Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) Mezga Aladár válasza AMDaZERG_1 (#12900) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbálkozz az ati drivers frissítésével.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12902) Pazolini válasza Mezga Aladár (#12901) üzenetére


Pazolini
senior tag

Meg alapból minden driver frissítésével. Ajánlott sw: Diver Genius Professional.

(#12903) kissh válasza AMDaZERG_1 (#12900) üzenetére


kissh
csendes tag

Lehet hogy bios gond? Esetleg nem sikerült jól berakni azokat a microkódokat?

Nekem ez van fenn, tökéletes:

https://mega.co.nz/#!mo5T1Rzb!5EqtyfHP1j35f4ygwS2lfbJZ30i33Y0XsfNAVUGFN4Q

Egy mezei procival, és 1db RAMal kéne frissíteni, elötte cmos törlés, majd Load default, biosfrissítés

Az Intel processor tool-al érdemes letesztelni, én 4Ghz-en átnézettem vele az E5450-et-PASS

[ Szerkesztve ]

(#12904) kissh válasza kissh (#12903) üzenetére


kissh
csendes tag

"Az Intel processor tool-al érdemes letesztelni, én 4Ghz-en átnézettem vele az E5450-et-PASS"

Á, elírtam, 4,5Ghz-en volt a teszt:)

(#12905) samu74 válasza AMDaZERG_1 (#12900) üzenetére


samu74
addikt

Asus segédprogram nincs fent? Pl. EPU,AI Smart, stb. Húzd újra a rendszert, ha még nem volt meg.

-----------

(#12906) AMDaZERG_1 válasza samu74 (#12905) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

"Asus segédprogram nincs fent? Pl. EPU,AI Smart, stb."
De vannak... Uninstall?
Az újrahúzáson még agyalok, mert egyszer a kezdeteknél ezt már kipróbáltam, de nem jött be.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#12907) Pazolini válasza kissh (#12903) üzenetére


Pazolini
senior tag

Egy mezei procival, és 1db RAMal kéne frissíteni, elötte cmos törlés, majd Load default, biosfrissítés

Igen, ez fontos, ahogy az Intel is írja:
Over-Clocking should be disabled while running Intel Processor Diagnostic Tool. :(((

(#12908) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#12906) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Közben beraktam egy régebbi C2 procit, amivel BIOS frissítettem. Most kaparom le az ASUS dolgokat.
Remélem ez segíteni fog, azonban frissítés előtt nem állítottam alapra mindent...

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#12909) kissh válasza AMDaZERG_1 (#12908) üzenetére


kissh
csendes tag

Volt nekem is egy gondom, bizonyos (tuningolt) procikkal random újraindult az irodai gépem, mignem kiderült, hogy win alatti alattomos programok okozzák. pl google mappa a program mappákban .
Nem lehetett eltávolítani, s mikor csak sikerült az unlockerrel, stabil lett a gép.

Futtasd le ezt a progit:
herd protect

ha kiakad, akkor az unlocker 1.9.2 vel kapd ki a renitens programokat.

(#12910) samu74 válasza AMDaZERG_1 (#12906) üzenetére


samu74
addikt

Nekem anno okoztak galibát az asus programjai, szóval nem is ajánlom senkinek. Ha lepucolod, és még mindig szarakodik, másik merevlemezre tegyél fel új rendszert (ha nincs másik, akkor a régit HD Sentinel-el nézd át) .És a driver lemezt hanyagold, csak ami szükséges.

-----------

(#12911) draco31


draco31
veterán

Szoktátok figyelni a hőfokokat? Nekem a chipsetnek kicsit melege van, alapjáraton 47 fokos. Próbálta már valaki leszedni az EPU feliratos kék lapkát a bordáról??

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12912) R̲e̲m̲ válasza draco31 (#12911) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

az a déli híd. Az északi hídba szokták tenni a szenzort...
ha p5q szériás lap, akkor az alaplapi hőszenzor nem a chipset hőmérsékletét mutatja, hanem a ram vrm-jének a hőfokát.
ezt már körbefutottam én is...
az mindig 20 fokkal melegebb lesz, még 70 foknál sem kell megijedni.

[ Szerkesztve ]

(#12913) draco31 válasza R̲e̲m̲ (#12912) üzenetére


draco31
veterán

Akkor oké. :R

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12914) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Idő közben vettem egy ASRock Z9 Extreme 4 lapot, és ugyan azt a rendszert elindítottam rajta, amivel eddig állandó fagyások voltak -P5Q Pro, Xeon 5450, 8GB RAM-
Mit adj isten összerakás napján ezzel is fagyott az egész :U
Tehát feltehetően nem HW probléma volt a háttérben.
Mint írtam a P5Q Pro alá is raktam fel új rendszert, de idővel akkor is jött a fagyás (3-4 nap).
Végül amondó vagyok a cserét nem bántam meg, mert a RAM limit itt magasabb, és ugyebár a programozóknak köszönhetően abból sosem elég, plusz energiazabálásban is úgy érzem jobban járok az új rendszerrel.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#12915) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv mindenkinek!

Van egy p5q deluxe lap q9650 proci(,3,6Ghz) 6GB ram.
Meghalt a vga.
Szerintetek mi az a kártya amít ez a konfig még maxra ki tud hajtani?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12916) draco31 válasza Mezga Aladár (#12915) üzenetére


draco31
veterán

Kérdezd meg a VGA topicban, ott hamarabb kapsz választ szerintem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12917) Mezga Aladár válasza draco31 (#12916) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

thx

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12918) Strayghost


Strayghost
újonc

Sziasztok!

Van egy sima Asus P5Q alaplapom, 2 GB DDR2 800Mhz rammal. Vettem bele még egy 2 gigás modult és valamiért nem bootol be a rendszer amikor az újat is belerakom.

BIOSban felismeri a négy gigát de nem indul vele a rendszer. Próbáltam úgy is, hogy a régit kivettem és csak az újjal indítottam úgy még az alaplap kezdőlapja sem tölt be csak feketeség.

A kérdésem az lenne, hogy az új memória rossz vagy esetleg az a baj, hogy az új CL5-ös késleltetésű?

Előre is köszönöm a segítséget, ha valaki tud segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#12919) kissh válasza Strayghost (#12918) üzenetére


kissh
csendes tag

Töröld a CMOS-T, aztán próbáld újra.

(#12920) Strayghost válasza kissh (#12919) üzenetére


Strayghost
újonc

Szia!

Azt, hogy csináljam? Vegyem ki az elemet majd vissza vagy BIOsban kell valahogy?

(#12921) kissh válasza Strayghost (#12920) üzenetére


kissh
csendes tag

van egy jumper a lap bal oldalán az elem körül.
szedd le a manualt olvasd el, hogy kel törölni.
Ha az elemet veszed ki, az is jó, majd load default setting, és dátum állítás is kel majd.

üdv

(#12922) Strayghost válasza kissh (#12921) üzenetére


Strayghost
újonc

Kivettem az elemet. Újra beállítottam mindent a BIOSban de sajnos ugyanaz. Boot, megjelenik, a Win 8.1 bootscreen és restart.

Nem indul el ha benne az új ram. Lehet, hogy rossz a ram vagy lehet, hogy a CL5-ös késleltetés miatt nem passzol?

(#12923) kissh válasza Strayghost (#12922) üzenetére


kissh
csendes tag

Írd le a memoriák pontos típusát, így nehéz mit mondani.
4 RAM skotod van, a jó memoriával nézd végig hogy mind a négy jó-e.
A biosban megy ezek szerint a két ram, az időzítést állítsd kézzel a két ram esetén a régi ramod értékére. pl ha 5.5.5.18 akkor fixen ide, ne AUTO-n legyen.
A RAM frekit is állítsd manuál 667 állásba, s ha winnel bebootol a rendszer,egyesével lehet feljebb lépkedni.

(#12924) Strayghost válasza kissh (#12923) üzenetére


Strayghost
újonc

Kingmax DDR 2 GB 800 Mhz
Kingmax DDR 2 GB 800 Mhz CL5

Végignéztem és működik a többi slotban.

[ Szerkesztve ]

(#12925) samu74 válasza Strayghost (#12924) üzenetére


samu74
addikt

A biosban a Dram Voltage ne legyen auto beállításon. Állítsd arra a feszültségre amit a ram gyártó előír erre a típusra. Pl.: 1,8 volt vagy 2,0 volt. A ram dobozán is rajta lehet.

-----------

(#12926) kissh válasza Strayghost (#12924) üzenetére


kissh
csendes tag

Ilyesmire gondoltam PONTOS típus megadásnál
pl: KLDE88F-B8KU5

A "rossz" ramot is nézd végig a slotokban, megy-e valamelyikben.

(#12927) Strayghost válasza kissh (#12926) üzenetére


Strayghost
újonc

Megvan.

KLDE88F - B8KU6 Neer

Ez a ram nem működik egyik slotban sem, ha csak ez van bent akkor sem bootol be a rendszer és akkor sem ha a már működő régi mellé rakom.

(#12928) kissh válasza Strayghost (#12927) üzenetére


kissh
csendes tag

Szia

Akkor dobd ki,
Lehetőleg a jó mellé ugyanolyan típusszámút vegyél, ha dualba szeretnéd használni.

(#12929) Strayghost válasza kissh (#12928) üzenetére


Strayghost
újonc

Köszi! :D

A típusszám miatt nem passzol? Amikor az új bent van BIOSba sem lehet már belépni csak fekete képernyő.

Az mind1, hogy DIMM A1, A2, B1, B2?

Ha veszek ugyanolyan típusszámút akkor A1 és mellé A2?

(#12930) kissh válasza Strayghost (#12929) üzenetére


kissh
csendes tag

CMOS-t töröld minden egyes RAM próbálkozás elött.
Vagy a két sárga slotba, vagy a két feketébe tedd csaka a két RAM-ot, így mennek dualba.

(#12931) Strayghost válasza kissh (#12930) üzenetére


Strayghost
újonc

Elvittem szervízbe és csináltunk egy memória diagnosztikát. A RAM volt hibás, most kipróbálok majd egy újat, remélem az működni fog!

Szeretném megköszönni a segítségeteket!

(#12932) Barni22


Barni22
tag

Sziasztok!Tervezem a Win10 telepítését P5Q-PRO-ra.támogatja?van esetleg hozzá driver?köszi

Barni

(#12933) kissh válasza Barni22 (#12932) üzenetére


kissh
csendes tag

Szia
Minden drivert felrak, semmi gond

(#12934) GeRI1990


GeRI1990
csendes tag

Üdv! kérdésem lenne :D P5QL PRO deszkám van olvasgattam és láttam hogy elvileg ezek a P5Q szériás lapokra lehet rakni EFI (UEFI) ez igaz ?

(#12935) vuk777 válasza GeRI1990 (#12934) üzenetére


vuk777
aktív tag

Üdv!

Asszem csak a delux lapra lehet feltenni :U

(#12936) Attila2003


Attila2003
tag

Hali! Van egy Asus P5Q Turbo alaplapom. Hogy lehetne windows 10 alatt beállitani a VIA audio panelben vagy windows alatt hogy a hangszórók is meg a fülhallgató is működjön egyszerre? Köszi előre!

(#12937) havenday


havenday
tag

sziasztok,elsősorban itt szeretném jelezni, hogy eladnám
Asus P5Q3 Deluxe WiFi-AP@n alaplapom.
Ha kell van hozzá proci, hűtő, memória, vga, ház, táp stb szóval minden.
Ha valaki segít beárazni, megköszönöm!

(#12938) M3lakH


M3lakH
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy P5Q-Pro tuningolásában, hátha valaki tapasztalt már ilyet...

Konfigurácio:
Xeon E5450 proci, hozzá microkódos "legújabb" BIOS, 4x2gb Kingston 800MHz CL6 os ram, és egy 700 as táp.

jelenleg 400 as FSB re van húzva a proci, így 3,6-on megy, ramok 1:1 ben, minden nagyon szép.
Viszont a prociban lenne még tartalák, ezekkel 4GHz is elérhető elvileg. Ha feljebb emelem 400 nál az FSB-t a következő történik:
420 nál már nem fut le az AIDA memteszt, rögtön hardver hibával leáll, hiába adok a moduloknak akár kerek 2 voltot is,és veszem visszább az időzítést CL7-8 ra. Gondoltam nem bírja a magas órajelet, hát visszatértem a 4x1gigás 1066 os Black Dragon modulokhoz, ahol pontosan ugyan ez történik, pedig 1:1 es osztással csak 840 en menne az 1066 helyett.
CPU stressz teszt fut 3,8-3,9 es órajelekkel is simán gond nélkül fél órát, de a mem teszt leáll 5 másodpercen belül. Ha visszaállítom FSB 400 ra, és a ramokat úgy osztom hogy 1066 on menjenek, szintén minden rendben van,nem áll le magától a memtest. Jó lenne kisajtolni belőle amit csak lehet, mert jelenleg igencsak CPU limites a gépem..:)

Előre is köszi a segítséget. :R

(#12939) samu74 válasza M3lakH (#12938) üzenetére


samu74
addikt

Nemigazán értek a xeon procikhoz,de első körben 2 modullal kellene megpróbálni a tuningot.Az 1066-os ramok lennének a legjobbak.A NB fesz sem jó ha auto beállitáson marad,érdemes fixre tenni,meg a pcie frequency-t is fix 100 mhz-re.Vannak itt a topikban bios beállítások,próbáld azokat ki,igaz nem pont ehhez a procihoz,de kiíndulásnak megteszi. :)

-----------

(#12940) M3lakH válasza samu74 (#12939) üzenetére


M3lakH
tag

PCIe 100 on van, v core 1.3 on, ezekkel nincsen baj. NB-nek mennyit kéne adni? a 2x1 giga 1066 os ram járhatatlan út volna, és szerintem azt is próbáltam.. :) Igazából tapasztalat alapján a 800 as ramoknak simán mennie kéne magasabb órajelen. :S Máshol javasolták hogy a memórivezérlőnek kéne kis plusz feszültég a sok modul miatt.

(#12941) samu74 válasza M3lakH (#12940) üzenetére


samu74
addikt

Amiatt is írtam a 2 modult,hogy ne kavarjon be. :) Anno én is sokat szívtam a 4 modul miatt,de pár tipp lehet egy régebbi bios beállításomban,persze vedd figyelemben hogy mennyi a procid gyári feszültsége,meg a ramjaidé.Annak függvényében állítsd be azok feszültségét.Nálam asszem a proci fesz gyárilag 1,25 volt,és 1,30-ig emeltem.Nem döglött meg ,pedig már pár éve megy,igaz emberes hűtő kell hozzá.
Bios beállításom a 8400-hoz ,de pár dolog talán segíteni fog.Ha alakul egy setup,mentsd el,és legközelebb azt töltsd be és onnan folytasd.Persze semmilyen asus segédprogram ne legyen fent,mert azzal csak a baj van.

-----------

(#12942) M3lakH válasza samu74 (#12941) üzenetére


M3lakH
tag

Hát ezeket figyelem.... 1,35 a proci gyári max értéke, és a ddr2 1,8v. A proci elvileg stabil volt, de majd otthon megnézem az összes beállítást a tiédhez képest, így fejből a lényegesebbek így vannak beállítva.

(#12943) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok
Ismerősömnek P5Q Deluxe lapja van és szeretne Win10re frissíteni tiszta telepítéssel az lenne a kérdésem hogy a hálókártya drivert fölteszi alapból a windows10?

Mert w7 nem tette, emlékszem mindig CD-röl telepítettem hogy legyen net (ugyan is ez az én régi alaplapom)

Azért fontos mert 320km-re van, és ha van net mindent meg tudok oldani ha neki nem megy, de ha nincs akkor ciki van, és az Asus honlapján nem találtam egy w10-es drivert se a laphoz.

(#12944) Attila2003 válasza Mustármag (#12943) üzenetére


Attila2003
tag

Hali. Nekem P5Q10-el, magától felrakott minden drivert. Semmit sem kell letölteni.

(#12945) Attila2003 válasza Attila2003 (#12944) üzenetére


Attila2003
tag

P5Q Turbo windows 10-el. Bocs az elírásért!

(#12946) Borzoló


Borzoló
senior tag

Udv
Asus p5ql se
Az alaplapba betettunk 2*2gb kingmax ramot 800mhz. Elkezd betolteni a win es befagy.
Mi lehet a gond?
A regi ramokkal megy. 2+1gb 1066mhz.
Mi lehet a gond?
Cmos resetet csinaljak?
Ha rosz lenne a ram be se toltene a win csak sotet kepernyo, nem?
Koszi a valaszt.
:R

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#12947) samu74 válasza Borzoló (#12946) üzenetére


samu74
addikt

Egyenként nézzétek meg a ramokat.Ha úgy működnek ,akkor a biosban állítsátok be a feszültséget és az időzítéseket.Manual módban,arra amit a ram gyártó erre a típusra előír.

-----------

(#12948) Borzoló válasza samu74 (#12947) üzenetére


Borzoló
senior tag

Nem ismerem a lapot. Meg csak nem is latom mi tortenik. Tavsegitek.
Melyik fülön talalhato ebben a lapban a mem manual beallitas?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#12949) M3lakH válasza Borzoló (#12948) üzenetére


M3lakH
tag

BIOS reset, lehet hogy 1066-on próbálja indítani a 800-as ramokkal. Amúgy kb a második fülön valahol, nem mind egyforma.. :)

[ Szerkesztve ]

(#12950) Borzoló válasza M3lakH (#12949) üzenetére


Borzoló
senior tag

Kivettuk az elemet 20 sec re. Nem jo.
A ramot 800mhz re es 1,87v ra tettuk ugyse jo.
A win indulasanal kifagy. Memoria időziteseket nem találtunk.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.