Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lúzer


lúzer
veterán

Sziasztok!

Dvd-t aviba már ismerem, de aviból hogyan lehet dvd-t csinálni?
A legegyszerűbben mert kezdő vagyok, a hang egybe van a képpel, nincs felirat külön.

Köszönöm.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#2) Sanya válasza lúzer (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

hmmm. hogysis fogalmazzak, de ez szerintem teljesen felesleges, hisz az avi már jóval gyengébb, mint a dvd formátum, és nem lesz élvezhető(akkor inkább svcd

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) lúzer válasza Sanya (#2) üzenetére


lúzer
veterán

Több félórás részt akarok egy dvd-re feltenni.
Olcsóbb, meg egyszerűbb lenne.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#4) gyga


gyga
senior tag

Ezekre szükséged van: Tmpgenc és tmpgenc dvd author.
azelső átkovertálja az avit a második pedig menüt ill dvd-re irhatóvá teszi. amúgy van valami fórum amin már ki van tárgyalva valami macsman csinálta
Bővebben: link

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#5) neduddki válasza lúzer (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!I

Votma errol vhol szo, de esejjtelen megtanani, ezert ujra javallom aprogikat
Adobe Premire 7, Pinnacle studio 8/9 /ezek besztos hogy muxenek/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) moonman válasza neduddki (#5) üzenetére


moonman
titán

adobe premiere egy az egyben csinálja? őszintén szólva semmi kedvem buherálni nyolcvan féle béta programmal :F

(#7) Si_mon


Si_mon
csendes tag

Sziasztok !

Nekem az a gond h. van egy avi-m ami szépen működik, de mikor át szeretném alakítani nézhetetlen lesz és a kép tele lesz csíkokkal más progival pedig összemosódik a kép, mi lehet a baj ha más avi-val tökéletesen működik???

''Hogy tudok 2 CD-s játékkal játszani, ha csak egy CDROM-om van?''- no comment

(#8) gyga válasza moonman (#6) üzenetére


gyga
senior tag

pedig kell 1-2 progi ha normális minőségűt akarsz csinálni.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#9) Si_mon


Si_mon
csendes tag

Van egy WinAVI Video Converter nevű progi azzal meg lehet csinálni aztán már csak a TMPGEnc DVD Author-re van szükség.

''Hogy tudok 2 CD-s játékkal játszani, ha csak egy CDROM-om van?''- no comment

(#10) neduddki válasza moonman (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha divx es nem xvid akkor nincs baja a adobenak, en ijjesmit a studio 9vrel szoktam, hangot at at kell alakitani wav-ra, es osszefuzni, majd studioba be es maris mehet a rw-re:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#11) moonman válasza neduddki (#10) üzenetére


moonman
titán

de úgy látom, itt is mókázni kell a hanggal. olyan progi nincs, amivel két katt és már kódol is? :)

(#12) Si_mon válasza moonman (#11) üzenetére


Si_mon
csendes tag

De igen a WinAVI ilyen próbáld ki, sztem a minőség is jó.

[Szerkesztve]

''Hogy tudok 2 CD-s játékkal játszani, ha csak egy CDROM-om van?''- no comment

(#13) kiskegyed válasza lúzer (#1) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

videohelp.com Bővebben: link
Itt a howto szekcio.

(#14) MoP_FX 57 válasza kiskegyed (#13) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

tmpgenc DVD author

(#15) kiskegyed válasza MoP_FX 57 (#14) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Direkt nem szükítettem a keresést, mert mindenki avval csinálja, amivel a jobban esik

(#16) rexking


rexking
csendes tag

SZIASZTOK
Az asztali dvd milyen formátunómot játszik le

(#17) moonman válasza rexking (#16) üzenetére


moonman
titán

szia

változó. általában dvd video :) dvd-audio, audio cd, video cd, svideo cd, jpg cd, némelyik mp3-at is. legújabbakban már divx codec is van.

(#18) Szoszibá válasza Si_mon (#12) üzenetére


Szoszibá
tag

Csá! Nekem a Winavi jól műxik de a film közepén ott van a Winavi felirat és egy link! Avi-ból csináltam DVD formátumot! Mi a baja? Hogy tüntessem el a feliratot? Kérlek segíts! ÍRJ MIHAMARABB! Köszi!

Szeva!

(#19) Detonator


Detonator
aktív tag

Sziasztok!

Tud vki egy olyan egyszerűen kezelhető progit, amivel egy két részes DivX-et ill. Avit mindenféle effekt nélkül újra össze lehet füzni?!

A Power Directort és a NeroVision Express-t próbáltam, de egyik sem csinálta, amit szerettem volna.

:O:O:O

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#20) fradi81 válasza Detonator (#19) üzenetére


fradi81
veterán

a virtualdubbal össze lehet rakni

moto g72, Ninebot d28e

(#21) Detonator válasza fradi81 (#20) üzenetére


Detonator
aktív tag

Próbáltam azt a progit is, csak nem engedte, hogy egyszerre 2 fájlt nyissak meg!
Biztos béna vagyok! :(((
Ötlet?

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#22) 8472 válasza Detonator (#21) üzenetére


8472
aktív tag

Append avi segmenttel nyitottad meg a másik avit?

JESZ OKÉ

(#23) Detonator válasza 8472 (#22) üzenetére


Detonator
aktív tag

Nem. De kipróbáltam és müködött! Először az első, majd a második részt nyitottam meg. Most már csak elmenteni nem tudom! Muszály AVI-ba menteni (ui. Divx-ben van és DVD-t szeretnék csinálni belőle)?

Hogy lehet egyszerűen menteni?

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#24) Lord Zero válasza Detonator (#23) üzenetére


Lord Zero
addikt

megnyitod az 1. számú avit, majd file: append segment - itt nyitod meg a 2.sz. avit, majd save as - blabla.avi (közben a video opcióknál figyelj arra, h direct stream copy legyen, különben újra akarja majd kódolni az egészet)
kb 2 perc alatt kész

nem, mindegy

(#25) Detonator válasza Lord Zero (#24) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszönöm!
Megpróbáltam többször, amit írtál, csak az a baj, hogy mégegyszer hozzárakja a második részt, pedig csak egyszer klikkelek rá!
Mit tegyek?:(:O

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#26) Lord Zero válasza Detonator (#25) üzenetére


Lord Zero
addikt

előzőleg ugye csak az első avi darabot nyitod meg, nem mindkettőt?

nem, mindegy

(#27) Detonator


Detonator
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Csak az elsőt nyitottam meg és ha hozzáadtam a második részt, akkor 2x adta hozzá! Most csak az első részt nyitottam meg, a másodikat nem, egyből a save-re kattintottam és hiba nélkül elmentette az összeillesztett fájlt!:C Elég érdekes:F:U, végül is az eredmény számít!:D

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#28) Lord Zero válasza Detonator (#27) üzenetére


Lord Zero
addikt

hm
ez vmi moddolt vdub lehet.. :DDD

nem, mindegy

(#29) Agostino


Agostino
addikt

Hi,

Tegyük fel, hogy van nekem egy biztonsági másolatom egy dvdről, amin sajnos nincsen magyar felirat illetve hang sem. Na kérdésem az lenne, hogy van-e olyan progi ami egyszerűen kiexportálja mondjuk az francia hangot meg feliratot, és benyomja helyette a magyart?

Kösz.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#30) Agostino válasza Agostino (#29) üzenetére


Agostino
addikt

Senki?:(

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#31) fradi81


fradi81
veterán

csá, van-e olyam progi ami avi mpeg és wmv tipusú kis videókból csinál egy dvd-t?

moto g72, Ninebot d28e

(#32) Agostino válasza Agostino (#30) üzenetére


Agostino
addikt

Leírás akármi jöhetne. :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#33) #PeTeY# válasza Agostino (#32) üzenetére


#PeTeY#
tag

Hi!
Itt nézz körül: Bővebben: link

(#34) rdi


rdi
veterán

szerintem:

''The FilmMachine''

Fej! Tor! Potroh!

(#35) kőkobaki válasza fradi81 (#31) üzenetére


kőkobaki
csendes tag

sziasztok én a vso divxtodvd nevű progit ajánlom az origó szoftverbázisról tőltöttem le.nekem bejött

(#36) Balinov válasza #PeTeY# (#33) üzenetére


Balinov
félisten

:C:C:R:R:R a linkért, #PeTeY#!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37) efge


efge
aktív tag

ezt irja ki a filmmachina 1.4:


TFM_Project_File.ecl found
TFM_Project_File.ecl encoding started at 23:37:40
Creating TFM_Video_Info_File.vaf
Creating TFM_Enc_Video.mpv
Could not find second encoding window, checking again...
Still could not find second encoding window, checking again...


es ugy maradt. valakinek van vmi otlete?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#38) maestro_z


maestro_z
tag

Aviból dvdt pl. Ulead DVD Movie Factory. Lehet vele menüt csinálni, chapture-t stb. jó kis progi.:C
Bővebben: link

[Szerkesztve]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#39) benyo


benyo
tag

lenne egy olyan kérdésem, h mekkora az a a fájlméret, amivel még megbirkóznak ezek a programok. adott egy családi kamerás videó. másfél órás kb. eddig úgy csináltam, h movie makerrel felmásoltam a gépre(már nem emléxem miért evvel).dv-video bepipál és evvel nyomtam fel. szóval ez 178mb/percel másolja át a gépre. a másfél órából lett kb.20 Gb.egy másik kazin nem volt csak 20perc, ezt is felnyomtam ez kb. 4Gb lett.eddig jutottam, de már összefőzni nem tudtam, mert aztat mondta a virtualdub, h nem egyforma a két fájla hanggal küzd tán.
szal a méret a lényeg?vagy h esetleg hangot nem rögzít?

elrettentésnek:
na movie makerrel másolgattam eddig fel a cuccosokat, de már csináltam máskor is kamerás nyaralás videóból DVD-t.
a mentetem kb az volt, h movie makerrel fel vinyóra(wmv),
utánna átkonvertál (avi), itt megvágtam, ami nem kell kiszedtem virtualdubbal,
aztán át mpeg-be Tmpgenc és végül tmpgenc dvd authorral menü+ilyenek.

szal eddig nem egyszerűen nyomtam,
ezek után szeretném egyszerűbben csinálni:)


[Szerkesztve]

HAÉRTMIGO

(#40) tigerleslie


tigerleslie
tag

Egyszerübben digit kamerárol:
NeroVisionExpres>capture>szerkesztés>menü>dvd
Én igy csinálom, igaz ritkán:F

HONDA-The Power of Dreams

(#41) maestro_z válasza benyo (#39) üzenetére


maestro_z
tag

Én a következő képpen szoktam a házi videokat megcsinálni.

Az előző hozzászólásomnál belinkelt Ulead progival dolgozom. Ez persze Trial verzió, úgy hogy ''meg kell venni a liszenszét'' mert ha jól emlékszem csak 5 percet hajlandó a konvertálásból megcsinálni. Nekem Mini DV rendszerű kamerám van és fire-wire kábellel csatlakoztatom a géphez. A progi elindítása után ki kell választani hogy DVD, VCD vagy SVCD-t akarsz készíteni. DVD-re katt után a megjelenő ablak bal felső sarkán a kamera ikonra kattintva rögtön pause állapotba hozza a kamerát( vezérli azt). Itt beállíthatod, hogy milyen formátumba rippelje be a szalagról a filmet (DVD, különböző minőségekben vagy avi vagy mpeg formátumban) illetve hogy a teljes kazit vagy csak bizonyos részeket rippeljen be. Én avit szoktam választani, mert más formátumot választva a rippelés rosszabb minőségű lesz (én így tapasztaltam). Ez olyasmi méretű lesz egy teljes kazettánál mint amit te is írtál (de ha jól emlékszem 60 perc kb. 6-8 giga). Az avi beállításánál vagy ki vagy be kell jelölni hogy ne vegye figyelembe a jelenetek ''split''-jeit mert akkor automatikusan darabolja a rippet és akkor lehet hogy akár 150 darab avid lesz. A start ikonra kattintva elindítod a rippelést, végigjátsza a kazit gyors sebességgel ezt látod majd az ablakban, majd visszatekerés után (azt is képpel) elkezdi a rippelést valós időben és hanggal.
Ez után az ablak alján látod majd a berippelt fájlt, a neve a rippelés időponjta ezt célszerű átnevezni, mert ha menüt csinálsz ez lesz a menüben.
Az ''add menu'' vagy ''capture'' résznél (most nem tudom mert nem vagyok otthon) tudsz menüt csinálni illetve részekre osztani (hogy tudd léptetni a kész filmet, én 3 perc/részt szoktam beállítani de ha jól emlékszem ezt is ajánlja fel automatikusan). Nextre katt itt beállíthatod hogy milyen héttér hang és kép/video legyen a menüben illetve hogy hogyan nézzen ki maga a menű. Választhatsz gombokat kereteket, stb.
Nextre katt megnézheted, hogy milyen lesz a végeredmény. Nextre katt itt be kell állítani, hogy mit akarsz csinálni a végeredménnyel: rögtön kiírod DVD-re , egy mappába tegye bele (video ts) vagy image fájlt csináljon belőle.
Én általában nem írom ki rögtön, dvdt csinálok bekőle (video ts mappába) mert ha nagyobb mint 4,38 Gb akkor DVD2one progival ekkora méretűre kell alakítani.
Az output-ra kattintva elkezdi a konvertálást ez egy teljes DVD méretű filmnél olyan 1-2 óra

Egyébként érdekes dolgot vettem észre a méret/játék idő-vel kapcsolatban.
A 10 gb avi fájl is átkovertálva ezzel a progival elférhet egy DVD-n ha a játékidő 2 óránál rövidebb. Próbáltam pl: egy 1,2 Gb avit kb 2 órás(mert berippelt fájlt is meg lehet nyitni ezzel a progival) DVD-re alakítani és az alsó részen található mércén azt írta ki hogy a végeredmény 8.5 GB lenne. Szóval érdekes.

Szerintem ha a két különböző kazin lévő filmeket (20 és 4 GB) ezzel a progival rippeled be akkor azokat össze tudod majd fűzni virtual dub-al. Én már vágtam ilyen avit így és sikerült.

Szerintem érdemes kipróbálni, nekem legalább is bevált.
Bocs ha kicsit hosszúra engedtem, ha valami kérdésed van írj.:C

[Szerkesztve]

'' Én már régen gyémánt voltam amikor téged még csak csiszoltak!''

(#42) benyo válasza maestro_z (#41) üzenetére


benyo
tag

volt egy kis időm, megcsináltam evvel az uleaddel, tényleg nem az a bonyolult théma.
habár egy kis porbléma akadt, állítólag nincs rajta hang. én nem próbáltam, mert nem vagyon dvd lejáccóm, de elvitték és akad a képe, meg nincs hangja.
a gépen szól, megy.

mi lehet a miújság vele?

HAÉRTMIGO

(#43) ciceroo


ciceroo
tag

Lenne egy számomra óriási kérdés, de aki tudja anna csak egy egyszerű válasz rá a felelet !!!
Én VSO DivxTOdvd -vel csinálom és ez tökéletesen megcsinál mindent, viszont MELYIK aza PROGRAM, amellyel egy 2 cd-s filmet eggyé lehet forrasztani. Tehát kapni fogok 1 darab fájlt, ami meggyezik az előző kettő méretével...

Válaszokat előre is köszönöm:d

(#44) erdoke válasza ciceroo (#43) üzenetére


erdoke
titán

VirtualDub?

A legjobb aláírás a héten

(#45) Alexius


Alexius
csendes tag

Szervusztok!!

Nekem a következő gondom lenne.

Aviból dvd-ét 2cd + felirat. Hát szóval ezt szeretném :(

Miért nem tud a vision expres lekezelni feliratot. Minden gondom elszállna. :(((

[Szerkesztve]

(#46) csiszi_1 válasza Detonator (#19) üzenetére


csiszi_1
csendes tag

Szerintem a nandab-al össze tudod fésűlhi egyszerűen!!

(#47) ssolitude válasza csiszi_1 (#46) üzenetére


ssolitude
őstag

Hát ''fésülni'' azt nem lehet. De Nandub helyett érdemesebb VirtualDub-ot használni(esetleg VirtualDubMod-ot).
Legfőképpen pedig a felirat''ráégetés'' 2006-ban eléggé favágó megoldás.Ha DVD-t akarsz, akkor avi-ból mpeg2(TmpgEnc), majd mpeg2+felirat-ból DVD(DVDLabPro pl.).Úgy választható a felirat.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.