Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) thifi


thifi
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tesztelésre kaptam kölcsön egy a topic nevében szereplő konfigot és nem akart menni a dolog. A részletes konfig:

- Athlon XP 1500+
- Shuttle AK35GT2 (KT333) a legújabb BIOS-szal (AK35S20C)
- 256 MB DDR SDRAM (333)
- Task ATX ház, 300W-os táp
- Titan D5TB hűtő

A jelenség az volt, hogy a Windows 2000 állandóan újraindult, vagy STOP üzenetekkel elszállt, Linux alatt pedig kernel fordításnál signal 11, vagy parse error, vagy spontán újraindulás.

Aki nagyon bízna a Memtest86 programban kérném, hogy ne tegye, mert 1 napig futott rajta minden hiba nélkül és el is hittem neki, hogy nem a memóriával van a baj. Csak mikor a második nap a ''Load failsafe defaults'' opcio után és az ''állítok egy BIOS paramétert, reboot, kernel fordítás, megnézem nem-e szállt el'' módszerrel derült ki, hogy mégis csak valamilyen RAM beállítási hiba okozta az újraindulásokat, mégpedig a ''DRAM Queue Depth'' opció, aminek nem ''4 level''-en kell lennie, mint ahogy a ''Load optimized defaults'' mondja, hanem ''2 level''-en.

Ami ebből az egészből számomra kiderült, hogy a ''legbiztosabb hardware tesztelő program a Linux kernel fordítás'', ha negyedszerre is lefordult a kernel a gépeden, biztos lehetsz benne, hogy az alaplapod, a procid, a memóriád, esetleg talán még a vinyód is rendesen működik együtt.

Remélem tudtam ezzel segíteni valakinek.

Thifi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.