Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Watt25


Watt25
veterán

Még nincs egy hete, hogy megkaptam a Bayangtoys X21-et. Egyelőre nagyon tetszik és bár van egy olyan sejtésem, hogy kevés embernek van ilyen drónja, mégis nyitok rá egy külön topic-ot, mert azért elég sok kérdés felmerül szerintem ezzel a drónnal. Mielőtt megvettem volna, angol fórumot átolvastam, szóval, már előre tudtam, hogy lesz mit megoldani...
Nekem úgy indult a dolog, hogy a katasztrofális gyári csomagolás miatt (a doboz felső részén nincs hungarocell) a táv antennája belenyomódott a távba. Ezzel letörte a két kis pöcköt belül, de szerencsére ezt már visszaragasztottam.
Ekkor vettem észre, hogy az ügyes kínaiak a mobiltartót is fordítva szerelték össze. Az a rész ugyanis, amelyik belemegy a távba, elvileg csak egyféleképpen illeszkedik jól. (Legalább is azután, hogy visszaragasztottam a letörött kis pöcköket.) Szóval, ki kellett tolnom a fém csapot a helyéről, 180 fokkal megfordítani a tartót és visszadugni a csapot. Érdemes másnak is ellenőriznie a sajátját.
A táv egyébként a kijelzőn alapból Mode 1 feliratot jelenít meg, amelyet egyelőre nem tudom, hogy hogyan lehet átkapcsolni (eddigi keresések szerint nagy a valószínűsége, hogy nem is lehet), de az elfogadott terminológia szerint igazából így Mode 2-ben kell irányítani, szóval, végül is ezzel nincsen gond. Csak kíváncsiságból én azért írtam a TomTop-nak (onnan rendeltem), hátha sikerült kiszedni az infót a gyártóból.
Amivel itthon tuti sokan szívhatnak, az a gyári kamera WiFi-je. Röviden a lényeg, hogy a 149-es WiFi csatornát használja (nem lehet megváltoztatni), amit főleg itt Magyarországon sok telefon nem támogat. Kis hack-eléssel azonban néha áthidalható ez a probléma. Az persze adott, hogy a telefonnak az 5GHz-es Wifi-t támogatnia kell, ha nem támogatja, felesleges is próbálkozni. Ha alapból mégsem látja a kamera Wifi-jét a telefon/tablet, akkor érdemes telepíteni az XWifix programot. Root természetesen kell hozzá, de nekem a Galaxy S3 telefonomon megoldotta a problémát. (Nexus 5-tel és Nexus 7-tel azonban így sem működik.)
A gyári kamera egyébként nagy valószínűséggel csak 720p felbontást tud. Ez két okból sejthető:
1. A kép minősége alapján nem tűnik valódi 1080p-nek.
2. Angol fórumon valaki talált egy leírást a feldolgozó chip-ről. Itt a PDF csak 720p felbontást ír, viszont 45, illetve 50fps-sel. A kamera azonban úgy rémlik, hogy 30fps-sel működik, így lehet, hogy mégis képes 1080p kezelésére. De attól még a valódi optikai felbontás kérdéses...
Ami engem a legjobban foglalkoztat az a távról vezérelhető gimbal felszerelése. Ez a lehetőség nagyon tetszik, erről mindenképpen fogok még írni, ha megcsináltam.
Amit jó lenne itt egyértelműen leírni, összeszedni az a drón/táv ledjeinek villogásainak jelentése, egyértelmű kalibrálási metódusok, mert úgy láttam a fórumon, ez még továbbra sem mindig tiszta teljesen. Néha nekem sem kapcsolódik a táv a drónhoz, ezt még ki kell tapasztalnom.
Ja, ami még katasztrofális - a csomagoláson kívül - az a leírás. Nincs benne egy hibátlan mondat, látszik, hogy átnézés nélkül csak berakták a Google translate-tel fordított szöveget. Használhatatlan. Ez baromira idegesít.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#2) minimumgame


minimumgame
tag

Köszi az eddigi tapasztalatokat. Csatlakozom, tervben van egy ilyen drón, hobbi videózásra lenne átalakítva majd, gimbal, és akciókamera párost szeretnék rá.

(#3) Jackal2


Jackal2
senior tag

Érdekes téma, elmentem:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#4) grimm2015


grimm2015
senior tag

A távnál nekem is ugyan ez volt a probléma elvolt törve a pöcök, a beütött antenna miatt.... + nálam a panel is elvolt csúszva.
És a kamera tartó egyik műanyagja is elvolt törve ... (ez utóbbi 1000ft újonnan max)

A kameránál már gyárilag le volt törve az usb (ami nálad is letört mint mondtad :D ). Ezt nem tudtam újra forrasztani új usb csatival, túl kicsik a lábak távolságai. Be kell forrasztani fixre usb nélkül, és működik.

Igazából én az enyémet valószínűleg "áruba bocsátom". Ez tényleg inkább fényképezés videózásra jó (túlságosan is automata minden), a aurdino nyáklap megvan a gimbalhoz, meg a vezetékek is. (dugóm nincs)
Van hozzá egy másik 3S 2300 vagy 2500mah aksi, ami új, de kiszakadt belőle a vezeték 1 használat után :D, Ezt visszaforrasztottam, működik rendesen.

Amit nehezményeztem, hogy mutatja a drón aksijának feszültségét, de ez nem %, tehát sokra nem mész vele, mert úgyis csipog, és visszajön....

A táv 19műholdat tud mutatni, ezért 19nél után visszavált 10re (7 vagy 8 kell neki).
Az alacsony repülést fél-1méteres föld feletti reptetést nem ajánlom vele.

450métert ír irányíthatóságra, a táv magasságba 999 távolságra 1999 mutat, én voltam vele 1200+ méterre táv szerint, persze tanya világba, városba nem lennék ilyen "bátor" :D

De tényleg nagyon "okos", minden körülmény között nagyon óvatosan (lassan) száll le.

Battlenet: Grimm#22690

(#5) Watt25


Watt25
veterán

További, még sehol sem olvasott tények: :)
Ha elfelejtjük belerakni a kamerába a memóriakártyát, akkor a rögzítés gomb megnyomására a telefon kezdi el lementeni a streamelt videót. Ebből ki is derül, hogy milyen technikai paraméterekkel stream-el a kamera:
20fps, 640x368-as felbontás, 1Mbit/s AVC L3
Monitoron nem mutat túl szépen az ilyen videó :)
Nekem van egy ilyen 11 perces videóm. Nem mentünk a drónnal messzire, de szemre az alatt a 11 perc alatt egyetlen frame-et sem dobott el. Nem rossz a Wifi-je ennek...
Ma kicseréltem a tápcsatlakozót XT60-ra, mert vettem akkumulátort, aminek XT60 a csatija, és úgy is leginkább ez van elterjedve. (Kicseréltem a gyári aksin is.)
A gyári aksi 175,4g, amit vettem Turnigy 168g.
Lehet, hogy inkább blog-ot fogok indítani. :)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#6) Allien válasza Watt25 (#1) üzenetére


Allien
veterán

Jó lenne, hogy fotókkal illusztráld a problémákat. :K Főleg, hadd nyugodjak meg, hogy nem is olyan rossz az a Bugs 2-3. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#7) Watt25 válasza Allien (#6) üzenetére


Watt25
veterán

Nem tudom miről beszélsz. Eddig vagy lényegtelen, vagy megoldott problémákról írtam csak. :)
Persze, lesznek képek is majd.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#8) Allien válasza Watt25 (#7) üzenetére


Allien
veterán

Ezt pont Te írtad:
"Ezzel letörte a két kis pöcköt belül, de szerencsére ezt már visszaragasztottam."
No, ez nem természetes, és meggondolandó. Éppen ezért lenne fontos a dokumentálás ilyenkor. Ha vesz valaki ilyet, az készüljön fel rá sokkal könnyebben azzal, hogy Te már megmutatod előre. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#9) Jackal2


Jackal2
senior tag

Elolvastam amit írtál első posztban, és szerintem ez az emberek 99%-t el fogja rettenteni ettől a géptől. Nem célom széttrollkodni a témát, meg az XK X380-as dolgok miatt tudom, hogy te szeretsz szerelgetni, de az, hogy a drón a kibontás előtt is már hibákkal küszködik például a helytelen csomagolás miatt, plusz a műszaki paraméterekben egyből találtál kamut, engem arra enged következtetni, hogy ezt a gépet NEM szabad megvenni.

Régebben is mondtam, hogy a Bayangtoys termékeivel súlyos gondok vannak, például az rcgroupson nem egy ember írta, hogy a forrasztások katasztrofálisak, elengednek menet közben és hasonlók, szóval lehet le kellene kapnod a burkolatot és belenézni.

Az a baj a Bayanggal, hogy van a piacon egy MJX és egy Hubsan nevű cég, akiknek sokkal jobb minőségűek a termékei, és nem sokban tér el az árazásuk, csak ott jól működik minden. Nekem ezek a Bayang gépek picit mindig sufni tuningnak tűntek, ha jól emlékszem, DJ Soulforce-nak van egy videója, ahol a dual GPS-es drón jobban kóvályog, mint a szimpla.

És ezek a hibák az előző modelleket is végigkísérték, szóval mindenképpen díjazom a bátorságodat, hogy megvetted ezt a gépet, és sok sikert kívánok, hogy egyszer teljesen működőképes legyen:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#10) grimm2015 válasza Jackal2 (#9) üzenetére


grimm2015
senior tag

Azért azt el kell mondani, hogy a betört pöcök az olyan, hogy az antenna (műanyagot) kilehet húzni, és oda rakod vissza a telefon tartót.

Nekem teljesen stabilan repül, lebeg egy helyben, köröz és követ, fel/le száll gombnyomásra.
A landolása is teljesen profi, koccanás nélkül landol.
Pl ha kikapcsolod a távot majd vissza, egyből tudod is irányítani. (300m+nál próbáltam)
Egyedül a kamera usb a szar, meg ez a fajta telefontartó felfogatás. Nálam a gép teljesen hibátlan, minden funkciója hibátlanul működik.
(Az nem tetszik, hogy a levegőben is tudod táv szerint aktiválni a headlest, pedig csak a földön tudod aktiválni.)
(meg ami még engem zavar, minden funkciójához külön hangjelzés van, 1gombos visszatérés, headless, körözés, alacsony feszültség, nekem nem volt megszokva, hogy a táv rinyál :D)

Battlenet: Grimm#22690

(#11) Watt25 válasza Jackal2 (#9) üzenetére


Watt25
veterán

Én nem akarok senkit meggyőzni, azoknak segítenék inkább, akinek már van ilyenje.
Szóba került ugye az is, hogy milyen szar már, hogy 120m magasságban van szoftveresen limitálva...
Ma is repültem vele. Hát basszus... Egyelőre 50m-ig mentem fel és nem akartam elhinni, hogy még a duplájára felmenne... Mármint már így is baromi magasnak tűnt, hihetetlennek tűnt, hogy egy ilyen kis leugatott szar odáig, sőt még tovább is felmegy... Lehet, én félek egyelőre túlságosan... De úgy érzem, messze vagyok még egyelőre attól is, hogy feszegessem a határait. Egyelőre baromira nem értem azokat az embereket, akik több 100m távolságba elrepülnek a drónjukkal... Nagyon tetszenek az ilyen videók a YouTube-on, de amikor ott állok a kezemben a távval és arról van szó, hogy "na, akkor most menj..." Akkor már nem olyan nagy a szám...
Szóval, nekem ez továbbra is maximális élvezetet nyújt!
Az eddig próbált funkciókat pedig gond nélkül tudja. Gombnyomásra hazajött, ha nem nyúlok a távhoz, akkor abban a pontban "áll", ahol hagytam, és nagyon látványos a circle me (vagy hogy hívják?) funkciója, ezt ma próbáltuk ki.
Baromira nem bántam meg!
Ettől függetlenül hosszú távú terv, hogy egyszer majd veszek egy Hubsan H501A-t is, mert annak a Waypoint funkciója nagyon menőnek tűnik, bár ezek után kérdés, hogy mennyire merem majd kihasználni...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12) grimm2015


grimm2015
senior tag

Nem tudom miért félsz feljebb reptetni, mondjuk én nem is tudtam a 120m korlátról. (biztos van ilyen benne? :D, a könyve sem ír ilyet) Már abból is kétlem, mivel műholdat 19tud mutatni, magasságot meg 999ig..

Bár alapból sem repülhetnél ez fölé, még engedéllyel sem :D
Ez a drón olyan automata, hogy egyáltalán nincs miért félned (üres terepen) hogy bármi baj is lesz. (visszajön/leszáll).

[ Szerkesztve ]

Battlenet: Grimm#22690

(#13) Watt25 válasza grimm2015 (#12) üzenetére


Watt25
veterán

Én úgy tudom, hogy van benne 120m-es limit. (És távolsági limit is van benne elvileg, 400m, bár valóban vannak fent olyan videók, amelyek bemutatják, hogy megy bizony messzebbre is.) Gőzöm nincs már, hogy hol olvastam. Lehet nem igaz.
Ezt találtam. Itt elég konkrétan írják.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#14) Watt25 válasza Jackal2 (#9) üzenetére


Watt25
veterán

Egyébként a Te karácsonyi ajánlód miatt indultam be erre a drónra! :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#15) grimm2015 válasza Watt25 (#13) üzenetére


grimm2015
senior tag

Mint mondtam nálam 1200+ méterre elmegy :D Tehát fix, hogy a tiéd is. Hát pl usaban máshogy vannak a távok, itt ami dji aszem 6-800méter, ott 4km :D

Nálunk a bayang x21 tutira tud többet is.

Battlenet: Grimm#22690

(#16) Jackal2 válasza Watt25 (#14) üzenetére


Jackal2
senior tag

Oké, de akkor még nem tudtam, hogy ilyen bajai vannak és ott is azt írtam, hogy:
"régebben nem voltam túl jó véleménnyel a Bayangtoys gépeiről, ugyanis nem éppen a csúcsminőségükről voltak híresek. Ez már a sokadik fejlesztett variáns, amit végre dicsérnek is a fórumok, nem csak szidnak, a régi rossz hír viszont szépen lenyomta az árát a két legnagyobb konkurens -a Hubsan és az MJX - modelljeihez képest. "

Szóval az ár-érték aránya jó, de azért óvatosan:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#17) Watt25 válasza grimm2015 (#12) üzenetére


Watt25
veterán

Egyébként valószínűleg az is az alapja a félelmemnek, hogy a másik drónom egy X5C. Ami ugye elvileg 30m hatótávot tud, szerintem az enyém talán még kevesebbet is. Az ezzel a drónnal tapasztalt dolgok nagyon belémégtek. Egyszerűen nem akarom elhinni azt sem, hogy lehetséges 100-200-mégtöbb méter távolságban is irányítani egy drónt. Persze, ez elvileg visszajön, de mi van, ha mégsem? Meg egyszerűen görcsbe rándul a gyomrom, ha azt látom, hogy nem reagál az irányításra. (Bár, az X21 esetén még egyszer sem tapasztaltam ilyet.) Bennem van: ha a drón távol van (ami alatt 25-30m-t értek), nem fogom tudni irányítani... Furcsa érzés, hogy az X21 még egyszer sem veszítette el a jelet.
Szóval, még ki kell ölnöm magamból ezeket a félelmeket.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18) Watt25


Watt25
veterán

A gyári kamerának nem kellene hangot rögzítenie?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#19) Jackal2 válasza Watt25 (#18) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem feltétlen, de szerintem nem sokat vesztettél, csak a vonyítást hallanád.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#20) Watt25 válasza Jackal2 (#19) üzenetére


Watt25
veterán

Csak azért kérdezem, mert videószerkesztés közben tűnt fel, hogy nem csak van hangsáv a videón, de az nem tökéletes csendet tartalmaz. Egy periódikus recsegés hallható, de csak akkor, ha maximális hangerővel hallgatom. (A Premiere VU meter-én bukott ki a dolog, az mutatta.)
Emiatt nem voltam benne biztos, hogy esetleg nem az első baleset miatt romlott-e el? De aztán megtaláltam az első napi felvételt, azon is csak ennyi "hang" van.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#21) Watt25


Watt25
veterán

Csináltam blog-ot...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#22) Watt25


Watt25
veterán

Mai tapasztalat röviden, hogy 400m-ről is működik a WiFi-s élőkép. (Persze fontos, hogy háttal legyen a drón.)
Részletesen majd a blogomban, lesz bizonyíték videó is. :)
Ja és az enyém nem hajlandó 120m fölé menni, ezt is ma próbáltam. Mintha plafonba ütközne. Szívesen látnék mástól bizonyítékot az ellenkezőjére...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#23) opti06


opti06
aktív tag

Tetszik! :)

Nagyon gondolkozok egy ilyen gépen, még mindig jónak érzed?

(#24) Watt25 válasza opti06 (#23) üzenetére


Watt25
veterán

Még nem volt időm leírni, de a gyári kamera azért legutóbb megszívatott, de egyébként a drónnal továbbra sincsen bajom. Jelvesztést nem érzékelek, arra megy, amerre akarom, visszajön,ha kell.
A nagyáramú kábeleket azért a biztonság kedvéért újraforrasztottam, mert vannak a neten olyan hangok, hogy nem árt...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#25) grimm2015 válasza opti06 (#23) üzenetére


grimm2015
senior tag

Ment neked pm :D

Battlenet: Grimm#22690

(#26) opti06 válasza Watt25 (#24) üzenetére


opti06
aktív tag

Még X16on is filózok árban olcsóbb lenne, kamerát thieye T5e-t használnám úgy is
nagy difi nincs ahogy nézegetem kettő közt, csak a follow me funkció meg távolságok amíg megy ha minden igaz

(#27) Allien válasza opti06 (#26) üzenetére


Allien
veterán

De éppen ezért, inkább most költsél rá kicsit többet, mert utólag NEM fogod tudni megoldani, HA mégis arra az egy funkcióra lenne szükséged egyszer, illetve, a távolságok is, inkább legyen meg a lehetőség. :K Ki lehet fogni egy akciót, és nem 200 dolcsi lesz az X21 sem. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#28) Watt25 válasza Allien (#27) üzenetére


Watt25
veterán

Gearbest-en EU Express, postával együtt $170 most.
X16-ra viszont nem látok EU Express-t, tehát esélyes, hogy +ÁFA +3eFt még rájöhet.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#29) opti06 válasza Watt25 (#28) üzenetére


opti06
aktív tag

eu express mindkettőre megoldható, most perpill úgy van, hogy 2kg meg kell legyen akkor van eu express elvileg, ha valamit mellé raksz már az x16 is eu expresses, de nagyon kattogok x21en jó ára van most és 30% ot letudok pontozni belőle :)

(#30) grimm2015 válasza opti06 (#29) üzenetére


grimm2015
senior tag

Én mondtam, az enyém 40ért vihető egy + 3c 2500aksival. (+ posta, vagy elviszed te)
A Kamerára vagy beforrasztod az usb lába, vagy fixre a +/- és (elvileg) működik. Azért ennyi.

De pontozd le azt vedd meg az x16.

Battlenet: Grimm#22690

(#31) Watt25 válasza grimm2015 (#30) üzenetére


Watt25
veterán

A 2500-ös aksi simán belefér? Ha igen, pontosan milyen?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#32) opti06 válasza grimm2015 (#30) üzenetére


opti06
aktív tag

X21 -et is 31e ért tudom elhozni így áfa vám mentesen, de még olvasgatok új a téma jelenleg :B

Más:

Hány C-s akku kell bele? gyárit nem találtam meg hányas pontosan..
illetve valaki próbálta már DJI propokkal? esetleg 3 ágú karbonnal?

(#33) Watt25 válasza opti06 (#32) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem azt mondák 25C-s elég. Vettem is már kettő ilyet. Jól működik vele, nem melegszik az akkumulátor.
Úgy rémlik, azt olvastam, valamiért a DJI prop-okkal nagyobb volt a jello.
Rosszul emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#34) opti06 válasza Watt25 (#33) üzenetére


opti06
aktív tag

ezt a vidit néztem én is, már össze raktam pakkot nagyjából amit pluszba veszek hozzá:
- prop balancer
- prop cska nemtudom milyet
- plusz akksi még ez is kérdés, de 2db van tervben
- gopro forma mount egyelőre sima, ha nagyon bejön motoros tartó aurdinoval
- plusz láb ha eltörne
- xt60 as akku csati pakk 10db (gyárit is kicserélném béna ez a banán dugós)

talán más nem fog kelleni hoszabb használat érdekében

[ Szerkesztve ]

(#35) Watt25 válasza opti06 (#34) üzenetére


Watt25
veterán

XT60 csatiból nem kell annyi. :) Vagy csak így adják, tízesével? Elvileg egy pár elég: egy a drónra, másik fele a gyári akkura, az új akkuk meg úgy is XT60-asok.
Na, nekem éppen most jött az értesítés a TrackChecker-ben, hogy a kézbesítő postán van a gimbal.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#36) opti06 válasza Watt25 (#35) üzenetére


opti06
aktív tag

van külön is, de 1200ft a 10db, kitudja hova kell még, meg milyen akkukat veszek :D
GB-en nézegetek mindent onnan szeretnék, hogy egybe jöjjön meg aztán lehessen molyolni :B

Az akkut fizikailag megtudnád mondani mekkora? illetve mekkora fér bele? picit nagyobbat is vennék hozzá ha elfér 2600/2800/3000 körüli

[ Szerkesztve ]

(#37) Watt25 válasza opti06 (#32) üzenetére


Watt25
veterán

X21 -et is 31e ért tudom elhozni így áfa vám mentesen
Ezt egyébként hogy csinálod?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#38) opti06 válasza Watt25 (#37) üzenetére


opti06
aktív tag

164 dolcsi gb-en meg mást is veszek még posta se lesz érte, Priority line - eu express postával jön ami áfa vám mentes elvileg valahol eu-n belül áfázzák maguknak és onnan küldik tovább
ezen felül van csomó pontom 30%ot tudom csökkenteni árat még azzal

(#39) Watt25


Watt25
veterán

Csak, hogy legyen valami, beleírtam a kamerás történetet a blog-ba, meg beleraktam a 400m-es videót is.
opti06: megrendelted?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#40) opti06 válasza Watt25 (#39) üzenetére


opti06
aktív tag

igen, rendeltem hozzá 5.8g kamerát is meg droidhoz jelvevőt, kíváncsi leszek :D
10-20 munkanap elvileg, tettem rá törésbiztos csomagolást is 5$ ért, remélem így nem lesz sérülés

(#41) Watt25


Watt25
veterán

Valaki "hasznos" feladatra fogta be az X21-et. Videó.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#42) Watt25


Watt25
veterán

Ideiglenesen felszereltem a gimbal-t.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#43) Jackal2


Jackal2
senior tag

Kaptam egyet kölcsön ebből a csodából. Az normális, hogy kibontáskor is már be van esve az antenna a távirányítóba?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#44) Watt25 válasza Jackal2 (#43) üzenetére


Watt25
veterán

Nem mondanám normálisnak, csak jellemzőnek...
Lásd: [link]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#45) Jackal2 válasza Watt25 (#44) üzenetére


Jackal2
senior tag

Hmm:D Hivatkozhatok rád majd a tesztben, hogy mindenki tóduljon hozzád a sok információ miatt?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#46) Watt25 válasza Jackal2 (#45) üzenetére


Watt25
veterán

Persze. Meg hát ezért van ez a topic is.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#47) ggggg5 válasza Watt25 (#46) üzenetére


ggggg5
csendes tag

Az X21 mennyivel tud többet mint a GPS-es X16?

(#48) Watt25 válasza ggggg5 (#47) üzenetére


Watt25
veterán

Azt hiszem, a follow me (követés) és a surround me (kőrözés) funkciók nincsenek az X16-ban.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#49) opti06


opti06
aktív tag

Közben megkaptam szép lassan drónt dpd-vel ukból áfa vám mentesen GB-ről, sértetlenül megjött minden most tudtam csak kipróbáln, szépen megy, de meg kell tanulni mi micsoda, eddig nagyon tetszik :)

Amit nem értek egyelőre először felmentem vele kb 50m magasra, utána leszálltam majd újra fel viszont csak 20m magasra ment utána már nem volt hajlandó följebb menni, közben csak follow me, surround, meg sebesség váltást csináltam ez mitől lehet?

(#50) Watt25 válasza opti06 (#49) üzenetére


Watt25
veterán

Ha akár csak egy pillanatra 10,9V alá esik a drón akkufeszültsége, akkor elkezd villogni rajta a LED. Ilyenkor már nem megy se feljebb, se messzebbre.
Ilyen hidegben ez nagyon gyorsan megtörténik, az aksi nem szereti a hideget.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.