Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Sziasztok!

Szal a helyzet a következő:

Van nekem egy Biostar M6VCH P3-as alaplapom, ami remekül működik. És van egy Infineon 32MB-os SD-m, ami PC100 és CL2. Az is kitünően működik, memtest több órányi futtatás után sem lelt hibát. Namármost akkor miért van az, hogy a kettő együtt nem akar menni? Akármelyik ramslotba teszem, mintha memória se lenne benne. Más alaplapokban meg hasít rendesen.

A memória cimkézésén a következő adatok állnak:

------------------------------------------------------------------------------------
Infineon
HYS64V4300GU-8-B 4MX64 SDRAM
B1794602 PC100-222-620
Assembled in Malaysia
32MB,SYNC,100MHz,CL2
------------------------------------------------------------------------------------

VAlaki tud valamilyen megoldást? Vagy inkább akasszam ki a falra a memóriát?

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#2) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Ehh, 1 hsz, 1 lehívás.

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#3) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Na emberek! Azért ne tolongjatok ennyire!

Mentsük meg a memóriámat a falrakerüléstől! :(

Legalább annyit írjatok, hogy ''megszívtad ember!'' vagy valamit, csak ne árválkodjon a topik. (Meg ne menjen át OFF-topikba) Vagy valami értelmeset plíz! :(

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#4) Fawkes válasza Bazsesz (#1) üzenetére


Fawkes
őstag

Éreztem hogy a tiedé a totyik:D Nem hagyom árválkodni:P
Prószáld meg visszavenni a ram időzítést kevesebbre!

(#5) Borosz válasza Bazsesz (#2) üzenetére


Borosz
senior tag

Az könnyen lehet, hogy nem komálják egymást. Miért is ne? Nekem pl. egy új! ECSL7SA2 AMD lap, ami DDR400-as nem ''szereti'' a 333-as Samsung modult. A manualjában viszont azt írják, hogy a DDR400-as Samsungot ne tegyük bele mert ''nem valószínű'', hogy hiba nélkül menni fog. És tényleg, elindul vele a lap, de az XP már nem mászik fel rá.
Kicseréltem Infineonra :D és szépen megy minden.
Cseréld el a modult másik 32-esre és kész!

(#6) Fawkes válasza Borosz (#5) üzenetére


Fawkes
őstag

De itt a Cl2 a lényeg...

(#7) Bazsesz válasza Fawkes (#4) üzenetére


Bazsesz
őstag

Az a probléma, hogy nem engedi az időzítéseket állítani, mert ha csak az az egy van benne, akkor úgy veszi az alaplap, hogy nincs benne. Ha meg teszek mellé, akkor meg csak annyit ismer fel, amennyit mellétettem. DE bezzeg a P1-es lapomba felismeri. Úgyhogy lehet, hogy fal lesz belőle, ha nem tudom megoldani. :))

''Éreztem hogy a tiedé a totyik''

A házmodos topikomból olvastad, igaz? :)

''Nem hagyom árválkodniˇ

Köszike! :)

Ha arra jársz, nézz be a házmodomhoz.: :)

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#8) Fawkes válasza Bazsesz (#7) üzenetére


Fawkes
őstag

Jah onnan olvastam!:)
Akkor nemtom lehet hogy szimplán nem bírja a lap a CL2-t amúgy nézted már a biostar honlapot?Biztos van valami infó ottan kukkadsd meg!
Megyek remélem már felraktad a képeket:P

(#9) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Dobok egy upot, hátha...

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.