Hirdetés

Aktív témák

  • vati

    senior tag

    A következő problémám van, amivel elsőre itt próbálkoznék:

    Volt egy gép upgrade, a konfig leírásomban szereplőre.
    A korábbi gépben egy nv 6600 vidkártya volt, a mostaniban egy 8600GT.
    A régi konfigon 2006 tavaszi(?) DirectX volt, az új gépen újrahúzott XP mellett természetesen a DirectXet is frissítettem a legutolsóra. Ugyanez érvényes a videokártya driverre is.

    Ekkor ért a kellemetlen meglepetés:
    Régi jó játékaim -pl. Silent Hunter 3, Medieval Total War 1, az összes DOSos game- nem működnek az új felállásban:(
    A SH3 töltődés után szemetelő fekete képpel fogad, az MTW vagy elszáll a 3D módba lépéskor, vagy -néha- bizarr hibás grafikával elindul egy darabig, a DOSos játékok palettahibát produkálnak (egyszer csak összezavarodnak a színek és úgy is maradnak, amíg újra nem indítom a játékot)
    A SH3,MTW1 esetében az újratelepítés sem segített, a többi nem telepítős.
    Memória- táp- egyéb hibákat kizárnám, kimerítően tesztelve volt a konfig ilyen szempontból.

    Kérdés:
    - a jelenség szoftver vagy hardver problémára utal? A hardver/XP/vidkártyadriver/DirectX sorban hol keressem a hibát?
    - elképzelhető, hogy bizonyos játékok csak egy bizonyos DirectX verzióval működnek jól, újabbakkal nem?
    - mi a megoldás a DOSos játékok palettahibájára? (kompatibilitás módot próbáltam nem segít. DOSBox-ot próbáltam, nem segít.)

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Aktív témák

Hirdetés