Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12101) Jofi81 válasza Klemens (#12100) üzenetére


Jofi81
őstag

Én számtech boltban próbálnám meg. Nem hiszem, hogy árulnak, de ha jófejek, akkor biztos tudnak adni.

(#12102) batmab válasza - = Zk = - (#12052) üzenetére


batmab
senior tag

pár válasz(ha már mondták,akkor sry...)

2.probáld az elötte levöt eltávolitani,és ujra feltenni a frissebbet.esetleg vmi drivereltávolito is segithet rajtad ez ügyben.
3.a maxtoron futtass hdsentinel v hdtune progit.de lehet h csak kábelcsere..
4.most wanted hiba:ez nekem is elöjött eredeti játékkal.a megoldás pofonegyszerü:felmásolod a vinyora a lemez tartalmát,és az autorun.cfgben átirod a directx ellenörzö sort 9.0cröl 0ra.
ha nincs autorun,akkor külföldi forumokon a kompatibilitást ajánlották probára.demo.exe jobb klikk/tulajdonságok/kompatibilitás/futtatás win 2000 modban.álitolag müxik. :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#12103) Klemens válasza Jofi81 (#12101) üzenetére


Klemens
őstag

A Pazera nem akar nekem menni.
Megmondom neki, hogy mit, mire, hova konvertáljon.
Amikor elindítom a konvertálást, ezt írja ki:

"COULD NOT FIND FILE"

Vmi ötleted van erre?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#12104) Klemens válasza Jofi81 (#12101) üzenetére


Klemens
őstag

Á! :Y
Már okés a dolog! :DD
Megheggesztetem. :))
Zsír! :))
:C :R :R

Már kész is a konvertálás! :))

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#12105) Jofi81 válasza Klemens (#12103) üzenetére


Jofi81
őstag

Most nincs kéznél egy FLV fájl sem, mivel munkahelyen vagyok, úgyhogy így hirtelen nem tudom. De nekem működött, minden gond nélkül. Csak elnéztél valamit szerintem.

MOD: Akkor rendben! :)

[ Szerkesztve ]

(#12106) ent


ent
őstag

hi

Ez a felosztás teljesen jó????
IRQ 00 Exkluzív Rendszeridőzítő
IRQ 01 Exkluzív Szabványos 101/102 gombos vagy Microsoft Natural PS/2 billentyűzet
IRQ 04 Exkluzív Kommunikációs port (COM1)
IRQ 05 Megosztott Intel(R) ICH9 Family SMBus Controller - 2930
IRQ 06 Exkluzív Szabványos hajlékonylemez-vezérlő
IRQ 08 Exkluzív A rendszer CMOS/valós idejű órája
IRQ 09 Megosztott SCSI/RAID Host Controller
IRQ 09 Megosztott Microsoft ACPI szabványnak megfelelő rendszer
IRQ 13 Exkluzív Numerikus adatprocesszor
IRQ 16 Megosztott Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2937
IRQ 16 Megosztott Intel(R) G33/G31/P35 Express Chipset PCI Express Root Port - 29C1
IRQ 16 Megosztott Intel(R) ICH9 Family PCI Express Root Port 6 - 294A
IRQ 16 Megosztott NVIDIA GeForce 8800 GTS 512
IRQ 17 Megosztott Marvell Yukon 88E8056 PCI-E Gigabit Ethernet Controller
IRQ 17 Megosztott Creative SB X-Fi
IRQ 17 Megosztott Intel(R) ICH9 Family PCI Express Root Port 1 - 2940
IRQ 18 Megosztott Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2936
IRQ 18 Megosztott Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2939
IRQ 18 Megosztott Intel(R) ICH9 Family USB2 Enhanced Host Controller - 293C
IRQ 19 Megosztott Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2935
IRQ 21 Megosztott Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2938
IRQ 22 Megosztott Intel(R) ICH9 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 2926
IRQ 22 Megosztott Intel(R) ICH9 4 port Serial ATA Storage Controller 1 - 2920
IRQ 23 Megosztott Intel(R) ICH9 Family USB Universal Host Controller - 2934
IRQ 23 Megosztott Intel(R) ICH9 Family USB2 Enhanced Host Controller - 293A

Eszközkezelőben sehol sárga felkiáltójel.

[ Szerkesztve ]

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#12107) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valaki meg tudná mondani nekem,hogy a nod smart security-ba, hogy tudom kiengedni a utorrent portját?

(#12108) Sk8erPeter válasza Pulsar (#12094) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Értem, szóval csökkentett mód... ez az egyetlen módszer, amivel eddig még nem próbálkoztam. ;)
Mondjuk eddig azt gondoltam, hogy az a legbiztosabb megoldás, ha MÁSIK, működő gépről futtatok egy vírus- és kémprogram-keresést, ami gyökerestül tudja kiirtani az esetleges fertőzéseket, úgy, hogy azok nem generálják újra magukat! De sajnos nem jött be, pedig minden alkalommal talált a keresés újabb és újabb kártevőket, amiket ELVILEG le is irtott, de gyakorlatilag mégsem... :O
Nem értem, hogyan csinálja ez a vírus, hogy ennyire erős, de rohadt idegesítő... :W
A másik meg az, hogy a CounterSpy díjnyertes progi, és mégsem tudta teljesen megszüntetni a problémát - egy-két referencia: [link]; [link]; [link].
Elvileg ehhez képest az Ad-Aware sehol sincs. :P (Ha igazak a tesztek.)
köszi Pulsar, majd megpróbálom. :R

Sk8erPeter

(#12109) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

A Microsoft Access 2003-ban "táblakészítő lekérdezés" segítségével lehet létrehozni úgy egy új táblát, hogy a forrásadatokon kívül a lekérdezés segítségével létrehozok egy új mezőt, aminek előre meghatározhatom a tartalmát - hogy minden sorban ugyanaz a tartalom szerepeljen?

Sk8erPeter

(#12110) jpisti válasza - = Zk = - (#12052) üzenetére


jpisti
senior tag

Hi,

Ez egy nagyon alapos leírás. :C :C
Szerintem a mindenképpen win reinst. de azért ez a boot hibát biztosan nem a win okozza ezért lélekben készülhetsz valami harware-s geb@szra is.

A NfS hibához lövésem sincs... de ezt már megválaszolták.

A catalyst update előtt takaríts le minden korábbi öszetevőt ezt az AMD is javasolja. pár hete pont egy fórumtársal beszéltük át a dolgot mindjárt megkeresem.

Meg is van: #11531 előzményei és utóélete. itt átbeszéltük a témát. (csak azért nem linkeltem a hsz-eket és nem kerestem meg az elsőt a témában mert bele akartam férni a módosítási időbe.)

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#12111) D347HBR1NG3R


D347HBR1NG3R
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne h egy rendszerújararakás után msnről eltűntek a partnereim, viszont mindig két felhasználói fiók van a gépen és a múltkor véletlenül húgoméba léptem be és felnéztem msnre. Ott meg megvannak a régiek meg az újak is. Hogy lehet ez, meg mit kellene ahhoz csinálnom, hogy nálam is meglegyen mindenki?
A választ előre is köszönöm! :R

Jaffa jokes???

(#12112) jpisti válasza dui (#12090) üzenetére


jpisti
senior tag

A választ már megírták: hozz létre egy csökkentett jogosultságú felhasználói profilt és használd azt netezésre meg úgy általában. amikor szükséges csak profilt váltasz és már van is rendszergazdai jogosultságod. ( ezk a kis tetű progik csak azokhoz a jogosultságokhoz férnek hozzá amilyenel az épp aktuális profil rendelkezik, tehát ha a rendszerfile-ok módosítása tiltott akkor :W ....)

[ Szerkesztve ]

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#12113) Tosee válasza Sk8erPeter (#12108) üzenetére


Tosee
őstag

lehet hülye kérdés, de a rendszer-visszaállítást kiakpcsoltad?
Ha esetleg nem és most tennéd, akkor kezd előről a keresést csökkentett módban...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12114) ent válasza ToBeY (#12107) üzenetére


ent
őstag

Megjelenítés: Hozzáértő mód
Személyes tűzfal
Szabályok és zónák
Zóna és szabályszerkesztő Beállítások
Új
Távoli kapcsolat
vagy álatlános

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#12115) dui válasza jpisti (#12112) üzenetére


dui
aktív tag

köszi a választ, de ez nekem nem kézenfekvő, mert játszok netezek meg zene, akkor nem értem mi értelme lesz majd a rendszergazdaifióknak ha mindig a csökkentett gagyiba leszek:S

(#12116) localhost válasza dui (#12115) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Tényleg nem érted?
Ahhoz, hogy netezz, meg zene nem kell rendszergazdai jogosultság, ha meg kellene, csak 3 kattintás és van!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12117) CSorBA válasza ent (#12106) üzenetére


CSorBA
őstag

Hi!
Én úgy tudom, hogy ilyen felosztásnál akkor lenne probléma az IRQ 17 Megosztott Creative SB X-Fi -vel, ha nforce4es alaplapod lenne, ott ugyanis pattogna a hang, ezért kell külön IRQ-s pci slotba rakni a hangkarit.. De ha nem nforce4es a chipset, akkor a pattogó hangos probléma nem jelentkezik... ha helyesek az ismereteim...

(#12118) jpisti válasza localhost (#12116) üzenetére


jpisti
senior tag

Így van!!!!

dui: Azokhoz amiket írtál egyáltalán nincs szükséged rendszergazda jogosultságra, vizsont ha ott bekapsz egy kis dögöt az alig tud kártokozni.

Egyébként nekem sincs csak rendszergazda fiókom és hárman használjuk a gépet már vagy 1 éve stabilan. (és csak egy NOD32 meg egy Sunbelt Kerio védi a gépet)
Tehát lehet, hogy a hiba nem az ön készülékében van. Valamint az esetek tulnyomó töbségében a felhasználó a szűk keresztmetszet. Kicsit körültekintőbb használattal sok fölösleges bosszúságtól kímélheted meg magadat.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#12119) Remington válasza Romeo23 (#12096) üzenetére


Remington
őstag

hát sokat nem segített de azért köszi:)

közben sikerült megpartícinálni és formázni, a windows lemezkezelője képes volt arra amire az istenített partition magic nem...nem értem h miért nem jutott hamarabb eszembe :))

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#12120) pottAIR


pottAIR
csendes tag

Hello! Vki tudna segíteni abban h lehet két különböző linuxot egy dvdre felírni?

(#12121) Thrawn válasza pottAIR (#12120) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha a két ISO felfér egy lemezre, akkor sima adatként ki lehet írni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12122) pottAIR válasza Thrawn (#12121) üzenetére


pottAIR
csendes tag

de akkor dvdről nem lehet telepíteni? nem?

(#12123) Thrawn válasza pottAIR (#12122) üzenetére


Thrawn
félisten

Ilyenkor a telepítés lehetősége úszik. Ha telepíthetőnek kell maradnia, akkor szerintem nem megoldható a dolog.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12124) pottAIR válasza Thrawn (#12123) üzenetére


pottAIR
csendes tag

és nem lehet vmilyen boot menüt készíteni a lemezre :F

(#12125) Thrawn válasza pottAIR (#12124) üzenetére


Thrawn
félisten

Kétlem, hogy működne :(
Viszont elég olcsó egy DVD lemez manapság, kár ezen spórolni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12126) sto1911


sto1911
veterán

egy 2,4-es p4-et, 2 odd, 3 hdd elvisz egy 350-es fsp?
FSP ATX-350PNF 350W PASSIVE PFC ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#12127) Neoteric


Neoteric
addikt

hali fényképezők téren nemvok otthon, aki tud plz segítsen ki.

meiket vennétek?

Canon PowerShot S5 IS
vagy
Nikon D40 + 18.55 objektív

thx :R

PSN: ne0teric_sAN

(#12128) jasohn


jasohn
tag

Hello mindenki!
Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges e két gépet összekötni wifi-n keresztül és ha igen akkor hogyan?

(#12129) Jofi81 válasza sto1911 (#12126) üzenetére


Jofi81
őstag

Igen, biztosan elviszi. Bőven.

(#12130) localhost válasza jasohn (#12128) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Úgynevezett pee-to-peer vagy másnéven ad hoc kapcsolatban működik! - De ekkor felejtsd el az Internetet és annak megosztását. Ez ilyenkor gép-gép kapcsolat.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12131) dui


dui
aktív tag

VVSN.exe az egy vírus? mert vmi WhenU.com is volt mellette, és ez programmal települt.
A vírusírtóm a vírusoknál ezt is kiírta ezt a whenu.com-ot :F

(#12132) Jofi81 válasza dui (#12131) üzenetére


Jofi81
őstag

A WhenU egy reklámprogram, a BSPlayer mellé szokott települni.

(#12133) dui válasza Jofi81 (#12132) üzenetére


dui
aktív tag

de ez hazavághatja a gépet? mert nekem 1 hét alatt 2x sikerült beszedni minden reklám vírust, és a BSPlayert használom, nagy valószínűséggel eddig is ot volt a whenu, csak most vettem észre, win reinstall után és most sikerült törölnöm :U

(#12134) Jofi81 válasza dui (#12133) üzenetére


Jofi81
őstag

Nem tudom, hogy mit csinál. Elvileg csak reklámokat jelenít meg, de az ingyenes BSPlayer nem működik nélküle. Mióta ilyen, én nem is használom. Fizetni meg nem akarok érte, mikor vannak ingyenes alternatívák.

Én ezt használom helyette, tudja mindazt, amit a BSPlayer, csak ingyenes. Tudom ajánlani. Ja és kodek sem kell mellé.

[ Szerkesztve ]

(#12135) jasohn válasza localhost (#12130) üzenetére


jasohn
tag

És hogyan tudom ezt a kapcsolatot(ad hoc) létrehozni?

(#12136) Sk8erPeter válasza Tosee (#12113) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért? Ennek mi köze a dologhoz? :F
Úgy döntöttem, hogy megspórolom az életemből azt a jópár drága órát, amit a vírus/kémprogram-kereséssel töltenék, és inkább újrahúzom az egész oprendszert, az összes fontos programmal együtt. Most ott tartok, hogy a gép már csökkentett módban sem hajlandó elindulni. :W
Azalatt az idő alatt, amíg a kártevőt próbáltam leirtani sikertelenül, kb. 3-szor újrahúzhattam volna az XP-t... :O
Legközelebb nem leszek olyan hülye, hogy nem rakok fel vírusirtót, ennyi.

Sk8erPeter

(#12137) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hi!
Valahol azt olvastam, hogy a "winchester" vagy vincseszter kifejezés a merevlemezekre vonatkozóan helytelen kifejezés. Viszont Google barátom (pl.) és jónéhány szaklap ennek ellenkezőjét bizonyítják. Akkor a felvetés, hogy helytelen a szó, baromság?
Ha igen, és helyes a szóhasználat, akkor hogyan alakult ki ez az elnevezés?

Sk8erPeter

(#12138) Tosee válasza Sk8erPeter (#12136) üzenetére


Tosee
őstag

annyi, hogy egyes vírusok képesek visszaállítani magukat a renszer-visszaállítás által elmentett részekbők! Ezért szokták javasolni, hogy vírusirtást/kémprogramirtást csakis rendszer-visszaállítás kikapcsolása, és csökkentett módban futtassák.

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12139) marsu válasza marsu (#12072) üzenetére


marsu
addikt

Megtaláltam ... Nem .scf

A leállítás és az újraindítás a shutdown.exe

:(

Press any key to continue ...

(#12140) localhost válasza Sk8erPeter (#12136) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Legközelebb nem leszek olyan hülye, hogy nem rakok fel vírusirtót, ennyi."

Írd inkább így: legközelebb sok öngólt lövök vagy harakirit követek el :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12141) dui válasza Jofi81 (#12134) üzenetére


dui
aktív tag

rendben, köszi :R

(#12142) Jofi81 válasza Sk8erPeter (#12137) üzenetére


Jofi81
őstag

Az IBM 3340-es merevlemez kódneve Winchester volt, de eredete bizonytalan.

"The Winchester code name is rumored to be after the famous 30-30 Winchester rifle. The rumor is that development engineers called the drive a 30-30 because it had two spindles holding 30 megabytes each and that the engineer in charge made the connection with the rifle. IBM notes the existence of this rumor but does not confirm it. Another explanation is that the drive was developed at IBM Hursley Laboratories located near Winchester, UK. The term Winchester or Winnie was used for hard disk drives in general for some time after the introduction of the 3340."

Wikipedia

(#12143) GrandeP


GrandeP
őstag

Üdv!

Nekem egy olyan honlap címe kellene ami olyan mint ez... [L:www.pokerstrategy.com][link][/L] ez egy póker játék, ingyen kezdő összeggel.... csak én nem pókerezni szeretnék hanem black jackezni!

ui: nem reklámként szántam a linket hanem bemutatónak. :)

Köszi előre is

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#12144) Winner_hun válasza GrandeP (#12143) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha linkelsz, a http://-t ne vedd ki a linkből, mert akkor nem lesz jó a link;)

Esetleg itt kérdezd meg, hátha tudnak segíteni;)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12145) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

Hi!
chellos alapcsomagom van ami nem túl gyors, de elvileg korlátlan adatforgalmat tesz lehetővé. De mégis létezik 1 korlát ami után szerződést akarnak bontani. Mennyi ez a korlát? 70, 80, vagy esetleg 100 GB adatforgalom?
Ha valaki tud felvilágosítást adni erről a témáról kérem írjon pár sort!
köszönöm.

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#12146) localhost válasza FÖNÖK (#12145) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Ha valaki tud felvilágosítást adni erről a témáról kérem írjon pár sort!"

Próbáltad a Chello-tól megkérdezni?
Mit válaszoltak ?
Esetleg mit ír erről a honlapjuk és/vagy az Előfizetői Szerződésed?
Továbbá: [link]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12147) Relisys


Relisys
senior tag

hello!

Mostanában a gépem kikapcsolás után állandóan elfelejti a bios beállításokat és mikor inditanám akkor el se indul mert minden beállítás az alap helyzetben van. Minden egyes bekapcsoláskor végig kell mennem a bios beállitásokon. Lehet az elemmel van gond? Nemrégiben csináltam egy cmos clear-t mert ugyanez volt és akkor ugy tünt pár napig hogy jo lett minden de most megint rosszalkodik. Légyszi help!!!

(#12148) Hörpi


Hörpi
tag

sziasztok!

le fordítaná nekem valaki a következő szakkifejezéseket magyarra?

add-on
back up
backup
backup device
clock-line
cray
desktop publishing package
drop down list box
general purpose package
keypad

sima szótárakban (SZTAKI-nál sem) nem találtam meg őket...

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#12149) GrandeP válasza Relisys (#12147) üzenetére


GrandeP
őstag

Egyértelmű hogy lemerült az elem.... :) Irány a teszkó.

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#12150) Hörpi válasza Relisys (#12147) üzenetére


Hörpi
tag

cseréld ki az alaplapi elemet és az megoldja szerintem...

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.