Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) FF23 válasza Nwis86 (#12850) üzenetére


FF23
senior tag

advanced menü->onboard devices...

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#12852) Nwis86 válasza FF23 (#12851) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Kösz, közbe már megtaláltam, és igen le volt tiltva, amint vissza állíttattam már arra is rájöttem miért tiltottam anno le, mert úgy 3-4 másodperccel hamarább bekapcsol a gép nem keres ide eszközöket. De így se volt tökéletes, felismerte ugyan de 30gb-nak és formázatlannak, miközben 160gb amin 2 partíció is van, egyiken Win7 másikon adatok, szóval így se volt jó valamiért, de közbe gyors már megoldódott :D szerencsére van itthon pár régi altkarész, ezzel kellet volna kezdenem, régi AMD lap + proci meg ddr2 ramokat gyors össze raktam, + használaton kívüli táp, is csak rá kellett kötni a hdd-t 5 perc volt összerakni, csak a VGA-t kellett kiszedni a rendes gépből. és már megy is, mivel a hdd-n van op rendszer így az is müködik a partíciókat is látja minden adat megvan, csak semmi driver, de lényegtelen is, mentést így is meg tudom oldani!
Mindenesetre köszönöm a segítő szándékot! :R

(#12853) R̲e̲m̲ válasza klac (#12832) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Nekem hál istennek nem kér ennyit a proci:

Azért érdekes, hogy a ram 1066 fölött már nem hoz gyorsulást

[ Szerkesztve ]

(#12854) klac válasza R̲e̲m̲ (#12853) üzenetére


klac
aktív tag

Szép eredmény.
A laptól is sok függ, meg az egyéb alkotó hardverektől.
Azért ezen a 775 ös platformon ez nagyon is jó teljesítmény.

(#12855) R̲e̲m̲ válasza klac (#12854) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Neked mien deszkán van a cuccos? Az enyém a sima mezei P5Q.
Nálam a stabil 4ghz volt a cél, elfogadható hőmérsékleten. (max 50fok víz alatt) Feljebb még nem mentem fsb-vel, de szerintem nem is kell :D Mindenre elég ilyen órajelen :C

megvan- P5Q Deluxe - csak vissza kellett volna olvasni

[ Szerkesztve ]

(#12856) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Elmesélem a sztorim, mert tanulságos (szerintem)
Mióta megvettem az alaplapom (használtan tavaly 2014 decemberben) csak szenvedtem az ASUS P5Q Pro és Xeon 5450 CPU használatával. Automatikusan tuninggal indítottam kezdetekkor. Eleinte még annyira nem is volt tapasztalható a fagyás, de azért a napi egy fagyás bekövetkezett. 2015 április elejére már annyira romlott a helyzet, hogy óránként, vagy annál is rövidebb idő alatt bekövetkezett a fagyás. Már a processzort is visszavettem alapra, hogy kiderítsem a hiba okát. Ez sem segített. Lehúztam az alaplapról az USB portokról a nem létfontosságú egységeket. Sajnálatos módon ez sem hozott komoly javulást. Már elkezdtem alaplapot vadászni, hogy biza azzal lehet a gond. De mint régi motoros nem adtam még fel, mert ez azért már szégyen lenne, hogy nem tudok egy nyomorult alaplappal mit kezdeni. Már memória pakolászásba is belekezdtem, de helyben topogás volt az is.
No, szétkaptam mindent, majd vissza, de semmi. Megnéztem szoftveresen mit lehet kezdeni és lepucoltam olyan gyanúsnak látszó drivereket, alkalmazásokat, amiknek akkori véleményeim szerint szükségtelenek.
Gép újraindítás alapbeállítással és egy egész nap ment fagyás nélkül. Jelenleg egy komplett hét fagyás nélkül 3.8GHz-en minimális feszültség emeléssel, amit az elején fel kellett nyomjam 1.37V -ra!
Eddig mióta megvan ennyi ideig nem volt a gép probléma mentes, pedig aztán megy párhuzamban 3DS MAX, videónézés, zenehallgatás, fotófeldolgozás. Engem ez meglepett, mert simán HW hibára utaltak a jelek.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#12857) R̲e̲m̲ válasza AMDaZERG_1 (#12856) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Erre van nekem egy 100%-os friss lemezképem, amiről tudom, hogy minden driver stabil, azt szoktam visszarakni. Bár nekem SW miatt nem volt sose instabil... :U

(#12858) atomik851


atomik851
újonc

Sziasztok segítséget szeretnék kérni!

Van egy Asus P5QC alaplapom. Vettem bele egy Kingston Fury Ramot 4GBos DDR 3as 1333Mhz -es és a gép nem ismeri fel nem indul el vele. Volt már valakinek hasonló dolga? Nagyon köszönöm és várom a válaszokat.

(#12859) Pazolini


Pazolini
senior tag

Üdv MIndenkinek!

P5Q lapon szeretném használni win7 alatt a Marvell satákat!

- vagy hotswapra
- vagy bootra (SSD-ről)

6 hdd-t, 1 optikait és 1 ssd-t szeretnék egyszerre látni, vagyis kellene mind a 8 sata port.

Ez megoldható? :F

RAID, Expert Super csodák nem kellenek... :o

:R

(#12860) Mezga Aladár válasza Pazolini (#12859) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hasonló volt a konfig régebben nálam is.
Ha jól emlékszem a boot, az csak intelről ment.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12861) Pazolini válasza Mezga Aladár (#12860) üzenetére


Pazolini
senior tag

Oké, az nem is gond, de sima mezei SATA funkciót tudnak ezek a portok?

Vagy csak a SuperSpeed meg egyéb RAID-os extrákat (EZ Backup), amiknél vagy az egyik vagy mindkettő HDD-t törölni szeretné a DriveXpert nevű csoda... :Y :F :((( :o :O

(#12862) Mezga Aladár válasza Pazolini (#12861) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nálam rendesen működött az ÖSSZES sata port. Nem volt törlés.
Arra emlékszem a biosban sokat matattam.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12863) Pazolini válasza Mezga Aladár (#12862) üzenetére


Pazolini
senior tag

Vagyis Te tudtad használni mind a 8-at, "különös tekintettel" a két E-SATA portra? Ez mondjuk megnyugtató.
:))
Xdrive-ot kellett telepítened?
IDE mellett volt AHCI beállítása is?

(Jó régen volt, gondolom, de azért hátha előjön az emlékeidből... :DD )

És a két extra porton rendes napi használatra kötöttél HDD-t vagy RAID-os kötés volt? Én csak simán kötnán lehetőleg AHCI módba... :R

[ Szerkesztve ]

(#12864) Mezga Aladár válasza Pazolini (#12863) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kapcsold ki az xdrive funkciót.
Az intel nálam raid volt, te kapcsold át ahci funkcióra.

"És a két extra porton rendes napi használatra kötöttél HDD-t vagy RAID-os kötés volt? Én csak simán kötnán lehetőleg AHCI módba."

Nálam ott win szoftveres raid0 tömb volt. Szerintem ott nem megy a trim.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12865) AMDaZERG_1 válasza Pazolini (#12863) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

P5Q Pro lapon 8db HDD megy és egy sem RAID. Ráadásként mind AHCI. Engedélyeztem a Marvell-t és azt hiszem más dolgom nem is volt. Most is így használom Win7 64 alatt probléma nélkül.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#12866) Pazolini válasza AMDaZERG_1 (#12865) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ezek specifikációja gyakorlatilag egyezik. Vagy éppen ebben nem? :U
Nekem a BIOS felajánl a raidos lehetőségek mellett egy normál funkciót, de akkor csak egy port üzemel(ne), ha nem fagyna be a win bootoláskor windows logónál... :W

Most próbálok egy szűz telepítést (win7) ssd-re, hátha nem lesz gond vele, (mert a hdd-s rendszerem más lapról áthozott os a régi driverek is fent vannak az újak mellett) :))

(#12867) Pazolini válasza AMDaZERG_1 (#12865) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ez valami mágia? Hogy sikerült?
Van valami mókolás? :((( Mert nálam a marvell csak idét tud a bios szerint, ill. ha a normál módra teszem a DriveXpert-et csak egy satát engedélyez, az megszétfagyasztja a bootolást... :Y

(#12868) Pazolini válasza AMDaZERG_1 (#12865) üzenetére


Pazolini
senior tag

Nekem is win7 64bitem van
P5Q DLX gyakorlatilag ugyanaz mint a tied.
Szinte hihetetlen, hogy AHCI-d van, mert a Marvell adaptere azt nem tudja. Asus fórumon sokan anyáztak e miatt, de eleve azzal is gondja adódott egy csomó komoly fórumosnak, hogy egyáltalán életet leheljen mindkét e-sata portba.

Nézd már meg legyél szíves az eszközkezelőben vagy driverfrissítő szoftverrel (Driver Genius-szal pl.), hogy a Storage Controller címszó alatt milyen illesztők vannak, illetve IDE/ATA eszközöknél?

+ BIOS-ban:
Marvell IDE engedélyezve van-e?
SATA AHCI-ban van vagy más beállításon
Tools alatt Drive Xpert engedélyezve van-e, s ha igen, milyen beállításon?

Eleddig csak egy satába tudtam életet verni:
- Marvell driver törölve, Sil 5xxx driver fent
- Drive Xpert online/normal módban
- AHCI nincs: hotswap nincs a két extra porton

Nagyon hálás lennék a segítségedért, mert ha a lap nem tudja azt, amit nálad, akkor visszaadom az eladónak, s másik tuning lapot veszek, vagyis az adásvétel, ill. a tesztgari miatt nagyon időhöz lennék kötve...

:R

[ Szerkesztve ]

(#12869) Pazolini


Pazolini
senior tag

No, megoldottam két rendszeren is.
Korábbi LGA775 rendszerem (MSI P965 Platinum, Core2Duo E6600, Kinston 3x1GB 667MHz) helyett vettem 2. gépnek egy
Asus P5Q deluxe lapot Xeon 5450-es négymagos procival, CSX CEC 1066-os 4x1gb RAM modulokkal.
Mivel 6 HDD, 1 SSD és 1 BD optikai van a rendszerben (mindegyik kikapcsolható=HOTSWAP, a rendszer kivételével):
szükségem volt mindegyik SATA portra. Ezért nem nyughattam addig, míg megoldást nem találtam. Sokszor inkább feladtam volna, az aprón már új lapra is kacsintgattam, annyi volt a hibás indítás, az elakadt boot, a driverekkel való mókolás, és az Xpert Drive ki-bekapcsolgatása és egyéb beállítások variálgatása a BIOS-ban, hogy inkább lemondtam volna már gyönyörű tuning lapomról, amibe már esztétikailag beleszerettem, s váltottam volna Gigabyte-ra, amikor mellém állt a szerencse... kop-kop-kop ;]

Ami kell hozzá:
Driver Genius szoftver
Hotswap szoftver ver.6.1.0.0. (Kazuyuki Nakayama fejlesztése - nagyon ajánlott)
Sata 3-as kábel (fekete) - ezen magam is meglepődtem, de jobban teljesített vele az SSD
Türelem (a legfontosabb kellék) :K

És még egyszer mondom, csak azoknak kellhet, akik telerakták a gépüket sata eszközökkel, 6-nál többel!

Régi rendszeren:
1. Rendszer full backup: biztonsági mentés másik HDD-re (ha mégsem jönne össze a dolog, s a rendszerindulás összeomlana)
2. Alaplap hardveres installációja, piros sata portra felhelyezni a rendszer HDD-t
3. Újraindítás, DEL gombbal: BIOS: SATA: AHCI mód; Marvell IDE: disabled; Marvell Boot ROM: auto-disabled
4. Driver Genius telepítése (vigyázat: fizetős!), régi driverek lementése, majd driverek törlése
5. DriveXpert telepítése (Asus support oldalról)
6. Silicon eSATA port0 = narancssárga portra SATA3-as kábelen felhelyezni a rendszer HDD-t
7. Újraindítás, DEL gombbal: BIOS: SATA: AHCI mód (Main>Storage Configuration); Marvell IDE: enabled; Marvell Boot ROM: enabled (Advanced>Onboard Devices Configuration), Drive Xpert Control: Enabled, DriveXpertMode: Mode Change: Update To Normal Mode: OKÉ (Tools): magától újraindul 10 másodperc múlva...
8. Újraindítás, DEL gombbal: BIOS: beállítások ellenőrése
9. Ha rendszer nem indul, nem megijedni: rendszer normál indítása : ENTER
10.. Silicon Image Portmultiplier SATA AHCI driver letöltése (SiL5723-hoz) és telepítése - opcionális
11. Marvell SATA AHCI diver letöltése és telepítése (1.0.2.8400-as 2012.05.24. dátummal) - ez már tudja a hotswapot mindkét Silicon adapteres sata porthoz (narancs és fehér együttes használatát, online ki-bekapcsolását teszi lehetővé) - ezt lehet, hogy magától is telepíti a windows (ha be van kapcsolva BIOS-ban a Marwell IDE, de nem 100%)
12. Újraindít...
13. Örül, használ.
Új rendszeren: értelemszerűen csak a driverekre kell odafigyelni, 1-4 pontokat el lehet hagyni.
:P

[ Szerkesztve ]

(#12870) b.gyula1983


b.gyula1983
tag

Sziasztok!

P5Q Pro (rev. 1.03G) alaplapról van szó, érthetetlen számomra a probléma, de remélem vannak itt profik, akik tudnak segíteni.

0506 verzójú bios volt rajta, talán a gyári. 4x1gb hyperx 1066 memória van benne. Vettem bele egy X5460 Xeon procit (átalakítóval) az e8400 helyett. Beleraktam, de a win 8.1 nem indult el. Vissza a régi proci, leszedtem a legújabb biost, 2102. Win alól felraktam, ekkor már kiírt annyit a bios-nál a xeon-ra, hogy frissítsem a biost, ha a proci erejét ki akarom használni. (de ez volt a legfrisebb). Ekkor kaptam a tippet, MMtool progival a bios fájlba rakjak be 771 microcode-ot, hogy a bios is kezelje rendesen a xeon procit. Megcsináltam, megint procicsere, lefrissítettem ismét a biost windows alól, kikapcsoltam. Ezután xeon bele, de nem indul, csak a ventik pörögnek, de semmi egyéb, csippanás sincs. Azt hittem, valami el lett rontva a bios frissítésnél, már kukázni akartam a lapot mérgemben. Kivettem a memórikat, 1db modullal bekapcsoltam és elindult. A xeon procira se írt ki semmit problémát a bios és a win 8.1 is ment.
Örültem, visszaraktam a memóriákat, de ugyanúgy nem indult. Memóriák jók, de ha a 3. és 4. slotban van memória, akkor nem indul, csak a ventik pörögnek. Visszaraktam régebbi biost is, de már biosos Ez Flash programmal (nem az eredetit, 1613 számút), de semmi. Régebbi procival is ugyanaz a helyzet.

(#12871) b.gyula1983


b.gyula1983
tag

Ja még annyit tennék hozzá, hogy ha berakok mondjuk a 3. foglalatba is egy memóriát, akkor ugye nem indul, de ha kiveszem, azt írja ki a bios, hogy "overclocking failed" meg hogy állítsam be a biost.

(#12872) --HARDCORE-- válasza b.gyula1983 (#12870) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Próbáld meg letakarítani a Xeon procid érintkezőit. Papírt kétszer félbehajtva a sarkával óvatosan párszor áthúzni az arany érintkezőkön.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#12873) --HARDCORE-- válasza atomik851 (#12858) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Csak régi RAMokkal fog menni.
Ezek a kedves gyártók DDR3 néven ráncfelvarrott effektíve "DDR3.1" memóriát árulnak amit csak az újabb lapok ismernek fel. Én emiatt 4x mentem vissza gariztatni... és buktam kb 15 ezret.

Ajánlott tipusok:

Kingmax 4GB FLFF65F-C8MF9 lehet akár FLFF65F- C8KF9 is.. a lényeg hogy FLFF65F legyen.

HP szerver ECC (unregistered) Samsung M391B5773CH0 - CH9

Nekem két 4GB-os és két 2GB-os megy akármilyen felállással, azonnal indulnak. (P5Q3)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#12874) --HARDCORE-- válasza zozoo83 (#12836) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Kéne egy hirdetősor hogy senki ne vegyen LGA775-be fölöslegesen új RAMot, mert nem fog menni...

[link] Ugyanaz a gond.
FLFF65F-et vegyetek! (állítólag volt olyan 1db 8GB-os modul is amivel ment a P5Q3-as lapom, de nem tudta megmondani a tipusszámát az illető)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#12875) Pazolini


Pazolini
senior tag

A Drive Xpert alkalmazás teljesen indokolatlanul - Normal módban is , azaz tényleges munka nélkül is - 25%-os ( :Y ) CPU felhasználást igényel négymagos Xeon procival, hát még egy kétmagos Core2Duo-val... (azzal kb. 50% lehet) S ez egyáltalán nem mindegy, ha pl. komoly zenei anyagot kell kikódolni (pl. SACD iso-t).
Úgyhogy ha vkinek nem kell a RAID funkció, nyugodtan törölje a programot!
Ha viszont kell, akkor a Silicon Image honlapjáról töltse le a "Configuration Manager" címszó alatt futó SteelVine Manager alkalmazást, amely szintén a SiL 5723 processzorhoz készült, és sokkal okosabb és kevesebb erőforrást igényel, mint az Asus Drive Xpert nevű fejlesztése.
A Marvell 2012-es driverét érdemes kipróbálni hozzá, de régi Microsoft driverrel is megy (ezt a SteelVine alapból felteszi.)
:)

(#12876) Pazolini válasza Pazolini (#12869) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kiegészítés _1:

Ha a rendszerünket inteles portra tesszük, és használni akarjuk normál AHCI módban a Marvell portjait is, akkor induláskor lennie kell a port0-ban (narancssárga vagy felső port) egy eszköznek, mindegy minek, nálam egy blu-ray játszó van felhúzva rá. Különben lefagy a bootolási folyamat! :Y
BIOS: Marvell IDE enabled; Marvell BOOT disabled; Drive Xpert enabled.

Ha Silicon/Marvell portról indítunk, akkor annak a lemeznek a port0-ra kell kötve lennie, és értelemszerűen a BIOS-ban legyen bekapcsolva a Marvell IDE BOOT.
:))

[ Szerkesztve ]

(#12877) Pazolini válasza Pazolini (#12875) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kiegészítés _2:

Kipróbáltan a SteelVine managert: ez is 25-27%-ot zabál a CPU kapacitásból. Döbbenet! :B :((( :o
Ezt is letöröltem gyorsan, mert normál módban szükségtelen a használata, csak raid-os igényekkel érdemes ráereszteni a Windowsra.

(#12878) Lapeno53


Lapeno53
újonc

Sziasztok !

Valaki tudna abban segíteni h milyen RAM-ot érdemes vennem ?
jelenleg :
Rendszermemória : 4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

DIMM1: Kingston 99U5429-007.A00LF 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
DIMM3: Kingston 99U5429-007.A00LF 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Ezt szeretném bővíteni 8Gb-ig ( 4x 2Gb felállásba ), megoldható ?

(#12879) R̲e̲m̲ válasza Lapeno53 (#12878) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

nekem sima elpida ramjaim vannak 4*2giga 800 cl6os, 1066@cl5ben szépen mennek
(persze micron chipes)

(#12880) bajvan2


bajvan2
tag

Sziasztok.
Meg kéne menteni valakinek az életemet, ezért fordulok hozzátok. :)
P5QL alaplapos gépem egyik pillanatról másikra kikapcsolt, majd azóta bajok vannak. (Nem volt semmi változtatás.)
Bekapcsolni be lehet, megy, monitor viszont azt írja, hogy nincs jel. Bekapcsolás után mind a power, mind a reset gomb halott, tehát hiába nyomkodod nem történik semmi. Tápegységet, memóriát, vga-t cseréltem, de semmi. Alaplap hiba egyáltalán? Van valami egyszerű dolog, amit érdemes lehetne megpróbálni? Így nem nagyon akarnék másikat venni.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#12881) Mezga Aladár válasza bajvan2 (#12880) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Bios reset, proci csere. Ha ez után sem megy akkor meghalt a lap.
Ad ki magából valami sípoló hangot?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12882) bajvan2 válasza Mezga Aladár (#12881) üzenetére


bajvan2
tag

Bios resetre semmi változás, elemcserére sem, procit meg egyelőre nem találok másik bele valót.
Most biztos nem csippan. Korábbról van olyan emlékképem is, hogy 1-et csipog, illetve olyan is, hogy nem. Nem foglalkoztam vele, nem tudom melyik mikor volt, stb.

(#12883) Mezga Aladár válasza bajvan2 (#12882) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sanszos h., a lap halálozott el.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#12884) samu74 válasza bajvan2 (#12882) üzenetére


samu74
addikt

Ramot vedd ki,és egyessével próbáld ki. Ha a ram rossz, akkor is lehet ilyesmi .

-----------

(#12885) bajvan2 válasza samu74 (#12884) üzenetére


bajvan2
tag

Megkérdem még egyszer, aztán ha nem, akkor tényleg felgyújtom. :)
(Gondoltam végigolvasom a topikot, dehát 13000 oldal... sorry)
Bármi amit hasznos lehetne még kipróbálni? Tuti, hogy az alaplap kehes. (cpu, vga, memória, elem, táp, kábelek jók, nincs púpos kondi és fizikai sérülés, sima elemkivétes reset nem segített).
P5QL
Hiba: monitor nem kap jelet, bekapcsolás után reset és power gomb nem működik
Rézszínű dolgokat hogyan kellene tisztítani? Márha ez számít valamit és nem csak az én agymenésem.
(Nagyon fázom a használt cuccoktól, a gép pedig nekem még hosszú évekig jó lenne.)

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12886) bajvan2 válasza bajvan2 (#12885) üzenetére


bajvan2
tag

Még annyi, hogy bekapcsolásnál elvileg nincs semmi csipogás és minden érték alapbeállításon volt, nem lett semmi piszkálva..

[ Szerkesztve ]

(#12887) samu74 válasza bajvan2 (#12886) üzenetére


samu74
addikt

Ha minden ki lett próbálva ,és nem bootol ,kuka a lap .7-13ezer közt veszel itt a hardveraprón is lapot,jó lesz az .A régit meg reptesd meg. :)

-----------

(#12888) bajvan2


bajvan2
tag

Lett másik lap, első pillantásra működik is.
Annyit kérdeznék még, hogy van olyan, amit egy alaplapcsere után mindenképpen jó lenne / érdemes lehet megcsinálni?
p5ql helyett lett p5ql/epu
Illetve, mit jelent pl a memóriánál az 1066, valamint a system bus 1600 mhz-nél az (O.C.) jelölés?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#12889) kissh válasza bajvan2 (#12888) üzenetére


kissh
csendes tag

Szia

Mielött kidobod azt a lapot, próbáld ki:
elem ki, cmos törlés, elem visszam csak proci legyen a lapba, és buzzer, vagy hangszoró, minden mást , ramot is! vegyél ki, húzz le.
inditáshoz zárd rövidre csavarhúzóval a PW tüskét.
Ha csippan, van remény,

(#12890) bajvan2 válasza kissh (#12889) üzenetére


bajvan2
tag

Bocs a hülye kérdésért, de mit jelent, hogy rövidre zárom csavarhúzóval?
Illetve mi az a buzzer?
:D

[ Szerkesztve ]

(#12891) kissh válasza bajvan2 (#12890) üzenetére


kissh
csendes tag

Egy pillanatra összeérínted a power tüskéket.
A buzzer egy alaplapra dugható kis kütyű, alias hangszóró. kb 1x1 cm-es kis hengeres szerkezet, úgy néz ki, mint egy kondenzátor mikrofon.

(#12892) draco31


draco31
veterán

Hello!

Ma vettem egy P5Q-E változatot, szerda környékén érkezik meg. El fog ezen férni a Freezer 13 PRO-m? E8500 fog még bele kerülni, és 2x2Gb RAM, ezek még beszerzés alatt állnak. Illetve HD4850 lesz a VGA, ez már adott.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12893) Ganz-[HUN] válasza draco31 (#12892) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

elméletileg rá kell férni. HD4850 vááá nagyon nagy kártya :DDD :C

Relélem klímád van, és legalább 450-es tápod hogy az se füccsö' :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#12894) draco31 válasza Ganz-[HUN] (#12893) üzenetére


draco31
veterán

30e-ből ennyire futtja. Klíma nincs, de 2-3 ház venti igen. :)
500-as Chieftech van.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12895) Ganz-[HUN] válasza draco31 (#12894) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

30-ból ugyan ennyiért kijöttél volna egy 1155 konfból vagy akár egy 1366 is belefért volna bár ebayről.
Nagyjából egbyárban van a cuccos.

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#12896) draco31 válasza Ganz-[HUN] (#12895) üzenetére


draco31
veterán

A RAM meg a CPU még beszerzés alatt van, szóval ott még játszik az ebay-is.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12897) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Sziasztok!
Van egy Xeon E5450 ASUS P5Q Pro lapban E0, de nagyon nem stabil sehogyan sem. Használtan vettem a lapot, így nem tudom driver hiba, vagy HW. Már nagyon meguntam, hogy van olyan nap, mikor egymás után többször fagy akár alap órajelen is és van, hogy elmegy akár egy hetet is hiba nélkül tuningolva (3.6GHz).
Arra gondoltam lecserélem egy i3 procis 1150 lapra. Nem akarok nagyon költekezni ~60 ezer alaplap+proci+8GB RAM. Legjobb lenne, ha újonnan tudnám beszerezni a hozzávalókat, de gőzöm sincs mi tudna olyan tempót, vagy akár kicsivel jobbat, mint a jelenleg ~3.6GHz-en.
Fotókidolgozásra és időnként videószerkesztésre használom. Játék max. C&C Zero Hour, tehát nem vagyok nagy játékmániás. Melyik lenne az a processzor, ami nekem megfelelne? Alaplapból valami Asrock Z87 Pro3 kategória is elmenne (szerintem).
Aki tud ebben információt adni annak előre is köszönöm az erőfeszítést, hogy rám tölti idejét!

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#12898) Ganz-[HUN] válasza AMDaZERG_1 (#12897) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

az összed i3 megeszi a 775-ös cuccokat keresztben, ha haswell. értelemszerűen nagyobb c2q-kat nem biztos, de talán azt is,

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#12899) kissh válasza AMDaZERG_1 (#12897) üzenetére


kissh
csendes tag

Lehet más ok, pl VGA, vagy a procin az átalakító pontatlan, esetleg win driverek.
bios időzítések, stb.
A P5QPro nagyon baba alaplap, igaz én még 4,32Ghz felett nem próbáltam, de ezt még alapon tudja

[ Szerkesztve ]

(#12900) AMDaZERG_1 válasza kissh (#12899) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszönöm a hozzászólásaitokat!
Legnagyobb gondom, hogy túlságosan random fagy. Most pl. napok óta üzemeltetem, (éjjelre alvó állapotba küldöm) és nincs fagyás. Van, hogy egymás után fagy. A BlueScreenView is eléggé változatos hibákat dobál.

2015.07.22. 17:04:06
ntoskrnl.exe+74ec0
2015.07.21. 16:37:21
atikmdag.sys+190b34
2015.07.16. 18:38:43
ntoskrnl.exe+74ec0
2015.07.16. 18:05:54
Ntfs.sys+e413
2015.07.16. 14:38:02
atikmdag.sys+28866
2015.07.16. 9:18:56
ntoskrnl.exe+74ec0
2015.07.16. 8:50:23
ntoskrnl.exe+74e90
2015.07.16. 8:44:27
ntoskrnl.exe+74ec0
2015.07.16. 1:47:20
ntoskrnl.exe+74ec0

Gőzöm nincs hol keressem a hibát. Ráadásul van, hogy fagyás után elég nehézkesen képes a bootra.
Beindul és csak a ventik pörögnek fel. Ekkor mérgemben alaposan megmozgatom a processzoron a hűtőt és az uraság beindul. Már többször kiszedtem a processzort, hogy van -e valami rendellenesség a foglalaton, vagy a processzoron, de semmi. A BIOS-ba beraktam a kódot, a foglalat előírás szerint lett módosítva, a procira is a helyére került az érintkezőforgató.
Lehet a memóriamodulokban van a hiba... 4db 2GB Kingmax KLEE88F-B8, vagyis egyformák.
A táppal sem lehet gond, mert már az első fagyásoknál raktam bele egy FSP600-50ARN -t.
A procin a hűtő egy EVO 212 Hyper. Chipset is kap hűtést.
Feleslegesen én sem költekeznék, mert a jelen konfig megfelelne, de azért nonszensz, hogy az idegeim teszi tönkre a fagyásával.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.