Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guest

    veterán

    válasz guest #84 üzenetére

    Szia XYZ :)

    Két dolog nem tiszta nekem:

    1. "A kereskedő erről a saját anyagi dolgaival vélekedik a korábban szólókhoz hasonlóan, ezért ott a törvény."

    Ez mi akart lenni? Mi ennek az értelme?


    2. "A felszólaló vásárlók itt a törvényadta jogukban való megsértés miatt szóltak, erre a kereskedő részről szólók az anyagi, kereskedelmi, stb. oldallal válaszoltak. Vagy rosszul látok?? Ha igen, vki nyomasson szemüveget nekem (világosítson fel).."

    "Nyomatom" :) Először is ha jól nézem, ebben a topicban én lennék az egyik kereskedő. Igazából nem értem, hogy miért írod ezt (törvényre anyagi oldallal válaszoltak), mert én úgy érzem megpróbáltam mind a törvényi, mind az anyagi oldalát felvázolni a dolgoknak. Most vagy Te nem olvastad figyelmesen végig a fórumot, vagy én vagyok álmos és csak odaálmodom a néhány órával előbb beírt mondataimat a képernyőre :).

    Nézd, mielőtt belecsöppentem volna ebbe a világba, én is fogtam a kis megtakarított pénzecskémet és amint összegyűlt, lerohantam a "rédi"-be és jól elköltöttem. Én is tudom milyen az, amikor egy számtech. boltban megpróbálják átverni az embert és az orrod előtt akarnak hülyét csinálni belőled. Nem azért mert én ezt csinálom, hanem mert velem is megesett és nagyon az ilyesmi mindenkinek nagyon feltolja a pumpáját. Szeretném ha mindenki megértené, hogy ha valaki a pult mögött áll, attól még lehet rendes ember. Igen, igen, ha vásárló-szemmel nézek körül, én is egy ellenséges világot látok, ahol a pénzemért először kuncsorognak, mint a nyálas kurvák, utána pedig ha problémám van úgy néznek rám, mintha kardot nyeltek volna és én lennék a világ legértetlenebb embere. DE! De ha megérthetitek a pult mögött zajló dolgokat, az már baj? Ha nem érdekel ne vegyél róla tudomást, ne olvasd el amit leírok, de ez is megy valahogy és ezeket a folyamatokat nem az az eladó irányítja, akivel Te beszélni fogsz a pultnál. Ha bunkó veled, akkor egyszerűen nem kell másra gondolnod, minthogy ez az eladó szimplán hülye és kész, vagy nem bírja a strapát és besokalt (és igaza van annak, aki ilyenkor felteszi a kérdést, hogy az ilyen miért dolgozik emberekkel, ha nem bírja). Menj oda a társához, beszélj vele, hátha több sikerrel jársz. Ha mind hülye, akkor rendezd le amennyire csak lehetséges és a későbbiekben egyszerűen felejtsd el a boltot, hiszen ez legközelebb is megtörténhet. Túl kell lépni az ilyen helyeken, mert igenis vannak olyan boltok, ahol a tulajdonos ugyanúgy profitorientált mint bármely kereskedelmi cégnél, de olyan emberekkel dolgoztat akiktől ha megkérdezel valamit, nem csak egy vakkantást kapsz válaszul. Én az ilyen bunkó eladóknak felvétel után egy héttel szóltam, hogy ha csak ennyit tud, mehet, ha újabb egy hét múlva sem változott, én tettem ki a szűrét, rontsa máshol a levegőt. A családban volt egy öreg taxis. Ő mondogatta mindig a nevelőapámnak, hogy "ha éjszaka dolgozol (taxiban) és miután elaltattad, kilopod a részeg ember zsebéből a pénzt, egy utolsó mocsok vagy, de beszélgetsz az utassal, jól érzi magát, akkor mosolyogva fogja odaadni a borravalót is és legközelebb is veled utazik, mert élvezte az utat!". ...és ez nem csak a taxizásban van így, hanem bárhol a világban. Ha egy vendéglőben elegáns a kiszolgálás és a pincér még a viccet is érti, többet jársz majd oda még drágább étlap mellett is, mint egy olyan helyre, ahol úgy hányják oda a levest eléd, hogy az öledbe loccsan. Én ezt tartom normálisnak és ezért próbáltam meg mindkét szemszögből nézni a dolgokat. Remélem nem vagyok vele egyedül...

    prohardver vendég

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés