Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8551) Pretorian06 válasza samu74 (#8550) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Igen, egyből indult, igaz csak 1066-on, de aztán beállítottam mindent! du el kellett mennem, így nem nagyon tudtam tesztelni a gépet, de most hogy hazajöttem a hidegindítással sem volt gond! Tudtok valami jó kis progit amivel lehet tesztelni, terhelni a gépet?

(#8552) Bulitt válasza jegenye77 (#8548) üzenetére


Bulitt
őstag

A probléma abból adódik, hogy ez egy prof tuning alaplap. Nem gyenge BIOS beállítási lehetőségekkel, amikkel finom hangolások mellet lehet tökéletesíteni a gép teljesítményét.

Ha ezt figyelembe vesszük, következik az is hogy mindent manuálon kell beállítani. Feszültségek, időzítések és stb.

Itt olvasgasd a link alatti linkeket :DDD

Pretorians: Intel Burn Test :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8553) jegenye77 válasza Bulitt (#8552) üzenetére


jegenye77
addikt

Ha csak így lemásolok valamit az nem biztos hogy működik?
A feszt meddig lehet adni neki?Úgy értem nem baj ha több van adva mint kellene?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#8554) Bulitt válasza jegenye77 (#8553) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem így működik :) Egy szalagról jönnek le, még is mindegyik más és más. Minden lapnál más probléma jelentkezik, és mindre más a megoldás.

Az, hogy neked tuningba mit bír a lap+cpu+ram kombod, az csak akkor derül ki, ha magad elkezded állítani az alapoktól. Az, hogy most lemásolod valakinek a beállításait az nem 100, hogy neked azon a gép stabilan fog menni, vagy elindulna.

Gyári értékekről kell kezdeni a tuningot, az adott háttér információk segítségével, és megnézni mit bír.

*Pretorian :B sorry

[ Szerkesztve ]

(#8555) jegenye77 válasza Bulitt (#8554) üzenetére


jegenye77
addikt

Köszi :R
Akkor próbálkozom.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#8556) Pretorian06 válasza Bulitt (#8554) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Huhú... dúrva cucc ez az Intel Burn test progi! Lehet vele fűteni! :DDD Miközben futtattam, rátettem a kezem a zalmanra, hát melegedett rendesen! Amúgy lefutott, azt mondta minden ok! Még azért kínozom egy kicsit :K

(#8557) Bulitt válasza Pretorian06 (#8556) üzenetére


Bulitt
őstag

Igen, remek progi, azért is ajánlottam :DDD

(#8558) Pretorian06


Pretorian06
csendes tag

Nos, úgy néz ki stabil a gépem! Futtattam az Intel Burn test-et, filmet néztem, játszottam! A gépemet ezennel stabilnak nyilvánítom! :K
Köszönöm mindenkinek a segítséget!!! :R

(#8559) plaszy válasza Pretorian06 (#8558) üzenetére


plaszy
őstag

Gratula!

:C

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#8560) vuk777


vuk777
aktív tag

üdv mindenkinek!
Egyéni CPU rekord!
E6600 2400Mhz-@3825Mhz, mai hűvös reggelen sikerült,de még tesztelni kell :P :K
[link] :R

[ Szerkesztve ]

(#8561) vuk777


vuk777
aktív tag

... [link] :Y :R

(#8562) zozz12


zozz12
tag

Sziasztok!
Lassan szeretném végleg eldönteni milyen konfigom legyen. Alaplapot Asus -t szeretnék, én a P5QC -ra gondoltam, de most írtátok a problémákat. Akkor érdemes beszerezni? :F

(#8563) katt777 válasza Pretorian06 (#8545) üzenetére


katt777
félisten

Hát akkor OCZ-t kell venni (én is azt vettem). Haverom 1066-os DDR2 GEIL-jei 667-esek, de 800MHz-re lehet őket tuningolni!!!!

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8564) plaszy válasza zozz12 (#8562) üzenetére


plaszy
őstag

Szerintem bőven elég a P5Q vagy a Pro.
De ha a DDR3 miatt kell, akkor nem szóltam.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#8565) zozz12 válasza plaszy (#8564) üzenetére


zozz12
tag

Hát egyenlőre DDR2...de így tudnék fejleszteni DDR3 -ra. De amúgy teljesen jó az a P5QC? Tervezek kisebb tuningot is a szimulátorok és játékok mellett. (nem tudom ez mennyire befolyásoló?)

[ Szerkesztve ]

(#8566) Pretorian06 válasza zozz12 (#8565) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Hali,

Szerintem nincs gond a P5QC-vel, nekem ment DDR2-vel rendesen, DDR3-as modulokkal már inkább lehetnek gondok. Garizattam a lapot, a memóriát, de nem oldotta meg a problémát. Aztán beszereztem egy P5Q3-at, azzal sem állt össze a gép... :((( Végül kiderült hogy nem kompatibilis a memóriám az alaplappal, hiába írta a memó gyártó a leírásában! Üdvözlöm őket... :(( Végül vettem másik ram kitet, most minden OK!
Amennyiben QVL minősítésű memóriákat veszel szvsz nem lesz gondod!
Amennyiben P5QC lapot szeretnél olcsóbban mint boltban, privizz rám: számlával + garipapival, dobozostul összes cuccával eladó. 1 hetet volt a gépemben!

[ Szerkesztve ]

(#8567) samu74 válasza katt777 (#8563) üzenetére


samu74
addikt

1066-os DDR2 GEIL-jei 667-esek, de 800MHz-re lehet őket tuningolni
Most akkor mennyiről mennyire? :Y :DDD

-----------

(#8568) katt777 válasza samu74 (#8567) üzenetére


katt777
félisten

Hát ez az! Vett GEIL RAM-okat, de gyári matrica ellenére csak 667-esek, és tuningolni kell őket, hogy 800MHz-en menjenek. Szóval én a GEIL-eket kerülném, már mások tapasztalata okán is.

Amúgy a srác anno 800-as GEIL-eket rendelt, viszont a boltból valóban 667-eseket kapott, azok viszont 900MHz-et vittek stabilan. :( Ezeket kicserélte a "gyorsabbakra". :Y

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8569) Bulitt válasza katt777 (#8568) üzenetére


Bulitt
őstag

Trükkös gyerekek a boltosok ;] Geil-ből csak a 2x1GB Ultra Kit éri meg, az a narancssárga hűtős nekem is az volt. Az egy jó modell

(#8570) katt777 válasza Bulitt (#8569) üzenetére


katt777
félisten

Hát, van olyan hely itt, ahol tudják, hogy szakmabeli vagyok, mégis megpróbálnak átvágni nem egyszer, ha arra kényszerülök vásárolni. Másutt is mondják a tutit, de ott legalább visszakoznak, ha látják, hogy nem balekkal van dolguk. Azt már nem is mondom, hogy itt ált. min 20%-kal drágább minden, mint BP-n (anno itt 72k volt a 3870, amikor 46k-ért vettem BP-n), de a GVH szerint vannak eltérések, így nem büntethető a dolog. Szóval tényleg trükkösek. :K

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8571) zozoo83 válasza Bulitt (#8542) üzenetére


zozoo83
tag

Köszi! :R

Akkor már viszem is vissza a lapot, de egy új wint még előtte felhúzok a gépre, mert már úgyis akartam..
Valószínű hogy a hangfal tett be neki de elvileg nem lenne szabad ilyesminek történni szerintem, 4 éve ment ugyanez a hangfal egy abit lap hangkarián..
De szerencsémre van a mélyládában mégegy "line in" bemenet :DD, azzal meg már szól a bal oldal rendesen, csak a hangkari miatt recseg a bal..
Gondolom valami érintkezés gondja lett a másik bemenetnek, talán zárlatos lett és azért szállt el a hangkártya is..

[ Szerkesztve ]

(#8572) samu74 válasza Bulitt (#8569) üzenetére


samu74
addikt

Nekem is a narancs 1066-osak vannak,semmi gond velük...Bár sokan csodálkoznak hogy ezeknek mennyi a gyári feszültségük(2,2-2,4)! :)
Viszont nálam a 4x1 gigával azért bűvészkedni kell ha valami normális Oc eredményt akarok elérni,gondolom a lap zavarban van a 4 modullal... ;] Két modullal pikk-pakk a dolog. :K

-----------

(#8573) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Holnap jön meg a P5Q-E lapom.
Milyen ramot szeret ?
Nézegettem a listát de a tapaszt többet ér.
Valami olyat ajánljatok ami szépen húzható benne.

:R

(#8574) Bulitt válasza Pepe78 (#8573) üzenetére


Bulitt
őstag

Olyat vegyél ami a listában van. Az a tapasztalat, hogy az a lista JÓ!! :DDD

Ha feljebb olvastad a posztokat, láthatod hogy voltak ram gondok. De a listából választott rammal ez megoldódott.

Ennél jobb tapasztalat nem kell szerintem :))

(#8575) plaszy válasza Pepe78 (#8573) üzenetére


plaszy
őstag

Hali!

P5Q Pro-ban szépen megy a G.SKILL F2-8800CL5D-4GBPI 2X2 GB 1100MHz.
E szériában nem tudom viszont...;]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#8576) Pepe78


Pepe78
senior tag

Köszi srácok!

2x2 Gb Corsair dominator vagy Geil Black Dragon amit kinéztem.
Persze ha jól értelmeztem a listát. :))

(#8577) plaszy válasza Pepe78 (#8576) üzenetére


plaszy
őstag

Legyen úgy. Sok szerencsét.

:C

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#8578) Bulitt válasza plaszy (#8575) üzenetére


Bulitt
őstag

megy a 8500PI is ;] Ugye csak a freki jell más? a kinézet azonos? Mert Google-ban néztem és ugyan úgy néz ki mint az én 8500-asom

[ Szerkesztve ]

(#8579) katt777 válasza samu74 (#8572) üzenetére


katt777
félisten

Hát ezért jó a Kingmax. 2V sem kell neki, és no problemo 4GHz fölött sem. 4 modullal is! :C

Pepe78: A dominator-t inkább hanyagold, én mire stabilan életet leheltem bele, 10-15%-kal lassabb volt a Kmaxoknál. Ha az 1. hsz. listájára gondolsz, azt elég sokan teszteltük, onnan érdemes válogatni. Abból én inkább CSX-et választanék, vagy hát persze Kingmaxot (utóbbit főleg a kiegyensúlyozottsága miatt, azaz egyformán emelkedik minden teszteredmény a tuninggal).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8580) Pepe78 válasza katt777 (#8579) üzenetére


Pepe78
senior tag

Hi!

Most akkor 2x2 vagy 4x1? Úgy láttam a 2x2 Kingmaxok pl nem mennek olyan jól mint a 4x1-ek.
Nekem most 2x1 kingmax van.
Giga lapban 1140 körül ment 5-5-5-15-n a mostani P5E ben nem csak 1066-t.

Akkor lehet elég ha veszek ezek mellé másik 2 ilyet és kész.?.?.?.?.
E8400-t 8x500 -n akarom használni, kiváncsi leszek a ramokkal mi történik ekkor majd.

A CSX tényleg meggyőző de a Reaper is szépen ment.

CSak a fent említett dilemma.... 2x2 vagy 4x1?

:))

(#8581) Bulitt válasza Pepe78 (#8580) üzenetére


Bulitt
őstag

A ramokat vissza kell osztanod minden képpen, Szóval 2x2gb azért is, mert a tapasztalatok szerint, a 4*1GB modulokkal a P5Q lapok, valamiért nem bírnak el :( Nem tudod stabillá rakni a gépet. Én plaszy-tól vettem a lapot neki is ez volt a gond vele. Most 2*2Gb van benne és vígan megy

(#8582) samu74 válasza Pepe78 (#8580) üzenetére


samu74
addikt

Szerintem rakd össze a 2 kingmax rammal,és csavard meg a szarvát! ;]
Ha jól megy, veszel még kettőt hozzá.És még anyagilag is jobban jársz. :K
katt777:a kingmax ramok tényleg jók.A családban az egyik 800-as kingmax 1,85-ön simán megy 960 mhz-en.

-----------

(#8583) Pepe78 válasza samu74 (#8582) üzenetére


Pepe78
senior tag

Az lesz. Először ezt megfingatom.
Kiváncsi leszel hogy a P45 gigában elért 1130-1140 meglesz e.
:R

(#8584) Szabison


Szabison
csendes tag

sziasztok.
fél éve van P5Q3 Deluxe wifi alaplapom és Geil Ultra DDR3 1600-as Ramok vannak benne, szám szerint 4*1 GB. na most idő közben rájöttem h csak 2t tud 1600-ban kezelni, a narancs slotokban. most 2vel próbálgatom és 1111 MHz felett mindig kékhalálozik, fagy.
egyetlen kérdésre keresek választ.... milyen RAM-ot szeret ez az alaplap amit non-stop 1600-ban hajthatok? :)
üdv

[ Szerkesztve ]

(#8585) Bulitt válasza Szabison (#8584) üzenetére


Bulitt
őstag

OCZ, G.Skill, Kingmax :))

(#8586) Pretorian06 válasza Szabison (#8584) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Mint ahogy fentebb is írták olyat vegyél, ami az alaplap referencia (QVL) listájában szerepel! Ezt megtalálod az alaplapod könyvében, vagy neten is. :K Én sokat szívtam ilyen kompatibilitási problémák miatt! Nem kevés időmbe és pénzembe került! :(((

(#8587) Pretorian06 válasza Bulitt (#8585) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

.. és nem csak a márka számít hanem a modellszám is! :U Az a tuti! :K

[ Szerkesztve ]

(#8588) katt777 válasza Pepe78 (#8580) üzenetére


katt777
félisten

Vegyél hozzá még 2X1-et (még megvan, de már a vevő is), és jó lesz. Ha már van 2 db, fölösleges eladni, és bukni rajta, +2 is menni fog, nálam még különböző típusok is mentek anno 800-asok (Samsunk és Kmax) 954MHz-en.

Az én 1066-os Kmax-aim az EP35-DS3-amban és a P5Q-mban is 1154MHz-ig mentek CL5-ben. Egyébként állítólag abból is vannak kevésbé tuningolhatóak, de a chip-azonosító szerint nekem mindkét fajtám a tuningosabból van KLED48F-A8KI5:

1: SHD770-A936 modulok
2: SHD801-A936 modulok
...tehát még az 1154MHz-en 4-esben remekül futó egyik párban a memóriák is mások :DDD

Állítólag az S-esek jók, a T-sek rosszabbak.

Bulitt. Semmi baj a P5Q-kkal meg a 4X1GB RAM-mal. Bizonyára rossz modulokat fogtál ki.

samu74: Igen, az én 800-asaimnak is kb. ott volt végük (954MHz, ill. ugye már több lett volna 960-nál, az nem ment) CL5-ben.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8589) Bulitt válasza katt777 (#8588) üzenetére


Bulitt
őstag

Ezzel vitába szállnék, és megkérnélek keres rá a keresővel :U És kérdezd meg plaszy fórumtársat hogy az ő 4x1GB Kingmax ramjai miért nem akartak rendesen menni. 2x1-ben semmi gond nem volt. :U

(#8590) Szabison válasza Bulitt (#8585) üzenetére


Szabison
csendes tag

OCZ-n gondolkodtam, a másik 2ről nem hallottam túl jókat ezzel a lappal párosítva...

(#8591) Szabison válasza Pretorian06 (#8586) üzenetére


Szabison
csendes tag

hát a QVL-t nem egyszer átfutottam és külföldi fórumozókkal együtt én is szeretném ha frissítenék a listát mert nem 1 olyan ram szerepel ott amit kiköp ez a lap :(
amúgy érdekes mód a geil listájában szerepel a lapom na mindegy tanulópénz ez már...

(#8592) Szabison válasza Szabison (#8591) üzenetére


Szabison
csendes tag

a crucial ballistixről hallottam h jó RAM és a P5Q3 Deluxe is eszi...csak abból meg nem találok 2 gigás 1600-as modult itthon :(

(#8593) Menotti válasza Szabison (#8592) üzenetére


Menotti
aktív tag

Itt nézz szét:
http://www.rambazar.com/

(#8594) Pretorian06 válasza Szabison (#8591) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Valóban kellene már frissíteni, de hát... :U
Ezen vagyok kiakadva én is a Geil-nél referencia az alaplapom (P5Q3), de mégsem ment. (Geil Ultra DDR3 4GB kit) Azaz ment, de nem gyári értékeken!
A BIOS-od mikori? 07.03-án jött ki a legutolsó! Lehet ebben javítják a kompatibilitási gondokat, mármint ami a QVL listát érinti... Az én lapomhoz 08.24-én jött ki új, ami sajnos nem oldotta meg a geil-es gondomat, de lehet hogy az OCZ memóriáét igen! Most ilyen van a gépemben és müxik minden! :K

[ Szerkesztve ]

(#8595) Szabison válasza Pretorian06 (#8594) üzenetére


Szabison
csendes tag

2105-ös, összes biost próbáltam már, egyikkel se ment sajna :(

(#8596) Szabison válasza Menotti (#8593) üzenetére


Szabison
csendes tag

belenézek :)
kösz

(#8597) Pepe78


Pepe78
senior tag

A kingmax ramjaim ilyenek:

KLED48F-A8KI5

Na majd ilyet próbálok azért keresni.

(#8598) plaszy válasza Bulitt (#8589) üzenetére


plaszy
őstag

Mentek nekem is, csak ugye nem a legjobban. A 2x2 jobb lett mégis csak. Viszont a DDR2-es topicban lettek 1200MHz-es Kingmax eredmények is (azt hiszem, hogy A Pokol ura-tól), viszont nem a Pro lapban.

:R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#8599) katt777 válasza Bulitt (#8589) üzenetére


katt777
félisten

Szerintem éppen nemrég írtam, mi lehetett a gond 4X1-gyel. Nem a lap.

Pepe78: Ne feledd a fenti hsz-omban megnézni, milyen modulokkal szerelt RAM-okat keress abból is (S-esek).

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#8600) japy válasza katt777 (#8599) üzenetére


japy
őstag

Ezeket (S-esek). hol lehet megnézni? Előre is kösz! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.