Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bankkártyás csalás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jano


Jano
senior tag

Hogyan tudják lemásolni a kártyát pl: a Bank automatát meg tudják-e babrálni, vagy csak az ilyen ajtó nyitókat és az üzletekben a kártya elfogadókat, a Bankkártya tartalmazza-e a PIN kódot a mágnes csíkon, ha nem hogy tudják mégis kitalálni vagy feltörni, ugyanis valami rohadt szemét lelopot a számlánkról 125e Ft és azon gondolkozunk hogy hol másolhatta le a kártyát, fordult már elő vkivel hasonló eset?

A tudás érték!!!

(#2) kirkri válasza Jano (#1) üzenetére


kirkri
addikt

Ha kalóz leolvasón lehúzza a kártyádat, utánna már ''ügyes'' emberek azt csinálnak vele amit akarnak. Tehát azon gondolkozzatok, hogy hol fizettetek vele olyan helyen, ahol ezt megtehették.

21 éve a Prohardveren! ™

(#3) vicces válasza Jano (#1) üzenetére


vicces
addikt

a pin kod nincs rajta.
én pont ilyet álmodtam az éjjel:D ellopták a kártyámat...
van sok olyan hely, ahol nem kell pinkodot beirni, és mégis tudsz vásárolni.:(
egyébként kereken 125 rongyod huztak le róla??:F

[Szerkesztve]

:)

(#4) Jano


Jano
senior tag

Esetleg van rá esély hogy megtalálják az elkövetőt?

A tudás érték!!!

(#5) arpi6k válasza vicces (#3) üzenetére


arpi6k
addikt

Bizony bizony...

Intel & ATI

(#6) zfarkas


zfarkas
senior tag

Ez szívás, sajnálatom az eset miatt :( . Én annyit tudok, hogy bármit csinálok a kártyával, nem hagyom hogy elvigyék a szemem elõl. Kivéve az automata, de hát ott kell. Múltkor nem kért a gép egy üzletben PIN-t, jót hõbörögtem miatta az eladóval, de azóta már sok helyen láttam így megy.

Raw Dark Pure

(#7) vicces


vicces
addikt

na izé..kérdeztem én is, csak modba.:)

:)

(#8) L3zl13 válasza Jano (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Pl úgy lehet ''feltörni'', hogy a kártyát lemásolják, a PIN kód beütését meg kifigyelik/lefilmezik. Utánna azt csinálnak amit akarnak.

Volt már olyan trükk, hogy kis kamerát szereltek fel a bankautomatára...

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Jano válasza kirkri (#2) üzenetére


Jano
senior tag

Két nagyobb áruházban nevet is írjak? Illetve vettünk vele fel pénzt egy olyan helyen ahol kártyával kell ajtót nyitni úgy hogy lehet hogy itt történt.

A tudás érték!!!

(#10) b.bone


b.bone
senior tag

nemrég láttam erről egy műsort a német tévében.

pl elcsíptek egy boltost, aki nem csak a bankos terminálon húzta le a kártyát, hanem a saját kis kártyaolvasóján is. emellett eldugott egy kamerát a menyezetben. egy pár hónap múlva gondolt egyet, csinált valamielyik kártyáról egy másolatot, a felvételről meg megnézte mi a pinkód a többit el lehet képzelni...:(
nehéz volt elkapni mert ügyesen mindig soká használta fel a lopott adatokat. de azért csak lebukott.

egyébként van hogy bankautomatákra applikálnak kamerát, meg leolvasót... és nagyon ügyesen. alig lehet észrevenni hogy nem oda való. figyelni kell. nincs mese:(

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#11) kirkri válasza Jano (#9) üzenetére


kirkri
addikt

Az ajtónyitósnál szerintem nem, mert ott csak lehúzod az érzékelőn és kész. Ott nem adod ki a kezedből a kártyát /már ha egyre gondolunk/. Akkor valamelyik áruház a hunyó. Mivel semmiből nem tart a leolvasó mellett lehúzni egy másik leolvasón is. Tényleg és vásároltak vele, vagy pénzt vettek fel?

21 éve a Prohardveren! ™

(#12) Jano válasza vicces (#3) üzenetére


Jano
senior tag

Először 50000-et aztán 75000-t de még csak azt tudjuk hogy az 50e-t hol vették le. Egyébként a PIN kódot nem tudják csak úgy feltörni pl: mágnes kártya író olvasóval ha meg van neki a lemásolt kártya?

A tudás érték!!!

(#13) L3zl13 válasza Jano (#12) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudják feltörni, mert a kártya nem tartalmazza a PIN-t.

Aki hülye, haljon meg!

(#14) kirkri válasza b.bone (#10) üzenetére


kirkri
addikt

Szerintem a nálunk található automatákba nem lehet leolvasót belebarkácsolni. Nincs hely, meg aztán nagy részük kamerázva van, így rizikós lenne megkockáztatni a barkácsolást valakinek.

21 éve a Prohardveren! ™

(#15) Kraptor


Kraptor
őstag

Mon a ''kártyamásolás'' az elterjedt. Valakinek odaadod, hogy fizetsz az gyorsan lehuzza és csinál egy másolatot. Azzal ő már elő is tudja állítani a jó kis replikát. Ha bankoknál vettél fel pénzt, ahol bekellett menni egy ajtón belűl, amit csak kártyával tudsz kinyitni, ott nem nagyon szokott ilyen előfordulni.

Szerintem ezt csináld:

Tiltasd le a kártyát, de remélem ezt már megcsináltad.
Hívd fel a bankot, mond el a panaszod.
Nézd meg, hogy hol terhelték meg a kártyát, vagy ha kp-ban vették fel, akkor keresd fel az ATM üzemeltetőjét. Manapság minden ATMnek van kamerája. Elvileg felvették, hogy ki vett ki pénzt.
Ha vásároltak vele, akkor hívd fel azt a szervet, ahol vásároltak.

Nekem volt egyszer egy ilyen szitum, de egy lejárt kártyával történt. MAstercard volt, csak időközben a bank megváltoztatta VISAvá, de valahogy egy év múlva valakinek sikerült(majdnem) pénzt küldeni Egyiptomba a WesternUnion-on keresztűl. Szerencsére egy WesternUnionos(amcsi) hölgy felhívott, hogy tényleg volt e ilyen tranzakció? Végül mindent sikerült elintézni, nem ment át a pénz.:)

[Szerkesztve]

(#16) vicces válasza Jano (#12) üzenetére


vicces
addikt

azért az király, hogy a bank nem tudja megmondani.:F

:)

(#17) Jano válasza kirkri (#11) üzenetére


Jano
senior tag

Hallottam már olyan esetről hogy abban volt a leolvasó.

A tudás érték!!!

(#18) Kraptor válasza Jano (#17) üzenetére


Kraptor
őstag

A leolvasót nehéz olyan helyre bedugni, az elég nagy méretes dolog és azt összekell kötni egy számgéppel, ami az adatokat tartja. Az a ''kártyás'' ajtó, csak annyit észlel, hogy mágnes kód van a kártyán és kész. Ott bármilyen mágneskártyával betudsz menni.

(#19) szasza_xp válasza Jano (#1) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Na ezért nincsen nekem bankkártyám!
A bank csak fölveszi a lovét tölled, és ha gáz van, akkor kussol, tisztelett a kivétel :(

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#20) Jano válasza vicces (#16) üzenetére


Jano
senior tag

Azt holnap tudja megmondani hogy a másikat hol.

A tudás érték!!!

(#21) behappy


behappy
aktív tag

nem nagy cucc a másolás, 500ezer ft körül van egy kártyamásoló, aminek ugye nagyon hamar bejön az ára....

Kopogtass minden létező ajtón, szerintem meg fogják találni a rohadékot.

üdv, behappy

(#22) vicces válasza Kraptor (#18) üzenetére


vicces
addikt

na akkor ezentúl csak a nemzetközi diákommal fogok bemenni az ilyen bankomatokhoz:)

:)

(#23) Jano válasza behappy (#21) üzenetére


Jano
senior tag

Mondjuk anyám tet már feljelentést a rendőrségen remélem csinálnak is valamit, meg hogy hátha nem volt annyi esze az elkövetőnek hogy csuklyát húzzon pénz felvételkor.

A tudás érték!!!

(#24) Cane válasza Jano (#23) üzenetére


Cane
őstag

szerintem az alapján már el lehet indulni, hogy a kártya bankszámlaszámáról lekérik a forgalmat. ha ATM-ben vették fel a pénzt, de nincs az egységhez kamera, az pech. ha van, de elrejtette a görény az arcát, az is pech. ha pl. kártyaolvasóról vették le a pénzt, a bank meg tudja mondani, hogy honnét tették, stb.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#25) Jano válasza Cane (#24) üzenetére


Jano
senior tag

Van olyan bankomat amihez nincs kamera? nics itt Szegedi PH-s?

A tudás érték!!!

(#26) Cane válasza Jano (#25) üzenetére


Cane
őstag

sajnos van olyan ATM. nem mindegyik van felszerelve kamerával és sajnos ezt ezek a görények szinte biztos hogy tudják melyikek azok.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#27) Jano válasza Jano (#25) üzenetére


Jano
senior tag

Aki meg tudná mondani hogy a Főfasori automatán van-e kamera?

A tudás érték!!!

(#28) Agyasima


Agyasima
senior tag

hát szvsz nincs kamera nélküli Bankomat, se Szegeden, se máshol az országban, de épp 1 hüvelykujj nagyságú a kamera lencséje, úgyhogy simán meg lehet tenni, hogy amíg veszed ki a lóvét letakarod a kamerát, a kutya se bagózik rád... (OTP-s autómatáknál a bal-felső sarok fele vannak a kamerák.Kis sötét köröknek látszanak.)

[Szerkesztve]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#29) Jano


Jano
senior tag

Egyébként a bankkártyás csalások ellen nem lehet biztosítást kötni?

A tudás érték!!!

(#30) Kraptor


Kraptor
őstag

Melyik banknál volt/van a kártya? Szegeden volt a lenyúlás vágy máshol?

(#31) kirkri válasza Jano (#29) üzenetére


kirkri
addikt

Szerintem nincs :(

21 éve a Prohardveren! ™

(#32) Jano válasza Kraptor (#30) üzenetére


Jano
senior tag

Igen szegeden az egyik a másikat még nem tudták megmondani, úgyhogy ha szegedi vagy lécci nézd meg hogy a Főfasor úti bank automatáknál van-e kamera.

A tudás érték!!!

(#33) Jano


Jano
senior tag

Egyébként volt már valakinek hasonló este, és esetleg vissza kapta a pénzét?

A tudás érték!!!

(#34) Jazzy válasza Jano (#33) üzenetére


Jazzy
tag

Hali,

Nekem volt ilyen esetem, lenyúltak tőlem 50000 Ft-ot és a bank csak annyit mondott, hogy nagyon sajnálják, de ők nem vállalnak felelősséget a kártyára, így nem tehetnek semmit! A tettes nem lett meg így sajnos elúszott a dolog!!

J@zzy

(#35) Jano válasza Jazzy (#34) üzenetére


Jano
senior tag

Azóta te hogy védekezel?

A tudás érték!!!

(#36) Jano válasza Jano (#35) üzenetére


Jano
senior tag

Minden tranzakcióról küldenek SMS-t?

A tudás érték!!!

(#37) Jazzy válasza Jano (#35) üzenetére


Jazzy
tag

Minden tranzakcióról kapok egy sms-t, interneten nem veszek semmit és nem hagyom, hogy eltűnjenek fizetéskor a kártyámmal!!

J@zzy

(#38) PrinczA


PrinczA
őstag

Nekem 1* elloptak a kartyamat (PostaBank), ahogy hazaertem (3-4-ora) hivtam az ufsz-ot, hogy tiltsak le a kartyat. Meg is kerdeztem, hogy probaltak e hasznalni. A Ferenc Krt kornyeken loptak el es a Moricz Zs.-ig 5 automataban probaltak talalomra beutott PIN-nel penz felvenni, de nem talatak el :) .Kertem, hogy a kamerak felveteleit adjak ki nekem, hatha szembe jon az illeto, es jol elcsapolom a kicsi arcat, de nem adtak ki. Feljelentest megtettem, de azota se jott valasz se a banktol se a rendorsegtol.

Ennyit a bankokrol es a rendorsegrol.

(#39) Jano válasza Jazzy (#37) üzenetére


Jano
senior tag

Ez a napi limit meg vásárlási limit hogy működik?

A tudás érték!!!

(#40) Jano válasza Jazzy (#37) üzenetére


Jano
senior tag

Egyébként mi azon gondolkodtunk hogy meszüntetjük az összes kártyát, oszt személyesen veszük fel a pénzt.

A tudás érték!!!

(#41) vicces válasza Jano (#39) üzenetére


vicces
addikt

meg lehet adni, hogy 1 nap mennyi pénzhez juthatsz :) asszem nekem is 50 ropi a felső határ./felvét+vásárlás/

:)

(#42) Jano válasza vicces (#41) üzenetére


Jano
senior tag

Tehát 1 nap max 50000 Ft-t tudok leveni vagy vásárolni vagy mind kettő.

A tudás érték!!!

(#43) vicces válasza Jano (#42) üzenetére


vicces
addikt

összesen.
de erről inkább az bankár kisasszonyokat kérdezd. én is őket csesztetem, ha valamit akarok:)

:)

(#44) Kraptor


Kraptor
őstag

Hát igen a bankok azok az igazi főg ge**ik. Tán szemetebbek mint a biztosítók. Bankoknál, ha vita van, csak akkor van esélyed, ha sok pénzed van a banknál és akkor is pofátlannak kell lenned és keményen erőszakosnak, hogy valahova is eljuss.

(#45) Den válasza Kraptor (#44) üzenetére


Den
veterán

ez hülyeség. A bankoknál a szerződésben benne van mikor van igazad és mikor nincs.

www.simson4t.hu

(#46) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

kp rulez.elektronikus pénz nem pénz.:(

(#47) Jazzy válasza Jano (#42) üzenetére


Jazzy
tag

Nem ez úgy működik, hogy te meg tudod határozni, hogy egy nap mekkora lehet a maximális vásárlási és külön a maximális kézpénzforgalom az adott kártyával ez 50.000-tól bármeddig be tudod állítani!!

J@zzy

(#48) Jazzy válasza Jano (#42) üzenetére


Jazzy
tag

Még valami, nagyon ajánlom neked a telebankot és a kártyafigyelést, ezek nagyon hasznosak és, ha valami történik pl. azonnal le tudod tiltatni a kártyád stb...

[Szerkesztve]

J@zzy

(#49) emvy válasza _Volkovy_ (#46) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugyanolyan előrelépés lesz az e-pénz, mint a papírpénz az áruk közvetlen cseréjéhez képest.

while (!sleep) sheep++;

(#50) Jano


Jano
senior tag

Egy jogász segíthetne nekem itt egy link: [L]http://www.nol.hu/cikk/129399[/L]

''2001 decembere óta rendelet szabályozza, milyen mértékben terhelheti a bankot, illetve ügyfelét a visszaéléssel okozott kár. E szerint 45 ezer forintig a kártya tulajdonosa maga viseli a veszteséget, e felett viszont akkor is a bank fizet, ha a kártyát még nem tiltották le, függetlenül attól, hogy a kár a plasztiklap hamisításával vagy elvesztésével függ-e össze. Az ügyfélnek nem kell mást tennie, mint bejelenteni, hogy az adott tranzakciót nem ő végezte.

A bank dolga bizonyítani, ha ügyfele visszaél a rendelet adta lehetőséggel.''

itt e lényeg ez a rendelet tényleg érvényes-e?

A tudás érték!!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Bankkártyás csalás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.