Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dufresne


Dufresne
addikt

Engem ért a megtiszteltetés, hogy megnyissam e hasznos kis topic folytatását, szóval tessék csak továbbra is kérdezni:D

Az előzmények itt olvashatók:
Azonnali kérdések órája Archívum VI: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum V: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum IV: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum III: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum II: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum I: [link]


[Szerkesztve]

(#2) klepto


klepto
addikt

akkor ide is beírom, amit az előzőnek a végén kérdeztem :U
Sziasztok!
Nem találtam olyan topicot, ahova beírjam a kérdésem, újat pedig nem akartam emiatt nyitni.
Szükségem volna egy elfogadható minőségű sztereó hangfalra a PC mellé. A felső árkategória bruttó 10K.
2 hangfalat néztem ki első körben:
A Genius SP-HF2.0 800 [link] 8900.-Ft
és a Trust SP-3300M [link] 8290.-Ft
Ezek közül ismeri valaki valamelyiket? Melyik szól szebben?
Persze ha van olcsóbb, de szép hangú alternatíva, 2.0-ban arra a véleményre is kíváncsi vagyok.
Jóü volna azonnali válasz, mert jelenleg hangfal nélkül vagyok
Ami még szóba jöhetne, és azonnal be tudnám szerezni, az a Genius SP-J16 4900.-Ft, Genius SP-J10 3500.-Ft, és Kinyo hangfalak 3500-4900.-Ft-ig.
Eddig 1 szavazat érkezett a Geniusra Dufresne-től, de ő nem ezt a típust, hanem a nagytestvérét hallotta szólni (ahogy én is, de én már nem emlékszem rá, jó fél éve is lehetett, hogy azt hallottam).
Várom a további tapasztalatokat :)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3) Dufresne


Dufresne
addikt

Énis kérdezek egyet, ugyan sata2-es topicban már megtettem, de nem jön válasz, hátha itt igen.
Szóval kérdésem, hogy ha veszek egy sata2-es vinyót, akkor az kizárólag nforce4-es, vagy intel945, vagy attól újabb chipsettel szerelt lapokban fog menni, értem ezalatt, hogy más lap még csak el sem indul vele.
Avagy pl akár nforce3-as lapokban is megy a sata2-es vinyó, csak éppen nem fogja tudni kihasználni a sata2 előnyeit, tehát csak sata1 sebességen fog szaladgálni, de azért menni fog.

köszi:)

(#4) jpisti válasza klepto (#2) üzenetére


jpisti
senior tag

Szia klepto!

Nekem van egy Trust 2.1 hangfalszettem sajna nem tudom a pontos típusát de kb 1 éve vettem 10k környékén volt az ára és teli volt vele a plusz áruház.
Én nem vagyok vele megelégedve csak akkor tudtam elfogadható hangokat kihozni belőlle amikor rákötötten plusz két szatelit hangszórót, és akkor sem volt az igazi. Szerintem kerüld ezt a típust, a Genius csak jobb lehet.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#5) klepto válasza jpisti (#4) üzenetére


klepto
addikt

Köszönöm a választ, ez legalább valami konkrétum :R
Viszont most vettem észre, hogy az előző hsz-embe nem tettem át a linket, úgyhogy ezt most pótolnám. Megtennéd, hogy vetsz rá egy pillantást, hogy így néz-e ki?
A Trust: [link]
A Genius: [link]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#6) jpisti válasza klepto (#5) üzenetére


jpisti
senior tag

Simán a genius!
Nekem ennek a Trust-nak az elődje van.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#7) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Third, you need to make sure the SLI switch card is placed ''non-sli'' with the arrow pointed towards the graphics card. Finally, you need to make sure your SLI switch card is fully in place so the copper teeth dont show (I made that mistake and my rig didnt boot either). Just my 2 cents.


ezt valaki nekem plíz fordítsa le. köszönöm

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) Dufresne válasza Winner_hun (#7) üzenetére


Dufresne
addikt

Harmadszorra, meg kell bizonyosodnod, gogy az SLI switch kártyád 'nem-sli' helyzetbe van állítva, úgy hogy a nyíl a vga felé mutasson. Végül biztosnak kell lenned abban, hogy az SLI switch kártyád teljesen a helyére került, tehát a kis réz fogak nem látszanak ki ( elkövettem ezt a hibát és nem boot-olt a gépem.)
És a végét nemigazán értem, mert nálam a cent az pénz:D

Jah és nemtom mi akar lenni az az SLI switch card mert sosem láttam még olyat:(

(#9) Andrew07


Andrew07
csendes tag

Szasztok!Kinéztem magamnak egy Razer DB egeret.Namármost tudtok hozzá vmi zsír egérpadot ajánlani?(remélem nem gond,h nem az egeres topicba tettem fel eme kérdésem)

(#10) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az mitől lehet hogy egy iso mérete 3,49GB kírtam majd ismét isot csináltam belőle de akkor már a méret 3,53GB?

(#11) sasa311 válasza Winner_hun (#7) üzenetére


sasa311
veterán

Ez a mondat angolul topic? :F No mind1 lássuk:
''Harmadszorra, meg kell, hogy bizonyosodj arról, hogy az SLI kapcsoló (?) kártya nem SLI-ben van rakva úgy, hogy a nyíl a videókártyára mutat. Végezetül meg kell bizonyosodnia arról, hogy az SLI kapcsoló kártyád tökéletesen a helyén van, szóval a copper teeth(szvsz ez a csatolófelületen valami jelzés) nem látszik.(Én is elkövettem ezt a hibát és nem is bootolt a gép...) CSak az én 2 centem (ez valami mondás, nem tudom, mit jelent.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#12) Scream007


Scream007
őstag

szerintetek 3 napon belül 1 sub-pixel hibára kicserélik újra a 17es lcd-t?
ha nem 30-40cm-ről nézem nem is látom.
érdemes egyáltalán visszavinnem????

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#13) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

hogyan tudok lecsitítani szoftveresen egy ventit?

notebookrol lenne szó, aztan speedfan az nem igazan csinal semmit rajta.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#14) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

kikell cserélniük, 3 napon belül mindenképp szerintem.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#15) Scream007 válasza aDM|RaL^ (#14) üzenetére


Scream007
őstag

mostmár van 2db kék is :(
visszaviszem.

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#16) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Köszönöm a fordításokat, sokat segítettetek:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#17) rhonin


rhonin
senior tag

szasztok! egy olyan kérdésem lenne hogy mennyire van értelme gariban lecserélnem 1 p5gd2-t 1 p5ld2-re. Megéri? mennyire tud többet? stabilabb mint a régi volt vagy egyáltalán stabil jószág? kösz a válaszért előre is.

(#18) Dufresne válasza Dufresne (#3) üzenetére


Dufresne
addikt

Mondjatok már valamit nekem erre:D #3

(#19) Winner_hun válasza Dufresne (#3) üzenetére


Winner_hun
félisten

úgytom, hogy sata1-ként fogja akkor használni

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20) Foglalt név válasza Dufresne (#18) üzenetére


Foglalt név
addikt

Buta vagyok ehhez, de nf3 is kezeli, ha jól tudom és kb. annyi előnye van, mint a 8x gef4eknek volt, azaz 0.

Az azonnali kérdésem pedig ez lenne:
[link]

(#21) Dufresne


Dufresne
addikt

Köszi a válaszokat, énis erre gondoltam utólag átolvasva amit tudtam, csak bementem boltbe és ott leoltott az eladó, hgy el sem fog indulni vele, én meg nem voltam biztos benne, de most majd é fogom leoltani őket:D

(#22) aDM|RaL^ válasza Scream007 (#15) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Vidd is, nekem lassan 2 eves lesz a TFT-m, mégse pixeles.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#23) Dufresne válasza Foglalt név (#20) üzenetére


Dufresne
addikt

Még nem volt giga lapom, ergo a hozzá adott tuningprogival sem találkoztam, de ettől még egy fixmbr, vagy hasonlónak bele kell férni nyugodt szívvel.

(#24) Dufresne válasza rhonin (#17) üzenetére


Dufresne
addikt

Kb annyi előnye van, mint amennyit a 915-ös chipsetről a 945-re való váltás jelent, mivel ez történik itten:)
Tudomásom szerint 945 jobban tuningolható, fogadja már a 2magos procikat is, meg még jópár dolog, de mivel nemvagyok inteles, ezért nemtudom igazán :D
Intel oldalán bővebben olvashatsz a 2 chipset közötti különbségről és sztem itt is van a lapoknak meg a chipseteknek is topicja a PH-n

(#25) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Van egy mikrós hálózat, jelenleg PPPoE-vel kiosztva a net rajta. egyesek - a szolg elmondása szerint - lopják a sávszélt, emiatt megfekszik a háló. Azt mondja, ha a garázdálkodókat kizárja, akkor vissza tudja adni a rendes, szerződött 512/512-t, addig nem. Nem mondta el, hogy hogyan vadássza le a gonoszokat, valakinek van ötlete, hogy hogyan lehetne a crackereket gyorsan lebuktatni? kellene a sávszél...

(#26) Shim válasza ngabor2 (#25) üzenetére


Shim
őstag

beltáv?
(ha igen, akkor nem 512/512, szerződésben 384/384 van, valóságban 512/128)
a problémával itt bővebben foglalkoznak:
[link]
beltáv totyik:
[link]

szerk:

kérdezek én is:
új vidkari került a gépembe egy kis időre, inno3d gf4 mx440. még nem is húztam, de már néha előjön az a hiba, h egy másodpercre kialszik a kép, aztán vissza. mitől lehet?

[Szerkesztve]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#27) ollie válasza ngabor2 (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azok hackerek, nem crackerek. És szerintem kamuzik a szolgáltató.

***

(#28) ngabor2 válasza ollie (#27) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A hackerek az én értelmezésemben hasznos dolgokat csinálnak (vö: Linux kernel hackerek). a crackerek pedig feltörik a rendszereket, beleértve a hálózatokat is, kárt okozva. És miért kamuzna?

Shim: nem beltáv, hanem Mor plusz net. Egy kis helyi szolgáltató. hogy hogyan törik meg, azt nem tudom, őszintén szólva nem is érdekel különösebben, csak ha ezzel a felderítésükben tudok segíteni.

(#29) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Urak, Abit BD7-es lap, nem indul a gép. A postpanel szerint A7 kódnál megáll a tudománya. Képernyőn semmi.
Amit próbáltam:
- tápegység csere
- HDD csere
- videokártya csere
- memória csere
- IDE kábel csere
- optikai meghajtó kivétele
- Cmos reset, jumperral, és elemkivétellel is
Processzorhűtő megy, a vinchester csilingel, az optikai meghajtó ha bent van és van benne lemez, felpörög.
Több ötletem nincs. :U

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#30) Shim válasza oregcsóka (#29) üzenetére


Shim
őstag

alaplapcsere? :U

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#31) MarKoo válasza oregcsóka (#29) üzenetére


MarKoo
őstag

Nekem van. 100%-os monitorral próbálod? Ha nem vagy benne biztos, hogy hibátlan a monitor, akkor próbáld ki másikkal. Mi ezzel szívtunk 1 órán át, de végül rájöttünk, hogy a tft volt szar. Egy próbát megér.

(#32) oregcsóka válasza Shim (#30) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát igen, az következne, de másik nincs itthon. :(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#33) oregcsóka válasza MarKoo (#31) üzenetére


oregcsóka
őstag

19''-os két hónapos Acer tft-vel próbáltam, ami a saját gépemmel tökéletesen működik most is.Azért majd holnap kipróbálom másikkal is, köszi a tippet. :R

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#34) Foglalt név válasza Dufresne (#23) üzenetére


Foglalt név
addikt

Fixmbrrel annyi a problémám, hogy nem érzem hol javítana a dolgon, úgyanis bootolni elkezd a gép és utánna károg a vinyó miatt, persze lehet, hogy lama vagyok hozzá, ha igen vlki javítson ki és segítsen!

(#35) Foglalt név válasza Dufresne (#23) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nem, nem a nyúl az ;)
Rejtett up...

(#36) Balli


Balli
őstag

Sziasztok!
Hogyan lehet mérni/megnézni hogy egy hónap alatt mennyi volt az adatforgalmam? (apa ugyanis olyan netre fizetett elő magának, mely korlátozva van havi 5gigára)

Athens 2004

(#37) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Ez az angol kifejezés hgoy műxik hungarian nyelven?:

--------------------------------------------------------------------------------
Dont force it...its funny how it goes in but you have to line it up with the keyhole and put it in at a 45 degree angle. I had trouble too but dont put it all the way down and force it in, you just need to gently wiggle it in at an angle.

Again, the copper teeth must not show. Just my 2 cents.

előre is kösz

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Már máshova is írtam, de azt hiszem ezt a topicot többen nézik :).
Egy kis segítségre volna szükségem.
A helyzet:
Van egy P4P800-E Deluxe alaplapom. Ebben van egy Samsung 160 GB-s SATA vinyó.
Az itt a nagy kérdés, hogy amikor a HD Tune programban nézem a HDD tulajdonságait, az derül ki, hogy nem teljesen használom ki a vinyó sebességet.
Arra gondolok, hogy az Info ablakban UDMA-Mode 7 a Supported, és UDMA-Mode 5 az Active tulajdonsága a HDD-mnek. (a gép bootolásakor is UDMA-5-t ír)
Everestet is megnéztem, és õ ATA 100-nak ismeri fel.... Magyarán a SATA sebességéhez képest jóval gyengébben használom, ha jól gondolom.
Ma frissítettem biost, és azt nem tudom, hogy mit állítsak máshogy, hogy UDMA-Mode 7-en fusson. Remélem vki tud segíteni.
Elõre is köszi.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#39) Shim válasza Winner_hun (#37) üzenetére


Shim
őstag

[link]

sokat segítene a kontextus, ez így elég zavaros, max egy metaforát nézek ki belőle

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#40) Shim válasza Balli (#36) üzenetére


Shim
őstag

[link]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#41) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Timeservereket tudna valaki mondani, amihet ntpdate-tel tudnám a gépem óráját szinkronizálni?

(#42) Dufresne válasza Foglalt név (#34) üzenetére


Dufresne
addikt

Ha vinyóra panaszkodik, akkor próbáld meg, hogy megigazgatod az ide kábeleket, lehúzod visszadugod, esetleg a vinyót kipróbálod másik lapban:)
Esetleg még egy cmos reset, hátha a tuning miatt elálítódott ott sokminden... :U

(#43) oregcsóka válasza MarKoo (#31) üzenetére


oregcsóka
őstag

Bocsi, de most ugrott be: ha kiveszem a videokártyát a gépből, akkor is csak az A7-es hibakódig jut el, tehát még el sem kezdi tesztelni a VGA-t.
Ha viszont kiveszem a memóriát, akkor sípol rendesen a lap.
És a proci is jó, mert vagy 8-10 ellenörző müveletet végrehajt, mielött megáll minden.... :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#44) Dufresne válasza oregcsóka (#43) üzenetére


Dufresne
addikt

Alaplap leírásában miaz az A7 hibakód?
Talán abból kéne kiindulni:)

(#45) oregcsóka válasza Dufresne (#44) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát igen.Nem volna rossz ötlet, de letöltöttem a manuált, és a leírásban nincs ilyen hibakód. Sőt a BIOSCENTRÁL-on az Award bios kódok között sem szerepel ez a kód. Pedig Award bios van a lapon. :(
Szóval ez a baj, hogy az A7-es kód számomra értelmezhetetlen.Nem találok rá utalást sehol.
Pedig azt írja ki, amikor megáll a post, akárhányszor resetelek, vagy indítom újra a gépet.... :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#46) Dufresne válasza oregcsóka (#45) üzenetére


Dufresne
addikt

Pedig a laphoz adott leírásban szokott lenni ilyen melléklet, ha nemis a letölthető verzióban, de a dobozban mellékelthez mindenképp. Mondjuk ha találtál és nincs benne A7 hibakód, akkor lehet talán a lap távozott el :F

(#47) oregcsóka válasza Dufresne (#46) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát nem tudom.Remélem nem.Tegnap egyszer eljutott a bejelentkező képernyőig, aztán nyomtam egy DEL-t hogy belépjek a BIOS-ba, akkor lemerevedett, és azóta nincs semmilyen más életjel, csak ez, amit leírtam.
Reset után a post-ot mindig elkezdi, pörögnek a kijelzőn a kódok, de aztán az A7-es-nél mindig beáll. :(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#48) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Ilyet találtam: [link]
Mi a fenét jelenthet az a ''Exception 7''-es? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#49) Foglalt név válasza Dufresne (#42) üzenetére


Foglalt név
addikt

[link]
Ide már írtam, azért köszi Neked, hogy próbáltál segíteni :R

(#50) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,
az lenne a gondom, hogy van két gépem, az egyik amin írok, a másikat itt mellettem pedig erről akarom vezérelni, no monitor, ho egér, no keyboard stb. A win remote desktop connectionjával nem megy, mert nem talál terminal servert. Szóval az lenne a kérdésem, hogy milyen módon lehetne megoldnai azt, hogy tudjam vezérelni a gépet? Esetleg másik progi, pcanywhere vagy valami?
Köszi
Conrad

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.