Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12401) samu74 válasza PowerBuldog (#12400) üzenetére


samu74
addikt

Ps2-es billentyűvel vagy màsik billentyűvel próbàltad?Lehet zàrlat van...

-----------

(#12402) havenday válasza Szanti (#12399) üzenetére


havenday
tag

szia, nekem is ilyan lapom van, tudsz ajánlani memóriát, ami jó bele? a meglévő 3x1gb helyett raknék bele nagyobbat :U

(#12403) Hawk1979 válasza Maggisz (#12392) üzenetére


Hawk1979
őstag

Mi ez a baromság? Mi az hogy nem vagy megelégedve a támogatottságával az Ati (AMD) kártyáknak? Ugyanolyan támogatottságot élvez mint pl az Nvidia.Driverek, játékok, minden.

(#12404) Maggisz válasza Hawk1979 (#12403) üzenetére


Maggisz
csendes tag

Hello
Azért nem vagyok megelégedve az ATI kártyák támogatottságával, mert néhány játéknál gondok voltak a az árnyékok vagy taxtúrázásall amit, végül mindig megoldott az ATI egy driverrel, de néha 1 hónapot is várni kellet rá. A másik pedig az hogy miért nem tudja végre az ATI megcsinálni a 3D vision rendszerét mindig külső programmal kellet megoldani ami néha nem működött megfelelően.
Ebből a szempontból nem vagyok megelégedve az ATI-val mert ha megveszem a kártyáit több szászezret kiadok értük akkor nehogy egy driverre kell hogy várjak néha hónapokat, hogy bizonyos részek vagy beállítások úgy működjenek ahogy kellene egy játékban. A másik pedig az hogy ha támogatják a 3D visiont akkor legyen már hajlandó beépíteni a driverbe a saját kezelő programját és felületétt.

Maggisz

(#12405) Hawk1979 válasza Maggisz (#12404) üzenetére


Hawk1979
őstag

Több százezres kártyád van? Jó neked.
Nekem csak egy 6770-es szüttyög a gépemben 20k-ért, de eddig egy játékkal sem volt gondom, se textura se árynékolás, se semmi hiba.
Bár lehet én vagyok a szar mert nem töltöm le torrentről megjelenés előtt a játékokat, így nincs gondom velük.
A játékok megjelenése után max 1-2 hét telik el, és kiadnak rá egy drivert, ha valami nagy gubanc lenne vele.
De elárulom az Nvidiánál sincs ez másképp, csak ott épp nem a textura villog esetleg egy játékban, hanem mondjuk fekete az égbolt.
Köszönjük Emese.
Jó éjt.

(#12406) utánvétel válasza Hawk1979 (#12405) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Jó éjt? Fél 5 kor :Y :))

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#12407) samu74 válasza Maggisz (#12404) üzenetére


samu74
addikt

Szerintem még neked nem volt ATI kártyád...Mert ha lett volna,nem írnál ennyi zagyvaságot. :N

-----------

(#12408) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Asus P5QC lapot készülök venni DDR3-al hogy boldogul,mi a tapasztalat?

Procim: E7300

Minden vélemény érdekel! :R

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#12409) samu74 válasza rob83 (#12408) üzenetére


samu74
addikt

Kerülném a hibrid lapokat,az asus meg az asrock megoldásai néha furcsán viselkednek. ;] Ha tuningolni is akarsz,akkor pláne kerüld.
Vagy ddr2-es lapot veszel,vagy ddr3-ast.Ennyi.

-----------

(#12410) Hawk1979 válasza rob83 (#12408) üzenetére


Hawk1979
őstag

Teljesen hibásan kezeli. Van akinek felrobban, van akinek összedől a háza ha ddr3-as ramot tesz bele.
Asus mérnökei ennek a lapnak a tervezését kiadták csimpánzoknak.
Sosem működött még senkinek....

(#12411) Maggisz válasza Hawk1979 (#12405) üzenetére


Maggisz
csendes tag

Persze meg is dolgoztam a kártyákért amik most vannak nekem, nem egy ingyenélő vagyok akinek megveszik a szülők vagy rokonok.
Anno 2 db 4890 vapor x-em volt crossfireban amiknél többször is előfordultak a felsorolt hibák annak idején, ma már lehet tökéletesen mennének raktuk azok a játékok amivel anno játszottam rajtuk, de sajnos a maiakhoz viszont már elöregedtek. Előtte pedig ATI 9600SE karim volt azzal viszont megvoltam elégedve.
A 4890 crossfiret cseréltem először gtx 460-ra és, most pedig 2db gtx 580-am van SLI-ben és még nem volt semmi bajom eddig a játékokkal.
Amúgy utálok kötekedni meg veszekedni de az pont olyan téma, mint az AMD vs Intel valaki az egyiket preferálja valaki a másikat, és mindig lesznek összetűzések emiatt, de én azt használom amelyikkel saját tapasztalatok alapján jobban meg vagyok elégedve.

Maggisz

(#12412) Maggisz válasza samu74 (#12407) üzenetére


Maggisz
csendes tag

Az előző hozzászólásomban a te részedre is benne van a válasz.

Maggisz

(#12413) Maggisz válasza Maggisz (#12411) üzenetére


Maggisz
csendes tag

Egy lényeges dolog még kimaradt. A játékokat én tisztességesen megveszem és nem töltögetem le őket, csak filmeket töltök torrentről, a játékokra és programokra pedig nem sajnálom a pénzt, inkább megveszem ha van rá pénzem és akkor alapból ki van lőve az a lehetőség hogy a feltörés vagy valami más miatt lenne a gubanc.

Maggisz

(#12414) samu74 válasza Maggisz (#12412) üzenetére


samu74
addikt

Csak jelzem,nekem semmilyen játékkal nem volt problémám,ha eredeti volt,ha nem.Pont annyit bénázik az ATI is a driverekkel mint az Nvidia.Ennyi.
Ha elégedett Nvidia tulaj vagy,akkor ámen.Fikázni meg lehet menni a dzsíforce topikba. ;)

[ Szerkesztve ]

-----------

(#12415) pr05p3c


pr05p3c
tag

Lehetséges az, hogy egy reset miatt meghaljon egy ram foglalat a lapon? Resetelnem kellett a gépet (ami egyébként le sem fagyott, csak egy játék miatt "elment a kép" a fő monitorról, előfordult már többször hasonló...) és ezután már nem bootolt, csak sípolással jelezte, hogy baj van(1 hosszú, 3 rövid- leírás szerint ram). Ezután elkezdtem variálni a két modullal és arra jutottam, hogy ha a processzorhoz legközelebb eső sárga foglalatban van ram, akkor nem akar elindulni a gép, ha a két feketében van, vagy a másik sárgában, akkor nincs gond.
Találkozott már valaki ilyennel? Mennyire kell attól félnem, hogy rövid időn belül meghal az egész lap?

(#12416) Flashget


Flashget
félisten

nekem eleétől fogva intel gépem volt és az első komolyann vga is voodoo 3 3000-as volt majd lett GF2 aztán, nv 5780 (ezen idő alatt az ATI 9550 és 9600 volt a sláger kártya mégis márkahű maradtam) majd jött a GT6600..és ezzel az nv vonalnak vége is lett mert az AMD befejezte az ATI felvásárlásval járó cécóit elkezdett foglalkozni újra a vga részleggel és kiadta a 4850 sláger kártyát..én azóta vagyok ATI/AMD használó. most 6870-t nyúzok.

egy szó mint száz van fogalmam mindkét márkáról, de azt azért ne felejtsük már meg említeni mikor az nv-t magasztaljuk a játékok nagy döntő többségét nv-re írják meg mégis tele vannak hibákkal nem beszélve az ár/érték és fogyasztás adatokról.

viszont nincs az a isten hogy intelből, amd-re váltsak :)

Realme GT Master Edition

(#12417) Flashget válasza pr05p3c (#12415) üzenetére


Flashget
félisten

nekem meg elkezdtek a youtube videók elhalkulni a SB Live 24bit hangkártyán majd megállt a lejátszás is. telepítettem én mindent újra..drivert, flasht hiába. A PCI-s hangkártyával nem tudtam lejátszani a videókat de később már vinyóról is ez volt mp3 esetében. kb. fél percig volt hang aztán semmi vagy filmeknél.
alaplapi meg lejátszotta simán...gondoltam beadta a kulcsot a hangkártya. próbából átraktam másik slotba és simán lejátszik azóta is mindent.
kérdésem. mitől döglött be a 3-ból az egyik PCI foglalat P5Q lapon? :)

Realme GT Master Edition

(#12418) sklopp válasza Flashget (#12417) üzenetére


sklopp
őstag

Esetleg valami IRQ kiosztási probléma lehetséges?

(#12419) pr05p3c válasza Flashget (#12417) üzenetére


pr05p3c
tag

Igazából már nem is tudom, hogy tényleg a ram volt-e a probléma(pedig az előbb tényleg csak akkor nem indult, ha az első foglalatban is volt ram modul) . Miután megírtam az előző postot, megint elkezdtem játszani és egy alt-tab után megint előjött a probléma, a fő monitoron(amin a játék is ment) feketeség, de most néha felvillant a kép(néha hibátlanul, néha vékony csíkokkal teli feketeség), a másodlagos monitoron hibátlan volt minden. Reboot után megint csak sípolás(ugyanúgy mint az előbb)... A kép villogása miatt gyanús lett a videokártya, úgyhogy kivettem, visszatettem és most megint jó...
Már nem tudom, hogy a lap, a vga, vagy esetleg mindkettő haldoklik, de kezdek már nagyon ideges lenni... :W

(#12420) Flashget válasza sklopp (#12418) üzenetére


Flashget
félisten

De az mitől lép fel? nem volt csereberélve semmi se driver telepítés a hiba jelentkezéséig.
egyik nap jó volt másnap már nem.

Realme GT Master Edition

(#12421) sklopp válasza Flashget (#12420) üzenetére


sklopp
őstag

Nem tudom, de egy próbát tehetsz, megnézed az IRQ kiosztást most, majd visszarakod a korábbi slotba és ismét megnézed, hátha kiderül hogy van-e valami eltérés. Persze csak a kíváncsiság kedvéért.

(#12422) samu74 válasza pr05p3c (#12419) üzenetére


samu74
addikt

Ramokat egyessével teszteld le,Memtest86-al cd-ről bootolva(Hirens boot cd-n rajta van).Tápegység is lehet gond,multival rá lehet mérni,esetleg kérjél kölcsönbe,vga-t szintén.

Flashget: "egyik nap jó volt másnap már nem."
Ez pc alkatrészeknél sűrűn előfordul... :)

[ Szerkesztve ]

-----------

(#12423) Flashget válasza samu74 (#12422) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom, de nem egy PCI slotnál várok ilyenre, hanem vga vagy hangkártya, memória, táp de egy egy pci slot?.. :)

Realme GT Master Edition

(#12424) samu74 válasza Flashget (#12423) üzenetére


samu74
addikt

Van ez így.Nekem az alaplapi hangkimeneten a jobb első csatorna nem megy.3600 forintos hangkártyával megy most,teljesen jól...Nem nagyon izgat hogy mi lett az alaplapival,lehet garanciába cserélték volna(ezt is cserélték anno :) ),de annyit nem ér az egész hogy hetekig ne legyen gépem...

-----------

(#12425) Flashget válasza samu74 (#12424) üzenetére


Flashget
félisten

Anno vettem egy zsír új Abit IC7 lapot..nem tudtam telepíteni rá az xp-t a korábban másik lapban teljesen jól működő vinyóra.
Visszavittem adtak másikat..arra sem tudtam..majd ők (néhai Bluefish) sem tudtak egy zsír új vinyóra xp-t rakni. Kiderült 10db lapból ami a boltban volt, 8 IDE vezérlő hibás volt. Kértem inkább IS7-t arra simán települt az xp..

Realme GT Master Edition

(#12426) pr05p3c válasza samu74 (#12422) üzenetére


pr05p3c
tag

Ezek a lehetőségek nekem is az eszemben voltak, de azóta hiba nélkül megy a gép, úgyhogy idő és cserealkatrészek hiányában nem tesztelgettem tovább(de azért kösz a tippeket). Remélem, hogy ez így is marad...

(#12427) Qkackca


Qkackca
őstag

Üdv,
2 magos procihoz milyen feszeket lehet adni a dolgoknak 24/7-re? (e8400-p5q deluxe)
Ha nem muszáj nem olvasok el 12000 hsz-t :P

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#12428) japy válasza Qkackca (#12427) üzenetére


japy
őstag

Szerintem a beállított fsb határozhatja meg!Minden proci más és más! Pontos értéket senki sem fog mondani ez csakis egyedi kísérletezés dolga!

(#12429) Qkackca válasza japy (#12428) üzenetére


Qkackca
őstag

Ez oké, de pl hosszútávon nem biztos hogy egészséges ha mondjuk 1,6v-ot kap az NB (hasra ütve), az a határ érdekelne ameddig viszonylag biztonságos a dolog, nem csak megnézni meddig megy a cucc.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#12430) Mustármag válasza Qkackca (#12429) üzenetére


Mustármag
őstag

Ezért kell kitapasztalni hogy mennyi kell nekik egyenként és ez lap és proci függő is.
Nekem pl 1,2v-on megy a NB és a SB is és +1ghz-t húztam rá a q9550-re.
De alapjáraton akarod használni kézi feszekel vagy tuningot is akarsz?

(#12431) Qkackca válasza Mustármag (#12430) üzenetére


Qkackca
őstag

Egy kis tuning, kézi feszekkel. Jól van, abban bíztam van vmi tapasztalati úton kialakult átlagos tól-ig határ, de akkor nem, köszi azért :)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#12432) momesz22


momesz22
csendes tag

Hali

Már lassan 4 éve van egy P5q-e alaplapom eddig minden rendben volt vele de tegnap a windows betöltése előtt hibaüzenet jelenik meg és csak F1 gomb megnyomása után tudok tovább lépni és utána normálisan bejön a windows

Ezt írja ki: Pri Master Hard Disk S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace
Press F1 to Resume

Talán lehet hogy a winchester fogja megadni magát?
Találkozott már valaki ilyen hibaüzenettel?

(#12433) japy válasza momesz22 (#12432) üzenetére


japy
őstag

Igen ez valóban a hdd hibájára utalhat, Hard disk sentinellel nézesd meg a vinyót!

(#12434) Qkackca válasza momesz22 (#12432) üzenetére


Qkackca
őstag

Csábító felirat, ilyet nem szeretnék soha látni :U
Igen, merevlemez hibára utal az a felirat, mentsd le az adataid és cseréld ki minél hamarabb

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#12435) momesz22


momesz22
csendes tag

Köszi srácok a gyors választ

Megnéztem a Hdsentinel nevű programmal a vinyót és azt írta ki:
Hiba belső gyorsítótár és a vezérlő közötti adatátvitelben (hibakód:184)
Hátralévő nap:0
Szerintetek akkor érdemes lenne beruháznom egy új vinyóba?

(#12436) japy válasza momesz22 (#12435) üzenetére


japy
őstag

Ez nem kérdés! :Y :Y

(#12437) Hawk1979 válasza momesz22 (#12435) üzenetére


Hawk1979
őstag

Kábelt cseréld ki, hátha csak az szar.Vagy csak kilazult.

(#12438) samu74 válasza momesz22 (#12435) üzenetére


samu74
addikt

Nincs màr garancia a vinyòra?

-----------

(#12439) momesz22


momesz22
csendes tag

A kábeleket megnéztem ( sata -és tápkábelt) azokkal szerintem nincs gond. Sajnos már nincs garancia addig használom míg tönkre nem megy utána veszek egy másikat, mondjuk most elég drágák a winchesterek.

(#12440) Begi


Begi
senior tag

Sziasztok!

Tudom kicsit régi a lap, de hátha olvassa valaki.
Nemrég jutottam egy P5Q-EM-hez és a Q9400-amat szeretném 3.2GHz-en, azaz 400*8-on hajtani. Azért "csak" ennyin, mert a RAMok valszeg nem birnak többet. Geil Ultra DDR2-800 4-4-4-12
Ebben kérnék egy kis segitésget.
Mit hova, merre.
Amit eddig állitottam:
FSB: 400
Szorzó: 8
PCIE clock: 100 lenne, de ilyenkor 103 az alap.
RAM: DDR2-800 -> minden auto-n. Ez majd később jön:).
CPU voltage: 1.2175
FSB term voltage: 1.2
NB és SB voltage: 1.1
PCIE Sata: 1.5
CPU gtl voltage: 0.63x
PLL voltage: 1.5
Load line: Disable
CPU spread spectrum: Disable
Ez igy stabil prime-ot ad, és max olyan 60°C-os procit.
Előtte egy P5B deluxe lapban volt a proci és ott ilyen 55-57°C volt a hőmérséklete ugyanilyen frekvencián.
Mit kéne lejebb vegyek, vagy még mit állitsak be?
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12441) biohardware


biohardware
csendes tag

Sziasztok!

Van egy asus p5ql pro lapom benne egy E8400 3,00ghz core 2 duo procival!
a lapon 3db ventillátor van amiket szeretnék szabályozni de nem sikerül sehogysem, q-fan-t biosban kilőttem és próbáltam speedfannak állitani de nem reagál semmit akár leveszem 0-ra akkor sem történik semmi (gondoltam jobban észreveszem mert világit az összes ventillátor mint a karácsonyfa) !
Fan xpert progival tudom szabályozni a proci hűtőt de a többi ventillátort nem látja!

Szeretném lejjebb venni a fordulatszámokat minimálisan mert most 1600 rpm-en forognak és 32 celsius fokos a gép :) úgy vélem nyugodtan elmehet 40-50 ig nem kell hütőszekrényből 2!

ui: Az everest vagy is az AIDA64 nem lát semmit csak az nvidia9600GT hőmérsékletét... semminek a hőmérsékletét, fordulatszámát!

Igen 3 pines ventillátorok:)

üdv

[ Szerkesztve ]

(#12442) japy válasza biohardware (#12441) üzenetére


japy
őstag

A q-fan-t lőd vissza mert az való a venti szabályzásra!

(#12443) biohardware válasza japy (#12442) üzenetére


biohardware
csendes tag

rendben visszakapcsoltam!

Q-fan is csak a proci ventijét állitja! a többit hogyan tudnám állitani?

(#12444) sklopp válasza biohardware (#12443) üzenetére


sklopp
őstag

A Q-fan ennél a lapnál csak a proci ventillátorát szabályozza, a másik kettő fix 12V-on üzemel.

[ Szerkesztve ]

(#12445) japy válasza sklopp (#12444) üzenetére


japy
őstag

Hát igen ez a hátulütője a light-os lapoknak!

(#12446) biohardware válasza sklopp (#12444) üzenetére


biohardware
csendes tag

köszönöm, ezt nem tudtam!

gyengének már gyenge de kb 5 éve van meg akkor még elég top volt

(#12447) sklopp válasza japy (#12445) üzenetére


sklopp
őstag

Az enyém is ilyen sajnos.

(#12448) japy válasza biohardware (#12446) üzenetére


japy
őstag

A zalman-nak van egy ellenállása ami lefelezi a sebességet! Vagy egy ilyen

[ Szerkesztve ]

(#12449) biohardware válasza japy (#12448) üzenetére


biohardware
csendes tag

én is most egy ilyenen kezdtem el gondolkozni vannak egész normális megoldások pl dvd helyére beépithető több potis vezértlő pár ezerért... de a megépítése se sokkal nagyobb feladat....

ezeket a ventillátorokat lekössem az alaplapról és inkább tápra tegyem vagy nem oszt nem szoroz?

(#12450) japy válasza biohardware (#12449) üzenetére


japy
őstag

Nem oszt nem szoroz! Mehet róla nyugodtan! Ha nem zavar a hangjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.