Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Biztonsagi protokol (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Guriga


Guriga
tag

HI!

meg tudna mondani valaki, hogy holl lehet beállítani a https (titkosított) kommunikációs protokolljat.

mert nem talalom

Koszi a segitseget elore is.

(#2) L3zl13 válasza Guriga (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hol? Miben? Miért? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Guriga válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Guriga
tag

Internet Explorer-ben

(#4) Guriga


Guriga
tag

az a bajom hogy nem jelenik meg az uj ablak a biztonsagi adatok megadasa utan

(#5) Gregorius válasza Guriga (#1) üzenetére


Gregorius
őstag

A https az mindenképpen SSL-lel beszélget a túloldallal, alatta meg a szokásos HTTP, ez a szabvány. Amennyiben az alkalmazott titkosításra gondolsz, azt nem tudom.

(#6) Gregorius válasza Guriga (#4) üzenetére


Gregorius
őstag

Konkrétan melyik oldalról van szó, ha nem titok?

(#7) Guriga válasza Gregorius (#6) üzenetére


Guriga
tag

bank

(#8) Gregorius válasza Guriga (#7) üzenetére


Gregorius
őstag

Azt rögtön gondoltam, de OTP vagy Erste vagy melyik? Ha esetleg van ott számlám, akkor meg tudom nézni, hogy milyen csúnyaságok vannak elrejtve az oldalban

(#9) Guriga válasza Gregorius (#8) üzenetére


Guriga
tag

www.ebroker.hu

(#10) Gregorius válasza Guriga (#9) üzenetére


Gregorius
őstag

Rögtön egy aranyos javascripttel egy sütivel meg egy előugró hírdetéssel indít. Na az ilyen oldalakat szoktam messziről elkerülni. Mindenesetre azt érdemes megnézni, hogy a következők engedélyezve vannak-e: Active Scripting, Meta Refresh. Ha hozzáadtad a helyet a Trusted Sites-hoz, akkor valószínűleg igen.

(#11) Guriga válasza Gregorius (#10) üzenetére


Guriga
tag

segitenel, hogy ezeket pontosan hol tudom megvizsgalni?

(#12) Gregorius válasza Guriga (#11) üzenetére


Gregorius
őstag

Tools -> Internet Options -> Security fül. Ott a különböző zónáknál rá kell nyomni a Custom Level-re, és előjönnek a beállítások. Ott vannak ezek a cuccok. Minden lap alapértelmezésben az Internet zónához tartozik. Az active scriptinget egyébként nagy általánosságban erősen ajánlott tiltani, mert a káros tartalom zöme (popup, zugletöltés meg az összes mentális- és adatkárosodást okozó cucc) többnyire ezen keresztül jön be, úgyhogy inkább add hozzá az oldalt a Trusted Sites-hoz (Trusted Sites -> Sites gomb engedélyeződik), és annak a beállításaiban engedélyezd ezeket (bár ott asszem default engedve van)

[Szerkesztve]

(#13) Guriga válasza Gregorius (#12) üzenetére


Guriga
tag

egy uj gondolat kozben installaltam netscape 7.1-et es azzal mukodik problema nelkul

de en ugyaneszt szeretnem a IE is.

(#14) L3zl13 válasza Guriga (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hanyas IE, milyen Oprendszer?
A Banki oldalak 128 bites titkosítást igényelnek, az meg vagy IE5.5 vagy IE6 alatt van.
Win2k-XP alatt alapból 128bites titkosítás van, de ezt egy office telepítés el tudja állítani.

Az IE-ben Súgó/Névjegy ott írja a böngésző verzióját, és a titkosítás erősségét. Ha 56 bit akkor tegyél fel IE 5.5-t vagy IE6-t.

Aki hülye, haljon meg!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Biztonsagi protokol (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.