Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64) bandus


bandus
veterán

meglepően pang a topik, úgy látszik kevés PH-s van ausztriában :) egy aktuális téma az adóbevallás és az adóvisszatérítés. egyelőre magamnak próbálom ezt összehozni, de lehet egyszerűbb lesz megkérni egy tanácsadót, főleg, hogy elvileg az adótanács is leírható az adóból :)

a két fontos dolog számomra az adózásnál most az alábbi:

1.: magyarországi jövedelem bevallása. ez ugyen növeli az adóalapot a tört adóévben is, annak ellenére, hogy nem szükséges kétszer adózni a magyarországi jövedelem után. de bevallani be kell, a bevallást pedig értelmezésem szerint a magyarországon igényelt ún. E9-es nyomtatvánnyal kell igazolni.

2.: esetemben elég egyszerű a visszatérítés, sem ingázó nem vagyok, se gyerekek nincsenek. viszont kicsit kutakodva a relokáció költségei is leírhatók az adóból, amennyiben azt számlával tudod igazolni (pl. költöztető cég, autóbérlés, ingatlanügynök díja, dupla albérlet fizetése, szállás költségtérítése az albikeresés ideje alatt, max 4 nap, stb.), ami tök szuper. ez akkor érvényes, ha a céged nem fizetett neked relokációs támogatást. én ugyan kaptam erre 3000 eurót, de nem relokáció jogcímén, hanem "signing bonus"-ként, így talán ezt is meg tudom játszani. nem véglegesek a számok, de egyelőre kitöltve a kalkulátort úgy tűnik, hogy ~3500 eurónyi befizetett adót kaphatok vissza, ami nem rossz. meglátjuk, hogy így alakul-e a valóságban.

egyéb tapaszatalat bárkinek adóvisszatérítés témakörben?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.