Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joey7


joey7
őstag

Sziasztok!

Segítsen valaki abban,hogy hol,illetve milyen programmal lehet ellenőriznem a vinyómat bad sector ellenőrzésére.
Köszi!

(#2) slug válasza joey7 (#1) üzenetére


slug
senior tag

Részletes Scandisk :C

(#3) joey7 válasza slug (#2) üzenetére


joey7
őstag

Köszi,de hol találom ezt a programot?

(#4) Fifi válasza joey7 (#1) üzenetére


Fifi
őstag

Helló!

Milyen oprendszer alatt?
1. Windows: scandisk (szerintem telepítéskor alapértelmezetten felteszi, ha nem biztos megleled a telepítőcd-n)
2. Linux: bladbocks (Debian alatt a e2fsprogs csomag része)

Bye, Fifi

(#5) joey7 válasza Fifi (#4) üzenetére


joey7
őstag

Win ME alatt fut a gépem.

(#6) slug válasza joey7 (#5) üzenetére


slug
senior tag

Programok/kellékek/Rendszereszközök mappában scandisk, és ott betudod állitani a részletes keresést (vinyótól függ mennyi időt vesz igénybe)

(#7) joey7 válasza slug (#6) üzenetére


joey7
őstag

Köszi a segítséget mindenkinek! :-))

(#8) g5hic


g5hic
tag

Vagy pedig leszeded a gyarto oldalarol a hozzavalo teszprogramot
ez biztosabb mint a scandisk

udv
janos

Komputer Kombinát

(#9) Hequila


Hequila
őstag

2 ébv után egy kis up:

És XP-ben hol találom a Scandisket? Illetve az XP-s használható még bad sectorok keresésére?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#10) ftc válasza Hequila (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

XPben sztem nincs scandisk és ha van is a defragmentban van.Hoppá megvan
Sajátgépbe bemész-jobb gomb a meghajton és ott megtalállod :)

[Szerkesztve]

(#11) Hequila válasza ftc (#10) üzenetére


Hequila
őstag

Nem találom meg...
Sajátgép -> jobbgomb valamelyik meghajtóra (lehetőleg nem kislemez és nem is optikai), és láss csodát: semi. A gyorsmenü lenyílik, de nincs benne ScanDisc.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12) Hequila


Hequila
őstag

Az is jó volna nekem, ha tudnátok mondani egy programnevet, ami NAGY biztonsággal megállapítja, hogy van-é rossz szektor a hádédén vagy nincs!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#13) Lortech válasza Hequila (#11) üzenetére


Lortech
addikt

Jobb klikk a meghajtóra a sajátgépben/tulajdonságok/eszközök/hibaellenőrzés szektorok.
szerk: jah, és xp/nt alatt hiába keresed a scandisket, chkdsk van helyette.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#14) TommyGun


TommyGun
őstag

jaja és valszeg akkor nézi majd meg a winyót mielött bebootolna, mivel full controll kell a chkdsk-nak a winyó részletes elemzéséhez, valszeg win alól nem fog menni, fel fogja ajánlani hogy a köv újrainditásnál megnézi a boot elött :) Bár ez főleg rendszerwinyóknál szokott gond lenni...

[Szerkesztve]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#15) Hequila válasza Lortech (#13) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, ezt megtaláltm, de ez a hibaellenőrzés sztem túl kevés ideig tart ahhoz, hogy a lemez teljes felületét átnézze. chkdsk-val hogyan lehet (milyen paraméterekkel) teljes lemezellenőrzést csináltatni? Illetve a külön program is érdekelne még...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#16) steve@prhw válasza Hequila (#15) üzenetére


steve@prhw
őstag

Maxtor oldaláról leszeded a powermaxot, bootfloppy, bebootolsz, advanced test. Ha nem OK, akkor zerofill. Ha akkor sem OK, akkor gari / kuka.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#17) Hequila válasza steve@prhw (#16) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, ezt én is megcsináltam már, csak ott a gond, hoghy jóval kevesebb ideig tart az advanced test, mint a teljes scandisk. Ebből gondolom azt, hogy talán nem annyira alapos... Bár lehet, hogy tévedek!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#18) wnix válasza Hequila (#17) üzenetére


wnix
senior tag

A PowerMax a vinyót hardveresen (direkt) kezeli, ezért is sokkal gyorsabb mint a scandisk. A Norton DiskDoctor is jóval gyorsabb mint a scandisk, ez csak a scandisk-et minősíti. :)

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#19) Dave64


Dave64
aktív tag

A Norton Diskdoktor tényleg dokkal gyorsabb mint az ms

(#20) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Próbáljátok ki a HDTune-t. Ezen belül is az ''error scan''-t, és ne pipáljátok be a quick-ot.;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#21) Vektor válasza oregcsóka (#20) üzenetére


Vektor
csendes tag

HI,
Én kipróbáltam a HD TUNE-t, nagyon hasznos votl, megmutatta, hogy hol vannak bad sectorok a vincsin. A ''BS-ek körül particionálása'' nem nagyon működött volna, mert eléggé szétszürva voltak a lemezen. Letöltöttem a Drive Fitness Test (v4.02) programot, ami az IBM vincsikhez való (Hithachin kerersztül ugye) és egy boot lemezzel elindítottam a gépet. Lefuttattam a vizsgálatot, majd a végén két lehetőséget kínál fel:
1. Erase all Data
2. Rewrite BAD sectors
én nem akartam még formatálni, így a REWRITE-ot válaszottam, és ha hiszitek ha nem (én is alig) de eltűntette azokat a BS-eket, amik már annyira sértették a vincsit, hogy már hangot is adtak, ha odaért az olvasó fej.
GOndolom a program (DFT) megjelölte a BAD SECTOR-okat és simán átugrik felette. Így legalább elkerülhettem a particiolgatást....
Visozn van egy másik vincsim is, ami szintén tartalamaz BS-et, szépen átfuttatom azon is a DFT-t hátha segít azon is

(#22) Flashy válasza Vektor (#21) üzenetére


Flashy
veterán

van a winchesteren (memóriákban, memóriakártyákban meg ilyesmikben is) néhány nem használt szektor, amire megpróbálja átterhelni a hibás szektorokat, az eredetit meg nem használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.