Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PuMbA


PuMbA
titán

Hát igen, el kell adni valahogy a drága alaplapokat, amik a legnagyobb részt semmivel se gyorsabbak, minőségibbek stb. mint az olcsóbbak. A (nem várt) eredmény ez lett.

[ Szerkesztve ]

(#2) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

esetleg torzithatja a statisztikat, hogy egy csucs 13900K...14900KS cpu melle kevesen vesznek olcsó lapot ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#3) makszutov.hu válasza hokuszpk (#2) üzenetére


makszutov.hu
tag

Valahogy így! :)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#4) Valamivagyok válasza hokuszpk (#2) üzenetére


Valamivagyok
csendes tag

B lapban szokott lenni K processzor, nem gyakori az igaz. Ha én láttam ilyet (nagyon pici minta) akkor lehet belőle sok. Azokban meg az Intel által meghatározott módon megy a proci, és úgy jó, úgy tűnik. De majd jön szép új BIOS a Z deszkákra azt ott is rendben lesz minden. ;) Vásárlók meg majd megemésztik azt a kis (nagy) veszteséget.

(#5) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Az alaplapok csakis a dolgukat teszik. Sokszor leírtam (14900k és kf tulajként), hogy sokat akar a szarka, de nem bírja a farka...
Intel nagyot hibázott, hogy elengedte allcore 57x-re. Pár darab bírja csak könnyedén, a többi belegebed.
Nem csak gyenge terhelések vannak, ott a 3 mag 60x-re engedése még nagyobb hiba.
13900k=55x ac
13900ks=56x ac
14900k=57x ac
Az utolsó csepp is ki van csavarva szerencsétlenekből.
1.48V/6G VID [kép] nem tudja, alaplap betolja neki, de felforr, leszabályoz.
Kelet eu-ba főként ezek érkeznek, a legalja. Piszok nehéz venni egy 1.42-1.44V/6G VID-es cpu-t. Tetőzi, hogy már gyárban is válogatják a ks-re. Rendre ilyeneket látni fórumokban.

Meg lehet nézni, hogy milyen a cpu Default BIOS-on:
8C vízzel hűtve is 100C, leszabályoz.
Lapgyártók ott hibáznak, hogy a 253W alapon 4096W, de a Vcore-t a VID alapján kapják meg.
Képlet nagyon egyszerű, gyártó helyett magunknak kell beállítani egy optimális frekit/Vcore-t. ~10 perc bárkinek.

Default BIOS Settings-en 370Watt és 100C

Beállított Vcore-ral mindjárt másképp fest, még oc-t is adtam:

57xP 44xE 48xR

Relid előtt:

Azután átesett Relid-en.

Relid után:

A 370 Watt-ból lett is 260W.

A lényeg nem is ez, hiszen az 57x az egy szükségtelen marhaság. Mekkora katasztrófa azt beállítani 54x-re. Semmit nem veszítünk, csak nyerünk.

Máris 200W egy Cinebench stresszen:

Pontszám így is 40500, bőven hozza amit kell. Nem köpködni kell, hanem rászánni az időt, beállítani.
Senki ne mondjon ilyen baromságot, hogy 3-400W. Állítsa be, paraméterezze úgy, ahogy neki passzol, kényelmes, hűteni tudja.

Ha vki OC-t akar, itt van egy elég durva, ac 59x:

Igen, itt már így HT -el 300W +
De ez nem normális kategória. Nem kell így használni. 54-55x-en szépen teljesít egy játék hűtéssel is.
A legnagyobb hibás ez esetben a gyártó. Elhiszik azt, hogy ez 57x-et tud. van olyan, 100-ból 10-15 db.

[ Szerkesztve ]

(#6) nubreed


nubreed
veterán

Mit jelent a gyakorlatban a cikkben említett csillag együttálláskori instabilitás? Pl. Újraindul magától a gép?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#7) PuMbA válasza zebra_hun (#5) üzenetére


PuMbA
titán

"Senki ne mondjon ilyen baromságot, hogy 3-400W. Állítsa be, paraméterezze úgy, ahogy neki passzol, kényelmes, hűteni tudja."

Normális esetben ez a gyártó feladata lenne, hiszen te nem kevés pénzt kifizetsz egy termékért :) Hogy aztán még te szánd rá a drága idődet, hogy állítgasd? Nonszensz. Ez olyan mintha vennél egy autót és hát nyisd fel a motorháztetőt, fogd meg a szerszámokat és állítgass rajta még, hogy 7L helyett csak 6L benzint fogyasszon 100km-en. Megveszel egy terméket és az out of the a box a lehető legfaszábban kell, hogy működjön. Ez szerintem nem védhető, hogy a gyártó szépen rádrakja a meló egy részét, mert ők sz*rtak bele.

[ Szerkesztve ]

(#8) anulu


anulu
félisten

elment vele vagy egy napom, de a 14700k-em belőttem ac 55/44-re, undervolt mellett. 30p R23 után, DeepCool 360 AIO-val 85 fok a plafon. lehet picit tudnék még reszelni rajta, de 99%-ban megfelelő. max 245W.
mindezt egy D4 Z690 ASUS lapban. nem a csúcs, de amire kell, azt tökéletesen hozza.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9) anulu válasza PuMbA (#7) üzenetére


anulu
félisten

nem csak az idő. kismillió paraméter van, a nagy részük ráadásul olyan, hogy nemcsak tudnod kell, hogy mit csinálsz, hanem, azt is, hogy hogyan ellenőrizd le, hogy az úgy jó-e.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) paprobert válasza zebra_hun (#5) üzenetére


paprobert
senior tag

Ne kenjük a korrekt beállítás felelősségét a felhasználóra. Oké, hogy meg lehet csinálni, de ne kelljen már.

Inkább tartassa be a saját limitjeit az Intel. PL1, PL2.
Nem fog jól mutatni, hogy két számjeggyel csökken a multicore sebesség, de ez csak a saját versenyképtelenségüknek köszönhető.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#11) hokuszpk válasza Valamivagyok (#4) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemaztmondtam, hogy nincs ilyen kombo, csak esetleg torzitja a statisztikat, mert nem tul gyakori.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) zebra_hun válasza paprobert (#10) üzenetére


zebra_hun
addikt

Azzal kezdtem. Sokat akartak ráírni. Ez nem megy out of box, tisztán látszik az első képen.
Nagyon jót lehet belőle csinálni. Ez így volt az összesnél.
A jól sikerült példányoknak alacsony vid van, azok nem ilyenek.
Csak az ritka. Van egy top1 13700k-m, úgy válogattam.
Az olyan hogy berakod, default betölt, 1.12V-on 160W-on gyönyörűen megy. Egyet sem láttam ilyet még egyet, pedig rengeteg fórumon járok. Olyannak kellene lennie mindnek.
Határt meghúzták, hibásan.
Aki akarja korrekciózza. Aki nem, az meg használja úgy. Csak játékok alatt nem lesz 100°C, sokan észre sem veszik. Cb egy stressz teszt amúgy is. Nekem ~28-30°C játékok alatt.
[kép]

(#13) Cifu válasza paprobert (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Privát vélemény, de ha már vesz valaki egy 14900K/KS-t, akkor esélyesen nem csak be fogja rakni és használni fogja, hanem hozzá fog nyúlni, ki akar mindent sajtolni belőle.

Aki nem akar hozzányúlni, annak felesleges a K/KS CPU-t választania....
Ezzel együtt az alap beállításoknak illene stabilnak lennie...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) fanti


fanti
addikt

Csúcs processzornál mit is vár az ember...?

Amúgy is minden hardver gyárilag üveghangon teper, forró, túlfeszelt, majdhogynem hűthetetlen. És még a leválogatásuk után az üveghang legtetején járva, az alaplapok által túlfeszelve (mert minden CB pont számít), elengedett limitekkel...úgy, hogy egy 360-as minőségi AIO képtelen megbirkózni a hűtésével...

Minek kell ez?
Kinek kell ez?

3-4% teljesítményt feláldozva meg egy bombabiztos konfigunk lehet, aminek az élettartama is kitolódik szépen, mert normálisan hűthető.

Tényleg sok embert nem értek, mert akinek kell otthonra a gigamega teljesítmény, az vegyen valami AMD rippert, vagy Epycet.

Miért kell mindent a lélektani maximál határán járatni???

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#15) Cifu válasza fanti (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem olvasgasd eme fórumot. :)

A vásárlók azt nézik, hogy na, az adott YT vagy netes újság tesztjében hogy szerepel, az adott hardware. És ha 3-4%-al gyorsabb X termék mint Y, akkor azt fogja választani. Ha beraksz egy tesztet, ami kihozza X terméket gyorsabbnak, perceken belül jön valaki, aki berak egy másik tesztet, ahol Y termék gyorsabb.

És igen, látod, lent is a CB pontszámok fontosak, pedig szerintem a felhasználók töredéke, aki 3D CPU renderre használja a gépét.

Mivel verseny van (hála istennek), minden egyes százalék, amit ki lehet sajtolni a rendszerből, piaci előnyt jelent(het). Tehát ki is sajtolják...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) L.Edit


L.Edit
tag

Amíg volt tartalék hagyva a processzorban, addig nem sokan vették észre, ha egy picit degradálódott a szilícium.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#17) paprobert válasza zebra_hun (#12) üzenetére


paprobert
senior tag

Nagyrészt egyetértünk akkor. :R

#13 Cifu
Itt a fórumon mi finomhangolunk. Egy hétköznapi ember, akire rásózzák a K-s procit, nem fog.
Volt egy hihetőbb forrásból száramozó infó még régebben, hogy az unlockolt procik hány százaléka fut default-on, és ha jól emlékszem nagyobb mint 80:20 volt az arány...

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#18) JohnyX válasza Cifu (#13) üzenetére


JohnyX
kezdő

Úgy látszik én vagyok a kivétel (az erősíti a szabályt) nem azért vettem KF-es CPU hogy "bizergáljam. Hanem, hogy legyen egy stabil gépem ami alapon tudja azt amit gyengébb CPU-k csak erőlködve tudnak. Igen B760-as lapot vettem hozzá. Az előző konfig alaplapját 2010-ben vettem, közben apránként bővítettem ( I5 + 4GB Rammal kezdtem, i7 +16 GB-al adtam oda ajándékba az öcsémnek)

(#19) Shyciii válasza Cifu (#13) üzenetére


Shyciii
veterán

Privát vélemény, de ha már vesz valaki egy 14900K/KS-t, akkor esélyesen nem csak be fogja rakni és használni fogja, hanem hozzá fog nyúlni, ki akar mindent sajtolni belőle.

Kapásból két embert is tudok a kicsike környezetemből, akik pont nem így vannak. Ők nekik csak a leggyorsabb kell, semmi más. nem értenek hozzá, hogy matassák a beállításokat, csak gyorsan menjen, hogy a játékok (szimulátorok) alatt ne legyen gond.

(#20) wetsom válasza Shyciii (#19) üzenetére


wetsom
tag

Én is így voltam, vagyok vele, bár nekem "csak" i5 14600K-m van.

(#21) Shyciii válasza wetsom (#20) üzenetére


Shyciii
veterán

Szerintem sokan vannak így. Ha reálisan belegondolunk, akkor ezen processzornál értelmetlen a húzás. Elvetemültnek kell lenni, hogy valaki ezt megcsinálja, mert értelmetlen. Meg persze valakinek ez hobbi, vagy pénzkereset (youtuber stb). De átlag usernek totálisan felesleges. Én se csinálnám, pedig fiatalabb koromban minden procit hackeltem.
Mondjuk akkor több értelme volt, mert akkor még apró emelés is drasztikusan segített a tényleges sebességen: lásd DX2 66MHz vs DX4 75MHz. utóbbin rendesen futott már a Comanche (meg persze a DX2-esen is, ha 79MHz környékére húztam :D) , míg előbbin akadozott. Ma már nevetséges 9MHz növelése :D 200-300MHz emelésnek sincs értelme 4GHz környékén.

(#22) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na, ki gondolta volna hogy ismét bebizonyosodik a tételmondat, miszerint vagy overclockolod a komputert, vagy használod...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) PuMbA válasza fatpingvin (#22) üzenetére


PuMbA
titán

A problémát súlyosbítja, hogy a tuningolás ma már nem az, mint régen. A 7 és 5nm-es gyártástechnológia miatt ezek sokkal érzékenyebb szerkezetek, amik távolról se bírják azt, amit a még 6 évvel ezelőtti procik simán bírtak 14 és 22nm-rel. Emellé jön, hogy már gyárilag a végletekig ki vannak hajtva a CPU-k, nem alálőve, mint régen, szóval ma már lassan visszavenni kell a gyári értékeken, nem felfele.

[ Szerkesztve ]

(#24) makszutov.hu válasza JohnyX (#18) üzenetére


makszutov.hu
tag

Akkor már minimum ketten vagyunk. Én is pont azért vettem 13900KF-et, hogy stabil és jó sebességű legyen. Nem ér meg nekem +100W -ot és +30 fokot az, hogy kapjak +1 FPS-t. (NEM a tesztekről beszélek, mert a gépem azért van, hogy használjam és nem azért, hogy tesztelgessem)

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#25) makszutov.hu válasza fatpingvin (#22) üzenetére


makszutov.hu
tag

:DD :C :R

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#26) TeeBee73 válasza hokuszpk (#2) üzenetére


TeeBee73
addikt

Majd nézd meg a következő Foramax-os konfigot a Hardverajánlóban ;]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#27) kovcsrob


kovcsrob
tag

Hányszor olvastam már, hogy csak rendesen be kell lőni azt a procit.
Jó lenne tudni, hogy egyáltalán BIOS defaulton omlottak e össze a programok. Vagy "minek veszel K s procit ha nem húzod" és ki volt tolva minden csúszka ütközésig.
Mert ha:
Alapon mentek az Intel specifikációinak megfelelően és összeomlanak, akkor az Intel sara.
Ha alapon mentek de a lapgyártó nem tartotta a specifikációkat, akkor a lapgyártó sara. (az Intel akár perelhet is, mert rossz hírét keltette)
Ha viszont a felhasználó beleállított, akkor felhasználói hiba. Nincs itt semmi látnivaló. (Ez a legvalószínűbb)

(#28) nubreed válasza kovcsrob (#27) üzenetére


nubreed
veterán

A témába vágó video:

[Motherboard Default settings could be COOKING your CPU!]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29) makszutov.hu válasza nubreed (#28) üzenetére


makszutov.hu
tag

Nekem valami bútorreklám jön be...

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#30) arty


arty
veterán

az intel versenyképtelensége áldozatokat szül.... (és sajnos tetszik vagy sem, az amd-nek is követnie kell őket, ez sztem velük is megtörténhetett volna, elnézve a széthajtott 4-es ryzeneket :( )

abban bíztam, hogy ebben a generációban sokan elfordulnak az inteltől és HÁTHA majd emiatt a gyártó revidiálja a hozzáállását, de elolvasva itt a hozzászólásokat :( a userek kérik a pofont......

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) KROK640


KROK640
veterán

Itt az egyik legnagyobb baj az (mivel a drágább alaplapok apró de erősebb paraméterezése annyira nem új, hogy már 2000-ben is láttam rá példát), hogy a CPU-k mindössze ennyi túlparaméterezéstől már instabilak

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#32) kovcsrob válasza nubreed (#28) üzenetére


kovcsrob
tag

Emlékezetből írom. De ilyet nem akkor csinál ha bekapcsolod az auto OC t meg beállítod neki, hogy vízhűtés van rajta?
(Alapból tuti nem 4000A re áll be reset után. Legalábbis a z690 D4-em nem.)

(#33) KROK640 válasza zebra_hun (#5) üzenetére


KROK640
veterán

A "probléma" ott kezdődik, hogy nem attól lesz kelendő és híres (főleg egy legfeleső kategóriába szánt) CPU, hogy hű de kellemesen hűvös még gyári hűtéssel is, hanem attól, hogy WOW milyen gyors.
Emiatt aztán hajtani kell mint állat. És ha kis előrelépésnek is, de a generációk között lennie kell egy minimális fejlődésnek, 1-200MHZ-el magasabb base clock, ugyanennyivel magasabb Turbo clk, különben az aktuális generáció nem lesz vonzó.
Emiatt a CPU-k már alapjáraton is túl vannak hajtva. Ezért vannak őrült TDP keretek is meghatározva. Mert 370W az már majdnem egy komplett konfig fogyasztása, persze dedikált VGAval.
Persze be lehet állítani, és látom te meg is tetted (nekem is be van egy 10400F, 20 fokot spórolok vele a gyári értékekhez képest), de az ember ennyi pénzért elvárná, hogy a gyárban jól legyen beállítva.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#34) Egon válasza Cifu (#13) üzenetére


Egon
nagyúr

Aki nem akar hozzányúlni, annak felesleges a K/KS CPU-t választania....

Miért lenne felesleges? Az előző procim is K-s volt, a jelenlegi is, és sosem nyúltam a beállításokhoz. Alap freki 3.8 GHz, a nem K-snál 2.9, többek között.

Ezzel együtt az alap beállításoknak illene stabilnak lennie...

Így van, abszolút egyetértek. Inkább tűnik a lapgyártók sarának a történet, de benne van a pakliban, hogy az Intelnél húzták túl a procikat.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#35) KROK640 válasza JohnyX (#18) üzenetére


KROK640
veterán

Az előző konfigod hasonlít az én másodlagos gépemre most akkor.
Kezdett Celeron G3258 + 4GB RAMmal + HD6850, majd lett I3 4170 + 8GB RAM + GTX960 2GB, manapság pedig 4th gen I5 + 16GB RAM + RX570 8GB. Persze szép fokozatosan cserélődtek benne a dolgok, ezek csak a főbb állomásai. És nem tartom kizártnak, hogyha a 4th gen I7 ára lemegy, akkor valamikor egyszer lesz az még I7 + 32GB RAM is ...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#36) DraXoN


DraXoN
addikt

Ezek alapján akkor az "olcsóbb" (nem feltétlen felhasználó felé olcsóbb, de gyárilag elbaltázott/alultervezett/"olcsósított" VRM-el rendelkező) alaplapok amikkel gond lehet.
Igazából ez tipikus. és várható volt, hogy előbb-utóbb bekövetkezik ez, mert nagyon tolja ki a limitet az intel ezen cpuival már.

Az OEM-ek mindig szigorúbban betartották az előírásokat, és az alap beállításokkal se szálnak el úgy, cserébe... valamiért (egyértelmű miért) sokszor kicsit lassabb is a gyári beállításokon a cpu bennük, és ez általában OEM lapoknál nem is módosítható (VCORE limitek kitolása nem lehetséges, sem feszültég, se idő szempontjából, minden intel ajánlást követ, nem csak fakultatívan mint a DIY lapoknál).

Anno gondolkodtam sokat még, hogy vegyem e a 12.gen-t esetleg régebbi (már olcsóbb) 10/11.gent, vagy legyen AM4 platform... utóbbi mellett döntöttem végül, jól elvagyok a 5700X-el jelenleg, és drága lap se kellett alá (igaz nincs PCIE4-em B450 lappal amim van, de jelenleg nincs is rá igényem).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#37) KROK640 válasza Shyciii (#21) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem volt egy napi használatú Athlon XP-m 1466@2669MHZ-en :D Na ott igazán észre lehetett venni az emelést.
De egész fiatal korom CPU overclockolásokkal telt, alap volt, hogy az összes saját gépem OC-zva volt, meg kb mindent OC-ztam amihez csak hozzáférek, haverok gépe, munkahelyi gép stb.
ha akarnám még a mostanin is tudnék trükközni, de egyelőre még turbo off-al is elég :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#38) ProNoob


ProNoob
tag

Az én felfogásomban azért adnak k-s procit, mert az az adott kategória csúcsa és nem lehet belőni pontosan a változó hardverkörnyezet miatt. Gyárilag úgy kell beállítaniuk, hogy mindenkinek menjen biztosan, még a legolcsóbb konfigban is, mivel nem tudhatják, hogy ki milyen gépbe teszi be. És ha túl lövik akkor lesz egy csomó reklamációjuk. Ez esetben nem az intel lőtte túl, hanem az alaplap gyártók.
A vásárolt processzorod teljesítménye, függ attól, hogy:
- milyen lapkát fogtál ki, van egy gyartási szórás (Silicon lottery)
- milyen kategóriás alaplappal használod
- milyen hűtésed van
- milyen tápod van
Szerintem, ha ezek a körülmények jók, akkor kár benne hagyni a processzorban a benne rejlő potenciált, hiszen azért fizettél a K vagy KS prociért és a Z chipsetért felárat. És ha ez tényleg nem érdekel akkor felesleges a K proci. Én sem azt mondom, hogy muszáj mindent csúcsra húzni, inkább azt mondom, hogy érdemes az adott hardverkörnyezethez optimalizálnod. Lehet a cél a teljesítmény vagy akár a kedvező fogyasztás és alacsony hőfok. :)

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#39) djbb534 válasza PuMbA (#23) üzenetére


djbb534
tag

Melyik intel procit gyártják 5 vagy 7nm-en? :N

the way it's meant to be played

(#40) fotel válasza djbb534 (#39) üzenetére


fotel
aktív tag

A megoldas 5+7 :)

(#41) s.bala31 válasza zebra_hun (#12) üzenetére


s.bala31
őstag

"Nekem ~28-30°C játékok alatt." Igen ez igaz miután a shaderezést befejezi a cpu. Sajnos a mai játékok többsége már azzal kezd hogy betölti a shadereket és ott kap terhelést elég rendesen a cpu (lásd pl Last of us vagy Hogwarts). Sőt az még rosszabb ha a user nem várja meg a shaderezést és elindítja a játékot, akkor döbben meg igazán hogy a több százezres cfg-jén miért szaggat, fagy le a játék. Szerintem a cikkben említett hibák, fagyások mind ilyenkor következett be.

(#42) Kayla2


Kayla2
tag

Már elnézést az elöttem néhány szólónak, de a franc se szeretné még állítgatni. Nem gondoltam, hogy ezt mondom, de erősen Ryzen lesz ebből. Anno azért lettem Inteles mert gyári hibás amd athlon 64 bit 3200-essel ráfizettem, ez volt 18 éve kb. Most akkor vissza. Majd kb. 5 év múlva rálesek intelre, csalódtam... :W

Régen: Kayla

(#43) Kayla2


Kayla2
tag

Tényleg azt hittem a 200K-s asus deszka elég + a 360-as radi, ne vicceljünk már emberek, 2024-van nem 2000 amikor még a HDD-ket kézzel jumpereltük stb..

[ Szerkesztve ]

Régen: Kayla

(#44) DraXoN válasza Kayla2 (#43) üzenetére


DraXoN
addikt

... tényleg az lesz a vége, lesz egy jó középkategóriás PC (akár laptop) és mellé egy konzol (de akár mind2 "nagy AAA címeket hozó gyáró" konzolja belefér)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#45) Kayla2 válasza DraXoN (#44) üzenetére


Kayla2
tag

Már kinéztem egy X670-es lapot, és a 14900K helyett, Ryzen9 7950x3d lesz. Nem gondoltam volna, hogy visszatérek. Sok jó évet köszönhetek az intelnek. :))
Jogos a felvetésed! Ha egyszer majd rátudom venni magam a konzolra, ez lesz.

Régen: Kayla

(#46) hokuszpk válasza Kayla2 (#45) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ha játékra kell, akkor 7800x3d ; de inkabb kerdezz be a szaktopicba.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#47) nubreed válasza Kayla2 (#45) üzenetére


nubreed
veterán

Én már 2018 -ban vissza tértem az AMD -hez. :D Az első Ryzen-ek már akkor meggyőzőek voltak.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#48) L.Edit válasza ProNoob (#38) üzenetére


L.Edit
tag

PC-nél minden be van áldozva a kompatibilitás és az energia igény csökkentés oltárán. Szóval vesztett pozícióból indulunk ha performance a cél, és nem csak a bencsmárk által mért.

És lehet, hogy én ülök fordítva a lovon, de ahhoz, hogy optimálisan működhessen egy processzor, ahhoz a fizikai környezetét kell hozzá idomítani. Majd ha ez adott, onnantól van értelme ismerkedni a kapcsolókkal, és a mögöttük lévő mechanizmusokkal, hogy a use-case-re lehessen szabni a működést. Ha ügyes voltál a processzor kiválasztásánál, akkor ezekkel a kapcsolókkal erőszakot sem fogsz/kell tenni rajta, így Te is és a processzor is ténylegesen jól érzheti magát.

Z-s alaplap általában előre fel van ütve beállításokkal, amit valaki jobbnak gondolhatott az adott processzorhoz és egy auto/default kapcsoló állásal sem biztos, hogy nem valami okosított értéket fog takarni, tehát a processzornak optimális, - itt nevezzük ezt kiinduló állapotnak, referenciának - is nehézkesebb vele megtalálni.
Referencia nélkül, meg igen nehéz eldönteni hogy ártottunk vagy használtunk-e egy-egy beállítás módosításával a működésnek.

Az az igazi, amikor a kör végén egy-egy osztással feljebb és lejjebb is ki tudom próbálni pl.: egyesével a feszültség beállításokat, és általa könnyen indikálható, hogy az általam kiválasztott érték volt az optimális. Csak aztán érdemes a processzornak optimális setup (referencia) és az oc setup között váltogatva használni a gépet huzamosabb ideig, és akkor kiderül, hogy milyen anomáliákat sikerült jószándékú ténykedésünkkel előidézni és objektívebben mérlegelhető válik annak az eredményessége is.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#49) D55 válasza djbb534 (#39) üzenetére


D55
aktív tag

A Meteor Lake-eket :))

(#50) Kayla2 válasza hokuszpk (#46) üzenetére


Kayla2
tag

Nem csak ahhoz kell! Tudom, hogy az a legerősebb gaming proci! :R

Régen: Kayla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.