Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8901) Móci válasza Pepe78 (#8891) üzenetére


Móci
addikt

Nekem G.Skill van, s tökéletesen megy a lapban mindkét memória.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8902) geprombolo válasza Tüzi (#8898) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nem kaptam az alaplaphoz flopit. Neked van? Akkor át tudnád küldeni a flopi image-ét, mert üres lemezem van, az nem gond. Emilem a profilomban.
És akkor hogy csinálom? Beteszem a flopit, betöltöm F6-al a drivert, aztán meg betolom a cd-t, vagy hogy?
#8899 Samu74: win alatt a win partíciót érdekes is volna leformázni, de nem erről van szó, hanem hogy win alól indítom a telepítést, a telepítő a fájljait a win partíciójára másolja, újraindításkor meg persze nem hagyja, hogy saját maga alól leformázzam a partíciót. Esetleg megpróbálhatom egy másik partícióra másoltatni a telepítővel a fájlokat, hátha elindul és akkor már tudom formázni a win partíciót.
Tényleg, most jut eszembe, próbálta már valaki Live XP alól indítani a telepítőt? Hátha bejön a dolog és akkor nem számít, hogy a cd meghajtó mit akar, vagy mit nem. :C
Köszi a válaszokat, majd megírom, hogy mire jutottam. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8903) Móci válasza geprombolo (#8902) üzenetére


Móci
addikt

Floppy nincs is viszont van cd, amin ha jól tudom van sata driver is. Ha nem, innen lehet leszedni hozzá megfelelőt. Sajnos magát a drivert nem tudtam linkelni...
Ezt kell floppyra, vagy esetleg pendrive-ra másolni, s amikor a gép újraindul, a telepítés elején, a kék képernyőnél ki fogja dobni, hogy raid f6, s rendszer helyreállítás/javítás/tökömtudja f2 asszem. No ott f6, s betallózni neki. Ha szerencséd van benyalja a drivert, s mehet a móka.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8904) banderasz77


banderasz77
addikt

#8900 erre valaki?

(#8905) Móci válasza banderasz77 (#8904) üzenetére


Móci
addikt

Én a Plus-t választanám, nekem az a szimpatikusabb, s a 8 fázis sem rossz azért. ;)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8906) banderasz77 válasza Móci (#8905) üzenetére


banderasz77
addikt

Egyenlőre nekem is az, egyébként mindkettő 8 fázisú, de elég hülye a hátlap kiosztása, nem tudom nézted-e, a másik meg szokványos.

(#8907) Móci válasza banderasz77 (#8906) üzenetére


Móci
addikt

Néztem, de szerintem mindegy ez a része. Legalábbis engem nem zavarna, ha nincs centire kiszámolva a kábel. Maximum a 4 pines atx csatlakozó van nagyon idióta helyen, azt élvezet lesz becserkészni a táp alatt.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8908) geprombolo válasza Móci (#8903) üzenetére


geprombolo
senior tag

A gáz csak annyi, hogy nekem annál megakad, hogy hardverfelépítés felismerése vagymi, onnan nem megy tovább. A win7, meg linuxok nem bajolnak. Csak az xp. Nem is kezdi el betölteni a cuccokat, drivereket, stb.. Most azon vagyok, hogy live xp alatt leformázom és elindítom a telepítőt. Csakhát nekem volt linux is a gépen, nem olyan könnyű a GRUB-tól megszabadulni, mbr-t is írnom kell. Most formázom Fat-re, aztán bootolok egy 98-as cd-vel (a dög bezzeg látja a sata winyót), aztán fdisk/mbr. Aztán mehet a buli, vagyis a telepítés.
Tényleg, hogyhogy a 98-as cd látja a sata winyót, nem problémázik vele, az XP meg kiakad? :F
Fut a telepítő, úgyhogy kicseleztem a hibát :C Köszi mindenkinek a segítséget. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8909) katt777 válasza c2d (#8887) üzenetére


katt777
félisten

A butított lapokat én kerülném. Megvehetted volna a P5Q-mat.

geprombolo: Paragonnak remek partíció managelő programja van, EASEUS-nak meg egyenesen ingyenes. És egyiknél sem kell mindent lepusztítani a vinyóról. Integrált XP telepítő amúgy jól jöhet még.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8910) Bulitt válasza katt777 (#8909) üzenetére


Bulitt
őstag

Én is ezt mondtam, de hát okoskodtak :U

Valaki valami, telepítő integráló programot tudna ajánlani nekem. Vistámhoz kellene

(#8911) Móci válasza Bulitt (#8910) üzenetére


Móci
addikt

Ezzel lehet moddolni a Vista image-t.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8912) Bulitt válasza Móci (#8911) üzenetére


Bulitt
őstag

Köszi

és hogy kell ezt használni? vagy minden rögtön kézenfekvő? :U

(#8913) Móci válasza Bulitt (#8912) üzenetére


Móci
addikt

A vinyóra felpakolt vista telepítést lehet vele szerkeszteni(belerakni, elvenni, stb.). Nem nehéz program, ha jól tudom, magyarul is tud. De lehet, hogy keverem az nlite-al.
Nézd meg, ismerkedj vele, s ha van kérdés, írj nyugodtan.
Konkrétan mit szeretnél a vistával csinálni?

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8914) samu74 válasza geprombolo (#8902) üzenetére


samu74
addikt

win alatt a win partíciót érdekes is volna leformázni, de nem erről van szó, hanem hogy win alól indítom a telepítést,
Ezt azért nem gondoltad át szerintem... ;) Kb. 3 módszert leírtam hogy tudod formázni a particíót!Mennyi lemez kell neked egy ikszpé telepítéshez?? :Y :DDD

banderasz77:csak a se plus 8 fázisú.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#8915) banderasz77 válasza samu74 (#8914) üzenetére


banderasz77
addikt

Hű vazz, igazad van, egyik oldalon el van írva... Akkor már el is dőlt. :R

(#8916) Móci válasza banderasz77 (#8915) üzenetére


Móci
addikt

Akkor mégsem mondtam én sem hülyeséget, pedig majdnem ott tartottam, hogy elk*rtam. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8917) Intelligencs válasza Sareth (#8834) üzenetére

Teszteltem a CSX memóriáimat 1600 MHz-en, prime 95-tel, teljesen hibátlanul működik. Stabil a rendszer, nem fagy le, nem hibázik. Ráadásul van annyira intelligens az alaplap, hogy ha csak a memóriát állítom be 1600-ra, minden mást auto-n hagyok, akkor visszaveszi a szorzót, és csak 8%-os tuningot nyom a 2,8-as procinak (7,5 * 400 = 3 GHz).

(Mondjuk próbáltam úgy is, hogy kézzel fixáltam egyéb dolgokat is, akkor már a proci is tuningolva volt (8,5 * 400 = 3,4 GHz), így is hibátlanul megy. Viszont én nem akarom így hagyni, mivel nekem még a 2 GHz-es Athlon X2 3800+ teljesítménye is elég volt, azt is csak 1 GHz-en járattam.)

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#8918) katt777 válasza Bulitt (#8912) üzenetére


katt777
félisten

Van egy trükkje: Ha feltelepíted az 1.1.6-ot, és arra rá az 1.2-t, akkor nem kell a MS 1.6GB-os cuccát letölteni hozzá, mert az aprócska kiegészítő, ami miatt ez kellene, bent van az 1.1.6-ban! ;) Logout-on találsz leírást hozzá, én is onnan tanultam.
Egyébként minden kézenfekvő, csak el kell olvasni a kiírásokat, nem össze-vissza kattintgatni, hogy já-já, csak b.ssza az időmet a hülye progi a kérdezgetésekkel + figyelmeztetésekkel. :)

Intelligencs: Meglepődnél, ha akár az auto időzítéseket kézzel fixálnád, mennyit gyorsulna a géped, ráadásul az auto-nál lejjebb is könnyen stabil lehet, szóval van ott még gyorsítási lehetőség.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8919) Intelligencs válasza katt777 (#8918) üzenetére

Ja, ezt a kollégának csak a CSX memória kompatibilitása miatt írtam. Én valójában még jobban lassítani szeretném a gépemet. Sajnos az EPU-val rútul megjártam ez ügyben, mert 20%-is lassítást még elviselt a gép, viszont 30%-os lassításnál már ledöglött az egész Windows, csak safe módban system restore-ral tudtam életre kelteni.... :D

The Amiga, Born a Champion

(#8920) katt777 válasza Intelligencs (#8919) üzenetére


katt777
félisten

Nálam -30%, -15%, 0%, +21% módban remekül ment az EPU. A hiba nálad más kellett, hogy legyen, mert az EPU csak a WIn felállása után kezd el dolgozni (addig '0' üzemmódban van), tehát bizonyosan nem az okozta az indítási hibát. Talán valami más volt érzékeny a lassításra, esetleg fent volt az AISuite, mert abból (na, már nem is tudom, melyik a CPU-basztató progija konkrétan :B ) CPU-t tuningolva hardveresen állítja a biost, és restartkor jelentkezik a probléma..

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8921) scream


scream
veterán

sziasztok!

egy olyan kérdésem volna hogy P5Q Deluxra fel fér-e egy Mugen 2 ?

(#8922) maximus21


maximus21
csendes tag

Sziasztok! Még kezdő vagyok, ezért kérném a segítségeteket. P5Q SE lap van a gépembe. Fel szeretném rá tenni a Windows7-et, de az ASUS honlapján nem találok hozzá drivert - csak Vistához. Ehhez pont nincs :O ?!?! Ezek szerint nem is fogok tudni rá telepíteni Win7-et? Az SE Plus-hoz, és az SE2-höz van Win7-es driver, pedig azok pár ezerrel olcsóbb lapok. Mégis jobbak? Mármint ebből a szempontból? Ha Win7-et szeretnék, akkor vegyek egy új lapot??? PLS help....Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#8923) Móci válasza maximus21 (#8922) üzenetére


Móci
addikt

A heteshez jó a Vistás driver is, ha van hozzá. Bár általában az elérhető mindegyiknél.
Megnéztem, van.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8924) maximus21 válasza Móci (#8923) üzenetére


maximus21
csendes tag

Kedves Móci. Köszi a segítséged. Akkor mi értelme van az oldalukon annak a nagy Windows7 Ready logónak meg miért tüntetik fel annyira, hogy melyik lapjuk Win7 kompatibilis? De ha úgy jó, ahogy írod, akkor felteszem, és megpróbálom a Vista-s driverekkel. Még1x köszi a helpet.

(#8925) Móci válasza maximus21 (#8924) üzenetére


Móci
addikt

Jónak kell lennie, csak arra figyelj, hogy 32 biteshez 32 bites driver, stb.
Szerintem a hetes alapból fel fog ezt-azt ismerni, de nyugodtan felpakolhatsz neki pár drivert.
Nekem pl. a hangkártyám Vistás driverrel megy.
Szívesen, remélem beválik a rendszer.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8926) maximus21 válasza Móci (#8925) üzenetére


maximus21
csendes tag

Köszi. Már rá fog férni egy kis reinstall a gépemre. Egy kis off: érdemes Win7-re váltani Vistáról?

(#8927) Móci válasza maximus21 (#8926) üzenetére


Móci
addikt

Azt neked kell eldönteni. Van, akinek tetszik, van akinek nem. Ha jobban meg leszel vele elégedve, akkor megérte. Mindenképpen ki kell próbálni, s majd kiderül, hogy bejött e.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8928) Aryan


Aryan
senior tag

Megy már jó ideje a gépemben egy ASUS P5Q-E, megvagyok elégedve, viszont tuningot még nrm néztem vele. Egy Q9400-as proci van benne, ami nem ment rosszul egy Giga P45 UD3P-ben. A kérdés az lenne hogy itt is fontos a tuningnál a reference értékeket fix-re belőni vagy maradhat AUTO-n.

maximus21: szerintem érdemes, stabilabb tuning alatt, kevesebb ramot is kajál meg

[ Szerkesztve ]

(#8929) Móci válasza Aryan (#8928) üzenetére


Móci
addikt

Meg lehet próbálni auton is, de inkább fixre lőném a dolgokat, ha már tuning. Na meg másik lap, más viselkedés, eltérő tuningpotenciál...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8930) geprombolo válasza samu74 (#8914) üzenetére


geprombolo
senior tag

Valóban, kicsit túlkomplikáltam a dolgot, mert a Linux Grub betöltője nem törlődött a formázáskor és nem tudtam róla, hogy egy sima fixmbr az xp lemezéről megoldja a dolgot. Három lépést spóroltam volna meg vele.
Sebaj, fut az xp, most az a gondom, hogy amikor EPU alatt tuningolom a procit, már 10%-os feltolás után kékhalált kapok, valami atikvmag.dll, vagy hasonlóra hivatkozva. Valakinek 5lete? Régebben ez nem volt, 25%-ig gond nélkül feltoltam, a proci 62 fokos volt prime95 alatt. Azóta csak a vidkarit cseréltem egy ugyanolyanra (garis volt a dolog), meg Bios-t frissítettem, reseteltem. Esetleg valamit be kell állítsak a Biosban? PCIE frekit, valamit?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8931) Móci válasza geprombolo (#8930) üzenetére


Móci
addikt

PCI-E freki be van lőve fix 100-ra? Ha nincs, akkor az lehet a probléma. Én legalábbis arra gyanakszom.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8932) katt777 válasza scream (#8921) üzenetére


katt777
félisten

Mérd le.

maximus21: Vsz. az, hogy nem kell letölteni drivert, mert a Win7 alapból felismer mindent a lapon (még a P6T-men is mindent felismert az ACPI kivételével, annak a driver meg EPU-ban benne van). Ergo Vistás driverrel jó eséllyel elcseszel valamit. Váltani amúgy érdemes, ha nem mobilneted van, mert az én pannon stickemet pl. nem ismeri fel, míg a Vista igen (mindegyik 64 bites).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8933) Móci válasza katt777 (#8932) üzenetére


Móci
addikt

Az se semmi, pedig ha a Vista látta... :F
Én sem pakoltam fel sok drivert hozzá, csak a vga-hoz, meg a hangkártyához. A többit benyalta.
Gondolom ha meg tudja nézni, hogy mit ismert be a rendszer, s ahhoz nem dob fel drivert, bajt nem csinál.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8934) maximus21 válasza katt777 (#8932) üzenetére


maximus21
csendes tag

Köszi a segítséget. Értem, de ha nem ismer fel automatikusan vmit az alaplapi dolgokról - mert ugye nem fog -, akkor - ha a Vista-s driver nem jó hozzá - hogy töltsek le Win7-es drivert, ha ennél a lapnál nincs fennt a honlapjukon?
Ne erőltessem a Win7-et ezzel a lappal? Ez a legokosabb? Vagy a "puding próbája az evés" alapon próbáljam meg?

[ Szerkesztve ]

(#8935) Móci válasza maximus21 (#8934) üzenetére


Móci
addikt

Nyugodtan próbáld meg a hetest, szerintem menni fog az gond nélkül.
Én nem szaroznék, telepítenék, s kész. Ha meg nem jön be, vissza a Vista, s boldogság.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8937) scream válasza katt777 (#8932) üzenetére


scream
veterán

lemérném ha tudnám h milyen magas a dlx NB coolere... de nem tudom ezért nem megyek semmire vele :( am 46 mm-re (+1-2 mm) van a Mugen alja az alaplaptól

(#8938) samu74 válasza maximus21 (#8934) üzenetére


samu74
addikt

Ahogy Móci is mondta nyugodtan rakd fel,nem lesz gond.Nálam pl. a vga driver vistás :DDD és semmi gond vele.De az is lehet hogy semmilyen drivert nem kell telepítened.Nekem sem kellett.Az a vista driver is inkább a catalyst miatt kellett,de ez egy másik történet...

-----------

(#8939) Móci válasza samu74 (#8938) üzenetére


Móci
addikt

Én feltoltam a sima display drivert, s csókolom. Nem árt az, ha játszik az ember... :D
Nem szoktam ennyit tökölni, az oprendszert hamar újra lehet húzni.
Chipset drivert nem kapott, de egy ACPI frissítést húzott le magának.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8940) Aryan válasza Móci (#8929) üzenetére


Aryan
senior tag

Értem, köszi!

(#8941) katt777 válasza Móci (#8933) üzenetére


katt777
félisten

Hát, 4870-et is felismeri, de a MS drivere erősen hiányos, és a sebessége is messze elmarad az ATI driverétől, a szintén felismert audio driverrel meg nincs hang TV-tunerben. ACPI, mint említettem volt, benne van EPU-ban.

maximus21: Az összes alaplapi cuccot felismerte, még az új lapomon is (ua. Intel drivercsomag kell egyébként a két laphoz).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8942) Móci válasza katt777 (#8941) üzenetére


Móci
addikt

Epu-t nem dobtam fel, az alap hetes ati drivert meg nem nagyon próbálgattam, mindig frissítettem az aktuálisra.
Egyedül a hálókártyával voltak gondok, de az is megoldódott.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8943) BTom1970


BTom1970
tag

Hello !

DDR II -es RAM-ot vennék.
Kb egy hónapja láttam 4GB-t 15000 Ft körül, egyik árkeresőn.
Most kb 22 - 23000 Ft körül megy.
Volt mostanában RAM ár-emelkedés?

Ez érdekelne:
Kingston 4GB/1066MHz DDR-II PC2-8500 HyperX Tall HS (Kit! 2db 2GB) (KHX8500D2T1K2/4G)

Kösz: Tom

"Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk más terveink vannak" /John Lennon/

(#8944) maximus21


maximus21
csendes tag

Köszi mindenkinek a segítséget. Tegnap feltettem a Win7-et. Tényleg jók voltak a vista-s driverek. A TV-tuner karival volt csak egy kicsit nagyobb "küzdelem" :D , de most már minden ok. Nagy változást - még - nem látok a Vista után, de majd idővel. Talán nem zabál annyit. Köszi a hasznos helpeket :R

(#8945) Bulitt válasza BTom1970 (#8943) üzenetére


Bulitt
őstag

Szerinted min nem volt áremelkedés?

25% ÁFA
Válság van
Romlik a piac forgalma

:DDD

(#8946) japy válasza maximus21 (#8944) üzenetére


japy
őstag

De ha jobban megnézed lesz! A ram kezelése sokkal jobb a win7-nek! Kevesebb ram-ot zabál!

(#8947) katt777 válasza Móci (#8942) üzenetére


katt777
félisten

Nem is kell, csak kiszedni belőle a drivert. Hálókártyával nálam nem volt hiba.

BTom1970: 35k-ért vettem az új konfigba TC RAM-okat (és akkor már drágultak 32-ről) bő 1 hónapja. Ma 50k-ba kerül egy ilyen csomag. Hajj, hogy nem tartottam meg a CL5-ös Kmaxaimat, ma milyen árat kapnék értük! :Y :O :W

Bulitt: Hát, ha emelik az árakat, romlani is fog. De csak emeljék, nekem annál jobb. :P

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8948) Bulitt válasza katt777 (#8947) üzenetére


Bulitt
őstag

élősködő :((( ;]

(#8949) Móci válasza maximus21 (#8944) üzenetére


Móci
addikt

Szerintem gyorsabb, de majd kiderül. Örülök, hogy megy! Nem kellett besz*rni... :DDD
Hát igen, szépen drágult minden, most nem nagyon akarnék én sem hardvert venni. Eladni viszont lehet, hogy nem lenne rossz. ;]

Nekem volt gond hálókártyával, állandóan vagy nem volt net, vagy elment. Cseréltem pár drivert, s miután feltettem a hamachit (szoktunk néha játszani), jó lett. Fene se érti...

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8950) katt777 válasza Bulitt (#8948) üzenetére


katt777
félisten

Én, amikor duplán kell kifizetnem a konfigomat? :F Viszont ma már nem rendelném meg, az tuti...

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.