Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) McImi


McImi
csendes tag

Sziasztok!
A M*troban másodszor lesz akciós a daewoo df8150-es asztali dvd írója. Vett valaki korábban? Van valami tapasztalat róla? Köszi előre is.

[Szerkesztve]

(#2) McImi


McImi
csendes tag

Ja, elfelejtettem mondani, hogy egy hatfejes videó is benne csücsül.

(#3) oceanearth válasza McImi (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

hát én általában tudok beszélni a dvd írókról. nekem van egy philips dvdr 70-m nagyon szeretem. imádom ezt a kis ketyerét, nem mereevlemezes tehát közvetlen ír.

(#4) McImi válasza oceanearth (#3) üzenetére


McImi
csendes tag

Köszi, hogy jeletkeztél. Nagyon érdekel a cucc, mert azért a régi videókat jó lenne közvetlenül dvd-re írni. Az egyik ismerősömnek egy orion tipusú van, amit ír más lejátszóban v. pc-n sem lehet lejátszani elég gáz.(kiv. állitólag orion lejátszó)

(#5) McImi


McImi
csendes tag

Valami kompatibilitási prob. lehet, engem főleg az érdekel, hogy más írónál is előfordul-e ez?

(#6) Digital válasza McImi (#5) üzenetére


Digital
addikt

Munkatársaim szokták csereberélni a tv-ből felvett filmeket,98%-ban nincs kompatibilitási probléma (esetleg ha Lp-ben van felvéve a műsor,illetve ki lettek szerkesztve a reklámok)!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#7) And válasza McImi (#5) üzenetére


And
veterán

Hi! Ha az asztali író tud DVD-video módban írni, akkor lezárás után azt le kell tudni játszania minden más playernek is. Gond a VR-módban írt lemezekkel szokott lenni, azt csak a hasonló módot ismerő playerek / rekorderek tudják lejátszani.

(#8) oceanearth válasza McImi (#4) üzenetére


oceanearth
őstag

nekem iylen problémám nem volt. én általában dvd+rw lemezejket használok 350ft-ért vettem darabját és azokat gond nélkül le tudom játsazni a számítógépen. haver is le tudja játsazni az asztali samsung dvd lejátszójában a másik dvd nem imseri a dvd+rw-t sajna. az még nagyon régi. ha meg sima dvd+r-t írok utána még rá tudok írni és akkor csak a hasonló írók/playerek tudják lejátsazni de ha lezárom akkor bármi.

(#9) McImi


McImi
csendes tag

Az említett tipusról nincs tapasztalat? Köszi az eddigi hozzászólásokat is, egy-két dologról felhomályosúltam :)

(#10) Petya25 válasza McImi (#9) üzenetére


Petya25
addikt

Sziasztok! Nekem van egy kitűnő Panasonic DMR-E75V típusú VHS és DVD író combó készülékem. Kéttuneres, tehát egyszerre két csatornát tud rögzíteni. Közvetlenül tud VHS-ről DVD-re ill. DVD-ről VHS-re írni. Fantasztikus készülék. Pl vhs filmek dvd-re írását csinálom vele. Soha semmi baj nem volt a visszaolvasással. Mivel nem használom ki, eladó. Érdekel valakit?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#11) McImi válasza Petya25 (#10) üzenetére


McImi
csendes tag

Köszi Az ajánlatot, de pluszos Írót keresek és az általam említetten van I-link bemenet amivel közvetlenül videókamerával is összeköthetem-szerintem-:)

(#12) erdoke válasza And (#7) üzenetére


erdoke
titán

VR módban felvett anyagot mivel lehet PC-n DVD-Videová konvertálni?

A legjobb aláírás a héten

(#13) And válasza erdoke (#12) üzenetére


And
veterán

Pl. a TMPGEnc DVD Author meg tudja nyitni a VR-módú diszket. Az ''Add DVD video'' funkcióval ki kell választani a lemez VR-mappáját (DVD_RTAV), Majd a megfelelő felvételt (Program). Kérésre átveszi a chapter információkat, és a kivágott jelenetekkel sincs gondja. Importálás után ez az anyag ugyanúgy szerkeszthető, mintha egy sima mpeg2 fájl lenne megnyitva. Akár a VR-lemez összes programja betölthető 1-1 track-be.

(#14) McImi


McImi
csendes tag

Az említett tipusból nem vett senki?

(#15) erdoke válasza And (#13) üzenetére


erdoke
titán

Köszi, haverom már gyűri is. ;)

BTW most 80e Ft alá esett a SONY vmi 210-es típusú írója, ami a +R/RW és -R/RW képesség mellett rendelkezik i.Link bemenettel is (~firewire), amivel a DV kameráról egy az egyben lehet DVD-re húzni az anyagot.

A legjobb aláírás a héten

(#16) neduddki válasza erdoke (#15) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A conopus dvd movie albuma is egeszen szepn elbanik a vr-val, megszerzesi hejje keccseges...
Amygy szepen szaporodnak ezek a asztali dvd felvevos tortyikok ez lesz a slagar mostanaban???:- )))
Den-val beszeltel a O asztalijarol???

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) erdoke válasza neduddki (#16) üzenetére


erdoke
titán

Köszi, de nálam csak 2 hétig volt, mielőtt megkapta a végleges tulajdonos. Vannak előnyei és hátrányai is a PC-s feldolgozáshoz képest. A VHS/S-VHS/Hi8 digitalizálás sokkal egyszerűbb mint a Canopus ADVC + PC-vel, ráadásul nem is sokkal drágább mint a kártya. Ha emellett DV egyszerű ''dévédésítésére'' és TV-ből való felvételre is használná a leendő vásárló, máris jobb vétel az asztali író.
Komolyabb DV-s anyagokhoz azért a PC sokkal több lehetőséget nyújt.

A legjobb aláírás a héten

(#18) neduddki válasza erdoke (#17) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

NAlam hetente 8-10 ora besztos felvetelre kerul:- ))) megnezem vagy en vagy akik erdekel es torlodik utanna... most gondokozom hogy cseregetozom az uj pana sorozatra csak poen hogy mig japok fele 200-300G virnyok az alaallapotok felen 80 lasd eh-50-es:- ((( vajjuk be nem mintha nem lenne oleg: -)))
dv-elen is inkabb maradok a gepnel:- )) de bezzeg a regi vhs-ek:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19) And válasza erdoke (#15) üzenetére


And
veterán

Nem is értem, egyes írókat miért nem terveznek úgy, hogy minden lemezfajtát tudjanak írni. Az én JVC-m a -R/RW és a RAM formátumokat írja, de belül egy (LG / Hitachi) 4040-es hardver csücsül. Nemtom' miből állt volna műszakilag megoldani ezt a problémát, netán valami jogi megkötés v. a gyártó elkötelezettsége miatt lehet így..:F

(#20) erdoke válasza And (#19) üzenetére


erdoke
titán

Nem kell a +RW szövetségnek jogdíjat fizetni...

A legjobb aláírás a héten

(#21) Somejko


Somejko
aktív tag

Üdv
Én is vettem asztali dvd-írót,méghozzá Daewoo DQR-1000 tipusút.
Szerencsémre Nicam-sztereo,mert hiába 82cm-es pip-es a tv-m,csak mezei sztereo,és tök fura,hogy a magyar adók is sztereo-ban szólnak a felvevő által.
Ezen hátul 2 scart csatlakozó,mindegyik alkalmas felvételre,+ van composit meg S-Video kimenet,sztereo és digital audio kimenet.Az előlapján van S-video és videokamera bemenet.Ha jó minőségü a felvenni kívánt csatorna,akkor még az EP(4ó)módban is elég tűrhető a felvétel.Van külön opció a hirtelen változó,pl focimeccs műsorokra,és nem kockásodik agyon a kép,ha ez be van kapcsolva:R.
Hiányosságnak tartom,hogy ha be van időzive,és már megy a rögzités,áramkimaradás esetén b@ssza folytatni a rögzítést:O
Kérdésem:
1.: Hol,és milyen újságban lehet ShowView kódokat beszerezni a magyar csatornákhoz??:FMert vettem Telehold -at,de nincs abban sem,pedig régen volt benne.:F
Hali

[Szerkesztve]

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#22) neduddki válasza And (#19) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

IZe en nekm kis csalodas hogy lg leledzik benne:- (((
De mind1 nem ez a lenyeg, hanme az a kerdes, ha egyszerre veszel fel es egyszerra jatszol le akkor nem rontaj el, mar cak azer, mert a szamitogepes lg-nal felmerult hogy az iras es olvasas nem megy egyszerre gond nelkul... igyexem megtalalni hejjet...
Erdoke nem emlexel ra hogy hol vot ez????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) McImi válasza Somejko (#21) üzenetére


McImi
csendes tag

Örülök, hogy összességében pozitív véleményed van az íróról, én is rászánom magam.

(#24) And válasza neduddki (#22) üzenetére


And
veterán

Pedig úgy tűnik, a time shift RAM-lemeznél hibátlanul működik ezzel a rekorderrel (JVC DR-M10S). Válthatok oda-vissza a felvétel és az élőkép között, sőt, a felvétel képén egy kis ablakban megjeleníthető az élő műsor. Azt írja a kézikönyv, hogy a felvételt - rögzítés közben - vizsgálva a lejátszás esetleg rövid időre megakadhat, de ez nem befolyásolja a felvett anyagot. Én szerencsére nem vettem észre ilyesmit. Az egyetlen korlát, hogy csak 30 másodperccel a felvétel kezdete után lehet a visszajátszást elkezdeni, és ennek a legkisebb időkülönbségnek mindvégig meg kell lennie.

(#25) FrezeR válasza And (#24) üzenetére


FrezeR
senior tag

esetleg mesélhetnél arról milyen a felvett anyag minősége képileg, meg ugy általában. és igy jó minőségben hány óra felvétel fér egy lemezre? és legrosszabb minőségnél milyen a kép? ilyenek hogy reklámok kivágása megy könnyen vele?
köszi :)

(#26) And válasza FrezeR (#25) üzenetére


And
veterán

Én alapvetően elégedett vagyok a képminőségével (nincs is nagyképernyős tévém..). Ha a teljes lemez kapacitását kb. másfél-két óra hosszú felvétel tölti ki, jóminőségű tv-adást rögzítve nincs zavaró blokkzaja. E felett már kezd észrevehető lenni a kontúrok mentén a blokkosodás, bár szerintem egyes műholdról jövő műsorok ennél alapban nagyobb kockásodást produkálnak. Gondolom eléggé szubjektív, hogy ez kit mennyire zavar. A bitráta - vagyis a maximális felvételi idő - finom lépésekben állítható, egészen a 8 órás felvételi módig. Nincs hirtelen, pl. 2órás -> 4órás átmenet nélküli minőségbeli ugrás, mint az egyszerűbb rekordereknél. A kedvedért most először kipróbáltam a 8 órás módot. Hát, ami a kevesebb, mint 1.5Mbps videó bitrátától elvárható, kb. azt kapja az ember :D. Elvileg tartalmaz blokkzaj-csökkentő áramkört, így a képe ilyenkor inkább mondható kissé életlennek és mosottnak, mint blokkosnak (bár természetesen ettől sem mentes). Híradó, szappanopera, talkshow és társai rögzítésére szerintem még ez is megfelel, ha az ember napokig nincs otthon és nem akar lemaradni ezekről. A nem kívánt részek utólagos kivágása csak VR-módban (RAM-, ill. VR-módúra formázott -RW -lemezzel) lehetséges. Ha van DVD-író a pc-dben, megfelelő szoftverrel - pilótavizsga-szintű tudás nélkül is - azért ennél jóval több kunsztra leszel képes.

(#27) neduddki válasza And (#24) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na akkor ez agy nagy pozitivum, akkor ugy laccik csak az asztaliknal van gond vele: - (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#28) neduddki válasza neduddki (#27) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HUjjjjjjeeeeee, hejesbites: ugy laccik a gepbavaloknal van gond vele...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29) miloh


miloh
csendes tag

hello
nekem van 1 daewoo df-8150 es íróm ,eddig semmi bajom vele nagyon jo kis gép
egy baja van eddig hogy nem tud LP be irni igy sajna hiányzik a 3 órás lemezre rögzités ,amugy szerintem nagyon jó



[Szerkesztve]

(#30) McImi válasza miloh (#29) üzenetére


McImi
csendes tag

Köszi hogy jelentekeztél! 2-4-6 órában tud írni? Visszaolvasható az általa írt lemez más lejátszóban is, milyen a felvétel minősége, frissithető-e a biosa, lejátszik-e minden formátumot?
Bocsi a kérdéshalmazért! :)

[Szerkesztve]

(#31) McImi


McImi
csendes tag

miloh leszel!?

(#32) miloh válasza McImi (#30) üzenetére


miloh
csendes tag

Hello !

1-2-4-6 órákban tud írni igen , csak ha lezárom a lemezt akkor tudom másik lejátszokba olvasni az általa írt lemezt , a felvétel minősége tökéletes ,egyszer frissítettem benne biost de csak részben volt hozzá való ezért vissza kellett töltenem a régit mert hiányoztak belőle dolgok , milyen formátumokra gondolsz a lejátszásánál ?

(#33) McImi válasza miloh (#32) üzenetére


McImi
csendes tag

MP3 SVCD-t gond nélkül viszi? Nem akadozik a DVD? Még márkásabb lejátszónál is előfordul, hogy elakad a lejátszás egy rövid időre, pedig nem hibás a lemez, DVD-re irt MP3-at le tud -e játszani?
Köszi a gyors választ!

(#34) miloh válasza McImi (#33) üzenetére


miloh
csendes tag

minden tökéletes ,egyébb kérdés ? :)

(#35) McImi válasza miloh (#34) üzenetére


McImi
csendes tag

Örök hálám üldözni fog, köszönöm! :)

(#36) miloh válasza McImi (#35) üzenetére


miloh
csendes tag

hello !

gabor.iweb.hu

itt találsz róla képeket ha érdekel

(#37) McImi válasza miloh (#36) üzenetére


McImi
csendes tag

Szia! Nem kispályázol, szét is kaptad lazán. Thanks!!!!

(#38) deniro2


deniro2
senior tag

Légyszi segitsen valaki! Vettem egy asztali dvd felvevőt, rw-s lemezre vr formátumban ír, ezt lehet csak szerkeszteni.
Egyetlen problémám, hogy a pc totál nem látja ezeket a lemezeket, vagy sérűltnek, vagy üresnek tekinti. A felvevővel semmi gond nem lehet, ugyanis Samsungot és Sonyt is próbáltam, az eredmény ugyanaz.
Két lehetőséget látok: vagy ez egy újfajta másolásvédelem, vagy valamiért se a NEC 2500A, se a Toshiba cd íróm nem tudja kezelni a vr-re formázott -rw-t.
Valaki találkozott hasonlóval?

(#39) And válasza deniro2 (#38) üzenetére


And
veterán

A lemez lezárásával (finalise disc) próbálkoztál már? Mert amíg le nem zárod a VR-módú -RW -s lemezt, addig ez teljesen normális jelenség. A Nero szerint a lezáratlan lemez állapota ''Session is open'' (UDF mode 1), így aztán egy fájlkezelő program sem lát rajta semmit. A lezárás után a gyökérkönyvtárban megjelenik az a bizonyos DVD_RTAV nevű mappa. Az sem baj, ha a lemez még nincs tele, mert az asztali íróval az ilyen újraírható VR-módú lemezt simán ''felnyithatod'', azaz visszavonhatod a lezárást.

(#40) deniro2 válasza And (#39) üzenetére


deniro2
senior tag

Köszi, de már vagy 20x megcsináltam oda-vissza, finalize->pc, unfinalize->finalize->pc, de ez a helyzet. Nyomom a keresőt, hátha valakinek volt már ilyen problémája, de semmit nem találok.

(#41) Somejko válasza deniro2 (#40) üzenetére


Somejko
aktív tag

Próbáltad a ''TMPGEnc DVD Author''-progival?
Én mindig ezzel szerkesztem,vagy vágom és másolom le a VR lemezt.
Volt úgy,ha összevissza vettem rá az rw-s lemezre,és le akartam copyzni a gépre,a gép 8gb-osnak látta a lemezt:(((,holott kizárt dolog,hogy annyi rámenjen az egyrétegű rw-sre:Y
Ilyenkor használom a TMPGEnc DVD Author-t:)

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#42) Lophas válasza miloh (#32) üzenetére


Lophas
csendes tag

Milyen a DF8150 másolásvédelme? Pl. gyári DVD-t VHS-re, azaz ami ennél fontosabb, gyári VHS-t DVD-re ki tud írni? Van egy csomó régi Disney kazettám, ezeken van valamilyen macrovision-szerű védelem, mert VHS-ről VHS-re nem lehetett normálisan átvenni. Szóval ez a Daewoo berendezés hogyan viselkedik ilyen esetekben?

[Szerkesztve]

(#43) deniro2 válasza Somejko (#41) üzenetére


deniro2
senior tag

Neked is köszi, de a TMPGEnc se látja a lemezeket. Egyszerűen berakom a gépbe és, ha engedélyezem a cdírást a meghajtón, akkor üresnek látja a windows, ha nem, akkor sérűltnek, ill. megnyithatatlannak.
A felvétel rajta van, mert a felvevő és a másik asztali dvd-m is vígan játsza.
Úgy viselkedik a gép, mint amikor egy teljesen tönkrement cd-t rakok bele, semmilyen műveletet nem hajlandó végezni, a tartalom 0 bájt.
Ja, video dvd módban semmi probléma, csak a vr csinálja.

[Szerkesztve]

(#44) And válasza deniro2 (#43) üzenetére


And
veterán

Nyilván egy program csak akkor fogja olvasni a lemezt, ha már fájlkezelőben is látszódnak rajta az adatok. A furcsa az, hogy nálam ezzel semmi gond nincs, az adatok olvashatóak még egy egyszerű dvd-meghajtóban is. Azt kipróbálhatnád, hogy lezárás után dvd-íróba téve a lemezt pl. a Nero disc info mit mond rá (nálam olyankor egy sima lezárt sessiont mutat rajta).

(#45) deniro2 válasza And (#44) üzenetére


deniro2
senior tag

UDF (mód 1), pedig levan zárva a lemez.
Másik: most írtam -rw-re sima video módban és a -r-rel szemben problémázik vele a WMP, nem hajlandó lejátszani, mert másolásvédelmi hibát észlel, a DVD Shrink dettó, pedig az aztán nem szarozik a másolásvédelemmel. Viszont ezt legalább látja a rendszer, TMPGEnc megoldja a problémát, bár idegesítő, hogy lejátszani nem tudom.
Van valakinek Sony vagy Samsung asztali írója, mert kezdem azt hinni, hogy ez valami másolásvédelem, bár továbbra sem értem, hogy a sima -r-es lemezre akkor miért nem rak.
Szar az egész, mert az volt a tervem, hogy rw-re felveszem a filmeket, szerkesztem, majd -r-re kiírom pc-n.

(#46) Lophas válasza deniro2 (#45) üzenetére


Lophas
csendes tag

Ti most milyen íróról beszéltek? Eddig arról volt szó, hogy VR-módban csak +-os lemezekre lehet írni, most meg azt olvasom, hogy -R-re és -RW-re írt valamelyikőtök! Engem elsősorban a Daewoo DF8150 érdekelne, amelyik csak pluszos hordozókra dolgozik, de persze más gépekkel szerzett tapasztalatok is érdekelnek. Ezért jó lenne, ha kiderülne a hozzászólásokból, hogy éppen milyen íróról is van szó! köszi.

(#47) And válasza Lophas (#46) üzenetére


And
veterán

''Eddig arról volt szó, hogy VR-módban csak +-os lemezekre lehet írni, most meg azt olvasom, hogy -R-re és -RW-re írt valamelyikőtök!''
Hogy ne legyen egyszerű az élet, VR-módból is kétféle van, DVD-VR és DVD+VR :D. Itt találsz egy táblázatot a különféle formátumok összehasonlításával: Bővebben: link. A +RW lemezt használó asztali írók - ha minden igaz - eleve DVD+VR formátumban írnak, ami sokkal jobban hasonlít a video-módhoz, mint az attól tejlesen eltérő -VR.

(#48) deniro2 válasza And (#47) üzenetére


deniro2
senior tag

Átírtam Neroval az -rw-ről -r-re a láthatatlan filmet (másolás). A helyzet változatlan, így is ''üres''.
Amúgy Sony RDR-GX210 az író, +rw, -rw, -r, +r formátumokat támogat.
Tegnap Samsung R100E-vel szórakoztam, az csak -rw, -r, de szintén szar a vr.
Ha pc-mben van a hiba, akkor az mi lehet, hogy fizikailag létező adatot nem lát (egyik meghajtó sem)?
Holnap veszek egy +rw-t, hátha...

(#49) Somejko válasza deniro2 (#48) üzenetére


Somejko
aktív tag

Próbáljad meg megnézni IsoBuster-ral:)

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#50) korgzsolti


korgzsolti
csendes tag

Sziasztok! Én most szeretnék venni valamifajta olcsóbb kategóriás asztali DVD írót max. 75 ezer ig. Első kérdésem az lenne, hogy milyen alternatíváim lennének szerintetek? Másrészt hogy milyen minőségben rögzítenek ha én egyszerű home videókat szeretnék átvenni Hi8 ról DVDre, mondjuk lemezenként, 1,5 órát. Valamint hogy ezek amikor kiveszem belőle a kész lemezt tulajdonképpen lezárják, és más asztali lejátszó számára olvashatóvá teszik a lemezt? A lemezen már ilyenkor a szokásos IFO és VOB fájlokként szerepel a műsor? Ha igen akkor hogy oldja meg a vágásokat? Valamint olyat lehet -e velük csinálni hogy egy lemezre mindennap csak mondjuk fél órát veszek, aztán pakolgatom rajta (vágom) a fájlokat.
Válaszaitokat előre is köszönöm, és bocs a kérdés halmazért de nem szeretnék tudatlanul esetleg szart venni...

Aki nem viccel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.