Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  autó és motor között

Hozzászólások

(#10) stargazer


stargazer
senior tag

én nem feltétlenül vágyok rakéta gyorsulásra, egy 400-as Piaggio Mp3-at már pl. elfogadnék. lehet hogy a 250-eset is fene tudja. mivel pályára nem járok, nem is vágyok, a közúton meg nem még annyira se akarok állatkodni, én az ilyen normális teljesítményű fogyasztású, gyorsulású kereketek belül gondolkodok. a gyorsulást úgy értve normálisnak hogy azért egy 1.4-es astra gyorsulásánál egy 600-as sport-túra motor azért sokkal jobban gyorsul de még mindig nagyjábol normális kerketek belül (ami ennél jobban gyorsul, ott már nincs értelme abbahagyni a gyorsulást 90-100-nál. azok már tényleg pályára valók), normális fogyasztással. igazábol így értettem a teljesítmény-fogyasztás dolgot. igazábol sztem még a 600-as sport-túrák is messze meghaladják a közutakon kimotorzható kategória határait. ha nagyon normálisan tekintenék a dologra, amire megjegyzem én se vagyok képes csak így az eszemmel tudom hogy igaza van az öregeknek, egy 125-ös vagy max 250-es bőven mindenre elég lenne, elég kéne legyen. de ha motorban (és nem robogóban) gondolkodnék, nekem se mennének az igényeim a 600 cm3 alá az tuti. lehet hogy ez modernkori betegség és minden józan gondolkodást nélkülöz, és csak a mai megalomán kivagyiság okozza, de ez van: egy naked motor 5-600 cm3-nél kezd olyan emberes testformát magára önteni.

ha praktikusabbat akarnék, robogót, ott még akármilyen cm3 is szóba jöhetne, talán az 50-est kivéve. ott nem olyan gáz. de motornál nagyon virsli egy 125-ös, még egy 250-es is. legalábbis sztem.

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  autó és motor között
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.