyarvételnél az egész elhajlott balra és azóta jobbra-balra nyeklik.
szétszedtem, na ez viszont tervezési hiba. nem egy elegáns megoldás, de legalább tart:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#150) Integra


Integra
titán

na, inti bácsi meghegesztette egy kis duct tape-pel, ez már el nem hajlik semmilyen irányba sem... :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  BluePanther Azure
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.