Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11451) Thrawn válasza Sátán44 (#11450) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha tudod, akkor a SATA vezérlőt BIOS-ban állítsd emulate PATA módra, akkor nem kell driver telepítéskor.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11452) Torry


Torry
addikt

Hi all!
Haver gondja a következő lenne:
Gépet bekapcsolja, minden pörög mozog, de kép nincs. Most cserélt gépet (alaplap,processzor,ram,videok.) és a hiba továbbra is fennáll.
Monitor csere volt. Mitől lehet ez?

Előre is kösz

(#11453) Sátán44 válasza Thrawn (#11451) üzenetére


Sátán44
addikt

oks megpróbálom és ha nincs ilyen opció?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#11454) Thrawn válasza Sátán44 (#11453) üzenetére


Thrawn
félisten

Akkor szerezned kell flopymeghajtót.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11455) kem válasza Torry (#11452) üzenetére


kem
addikt

PC speaker mennyit pittyeg?

Köszi!

(#11456) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Keresek olyan video konferencia programit, ami a következőre képes:

3 különböző helyszínen zajlik valami, mindenhol 1 kamera kintvan.
Egyszerre csak egy helyen történik valami fontos program,
és olyankor azt a máik 2 helyre kell közvetíteni élőben.
Ez 3 különböző városban fog zajlani neten keresztül egyszerre.

Valaki tud ajánlani valamit?

Köszi!

(#11457) 5teve válasza Torry (#11452) üzenetére


5teve
senior tag

ha kompatibilisek a régi és az új alkatrészek valamennyire egymással akkor először le kellene tesztelni alkatrészenként, hogy minden működik-e.
szerk: azaz úgy, hogy egyszerre csak egy alkatrészt cserélsz ki.
felsorolnád az alkatrészek pontos típusát?
és hogy előtte mi volt benne?
mert úgy, hogy azt mondod van egy piros kocsim ami nem akar indulni, úgy kissé nehéz segíteni. :)

[ Szerkesztve ]

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#11458) djbahool válasza Torry (#11452) üzenetére


djbahool
senior tag

Egyetértejk 5teve-vel, plusz tényleg nem mindegy hogy pittyen-e a gép, és ha igen akkor mennyit.
Plusz, hogy elindul-é az op rendszer vagy nem.

(#11459) 04


04
tag

Szép napot uraim!

Kellene egy kis HELP!

A notebook adott+a Windows Vista, de akartam rá egy XP-t, telepítés után én úgy gondoltam, hogy lehet majd választani, hogy melyiket indíthatom, de nem így lett!

Ezt, hogy tudom, így utólag elkérni?

Köszi előre is!

(#11460) djbahool válasza 04 (#11459) üzenetére


djbahool
senior tag

Mármint elérni, gondolom.
Szvsz ha ugyanarra a partícióra telepítetted, akkor sehogy, mivel akkor valszeg felülírted a Vistát az XP-val.
Mert ha minden jól csinálsz, akkor automatikusan kreál egy BootMenüt, amiben kiválaszthatod az indítani kívánt op rendeszert.

(#11461) Thrawn válasza djbahool (#11460) üzenetére


Thrawn
félisten

Az XP nem csinál bootmenüt, mert azt sem tudja mi fán terem a Vista.

04: Less be a Vista topikba, most volt róla szó nemrég.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#11462) CSorBA válasza djbahool (#11460) üzenetére


CSorBA
őstag

Azt csak akkor csinálja, ha a Vistát rakod a meglévő XP mellé, én úgy tudom h. fordítva nem. (Ha a Vista mellé/után raksz fel XP-t, akkor nem csinál olyan menüt...)
De majd Thrawn kolléga megerősít, vagy megcáfol... :)

szerk: Nahugye ;) Gyorsabb is volt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#11463) djbahool válasza Thrawn (#11461) üzenetére


djbahool
senior tag

Értem, akkor elnézést a félreinformálásért. :R

(#11464) True


True
aktív tag

Csak nálam van szétesve a PH, vagy más is tapasztalja...? :U Olyan mintha nem grafikus módban futna... Csak orbitális méretű szövegek, még az új hszt is alig találtam meg a kusza sorokban... :O

Itt egy kép a gondrol, de most vagy csak IE alatt csinálja, vagy időközben megjavult, mert FF alatt minden okésos... [link]

Most már biztos az IE alatt halt meg... Letszteltem...

[ Szerkesztve ]

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#11465) Hörpi


Hörpi
tag

Egy egyszerű ADSL netet el tudok osztani switch-el vagy feltétlen router kell hozzá...?

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#11466) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Olyan programot tudtok ajánlani, ami nem enged törölni olyan fájlokat, amiket levédtünk vele és nem lőhető ki egyszerű bezárással?

Z Fold 4

(#11467) jpisti válasza Hörpi (#11465) üzenetére


jpisti
senior tag

ADSL netet mindenképpen betárcsázás (csatlakozás) után lehet osztani ezt végzi a router (amiben mellesleg van egy switch is általában) vagy a gépedről osztod tovább de ez nem egy praktikus megoldás, kell hozzá plusz hálókártya, stb...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#11468) jpisti válasza jpisti (#11467) üzenetére


jpisti
senior tag

Az acces point és a router közötti eltéréseket most szándékosan nem ecsetelem mert töbnyire ezeket együtt nevezi a szleng "rúter"-nek.
Milyen modemed van? Mert van egy bizonyos féle ami routerként is használható (valami huawei vagymi)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#11469) CSorBA válasza True (#11464) üzenetére


CSorBA
őstag

Nekem nagyon ritkán tölti be így, pl. havi 1-2 eset max, akkor is csak akkor, ha épp akadozik a net.. (firefox)

(#11470) Sk8erPeter válasza jpisti (#11468) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen? A HUAWEI modemet pl. a Vodafone-os internetkapcsolat eléréséhez adják, barátnőmnek ez van, nem is tudtam, hogy így is funkcionál... :Y :R

Sk8erPeter

(#11471) Sk8erPeter válasza True (#11464) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Töröld le a sütiket (cookie) és a temp-fájlokat, mert sokszor nagyon be tudnak zavarni, és emiatt is jelenhetnek meg helytelenül az oldalak. Erre a célra tökéletes program a CCleaner, mert kicsi, gyors, de erős. :D (És ingyenes.) Egy kezelhető program, amit alkalmanként használva elkerülheted a kellemetlenségeket.
Remélem ez megoldja.

Sk8erPeter

(#11472) djbahool


djbahool
senior tag

Most egy nagyon láma kérdés jön:
Ha teszek a chipsetre egy 4cm-es ventit, akkor azt úgy tegyem hogy a bordára fújja, vagy onnan szívja a levegőt ? :B

(#11473) feccooo


feccooo
csendes tag

Hello!

Egy Atlanta Webstar cable modem-el használom az internetet, USB-n keresztül, ha hosszab ideig töltök le a gép egyszer csak újraindul! Miután újból felállt az XP megjelenik egy kis ablak és kiírja, hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre és a modem volt a hibás, de persze megoldást nem ír hozzá. Nem tudja valaki, hogy mi lehet a gond?
A választ előre is köszönöm,

HF

[ Szerkesztve ]

(#11474) jpisti válasza Sk8erPeter (#11470) üzenetére


jpisti
senior tag

Az egyik ex-kollegámnak volt (van) ilyenje és én tőle tudom, ami azt jelenti, hogy fenttartásokkal kezelendő infó.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#11475) jpisti válasza djbahool (#11472) üzenetére


jpisti
senior tag

Mivel elég kicsi a venti ezért valszeg hangos lesz. Szinte mindegy, hogy milyen irányban dolgozik mert a lényeg a légmozgás. Ezért is javasolnám, hogy inkább használj egy nagyobb ventit (80mm vagy 92mm) 5 és 10V közötti feszen (Döntsön a hangerő) és próbáld úgy elhelyezni, hogy oldalról kapja a borda a levegőt. (nekem a HDD-k előtt van egy 92mm-es venti ~7,5V-on megy de bónuszként az északi és a déli hidat is hűti mivel mindkettő beleesik a légáramlatba)

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#11476) greatchaos válasza djbahool (#11472) üzenetére


greatchaos
addikt

oda fújja

(#11477) CSorBA válasza feccooo (#11473) üzenetére


CSorBA
őstag

Mi lenne, ha nem USB-n keresztül használnád? :U

(#11478) feccooo válasza CSorBA (#11477) üzenetére


feccooo
csendes tag

Passz, úgy még nem próbáltam. Valami gond van vele, ha hálózati csatin keresztül kapcsolom a géphez - meg a UPC embere is azt mondta, hogy az USB-s megoldás a jobb!

[ Szerkesztve ]

(#11479) Sk8erPeter válasza jpisti (#11474) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Majd utánanézek, bár kétlem, hogy tényleg használható lenne routerként.

Egyéb: ez nagyon jó: Megvéd a ráktól a Firefox? :DDD
Hogy egyes cégek mit képesek megtenni csak azért, hogy többet adjanak el a sz*rukból... :W

Sk8erPeter

(#11480) Carryboy


Carryboy
tag

Hali! Nekem olyan problámám lenne amikor bekapcsolom a gépet ezt írja ki: Warning! Now system is in safe mode. Please re-setting CPU frequency in CMOS setup.
Volt szervízben is de ott nem jelentkezett ez a hiba.

(#11481) Sk8erPeter válasza feccooo (#11478) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Valami ilyesmid van? Miért nem próbálod meg a hálózati csatolón keresztüli megoldást? Legalább fejtsd ki bővebben, mit értsünk azalatt, hogy "Valami gond van vele". :U
Eseménynaplós bejegyzés készült a hibáról?
Egyébként nem értem, mitől lenne rosszabb a hálózati csatolós megoldás.

Carryboy: gondolom húzogattad egy kicsit a procit, de túllépted a stabil határt. Vedd vissza a CPU frekijét, vagy csinálj egy jumperes kisütést.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11482) Carryboy válasza Sk8erPeter (#11481) üzenetére


Carryboy
tag

Nem húztam a procit. CPU frekvenciája 200-on áll ez az alap. Jumperes kisütést még nem csináltam. Leírnád, h-h kell?

(#11483) Carryboy válasza Sk8erPeter (#11481) üzenetére


Carryboy
tag

Nem lehet, hogy meghalt az alaplap?
De most is arról a gépről írok aminek ez a hibája. Mik okozhatnak ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#11484) jpisti válasza Carryboy (#11482) üzenetére


jpisti
senior tag

Péter kollega valszeg CMOS resetre gondol.

És nekem ismét van egy elmebeteg ötletem: Milyen régi a deszka? ha valami régebbi darab akkor lehet, hogy kevés a szabad elektron az elemben és ha hosszabb időre nincs bekapcsolva (netán ezalatt áramtalanítva is van) akkor néha "magától" is megcsinálja a CMOS resetet és ennek az eredménye képpen kéri, hogy konfiguráld a CPU-t.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#11485) feccooo válasza Sk8erPeter (#11481) üzenetére


feccooo
csendes tag

Az enyém 2000-es szériás. Ha a hálózati csatlakozón keresztül kapcsolom a géphez, egyrészt sokszor megszűnik a kapcsolat és újra be kell állítani - kapcsolatok, jelszó, felhaszn.név, stb. -, illetve belassul a sebesség.
Mikor a UPC-s emberke kihozta, ő rögtön az USB-n keresztül csatlakoztatta, akkor mondta, hogy ezt ajánlja, ez biztosabb.
Mikor újra indul a gép kijön a hiba ablak, ott meg lehet nézni a hiba okát, az tovább küld a microsoft oldalra és kiírja, hogy a modem driver okozta a gondot. Viszont a modem drivert mikor megnézem, azt írja, hogy minden ok!
Elég szar mikor filmeket szedek le és kb. 4-5 óránként újra indítja a gépet!

[ Szerkesztve ]

(#11486) Carryboy


Carryboy
tag

Új a gépem nincs egy hónapos sem.

(#11487) djbahool válasza jpisti (#11475) üzenetére


djbahool
senior tag

Rendben, megpróbálom 80-assal, az úgy is van otthon asszem.

(#11488) djbahool válasza greatchaos (#11476) üzenetére


djbahool
senior tag

:R

(#11489) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

HI!

Van egy kis probléma a haverom gépével... Elninditja a játékot (Rainbow Six: Vegas) és nagy fekete képernyő jelenik meg ami úgy is marad... ötlet?? a Call of Duty 4 simán fut rajta szal nem tom mi lehet a baja :F (ha vár 10percet sem történik semmi)
alaplap nem tom milyen de sztem az mind1....
E6600 2,66Ghz
HD2600
2Gb ram
Ötlet?? esetleg vmi Driver??? jah és amikor az apja Lap Topj-ára is felrakta ott meg simán elindúlt...
Itt egy link gépigényről meg ilyenek (lap alján) [link]
Ha driver probléma akkor adátok hozzá linket is?

Előre is Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#11490) dui válasza Blood Mage (#11489) üzenetére


dui
aktív tag

találkoztam már ilyen jellegű promblémával, ott a táp gyengesége volt a hiba, de itt biztosan nem az.

(#11491) Blood Mage válasza dui (#11490) üzenetére


Blood Mage
senior tag

mostmár legalább tom hogy mi NEM lehet a probléma... :C Amúgy a táp erősségében nem legyél annyira biztos... :U Viszont ha a COD4 elfut rajta nem tom mi baja van a 2éves :F játékkal

(#11492) jpisti válasza Carryboy (#11486) üzenetére


jpisti
senior tag

Milyen a lap? Azt már tudjuk, hogy nem egy régi darab de azért kicsit bővebben ha lehetne. Mundjuk egy konfig leírás...

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#11493) True válasza Sk8erPeter (#11471) üzenetére


True
aktív tag

CSorBA , Sk8erPeter . Thx.
Ugy néz ki hogy valami virnyák okozza nálam a jelenséget, mert mostanra mégroszabb, FF alatt hibátlan, a NOD meg ahogy lefrissítettem, rögtön visított hogy gebasz van...
Lefutattam, meg írtás meg minden.. Mostmár nem visít, viszont IE alatt még borzalmasabb lett a kép mint volt...
De csak a PH más minden okésos... :U

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#11494) Yooha


Yooha
aktív tag

Üdv!

Azt szeretném tudni, hogy azok a programok, amik nem igényelnek telepítést (pl. classic media player, ccleaner) ezek minden esetben futtathatók pen-drive-ról, és nem szemetelnek az "anyagépbe"? A portableapps oldalán lévőket telepíteni kell, de pen-drive-ra, és ezek ide írnak gondolom, de mi a helyzet azokkal, amik nem is települnek?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#11495) jpisti válasza Blood Mage (#11489) üzenetére


jpisti
senior tag

Próbálkozz egy driver update-el Az AMD oldalon megtalálod (ill kiválaszthatod az op-rendszerednek megfelelőt) XP-t feltételezve itt találod. Javaslom, hogy próbálkozz csak a driver telepítéssel (Option 2) de mindenek előtt pucold le az összes ATi cuccot ehez itt találsz instrukciókat sajna csk angolul de elég egyszerű. Ezután telepíted a drivert és próba cseresznye... Amennyiben minden okés akkor akár maradhet is így a cucc de felteheted a Catalyst csomagotis vagy használhatsz egyéb progit is az Catalyst Control Center helyett. például az ATi Tray Tools-t is.

A vok és a vagyok között pontosan egy "agy" a különbség!

(#11496) CSorBA válasza Carryboy (#11486) üzenetére


CSorBA
őstag

öö, szerintem sokkal egyszerűbb a helyzet, nincs semmi baja, csak vmitől (esetleg rossz kikapcsolás, barátnőmnél szokott ilyen lenni) jobbnak látta default értékeket adni, annyi h. bemész a biosba, van olyan h. load defaults, vagy mégjobb lenne h. load optimal settings, bemész ide oda megnézed h. minden jól van-e és kész..
de előtte egy kérdés, mivel látom újonc vagy, nem tudom mennyire értesz hozzá. Tudod mi a BIOS? Tudod úgy nagyjából h. mi mire való benne? Ha nem akkor vagy olvass utána, vagy a legjobb a load optimal settings.

(#11497) CSorBA válasza Yooha (#11494) üzenetére


CSorBA
őstag

Szia!
Nem teljesen tiszta a kérdésed, de ha jól sejtem akkor tudok válaszolni:
1, amik nem igényelnek telepítést, nem szemetelnek sehova. Mit étesz szemetelés alatt? Nem rak magának semmit sem ki az "anyagépbe", csak oda pakol ahol ő maga van ( a pendrive-on) Ettől függetlenül elképzelhető h. a temp-be rak pár dolgot, de nem tartom esélyesnek.
2, Amik települnek, azok oda a pendriver-ra.
3, Amik nem települnek, azokat csak rámásolod a pendrive-ra, és onnan futnak, a saját kis mappájukból.

Remélem jó a gondolatmenetem :U :)

(#11498) Blood Mage válasza jpisti (#11495) üzenetére


Blood Mage
senior tag

Thx! :R

(#11499) Yooha válasza CSorBA (#11497) üzenetére


Yooha
aktív tag

A "szemetelés" alatt azt értem, hogy a registry-ben nyomot hagynak, bármilyen fájlt is létrehoznak az anyagépen. Köszi a választ!

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#11500) Blood Mage válasza jpisti (#11495) üzenetére


Blood Mage
senior tag

áh még vmi... összes ATi cuucot?? biztos? Nekem pl. ezek vannak: ATI Control Panel; Ati Display Driver. ok, eltávolítom őket és felrakom az új drivert. de akkor csak 1 ilyen ati-s cuuc lesz a gépemen a kettő helyett!! :Y ez nem baj? :DDD (legalábbis nálam kettő van a haveromnak nem tom) Jah, és: Mire jó ha felteszem az ati Crystal csomagot? vagy ez az ati try tool??

Thx! :R

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.