Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47551) use_r


use_r
tag

Sziasztok! Az érdekelne, hogy gt540m vagy 7670m? Mind a kettő laposban sandy i5 lenne. Melyik kártya a jobb?

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#47552) Muerte válasza animatrix11 (#47548) üzenetére


Muerte
addikt

Hirtelen ennyit találtam,de ez biztos nem a teljes lista [link] Minden esetre a 3.generációs mobility i5,i7 családot biztosan támogatja.

(#47553) animatrix11 válasza Muerte (#47552) üzenetére


animatrix11
őstag

köszi :R

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#47554) Muerte válasza use_r (#47551) üzenetére


Muerte
addikt

Eben-guba GT540M , HD7670M amelyik neked a szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#47555) Zaja2


Zaja2
senior tag

SOS! HP 650 Notebookon miért nem települ a wifi driver?

64 bit Windows 7 os. van rajta,letöltöm a gyártó honapról 64 bites drivert,és a telepítés közben semmi hibajelentés nélkül kilép a telepítőből,és utána semmit sem csinál.
Mitől van ez?

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#47556) use_r válasza Muerte (#47554) üzenetére


use_r
tag

Értem. 7670m szimpibb, kicsit erőseb szerintem. Meg újabb is.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#47557) Muerte válasza use_r (#47556) üzenetére


Muerte
addikt

Akkor eldőlt :DDD Amúgy nem erősebb ott egyik sem a másiknál,játékokban 1-2 FPS a difi hol az egyik,hol a másik javára az akár mérési hiba is lehet.Az viszont igaz hogy újabb kiadás a 7670M :K

(#47558) Thunderzolee

Üdv!

Megkérdezem itt is, elég kihalt az a topic:
http://itcafe.hu/tema/toshiba_notebookok/hsz_10896-10896.html

Kérem csak az válaszoljon, aki tuja is a választ, aki csak úgy gondolja, de nem biztos, az ignorálhat.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#47559) rgeorge válasza Zaja2 (#47555) üzenetére


rgeorge
addikt

Az nem lehet, hogy a letöltött telepítő csak egy önkicsomagoló, és a "telepítés" csak magát a tényleges telepítőt teszi le valahová?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#47560) Zaja2 válasza rgeorge (#47559) üzenetére


Zaja2
senior tag

Erre nem gondoltam,barátom!
Gyorsan megnéztem,de nem. Még így sem jó.:(

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#47561) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok!

Mivel pörgös akku topikot nem találtam, rákérdezek itt, hátha valaki tud valami okosat mondani.

Adott egy Compaq Evo n610c laptop. Mivel elég öregecske a kicsike, de még korrekten fut, a teljesen halott akkuja helyett, rendeltem egy utángyártottat, ami ugyanolyan Li-ion 14,8 V és 5200 mAh, és rá is van szitázva a laptop típusa.

A gondom a következő vele:

Korrekten feltöltődik, és el is kezd akkuról működni, mikor leveszem a tápról, a rendszer nagyjából 2 óra üzemidőt jósol, viszont néha elég tempósan merül, mondjuk 65-70%-ra kb 30 perc alatt, ami még nem is lene akkor gáz, viszont amint eléri a töltöttsége, vagy merültsége az 50% körüli értéket, egy szempillantás alatt kritikus szintre ugrik, majd nullára, és a laptop már megy is hibernált állapotba. A rendszernek ideje nincs riasztani, hogy merül, tölteni kellene, csak azt veszem észre, hogy már le is kapcsolta a kijelzőt, a HDD led villog, majd elnémul minden vagyis lement hibernált állapotba a gép.

Próbáltam a BIOS-ban kalibrálást, ami elindul, de csak a töltést végzi el, a lemerülési fázist már el se kezdi a program. A BIOS sajna csak az akku széria számát olvassa, más adatot nem, illetve a System IDs között van egy olyan rész, hogy Battery 1 asset tag és ott "1/4G1/4G1/4G1/4G" szerepel és semmi más, amit át tudok ugyan írni, de újraindítás után visszaíródik.

Valakinek van valami ötlete hogy lehetne ezt orvosolni, mármint az 50%-nál lekapcsolást? vagy hogy ne ilyen barom módon viselkedjen az akku?

(#47562) köszörü válasza Clemi (#47561) üzenetére


köszörü
tag

helló
ime a hozá valo progi HP Battery Check
[link]

win 7 [link]

[ Szerkesztve ]

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#47563) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Asus k55vj vagy lenovo g580ah? i5 2310 4gb gt635 melyik a jobb választás? Vagy i3 lenovo csak ennyiért egy ssd + 4gb ram?

Szerk.: Játékra lenne használva,azon kívül, hogy suli mellé lesz!

[ Szerkesztve ]

(#47564) use_r válasza KaakukK16 (#47563) üzenetére


use_r
tag

Azt nem árt tudni, hogy ezekben a 69 shaderes gt635 van nem 144-es. A lenovot nagyon ajánlgatják. Én most akarok lapost venni és sokszór találkozom a lenovo g szériával, mint jó vétel.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#47565) KaakukK16 válasza use_r (#47564) üzenetére


KaakukK16
aktív tag

Mekkora a különbség egyik és másik között? A 144-es melyekben található?

(#47566) use_r válasza KaakukK16 (#47565) üzenetére


use_r
tag

[Itt] az első pár sorban írnak példát, hogy melyikben melyik van. Egyépként ez a 96 shaderes sem rossz. Szerintem a gt540 és a gt555 között lehet.

[ Szerkesztve ]

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#47567) KaakukK16


KaakukK16
aktív tag

Esetleg még arra tudsz válaszolni,hogy a Lenovoban van esetleg +mSATA bővíthetőség,azaz a HDD mellé betudok rakni egy SSD-t?

(#47568) use_r válasza KaakukK16 (#47567) üzenetére


use_r
tag

Ezt nem tudom. Talán [itt] kéne megkérdezni.
A kép alatt ott van, hogy "kérdésem van". Azt nem tudom milyen support, de azt mondják lenovoéknál jó. :D

[ Szerkesztve ]

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#47569) felhasználó2


felhasználó2
tag

Sziasztok

Ehhez a készülékhez keresek töltőt:
HP Pavilion dv6-2028es

Levettem az aksiját, és azt látom itt, hogy

Input: 18,5 V - 3,54A or 19,0 V - 4,74A or 19,5 V - 4,62A

Ha jól értem bármelyik feszültséggel jó neki. Biztos ez?
Illetve ebből számomra nem derül ki, hogy milyen a csatlakozó átmérője. Tudnátok ebben segíteni?

(#47570) KillHates válasza animatrix11 (#47548) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az összes Ivy-bridge-es mehet bele: Core i3-3xxx i5-3xxx i7-3xxx
A Sandy-t és a régebbieket nem kezeli!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47571) KillHates válasza use_r (#47551) üzenetére


KillHates
nagyúr

A notebookcheck.de -n meg tudod nézni. Egyik ebben, a másik abban erősebb...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47572) KillHates válasza Zaja2 (#47555) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert fos Atheros. Ezzel cumizok én is. A Driver-Genius leszed hozzá működőt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47573) KillHates válasza Clemi (#47561) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Sajnos kifogtál egy túltárolt és cellazárlatos darabot. Erre mérget vehetsz!
Küldd vissza garanciába az akkut.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47574) KillHates válasza Thunderzolee (#47558) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Amíg a Technotrade intézte a garanciális dolgokat, addig nem volt gond, csak jelezni kellett a processzorcserét, nehogy a gyárit tegyék vissza.
De közben a Toshiba sz@rrágóra vette a figurát és központosíttatta a szervizhálózatát; ergo minden leadott gép egy központi szervizbe kerül, ahol belekötnek az élő fába is és hetekig tart még egy ványadt zsanér megrendelése is :W
Tehát kelleni fog az eredeti proci bele, mert biztosan bele fognak kötni :K

(van az A500-asodba világítós magyar billentyűzetem :D)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47575) Clemi válasza KillHates (#47573) üzenetére


Clemi
veterán

Köszi, akkor asszem marad a szívás, mert elég régen megvettem már, (eddig a lányom használta hálózatról) és asszem már a számla sincs meg.... de azt már kitapasztaltam, hogy bazi drága a visszaküldés.

(#47576) Dell XPS válasza felhasználó2 (#47569) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

90W (19,5V 4,62A) szvsz, jó a DELL adapter hozzá...

Üdv, Dell XPS

(#47577) Sobod87


Sobod87
tag

Sziasztok!

Egy Asus K53TA notim van, az lenne a kérdésem, hogy honnan tudnék hozzá top case-t (nem tudom rá a jó magyar szót - talán felső borítás- ) rendelni? e-bay-en nincs. asusalkatrészek.hu-n pedig k***a drága. valami ötlet? :)

előre is köszönöm!

(#47578) Dell XPS válasza Clemi (#47575) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ez a jelenség más esetben is (autó, telefon), tipikus cellazárlat.....csodálkozom, hogy normális intervallumban töltődött fel..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#47579) felhasználó2 válasza Dell XPS (#47576) üzenetére


felhasználó2
tag

az átmérőjét meg tudod mondani?

(#47580) Dell XPS válasza felhasználó2 (#47579) üzenetére


Dell XPS
veterán

Külső átmérő: 7,4mm, Belső átmérő: 5mm, 1pin - Center Pin - "középső" tüske. Lehetséges, hogy elég a 65W-os is (18,5 V - 3,54A) ezt Te látod, VGA stb..

Üdv, Dell XPS

(#47581) pure09


pure09
csendes tag

Helo!

110-120 ezerért nézegettem gépeket legtöbben B960, B950 körüli procik vannak ugye ezeken dedikálva(vagy hogy) Hd2000 vidkari van.
Ez mennyire jó ez a HD 2000 vidkari (azt tudom hogy szar) mondjuk játék van ami elfut rajta pl cod mw3?
Néztem egy Acer Aspire v3-mat amiben van GF GT630m az már elég jó valamire nem?

Tanácsot is szívesen várok ennyiből (110-120ezerből)mi lenne a legjobb választás a vinyó bőven elég 320gb is ram legyen 4 gb meg proci ez a B960 környéki!
Bnőmnek lenne szal net film ilyenek de ha ki lehet hozni ennyiből egy jobb vidkarisat akkor nem lenne rosz.

[ Szerkesztve ]

(#47582) use_r válasza pure09 (#47581) üzenetére


use_r
tag

A gt630 az átnevezett gt540. A youtube van egy csomó videó, hogy miket tudnak ezek a karik. Az mw3 tuti elfut rajta. Egy haveromnak gt520mx van hasonló procival és azon is elég jól ment. Pedig az 520mx jóval gyengébb.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#47583) pure09 válasza use_r (#47582) üzenetére


pure09
csendes tag

És a HD2000-ren is elfutna egy mw3 kaliberű játék?? Azt sejtettem hogy az a gt630 v mi az jobb lehet csak a hd2000-es verziókból sok féle van és van márkából is tipusból is választék bőven de amiben jobb vidkari van abból nem sok van.

(#47584) use_r válasza pure09 (#47583) üzenetére


use_r
tag

Szerintem inkább egy hd4000, de minimum hd3000 kéne neki. De az 100% nem játékra van az intel hd. De [e] szerint elmegy hd2000-ren.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#47585) pure09


pure09
csendes tag

Köszi a linket. Nem játékra kell a gép csak a legjobbat ki akarom hozni max 120ezerből 4gb ram bőven elég, a proci is teljesen korrekt, a vinyó is bőven elég 320gb csak a vidkarik között nincs nagyon választási lehetőség ebben a kategóriában. Hd3000 meg 4000 csak drágábban vannak i3ban asszem.

[ Szerkesztve ]

(#47586) KillHates válasza Sobod87 (#47577) üzenetére


KillHates
nagyúr

Márpedig marad az asusalkatreszek.hu :K Én is onnét rendelek gyári alkatrészeket.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47587) use_r válasza pure09 (#47585) üzenetére


use_r
tag

Én akkor [ezt] venném.

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#47588) pure09 válasza use_r (#47587) üzenetére


pure09
csendes tag

Megvenném azt sokan írták itt hogy nagyon jó gép de az a 10ezer már sok a keret teteje 120ezer futárral mindennel együtt most vettünk tv-t is és ennyi van rá szánva egy forintal se több :O

(#47589) felhasználó2


felhasználó2
tag

Sziasztok

Egy külföldi billel ellátott notebookot szeretnénk magyarosítani, billentyűzet csere nélkül. Megoldható ennek az igényes kivitelezése valamiféle matricázással? Ha igen hol érdemes és milyen típusú matricát vásárolni ehhez?

(#47590) use_r válasza felhasználó2 (#47589) üzenetére


use_r
tag

Hát én úgy tudom, hogy a legtöbb számítástechnikai boltban lehet kapni ilyen matricát. Az igényesség meg rajtad múlik, hogy mennyire vagy türelmes ragaszgatni. :D Igényeség 2 - A fekete bill.-hez ne fehér matricát vegyél. ;] :U

[ Szerkesztve ]

Leszararom a piros pontokat! Eddig még nem volt rám panasz. Nem is lesz!

(#47591) Dell XPS válasza Sobod87 (#47577) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Tedd fel az igényedet az "apróra", ki tudja.... :)

Üdv, Dell XPS

(#47592) cozmo


cozmo
őstag

Sziasztok!

Adott egy HP laptop.
A szitu a következő: Bekapcsolom fekete képernyő se boot képernyő se semmi full fekete. Proci hűtő pörög fujja a meleget.
Ugyan ez a helyzet ha külső monitort csatlakoztatok hozzá azon sincs semmi.
Hallani hogy megy a gép felbootol meg minden, de nincs kép.
Mi lehet a baja? Arra tippelek, hogy kiment benne a VGA kártya.

Létezik olyan PCIe slotba tehető diagnosztizáló kártya, ami megmondja mi a baja a gépnek, lehet ebbe a laptopba ilyet tenni?
Ha igen, Budapesten valaki tudna kölcsönözni egy ilyet 5 percre?
A lapos típusa: HP ProBook 4515s.

Előre is köszi a gyors válaszokat, mert egy kedves öreg hölgy addig ül a nyakamon míg nem javul meg a gépe :DDD :Y

ajjaj: erre hajaznak a tünetek [link]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#47593) Dell XPS válasza cozmo (#47592) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az biztos, hogy az alaplappal van gond! Az elsőre nekem nem 100-as, hogy ez VGA...

Üdv, Dell XPS

(#47594) KillHates válasza cozmo (#47592) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia! Én megcsinálom ezt 44.450,- Ft helyett 9.690,- Ft-ért.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47595) KillHates válasza Dell XPS (#47593) üzenetére


KillHates
nagyúr

ATI chipesetes, az AMD tud fura dolgokat, amik néha nem annyira egyértelműek.
Típushibás; oda lett az integrált HD3200-as...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47596) Dell XPS válasza KillHates (#47595) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ezzel volt a gondom, néha még villognak is, de az alaplapjavítás áll...

Üdv, Dell XPS

(#47597) cozmo válasza KillHates (#47594) üzenetére


cozmo
őstag

Köszi jól hangzik, csak kérdés hogy mi a tök baja van. HDD felpörög, dvd szintén.
Szép kapom én mint pitbull, a szomszéd macskát. Mit nézzek mit keressek?
Tip?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#47598) cozmo válasza KillHates (#47595) üzenetére


cozmo
őstag

Akkor itt valószínűsíthető, hogy az integrált VGA-t le kell fújni és a helyére pattintani egy újat? :F

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#47599) KillHates válasza cozmo (#47597) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha szétszedted, már menni fog minden mint a karikacsapás; csuán szükséged lesz egy BGA-zó gépre, némi isoethanol fluxra, egy jól beállított hőprofilra, pár éves gyakorlatra, kb 2kWh áramra és némi szerencsére. Ha a fentiek közül valamelyik hibádzik nyugodtan fordulj hozzám :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#47600) cozmo válasza KillHates (#47599) üzenetére


cozmo
őstag

Na szétkaptam! Van ebben is egy PCIe csati amiben most ül a WiFi kártya, ebbe tolnék be egy diagnosztizáló kártyát, ami megmondja mi a baja. Van ilyen valakinek kölcsönbe vagy eladó?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.