Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati technologies hungary kft. ! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) utax


utax
aktív tag

Most olvastam, hogy az ATI Technologies Inc. magyarországi offshore cége az ATI Technologies Hungary Kft., tehát minden eladott ATI chip után itt nálunk keletkezik 3% adóforint ! Aki hazafi, ATI-t vesz !!! :DDD

Use the force, Dude !

(#2) gesuz válasza utax (#1) üzenetére


gesuz
senior tag

Tisztában vagy az offshore jelentésével?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#3) .:SzvData:. válasza gesuz (#2) üzenetére


.:SzvData:.
tag

tuti hogy nem :DDD

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#4) utax válasza gesuz (#2) üzenetére


utax
aktív tag

hát ha eddig azt is hittem, te most biztos sokkal jobban elmagyarázod nekem

Use the force, Dude !

(#5) gesuz válasza utax (#4) üzenetére


gesuz
senior tag

Ahogy én tudom az anyaországnak adózik az anyaország adózási rendje szerint, ahogy én tudom de van itt néhány közgázos kérdezd meg őket.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#6) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

'' Mi az, hogy offshore?

Az offshore angol szó, a brit szóhasználatban parttól távol fekvõt, illetve partmentit jelent. A gazdasági életben az amerikaiak az USÁ-n kívüli tevékenység, üzlet, cég jelzõjeként használják. Tulajdonképpen minden jelentése plasztikusan hordozza a lényeget: olyan vállalkozásról van szó, amely a bejegyzése szerinti országban (belföldön) nem végez gazdasági tevékenységet, üzleti aktivitása alapján külföldinek minõsül. Mindazonáltal fontos megjegyezni, hogy általában nem számít belföldi gazdasági tevékenységnek menedzserek és adminisztratív stáb valamint irodák mûködtetése, befektetési és holding tevékenység folytatása illetve bankszámlák fenntartása.

A magyar társasági jogban is találunk hasonló társasági formát, az ún. vámszabadterületi társaságot. Az ilyen cég magyarországi székhelyû, a cégnyilvántartás szerint magyar illetõségû, üzleti szempontból azonban külföldinek minõsül. Magyarán, ha bármit venni akar Magyarországon, akkor az magyar szempontból export, illetve ha elad Magyarországra, az magyar szempontból import. Látható a paradoxon: hogyan tud egy magyar cég belföldön mûködni, ha üzleti szempontból külföldi? A nyilvánvaló ellentmondást a vámszabadterület kialakítása oldja fel. A vámszabadterületi társaság termelõ tevékenységét, illetve kereskedelmi árui raktározását olyan, speciálisan kialakított helyen végzi, mely vámjogi szempontból nem minõsül belföldnek. Az ilyen vámszabad területeken ugyanolyan vámszabályok érvényesülnek, mint az államhatárokon.

Egy magyar vámszabadterületi társaság minden más állam szempontjából ugyanúgy offshore cégnek minõsül, mint az e könyvben leírt bármely ország offshore vállalata. A lényegi különbség a cég székhelye szempontjából ''hazai'' adórendszerben rejlik.
''
google rlz!!

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#7) utax válasza gesuz (#5) üzenetére


utax
aktív tag

látom te sem sokat tudsz róla :)
akkor idézek:
''Az offshore státus azért fontos, mert így a Magyarországon elkönyvelt profit után mindössze 3 százaléknyi társasági adót fizetnek be a magyar államkasszába. Forgalmukat a jelenlegi szabályok szerint iparűzési adó nem terheli, anyaországukban pedig a magyar cégtől származő jövedelmük már mentes lehet az adók alól.''
magyarán sokak kedvenc cége, az ATI egyedül nekünk fizet adót, és ez nekünk jó, ezért tartottam érdekesnek a hírt.

Use the force, Dude !

(#8) gesuz válasza utax (#7) üzenetére


gesuz
senior tag

Hát kössz a 3%kot neked 18kel ez oszt nagyon jó örüljünk :)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#9) HiperG


HiperG
addikt

Hádde nyilván így adhatják olcsóbban is.

(#10) erdoke válasza HiperG (#9) üzenetére


erdoke
titán

Persze. Így adják olcsóbban az amcsiknak.

A legjobb aláírás a héten

(#11) utax válasza gesuz (#8) üzenetére


utax
aktív tag

hát nem tudom, 2002-ben 1 milliárt $ volt a forgalma, én örültem volna ha nekem adózik akár csak 3 %-ot is :)

Use the force, Dude !

(#12) gesuz válasza utax (#11) üzenetére


gesuz
senior tag

Szóval minden bevétele után csak most és csak magyrországnak 3% kifizet?
Ez nekünk annyiból jó hogy foglalkoztat 10 alkalmazottat

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#13) gesuz


gesuz
senior tag

Ennek inkább az a lényege, hogy egy rövid ideig adóparadicsom lettünk:(

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#14) fzr1000 válasza utax (#11) üzenetére


fzr1000
tag

es mennyi volt a nyeresege? (merthogy az utan adozik :) )

(#15) utax válasza gesuz (#12) üzenetére


utax
aktív tag

meg fizet adót.
de ha csak 10 embert foglalkoztat, az miért rossz nekünk ?

Use the force, Dude !

(#16) gesuz válasza utax (#15) üzenetére


gesuz
senior tag

olvasd el még egyszer

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#17) utax válasza fzr1000 (#14) üzenetére


utax
aktív tag

2003Q1-ben 5m $
előtte veszteséges :)
ha egy állam adóparadicsom, az azt hiszem, jó, de az ATI-nak én biztosan örülök

Use the force, Dude !

(#18) kovacsson válasza .:SzvData:. (#6) üzenetére


kovacsson
tag

ha minden igaz, akkor ugyanonnan idézek, csak lentebbről:

''El kell oszlatnunk egy széles körben elterjedt tévhitet. Az offshore cégek nem adómentesek! Az offshore cégeknek ''otthon'', de gyakran tényleges tevékenységük helyén is különbözõ adókat kell fizetniük.''
szóval amennyire tudom, igenis kell otthon adót fizetniük, csak nem pont úgy, stb. és összességében megéri nekik itt lenni.

és a logika az, hogy azért adunk kedvezményeket, mert különben egyáltalán nem jönnének ide. az meg rosszabb lenne nekünk is :)

aztán most jöhetnek a közgázosok és engem is pontosíthatnak... :)

(#19) gesuz válasza kovacsson (#18) üzenetére


gesuz
senior tag

há' én is így gondoltam
Helyes-e topic rulz

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#20) gesuz válasza utax (#17) üzenetére


gesuz
senior tag

Persze új ginea mellett van olyan sziget ahol tíz nagybank székhelye van, meg két banán fa:) ez komoly

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati technologies hungary kft. ! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.