Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  BluePanther Azure

Hozzászólások

(#1) snowdog


snowdog
veterán

Téma indítónak!

Az meglepett, hogy a töltő csatlakozója nem mini USB. Nem értem, miért tértek el tőle, hiszen ez más szinte elfogadott szabvány!

Technikai adatok:
Processzor: SiRF Atlas III, 32 bit RISC
Processzor sebesség: 396 MHz
DSP: 16 bit, 264 MHz
Operációs rendszer: Microsoft Windows CE 5.0 Core
Kijelző: 5" TFT, 480 x 272, 65000 szín
ROM: 4 GB NAND Flash, 64 MB SD-RAM
Memória bővítés: SD/SDHC
Kapcsolat: USB 2.0 (slave)
GPS: SiRF 3i+ 30 csatornás GPS vevő
TMC: külső (opcionális)
Hang: beépített hangszóró, 3,5 mm kimenet
Akkumulátor: 2500 mAh, Li-Ion
Méretek: 140 x 91 x 18,3 mm
Súly: 250 gramm

ROMVersion: 7QA79C.YFJ.A.03.26
Processor: ATLASIII
RAM Size: 64 MB
MLC Size: 3906 MB
Software Version: V2.0.0.4.07

A doboz tartalma:
BluePanther Azure PNA készülék
Autós tartó
Autós töltőkábel DC 12-24 V, 5 V/2 A
Hálózati töltőkábel AC 100-240 V, 5 V/2 A
USB kábel
Ceruza (Stylus)
Magyar kézikönyv

Ár: kb. 35.000,- Ft

[ Szerkesztve ]

(#2) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Sziasztok!!

3 hete használok egy ilyen készüléket, és megvagyok vele elégedve. :C Super!!!!!!!!!!

(#3) snowdog válasza Hexenking (#2) üzenetére


snowdog
veterán

Én még csak három napja használom, de én is meg vagyok vele elégedve. Nagyon tetszik a szép nagy képernyő!

Ami nem tetszik, az a töltő csatlakozójának megoldása, mert minden más gépemen mini USB csatlakozó van, így most ennek a töltőjét is mindenhova magammal kell vinni. Az egyetlen ok, amit el tudok képzelni, hogy miért ezt a csatlakozót tették rá az az, hogy elég nagy akku van benne, és elég nagy töltőáram folyik át a csatlakozón. Megjegyzem ennek ellenére ennél nagyobb gépnél is találkoztam már mini USB töltővel. De ez legyen a legnagyobb baj! :)

Korábban egy Wayteq N770 BT készülékem volt, nagyon sok okosság azonos a két képen. Akit részletesebben is érdekel a téma, az olvasson bele a "Wayteq N770 BT" topikba. Itt azokat a dolgokat beszéljük meg, amik ezen a gépen másképpen működnek.

(#4) snowdog


snowdog
veterán

Megoldottam a töltés problémát, mármint hogy ne kelljen a halózati töltőt magammal cipelni pl. a munkahelyre.. :)

Vettem egy normál USB kábelt (nagyon hajlékony, fekete 990 Ft,-), és levágtam az egyik végéről a négyszögletes csatlakozót. A levágott részre rászereltem egy 3.5 mm-es tápcsatlakozót, és mostantól a PC USB-ről is tudom tölteni.

(#5) kurillas válasza snowdog (#4) üzenetére


kurillas
csendes tag

Hali!
Egy gond van mindössze.
Az USB csatin kijövő áramerősség max. fél Amper (500mA) lehet, ezen a kütyün pedig az van, hogy 3A-t vesz föl töltésre.
El ne szálljon az USB portod.

Üdv.

(#6) snowdog válasza kurillas (#5) üzenetére


snowdog
veterán

A 3A a töltő által leadható max. áramerősség. Maga a töltés az nem biztos hogy ekkora áramerősséggel történik.

Meg aztán gondolom az USB portnak is van túláram védelme, tehát ha 500 mA-rrel megy a töltés, akkor legfeljebb tovább tart. Jelenleg is rajta van (órák óta), és eddig még nem volt gond.

Egyébként ha valaki biztosra akar menni, akkor tegyen rá két USB csatlakozót, és csatlakoztassa egyszerre 2 USB portra. Láttam olyan 7"-os PND-t, amihez ilyen töltőkábelt adtak. Gondolom két diódát be kell tenni, hogy a portokat ne zárja rövidre.

Tulajdonképpen ha az akku rendesen fel van töltve, és csak azért csatlakoztatom a PC USB-re hogy az akku addig se merüljön le, amíg a PNA-n dolgozom (pl. programot készítek hozzá, tesztelem), akkor biztosan kevés töltőáram folyik, és azt még az USB port is simán elviseli. Akkor nem ajánlatos így tölteni, ha az akku teljesen le van merülve.

[ Szerkesztve ]

(#7) MGJ válasza snowdog (#1) üzenetére


MGJ
csendes tag

Már csak egy bluetooth kihangosító és FM transzmitter hiányzik belőle. :))

(#8) snowdog válasza MGJ (#7) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem nem, ezért is cseréltem le a Wateq N700BT-t erre a típusra. Abban mindkettő volt. Sohasem használtam.

Próba képpen lekonvertáltam egy DVD-t, és teljen simán, akadásmentesen, nagyon jó minőségben lejátszotta (TCPMP).

A konvertálási paraméterek (PocketDivXEncoder 0.4.5):

Video 480x272
Bitrate 598
Framerate original
Audio 44100 Hz
Stereo 128 kbps
Compressor MP3

Video quality 37
Audio quality 7
Sound +36%
Brightness 0%
Saturation 0%
Contrast 0%

Duration 01:32:38

[ Szerkesztve ]

(#9) Gabipro


Gabipro
csendes tag

Azt mondjátok, hogy a töltő csatlakozója egy sima, szabványos 3,5-es jack? (mint a fülesé?) ...ez nagyon jó, hogy nem valami speciális...így lehet barkácsolni, ill. használni hozzá más töltőt, adaptert is. (Csak vigyázni rá, ne hogy leégesse...mármint a GPS a másik -nem a hozzá adott gyári- töltőt, mert a GPS 2-3 A-t is vételezhet a töltőből.) USB-nél nincs gond, az valóban nem enged neki 5-600mA-nál többet...bár így lassan is tölti fel. Én is láttam több kütyünél is, hogy dupla USB-s kábelt adnak a nagyobb áramfelvétel miatt. Ez sima kábel, nincs benne semmi hókuszpókusz (dióda meg ilyenek), mert nincs ott rövidzár, csak egy sima párhozamos kapcsolás (5V az 5V-al, test a testel van összekötve), így 2x akkora áram nyerhető ki a számítógépből USB-n keresztül. ;)
Én úgy tudom, ennek az USB párhuzamosításnak leginkább régebbi gépeknél (laptopoknál) volt jelentősége, azoknál kisebb áram (2-300 mA?) volt csak kivehető egy USB portból, de a mai "USB-s" világunkban, a modern számítógépek már fel vannak erre készítve, nagyobb áramot tudnak USB-n keresztül...

(#10) Gabipro válasza MGJ (#7) üzenetére


Gabipro
csendes tag

A transzmitter nekem is hiányzik belőle, mert a mostani WayteQ 770BT-nél is használom néha (magasabb hangerőt, jobb hangminőséget lehet elérni így)...
Be kell szerezni hozzá -ha még nincs- egy FM transzmittert és kész. (na meg akkor már egy szivargyújtó elosztót is)
Amit így külön lehet kapni transzmittert az azért valamivel jobb, mint a WayteQ beépítettje. (Mondjuk nem a legolcsóbb, nem a gagyi transzmittert kell megvenni...) ...és még jár hozzá egy átjátszó kábel is, hogy össze tudd kötni a két kütyüt. És még távirányító is van hozzá (csak ne hogy a hátul ülő gyerekek kezébe kerüljön).
Van olyan FM transzmitter is, ami tud bluetooth kihangosítást is (az mp3 lejátszás mellett), és nem kerül többe, mint egy sima szivargyújtós csak bluetooth kihangosító. (~10.000 Ft)
Van egy jó netes bolt, ahol ilyen kütyüket (transzmitter, BT, transzmitter+BT, szivargyújtó elosztó, usb töltők, stb.) lehet kapni jó áron. Ha érdekel adok linket...

(#11) Tonyo válasza snowdog (#8) üzenetére


Tonyo
őstag

Szia snowdog!

Tudsz valamit a BluePanther Diamondról?4,3' és nagyjából azt tudja mint a wayteq x820.Melyiket érdemesebb megvenni?A Panther is most júniusban érkezik valamikor..Melyik a pörgösebb mondjuk egy IGO 8 al?

köszi

Üdv. Tonyo

[ Szerkesztve ]

(#12) MGJ válasza Gabipro (#10) üzenetére


MGJ
csendes tag

Erről én is képben vagyok, de azért nézzük az árat is.

(#13) MGJ válasza Tonyo (#11) üzenetére


MGJ
csendes tag

Az x820-ban ~500 MHz-es proci lesz, míg a Diamondban ~400 MHz-es, így iGO-val inkább az x820 lesz a pörgősebb.

Az x820-ban lesz még egy fényérzékelő is, így pl. napsütésben automatikusan felhúzza a fényerejét a készüléknek, hogy jobban látható legyen, sötétben pedig lejjebb veszi, hogy ne merítse annyira az akkumulátor. Ez valakinek tetszik, valakinek már nem tetszik az ötlete sem.

Ilyen szempontból azt hiszem inkább a Wayteq x820 éri meg jobban. Az ára kb. 27e Ft...

(#14) Gabipro válasza Tonyo (#11) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Pörgősebb lesz az X820 az biztos, erősebb a procija. De ezzel az X820 előnyei be is fejeződtek. (esetleg az előnyökhöz tartozhat még az újabb windóz és a valamivel több csatornás GPS vevő) Némi hátrányt jelethet a mikroSD, ill. a 2,5''-os füles csatlakozó... :((
A BluePanther-ekben viszont 4 Gb a beépített flash memória, és az akku is többet bír, mint a Wayteq X820-asé. :K
Árban valószínű a Diamond és a Wayteq X820 között nem lesz lényegi különbség (27-28k?), a BluePanther Azure viszont majd egy 10-essel több... (35-36k) :(( ...de talán annyival jobb is.

(#15) Tonyo válasza Gabipro (#14) üzenetére


Tonyo
őstag

köszi a válaszokat!
Én Diamondot néztem aminek azonos ára lesz a x820-al.

(#16) snowdog válasza Gabipro (#14) üzenetére


snowdog
veterán

Pörgősebb lesz az X820 az biztos, erősebb a procija.

Az N770-nek 400 MHz-es procija van, mégis csak (ha jól emlékszem) 340 MHz-en megy. Állítólag szándékosan van visszafogva, talán ROM license problémák miatt.

És akkor egy idézet, hogy mire lehet számítani ezzel az "erősebb" procival kapcsolatban:

"De lesz itt még nagy meglepetés a lufiként felfújt SirfAtlasIV-es procikkal kapcsolatban, amik már most 500Mhz-esnek vannak beállítva amelyek a YF 4.x vagy még öregebb romokkal meg 248 és 333 MHz-en megy."

Szóval csak várjuk ki a végét! :K

(#17) snowdog válasza Tonyo (#11) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Sem a BluePanther Diamond-ot, sem a Wayteq x820-at nem ismerem. Így aztán nincs is mit mondanom.

(#18) zsolt1129 válasza Tonyo (#15) üzenetére


zsolt1129
addikt

Tényleg nem sok az árkülönbözet a kettő között. :(

(#19) andras147


andras147
csendes tag

Sziasztok!

Milyen navigációs szoftvert használtok a BluePanther Azure-n, az iGO8 elfut rajta?

(#20) snowdog válasza andras147 (#19) üzenetére


snowdog
veterán

Ezt ajánlom, fut rajta.

(#21) Gabipro


Gabipro
csendes tag

Kedves Snowdog!
A hétvégén végre kezembe vehettem kicsit a kütyüt.. ;) /M*mmut, E*****e Digit*l/
Tényleg szép nagy ez az 5''-os kijelző! :C
Bár a műanyag rész elég "keménynek", kissé ridegnek tűnik -a WayteQ-hez képest-, de ezt sem dobálni kell, hanem vigyázni rá.
Amiért igazából érdekelt vele a személyes találkozó, az a bölcső, a tartó rész. Azt nem értem, hogy miért bonyolították el egy kicsit... miért kellett annyi részből összetenni... az a "közdarab" szerintem -nekünk itt és most- feleslegesnek tűnik. Nyilván volt oka a gyártónak -esetleges kompatibilitás más készülékekkel, TMC, stb.- hogy így csinálta...hmmm...
Talán ennek annyi az előnye, hogy oda fixen be lehet dugni az autós töltőt, nem kell vele bajlódni a GPS be-ki rakásánál.
Egyébként masszívan, jól tartja a kütyüt?
(Bár ha motorra, bringára tenném, így is úgy is egy megerősített, biztonságos tartót kellene barkácsolnom bármely -eredetileg autóba tervezett- PNA-hoz...)
Haverom MIO-jának is hasonló, elektromos csatlakozósoros bölcsője van, de ott legalább van benne egy komolyabb hangszóró is.... ( jó persze, az egy más (ár)kategória.)
Mind1... ez a rész nem nyerte el a tetszésem, de ettől függetlenül jó cucc.
Ha most kéne vennem még mindig ezt választanám, bár most hogy kapható már, nagyon felpörgött az X820-as topik...

(#22) snowdog válasza Gabipro (#21) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Egyetértek veled, én is ismét ezt venném, bár én meg a tápcsatlakozóval nem vagyok megbékélve. Azt nem értem miért nem tudták a mini USB-ről megoldani a töltést. De már túltettem rajta magamat, készítettem hozzá egy normál méretű USB töltő zsinórt.

Az adapternek van megkülönböztetett szerepe, mert a TMC vevő csak annak a mini USB-jéről működik. Állítólag, mert nekem nincs hozzá, sokallom az árát, majdnem 3x drágább, mint az N770-hez való. Nekem ennyit nem ér.

Az X820 nekem még kiforratlannak tűnik, ilyen vásárlásokba nem szívesen ugrom fejest. Az N800 korábban szimpatikusabbnak tűnk, nagyon jónak tűnnek a paraméterei, de ott meg az akku működési idejével kapcsolatban voltak lehangoló hírek. Ráadásul már hónapok óta csúszik a megjelenése, nyilván nem ok nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#23) Gabipro válasza snowdog (#22) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Szerintem a töltés és a mini USB szétválasztása az adapteres megoldás (TMC, meg egyebek) miatt lehetett... Mellesleg ez a különválasztás nekem szimpatikusabb is, mert így nincs össze-vissza töltögetve az akksi ha rádugom USB-re, hogy "túrjak" abba a hatalmas (4Gbyte) memóriájába. Elvileg a mai lithium akkuknál ez már nem igazán probléma, de azért jobb a békesség, nem biztos hogy szerencsés össze-vissza töltögetni őket.
Igen, olvastalak...jó ötlet volt az USB töltőd legyártása. Én is találkoztam már ilyennel (van egy 2,5''-os külső winyó rack-em, ahhoz van egy ilyen usb-s "rásegítő" kábel, ha az adatkábel usb-je nem bírná árammal...)...az is lehet, hogy passzol az Azure-hoz. :K
Hát igen, az X820 nem biztos hogy jó lesz (új, még kiforratlan hardware és software...), félek hogy sok szívás lesz még vele... ill. hiába cserélhető az akksija, ha azt óránként meg kell tenni (vagy tölteni, mert kicsi)! ...így még egy 1,5 órás filmet se lehet nyugodtan megnézni rajt. Nekem pedig fontos az üzemidő (túrázás, filmnézés ahol nincs se 220, se USB)...és ebben is veri a mezőnyt az Azure a maga nagy kapacitású akksijával... :C ...meg persze a nagy kijelzőjével! :C

(#24) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Sziasztok!! snowdog tudunk beszélni msn en vagy valahogy ? kellene egy kis segitség mert nem nagyon értek az igo 8.3 hoz sajna. A sys.txt ben van egy pár sor amit nem értek. elöre is köszönöm a választ.

(#25) snowdog válasza Hexenking (#24) üzenetére


snowdog
veterán

Program feltörésben, feltört program telepítésében senkinek sem segítek, ehhez ne is kérjetek segítséget!

Ha a sys.txt paranccsal kapcsolatban van kérdésed, azt itt is megérdezheted, mert az nem számít wareznak. Ha tudok válaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#26) Hexenking


Hexenking
csendes tag

#[folders]
#app="%SDCARD%/MobileNavigator"

[interface] - ezt nem tudom ?
maxzoom2d=6000000
show_exit=1
shutdown_time=0

[map]
2dheadup=1
3d_scale_carmodel=1
3dcarsizemin=1600
3dcarsizemax=1600
3dcarsizemul=1600

[timezone]
sync_os_timezone=0
reset_os_timezone=0

[debug] - ezt nem tudom?
sound_q_length=200
queue_length=200
disable_outlookpoi=1
show_oneway=1
show_speed_limit=1

[sound]
sound_q_length=200
queue_length=200
ding=0
;0 - no ding before speak, 1 - one ding, 2 - ding-din

[rawdisplay] -- ezt nem tudom?
driver="GX"
;driver="GDI"

[phone] -- ezt nem tudom?
driver="TAPI"
exe_path="\Windows\cprog.exe"
win_name="Phone"

#[folders] ez meg szerintem felesleges, de nem biztos
#app="%SDCARD%/MobileNavigator"

[msnd] meg ezt nem tudom ??
msnd.start=0

[ Szerkesztve ]

(#27) snowdog válasza Hexenking (#26) üzenetére


snowdog
veterán

Azt hittem egy konkrét dolog érdekel. Egyenként nem szeretnék az összes parancson átmenni. Itt talász róla részleteket [link]

(#28) Hexenking válasza snowdog (#27) üzenetére


Hexenking
csendes tag

köszönöm a segíséget, meg a linket.

(#29) Gabipro válasza Hexenking (#24) üzenetére


Gabipro
csendes tag

Kedves Hexenking!

Én csak azt nem értem, hogy miért kell ehhez érteni? Miért kell a sys.txt-ben túrkálni? :F
Nekem sose volt még ilyen jellegű gondom... csak simán felmásoltam az I*o-t és kész, ment mindig szépen. Lehet hogy a te I*o-ddal van a baj?... Vagy nekem volt eddig mindig frankó, -simán felmásolós- I*o-m? (Igaz, BP Azure-ra még nem próbáltam, de nem hinném hogy arra más lenne...)
Amit meg kell, azt a programból tudom állítani, nem kell a txt file-ban túrnom... (ami nem is biztos, hogy szerencsés...ha nem muszáj inkább ne bántsuk szerintem, ne hogy baj legyen a vége... :O )

[ Szerkesztve ]

(#30) snowdog válasza Gabipro (#29) üzenetére


snowdog
veterán

Nagy baj nem lehet belőle, legfeljebb nem indul el a program. Ettől függetlenül vannak olyan funkciók, amik még a legjobb skinekben sincsenek benne, de a sys.txt-ből vezérelhetők.

Szóval nem felesleges ha valaki tudja mi micsoda, de nem is feltétlenül szükséges! :D

(#31) rolihir1


rolihir1
csendes tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy csak térképszoftvert használva, pld. kiránduláskor kb. meddig bírja egyfolytában az akksi? Kiránduláshoz is használnám, nem csak autóban.Vacillálok még az x820-on de erősen ez felé hajlok.A BT és az FM transzmitter egyre kevésbé szempont, ahogy a másik fórumot olvasgatom. "Elméletileg" a Russa-t fel lehet rá rakni úgy ,hogy normálisan működjön?

(#32) snowdog válasza rolihir1 (#31) üzenetére


snowdog
veterán

Konkrétan lemerülésig még nem használtam. De a kísérletek során 3-4 órát már ment egyfolytában.

(#33) Gabipro


Gabipro
csendes tag

Én is így tippelek... ugyan nagyobb az akksija mint a 770-esnek, de a kijelzője is, így kb. ugyanaz az üzemidő (3-4 óra, processzorterheltségtől, kijelző fényerejétől függően)...
Ebből a szempontból az x820 felejtős, hiába cserélhető akkus. (óránként cserélgetni? :W )
Még ha kapható is lesz majd hozzá külön pótakksi, tuti nem lesz akkora kapacitású mint az Azure-é...(az 2500mAh! :K )
Én is használnám túrázáshoz is... érdekelne engem is, hogy az Azure-t is lefagyasztja-e néha kilépéskor a Russa, mint a 770-es-t... (ki lehet bírni, de azért bosszantó kicsit. :W )
Itt is előny lehet a nagyobb kijelző, mert tán stylus nélkül is kicsit könnyebb lehet a kezelés (WinCe, Russa...) nem? :U

(#34) snowdog válasza Gabipro (#33) üzenetére


snowdog
veterán

Én is használnám túrázáshoz is... érdekelne engem is, hogy az Azure-t is lefagyasztja-e néha kilépéskor a Russa, mint a 770-es-t...

Melyik verziót próbáltad? Van olyan verzió (Russa 1.1 update 28.12), amitől nem fagy le a BP (ezzel nekem az N770 sem fagyott kilépéskor).

(#35) snowdog


snowdog
veterán

Friss infó az x820 topiból. Közzétettek egy linket [L:%20http://sim77.ws/en/russa/download%20][link][/L] ahonnan letöltöttem mindhárom verziót. A BP-n a RussaPDA és a RussaPNA egyaránt rendben működik! :C

(#36) snowdog válasza snowdog (#35) üzenetére


snowdog
veterán

Akkor a link mégegyszer, az előbb valami nem stimmelt [link]

(#37) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Sziasztok !!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Az Azure folyton lefagy az iGO8 v8.3.2.93112 alatt egy bizonyos helyen navigálás közben.
A térkép file Hungary83_2009.02_090409_topmap.fbl lehet hogy abban van a hiba?
Skin : GJ6.7p
A következő hibát írja ki : Out of memory.
Requested:-811538
Cache: 3461800

A segitséget elöre is köszönöm.

(#38) snowdog válasza Hexenking (#37) üzenetére


snowdog
veterán

Hallottam ilyen térképlefagyásról. Akkor fordul elő, ha valaki iGO8-hoz amigo térképet használ. Próbálj meg másik térképet feltenni. Egyébként ehhez a BP-nel semmi köze, minden gépen így van.

(#39) Hexenking válasza snowdog (#38) üzenetére


Hexenking
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Nagyon sok fajta térképpel probáltam. Valami a memoriával van szerintem tul sokat használ a skin vagy nem tudom :F

(#40) snowdog válasza Hexenking (#39) üzenetére


snowdog
veterán

A skin hibát nagyon egyszerű kiszűrni, ki kell kapcsolni, vagyis vissza kell állni a gyárira.

(#41) Hexenking


Hexenking
csendes tag

Ez itt egy hozászolásban találtam csak nem tudom értelmezni. Nem tudom nekem mennyi az az érték amit be kellene irnom.

A sys.txt-be:
[debug]
reserve_memory=8388608 ;mennyit hagyjon más programoknak
VAGY
[debug]
max_memory=33554432 ;mennyi memóriát használhat
Egyszerre csak egy bejegyzést írj be!
A futó utcanév is okozhat ilyet!

(#42) Biomokus


Biomokus
tag

Hello!

Gps vásárlás előtt állok. A kiszemelt egy Azure lenne. Itt a 19-es hszben rákérdeztek, hogy iGo megy-e rajta. A válasz az volt,h persze. Ezzel szemben a cég honlapján ez áll:
"A BluePanther Azure készüléken NEM futnak a külön csomagolásban, PDA készülékekre megvásárolható iGO My way navigációs programok."

Most akkor én vagyok hihetetlen láma, vagy valami nem stimmel? Mellesleg abszolút zöld vagyon a témában. :B

Köszönöm!

Üdv: Biomokus

(#43) Gabipro válasza Biomokus (#42) üzenetére


Gabipro
csendes tag

De, minden stimmel!
"A BluePanther Azure készüléken NEM futnak a külön csomagolásban, PDA készülékekre megvásárolható iGO My way navigációs programok." ...hivatalosan.
Ez a hivatalos szöveg... nade...
Nem hivatalosan tökéletesen megy rajta az Igo. (De így nem lehet venni Azure-t...)

(#44) snowdog válasza Gabipro (#43) üzenetére


snowdog
veterán

Nem egészen így van! Ez nem csak egy hivatalos blabla, ez az igazság!

"PDA készülékekre megvásárolható iGO My way navigációs programok."
Az idézett szöveg tökéletesen fedi a valóságot. El kell olvasni mégegyszer! Arról szól a közlemény, hogy ami megvásárolható SD kártyás iGO (semilyen más nem kapható) az csak PDA-n működik, tehát PNA-ra nem telepíthető, egyetlen egyre sem, tehát a BluePanther Azure-ra sem! Erre hívják fel a figyelmet, hogy később senki sem reklamálhasson.

Az más kérdés, hogy a nem hivatalos - értsd alatta warez verzió - meg megy rajta. De ettől nyilván hivatalosan mindenki elhatárolódik, főleg cég szinten.

[ Szerkesztve ]

(#45) Gabipro


Gabipro
csendes tag

Erre gondoltam én is, hogy elvileg nem lehet rajta, de gyakorlatilag működik rajt az Igo, de az úgy nem hivatalos. (Nem szabad, tiltott, csúnya dolog...) Gondolom Biomokus erre volt kíváncsi, hogy "szoftveresen" nincs gond...

(#46) snowdog válasza Gabipro (#45) üzenetére


snowdog
veterán

Úgy körbejártuk a témát, hogy ebből már gondolom pontosan érti a helyzetet. :D

(#47) Biomokus


Biomokus
tag

Tökéletesen kimerítőek a válaszok. :DD Köszi!

Üdv: Biomokus

(#48) Polika11 válasza snowdog (#8) üzenetére


Polika11
csendes tag

szia Snowdog, többekközt a Te leírásod alapján választottam ezt a típust,(nem is bántam meg :) ) viszont a filmlejátszásnál nálam akadozik... ugyanolyan értékeket állítottam be,és nem dvd,hanem divx-et tömörítettem,filmet is,klipet is és mindkettő akadozik :( Lehet,hogy az a baj,hogy az encoderből a 0.3.96-os verzióm van?
Köszi: Polika

[ Szerkesztve ]

(#49) snowdog válasza Polika11 (#48) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Ezt távolról nem lehet megmondani. Nálam a GAPI is telepítve van, ami egy grafikus gyorsító, lehet hogy emiatt nem akadozik. Ezt csak kísérletezéssel lehet kideríteni, de ez már rád vár! :)

(#50) Gabriellla


Gabriellla
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy bluepanther azure tipusu gépet, az a bajom hogy illesztőprogi nincs hozzá illetve a számítógépem nem ismeri fel. Szeretnék egy-két dolgot rátenni de nem megy mert "ismeretlen eszköz"t ír ki a gép...
Ha tudnátok esetleg adni valami tippet megköszönném.
G.

Gabriellla

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  BluePanther Azure
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.