Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) maestro_z válasza benyo (#39) üzenetére


maestro_z
tag

Én a következő képpen szoktam a házi videokat megcsinálni.

Az előző hozzászólásomnál belinkelt Ulead progival dolgozom. Ez persze Trial verzió, úgy hogy ''meg kell venni a liszenszét'' mert ha jól emlékszem csak 5 percet hajlandó a konvertálásból megcsinálni. Nekem Mini DV rendszerű kamerám van és fire-wire kábellel csatlakoztatom a géphez. A progi elindítása után ki kell választani hogy DVD, VCD vagy SVCD-t akarsz készíteni. DVD-re katt után a megjelenő ablak bal felső sarkán a kamera ikonra kattintva rögtön pause állapotba hozza a kamerát( vezérli azt). Itt beállíthatod, hogy milyen formátumba rippelje be a szalagról a filmet (DVD, különböző minőségekben vagy avi vagy mpeg formátumban) illetve hogy a teljes kazit vagy csak bizonyos részeket rippeljen be. Én avit szoktam választani, mert más formátumot választva a rippelés rosszabb minőségű lesz (én így tapasztaltam). Ez olyasmi méretű lesz egy teljes kazettánál mint amit te is írtál (de ha jól emlékszem 60 perc kb. 6-8 giga). Az avi beállításánál vagy ki vagy be kell jelölni hogy ne vegye figyelembe a jelenetek ''split''-jeit mert akkor automatikusan darabolja a rippet és akkor lehet hogy akár 150 darab avid lesz. A start ikonra kattintva elindítod a rippelést, végigjátsza a kazit gyors sebességgel ezt látod majd az ablakban, majd visszatekerés után (azt is képpel) elkezdi a rippelést valós időben és hanggal.
Ez után az ablak alján látod majd a berippelt fájlt, a neve a rippelés időponjta ezt célszerű átnevezni, mert ha menüt csinálsz ez lesz a menüben.
Az ''add menu'' vagy ''capture'' résznél (most nem tudom mert nem vagyok otthon) tudsz menüt csinálni illetve részekre osztani (hogy tudd léptetni a kész filmet, én 3 perc/részt szoktam beállítani de ha jól emlékszem ezt is ajánlja fel automatikusan). Nextre katt itt beállíthatod hogy milyen héttér hang és kép/video legyen a menüben illetve hogy hogyan nézzen ki maga a menű. Választhatsz gombokat kereteket, stb.
Nextre katt megnézheted, hogy milyen lesz a végeredmény. Nextre katt itt be kell állítani, hogy mit akarsz csinálni a végeredménnyel: rögtön kiírod DVD-re , egy mappába tegye bele (video ts) vagy image fájlt csináljon belőle.
Én általában nem írom ki rögtön, dvdt csinálok bekőle (video ts mappába) mert ha nagyobb mint 4,38 Gb akkor DVD2one progival ekkora méretűre kell alakítani.
Az output-ra kattintva elkezdi a konvertálást ez egy teljes DVD méretű filmnél olyan 1-2 óra

Egyébként érdekes dolgot vettem észre a méret/játék idő-vel kapcsolatban.
A 10 gb avi fájl is átkovertálva ezzel a progival elférhet egy DVD-n ha a játékidő 2 óránál rövidebb. Próbáltam pl: egy 1,2 Gb avit kb 2 órás(mert berippelt fájlt is meg lehet nyitni ezzel a progival) DVD-re alakítani és az alsó részen található mércén azt írta ki hogy a végeredmény 8.5 GB lenne. Szóval érdekes.

Szerintem ha a két különböző kazin lévő filmeket (20 és 4 GB) ezzel a progival rippeled be akkor azokat össze tudod majd fűzni virtual dub-al. Én már vágtam ilyen avit így és sikerült.

Szerintem érdemes kipróbálni, nekem legalább is bevált.
Bocs ha kicsit hosszúra engedtem, ha valami kérdésed van írj.:C

[Szerkesztve]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.