Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#12301) Terapeuta


Terapeuta
őstag

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy létezik-e olyan hordozható nyomtató, amely pc nélkül képes pl. pendrive-ról fájlt olvasni és onnan nyomtatni (tehát előzőleg több file-ból lehetőséget kellene biztosítani a file kiválasztására)?

Köszönettel: tp

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#12302) TESCO-Zsömle válasza TESCO-Zsömle (#12238) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Re?? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12303) TESCO-Zsömle válasza #54715584 (#12299) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Partition Magic-el próbálkoztál már??

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12304) ALI_G


ALI_G
veterán

Albiban lakok és most szólt a tulaj, hogy jött 42000 Ft-os elszámoló villanyszámla. Ketten lakunk, 2 gép van, minden egő energia takarékos. A két gép összesen napi sacc 13 órát megy, az egyik kb. 350 Watt a másik kb. 300 Watt monitorral óránkénti fogyasztással bír.
Hogy a retekbe jön ki ez az összeg, ha hétvégente maximum csak egyikünk marad az albiban és mellette havi 3800 Ft-os általánydíjat fizettünk magára a villanyra és szeptember óta lakunk itt.

A legnagyobb kérdés, hogy egyáltalán egy elszámoló számla milyen időszakra vonatkozik, mert a DÉMÁSZ, legjobb tudomásom szerint, ha azt a fogyasztó másképp nem kéri, évente 1x olvassa le az órákat. Persze én bejelenthetem, de eddig nem tudtam a fogyaszási azonosítót ami kellett hozzá.

szóval?

(#12305) Akibooy válasza N0zer0 (#12295) üzenetére


Akibooy
tag

Én elsőkörben egyesével kiszedegetném a RAM-okat. Megnézni hogy valamelyik kivétele után abbahagyja-e. Ha ez nem vezet eredményre, esetleg másik RAM-ot kölcsönkérni és proba azzal.

Ha ez sem akkor proci ki, proci be. Hátha ott egy kontakthiba.

Aztán ha ez sem akkor próba másik táppal.

Én ezekkel kezdeném, ha ezek közül egyik sem akkor lehet tovább haladni :))

Mivel azt irod hogy már a linuxos memtest is hibát dob ezért az OP rendszer hibát kizárnám. ;)

Akibooy felhasználónak 73 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#12306) Sk8erPeter válasza Khaal (#12294) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát én is erre céloztam... (hogy nem éri meg...) Ennyi pénzért új vinyót vehetsz. (Pl. egy 160 GB-os SATA 2-es Western Digitalt...)

De egyébként miért nem próbálod meg felhívni azt a két kereskedőt, aminek a linkjét írtam? :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12307) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#12292) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Erre valaki? :F :R

Sk8erPeter

(#12308) Sk8erPeter válasza JetiRulez (#12203) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez mekkora baromság... Miért égetted volna le a procit? Akkor már nem is jutnál el az XP-ig sem... :W (Bírom, amikor valaki nagy meggyőződéssel állít hülyeségeket...konkrétan a haverodra gondolok...)
Egyébként nézd meg ezt: [link].
Kb. 5 másodpercembe került rákeresni Google-ban... :U (Ehhez képest te már harmadszor szólsz hozzá a saját hsz.-edhez, ennyi idő alatt le is tesztelhetted volna a RAM-ot, vagy a vinyót...)
Csinálj memtestet, és valamilyen segédprogrammal csekkold le, hogy a vinyóval minden rendben van-e.
Nekem inkább úgy tűnik, hogy haldoklik a vinyód, mint a RAM, de ez kiderül, ha leteszteled.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12309) Lenry válasza Sk8erPeter (#12307) üzenetére


Lenry
félisten

ez talán segít

#12308: ezen én is jót röhögtem, de nem hittem, hogy komolyan gondolja... szerintem nem látott még égett procit...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12310) Sk8erPeter válasza Lenry (#12309) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszönöm, ez azt hiszem, jó lesz. :K Futtatás-Perfmon. THX! :R
Szerk.: igen, ez egy jó link. :K :DDD (Kis kritika az AMD-ről.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12311) Tomi850


Tomi850
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogyan tudom megváltoztatni itt PH-n a nevem fölötti képet? :B

(#12312) Lenry válasza Tomi850 (#12311) üzenetére


Lenry
félisten

az oldal tetején lévő "adataim"-ra kattintva

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12313) virkir válasza ALI_G (#12304) üzenetére


virkir
veterán

Pl úgy, hogy baromira alul fizettetek eddig a tényleges fogyasztáshoz képest.
Gondolom mikor beköltöztetek fel lett írva a villanyóra állása azt kivonjátok az elszámoló számlán szereplő mérőállásból és rögtön megvan, hogy mennyit fogyasztottatok ténylegesen.
De ha a gépeket számolod csak 25 napra amiket te irtál már az is 211kWh ami majdnem 9k/hó jelenlegi áron bp-i tarifával számolva és akkor még nem világítottál egy dekát sem.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#12314) ALI_G válasza virkir (#12313) üzenetére


ALI_G
veterán

aha. Le lett olvasva mikor beköltöztünk, de az ürge rosszat olvasott le. Erre ma jöttem rá, ugyanis mikor lent megkerestem a gyári szám alapján a milyenket, marhára nem az jött ki :) Mert amit tudtunk, hogy a milyenk, azon 7 hónap alatt 200 kWh fogyasztás volt, ami lehetetlen. SZóval amit megtaláltam, oda meg a tavaly szeptemberben felírt 1500-as állás óta plussz 5000 kWh lett, szóval nem volt kóser a dolog, ezért felhívtam a DÉMÁSZ-t, megkérdeztem ezt-azt. Évente van leolvasás, és tavaly április óta 2019 kWh a fogyasztás, amit ha lebontottam hónapra, akkor 168 jött ki, amiből mi 7 hónapot laktunk eddig itt, az 1177 kWh (80 000 Ft.). Kb. havi 3800-zal számolva elég sok a mínuszunk, de mivel nem mi laktunk itt szeptember előtt ezért biztos nem fogom neki kifezetni, ha kiderül, hogy ő volt a balfax és persze így eleve a szerződésünk se helyes, mert rossz óra állást írt rá, amit mi persze hiába ellenőríztünk, mert mi is roszat néztünk (a földszinten van az összes és a mi ajtószámunk egy másikhoz van kiírva).

De most kiszámoltam 17 napos fogyasztásból, hogy havi kb. 153 kWh-t fogyasztunk ami reális, mert 12 hónapra ki is jön, mindössze 100 kWh az eltérés, ami ~5%.

mind1, felhívom a tulajt, hogy számolja ki magának is, addig egy petákot nem fizetek. Naná, majd szól, hogy adjak plussz 20k-t neki, oszt kiderül ő a balfax...eszem megáll :)
és ha nem kezd gyanús lenni akkor más észre se veszi, lehet...

(#12315) ALI_G válasza ALI_G (#12314) üzenetére


ALI_G
veterán

1177 kWh (48 000 Ft.) elírtam., 41 Ft. kb. per kilowatt 1320 kWh-ig, utána 43, szóval nekünk kb. 42 Ft-ra jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#12316) Winner_hun válasza TESCO-Zsömle (#12302) üzenetére


Winner_hun
félisten

SCSI kérdések és válaszok

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12317) JetiRulez válasza Sk8erPeter (#12308) üzenetére


JetiRulez
őstag

És át is jött a haver, aki kiderítette, hogy csupán a mobil rack volt rossz. Utána simán ment minden. Egyébként a Google-ban nem nagyon találtam ilyesmit (talán mert nem tudom milyen néven keressem).
Azért kösszépen.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#12318) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#12284) üzenetére


Steelmanus
addikt

Attol meg nem biztos hogy jo lesz, mert majd akkor lesz gond amikor vissza kell irni. Jartam mar igy, ezert nem hasznalom mar regota a Norton Ghost-ot. Tomoritesnek egyszeruen a zip fele algoritmust hasznalja, nem is lehet vele 50%-os tomorites fele menni. Vegulis ha a vinyo jo, vagyis hibatlan akkor lehet vele kezdeni valamit, de en mar leszoktam rola, foleg akkor amikor a haver gepet kellett volna lementeni - SATA 1-2 - es megtagadta.
Ez mar regebben volt, azota van acronis, es mivel precizebben ellenorzi a lemezeket nem veletlen hogy o mar nem ment. Probald ujbol a NG utan megprobalni az Acronist, ha megint nem ment, ott gebasz van. Az Acronis is csak a 9.0, es az attol fejletteb menti a SATA vinyokat, ez le is van/volt irva a honlapjukon.
En 9.0-at hasznalok, annak is az XP alatt elkeszitett bootlemezes reszet, mert bar csinaltam probakeppen XP alol is mentest/visszaallitast, jok voltak, de maradok a lemezesnel, az a biztos.

(#12319) Sk8erPeter válasza Steelmanus (#12318) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Eddig úgy tudtam, hogy csak DOS-os alapon ér el a Ghost és az Acronis egyaránt bizonyos fájlokat, amelyek az XP részét képezik, és Windows alól nem elérhetők, mert "titkosítva" vannak, vagy valami egyéb (javítsatok ki).
De a Norton Ghost 12-ben elvileg Windows-alapon megcsinálja, és ha Te is azt mondod, hogy nem volt vele gond, akkor működhet a dolog...
Valószínűleg tényleg van valami gond a vinyóval, de már azt sem tudom, melyikkel... :DDD A Ghost-képfájlt elvileg sikeresen kiírtam DVD-re, és lefuttattam egy ellenőrzést (Check), ami hibátlannak érzékelte.
Ezután visszaállítottam a képfájlt egy másik vinyóra (amire szintén gyanakszom, hogy valami baja lehet... :O), és folyamatosan ezt dobta.
Utána csináltam egy "CHKDSK /P /R"-t, ennek az eredménye meg az lett, hogy "The volume appears to contain one or more unrecoverable problems." ([link])
Most abban a helyzetben vagyok, hogy valószínű, hogy mindkét vinyó hibádzik, nem tökéletes, és most nem tudom eldönteni, hogy a képfájllal van-e a gond, vagy magával a vinyóval... (Főleg, hogy a teszt szerint sikeres a képfájl megírása...)
Fixboot, fixmbr megvolt, nem segített. :W

Sk8erPeter

(#12320) Sk8erPeter válasza JetiRulez (#12317) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egyébként a Google-ban nem nagyon találtam ilyesmit (talán mert nem tudom milyen néven keressem)"
Nem értem a problémázásodat, dobtam egy linket, nem?? KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR.
Tudod, alá van húzva pirossal, és oda van írva, hogy [link]. :W
Legközelebb gondolkozz, mielőtt írsz egy hsz.-t: "leégettem a procit"... :U :(

Sk8erPeter

(#12321) piqla


piqla
őstag

Hello!
most telepitettem ujra egy gepen a winfost, es keresek egy nem hivatalos microsoft telepito-pakkot, de az istenert sem jut eszembe a neve.. valami apxfull, vagy asxfull.. nem tudja valamelyikotok?

Szereted az állatokat?

(#12322) piqla válasza piqla (#12321) üzenetére


piqla
őstag

afterfix --> afxp :)

Szereted az állatokat?

(#12323) Jofi81 válasza piqla (#12322) üzenetére


Jofi81
őstag

(#12324) _ak_


_ak_
addikt

Mivel az előlapi hangkimenetem nagyon zajos, ezért gondoltam csak simán 2-é osztom a hátsó front outot a fülesnek és az 5.1es hangcuccnak, ezt eddig egy xfi audioval csináltam, nem is volt vele probléma, de nemrég kivettem az x-fit és az alaplapi realtek hd-s hangarival csinálnám ugyan ezt, de ha bedugva hagyom fülest, akkor nem szól a 2 front azt 5.1en, legalábbis nagfyon csendesen, és ha 5.1re van állítva a hang, akkor meg nem szól a sima stereo füles..
(gondolom ez részben természetes, de nincs esetleg vmi egyszerű megoldás rá, az x-fit nem akarom visszatenni, de nem jutott eszembe semmi épkézláb ötlet.

Let's begin, de gozaimasu!

(#12325) Jofi81 válasza _ak_ (#12324) üzenetére


Jofi81
őstag

Vegyél egy 1,5 m-es hosszabbítókábelt, hogy kéznél legyen a csatlakozó, és csak akkor dugd be a fülest, ha szükséges. Jobbat nem tudok.

(#12326) Steelmanus válasza Sk8erPeter (#12319) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem titkostva vannak - persze lehetnek azok is - hanem a rendszer hasznalja es bonyolult muvelet hozzaferni kulso programmal pl.:System Volume Information.
Ezert szoktam en is bootlemezrol menteni, mert igy nem toltodik be az XP.
Az Acronis is megcsinalja win alatt, sot, regebbrol megtudta csinalni win alatt mint a norton,
igaz ezt a 12-t nem ismerem mert 2003-as evi volt az utolso amit meg hasznaltam annak is a bootlemezre kiirhato valtozatat ami olyan floppy meretu, igaz megvan a telepitos valtozata is de annak gondjai voltak a SATA lemezekkel, igy valtottam Acronis-ra.
Na most pont itt van a gond, hogy gyenge a norton lemezellenorzese, es a hibas szektorokat es az abban levo esetleges hibas fajlokat is lementi. A kepfajl ellenorzes csak abban merul ki, hogy maga a *.gho fajl nem serult-e meg, a tartalmat nem ellenorzi.
Egy particio mentese majd visszairasa abbol alll, hogy visszairaskor torlodik a particio, es uj kerul a helyere azokkal a fajlokkal amik mentesre kerultek, tehat ha hibas volt a fajlrendszer az uj is hibas lesz. Ezert hogy particio csere van visszairaskor, csinjan kell banni a mentegetesekkel mert nem jo ha mondjuk egy evben 50-szer particio csere tortenik.
A kep alapjan lathatod hogy nagyhibat kovettel el, a lathato particiomeret es az elerheto partmeret nem egyezik.
Amikor lemented a particiot, lementesre kerul annak a merete is, tehat csak ugyanolyan meretu particiora szabad feltenni, nem art ha bajtra egyezik, de foleg nem irunk vissza egy mondjuk Seagate vincsi particiojat egy Samsung vincsire.
Nagyon hamar ellehet cseszni igy akar egy uj vincsit is.
Amire visszaallitottad tehat a masik vincsit surgosen particionald ujra, mert elkavartad rendesen. Lehet hogy az meg jo. Viszont ha az acronis megtagadta az mentendo lemezen a mentest, akkor ott mint irtam gebasz van magyarul nem mentheto, vagyis manualis mentes javasolt a fajlokrol azutan ujra particionalas, lehet hogy csak logikai hiba van es nem fizikai, XP felmegy ha felmegy, HardDiskSentinel-el lemezvizsgalat, egesz jo aranyban feltudja deriteni a hibas vincsiket, %-ban meg adja az epseget, de a legfontosabb adat az a Reallocated Sector Count es a Reallocated Event Count mert ez jelzi hogy mennyi hibas szektor kerult javitasra ill. athelyezesre a tartalek teruletre.

[ Szerkesztve ]

(#12327) virkir


virkir
veterán

Kéne egy kis segítség
Az előzmény a FF3 kicsinykét összedőlt, ezért újra lett telepítve teljesen tisztán.
Azóta ez a kép fogad ha külső alkalmazásból próbálok linket megnyitni rendszergazdai jogosultság mellett.
Sehol nem találok beállítást ami ezt módosíthatná.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#12328) _ak_ válasza Jofi81 (#12325) üzenetére


_ak_
addikt

Ez nekem is megfordult a fejemben, de nem lenne egy túl kényelmes megoldás, persze lehet ez az egyetlen. :(
Azt nem vágom, h miért tudott rendesen működni az x-fi.. hisz ha ketté osztok egy jelet alap, h gyengül, de ezt annál nem tapasztaltam, az x-fi audion meg egy audigy 2 SE chip ül, ami megint csak nem arról híres, h annyira jófajta lenne.

Let's begin, de gozaimasu!

(#12329) Jofi81 válasza _ak_ (#12328) üzenetére


Jofi81
őstag

Ezt én sem vágom...

(#12330) virkir válasza _ak_ (#12328) üzenetére


virkir
veterán

Valószínű mert szar az elosztó, nekem ugyan ez a problémám volt mikor TV-n is akartam a hangot hallgatni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#12331) Alex123


Alex123
senior tag

Sziasztok!

Valaki erre: (#24858) :F

Köszönöm:

- Alex -

(#12332) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Fel kellett telepitenem egy windowst egy gepre. Semmilyen hardverhez nincsen meg a driver cdjuk, az alaplap pedig egy Asus p5g6t; legalabbis a boot alatt ezt lattam megvillanni. Namarmost, az egesz interneten alig van errol a laprol barmilyen info. Nekem pedig a driverje kellene...
Vagy pedig egy info, hogy az 1394 kapcsolat mellett miert nincs ott a helyi kapcsolat is :(

Szereted az állatokat?

(#12333) Lortech válasza piqla (#12332) üzenetére


Lortech
addikt

Ezen az oldalon a T2-PH1 típusra keress rá a bal felső sarokban.

Thank you to god for making me an atheist

(#12334) piqla válasza Lortech (#12333) üzenetére


piqla
őstag

Szeretlek!

Ez megvillantja majd a helyi halozatot?:)

Szereted az állatokat?

(#12335) Lortech válasza piqla (#12334) üzenetére


Lortech
addikt

Kéne neki, elvileg ez a barebone doboz ilyen lappal van szerelve. A lapon pedig Marvell Yukon 88E8053 chip van.

Thank you to god for making me an atheist

(#12336) csongi


csongi
veterán

Phoenix Award BIOS flash tool version 1.20 Program nem indul el. felugrik egy Dos párbeszéd panel egy másodpercre. és se kép se hang tovább. Op rendszerem XP SP2. Miért nem működik?

(#12337) Lortech válasza csongi (#12336) üzenetére


Lortech
addikt

Windows alól nem mennek ezek a régi típusú flashelők. DOS alól kéne futtatni, vagy windowsos GUI-s változatot próbálni, ha van.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#12338) csongi válasza Lortech (#12337) üzenetére


csongi
veterán

Ahha. De nem találok az oldalukon ilyet. :( És DOS alól meg nem tudok biost flesselni. :O

(#12339) kariad


kariad
senior tag

Hi!

Nagy help Me!!!!!!!!!

BIOST frissítettem P5K-V lapomon!! A saját programjával, de újrainditás után felpörög minden, de semmi kép nem indul a rendszer.Nem is csipog egyet se!!!!!!!!!!!!

No mondom jó nem fogsz ki rajtam kiszedtem az elmet be újra, de így ugyanaz!!!!! :O

Mi tévő legyek!! Falnak menjek most!? :B

(#12340) föccer válasza kariad (#12339) üzenetére


föccer
nagyúr

Rakd vissza az eredeti BIOS verziót. Ha az sem megy, akkor direktben érdemes belesütni az epromba a BIOS-t. Ehhez van itt a PH!-n is aki tud segítséget nyújtani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12341) kariad válasza föccer (#12340) üzenetére


kariad
senior tag

Visszatenném én de nem jön be a BIOS! :(((

(#12342) piqla válasza Lortech (#12335) üzenetére


piqla
őstag

Hat akkor meglatjuk majd! Koszonom szepen!

Szereted az állatokat?

(#12343) Lenry válasza kariad (#12341) üzenetére


Lenry
félisten

akkor keress meg valakit, aki foglalkozik BIOS írással, pl Dryman-t

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#12344) kariad válasza Lenry (#12343) üzenetére


kariad
senior tag

OKs írok neki! :R

DE várom még az ötleteket! :R

(#12345) föccer válasza kariad (#12344) üzenetére


föccer
nagyúr

No, Én is Őt akartam ajánlani ;) Asszem rajta kívűl csak egy boltos tud rajtad segíteni. De szerintem Dryman-nel olcsóbban kijössze :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12346) kariad válasza föccer (#12345) üzenetére


kariad
senior tag

Mindjárt sírok.......... csak ilyen brutális módon lehet megoldani!!!??

Amúgy garis még azt meg lehet játszani?

(#12347) föccer válasza kariad (#12346) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem elcseszett bios frissítésre nem él a gari :( És ráadásul ez nem is olyan hiba, amire rá lehet fogni hogy "hát kérem szépen ez úgy volt...."

Pesze egy próbát megérhet a boltnál, csak azt el ne mond, hogy bios frissítás után nem indult, mert helyből azt mondják, hogy az nem gari probléma...

Egyébként nem annyira brutális beavatkozás. Lapból kiveszil a CMOS-t, berakják egy kütyübe, megflesselik, oszt kész. Ha minden jól megy, akkor mindenki boldog :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12348) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

sziasztok

Winfos alatt miként tudom egy pendrive MBR-jét formázni/törölni? Egy U3-as pendriveból szeretnék sima mezei pendriveot.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#12349) kariad válasza föccer (#12347) üzenetére


kariad
senior tag

Értem! :R (persze nem mondtam volna)!!! : ;)

(#12350) Lortech válasza V.Stryker (#12348) üzenetére


Lortech
addikt

Van normális eltávolítási módja is:
[link]
[link]

Thank you to god for making me an atheist

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali kérdések órája Archívum XVI. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.