Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4t533 tapasztalatok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Crow


Crow
tag

Sziasztok

Hamarosan készülök új gépet venni, és mindenképpen RD RAM-ot szeretnék bele.
Nekem nagyon megtetszet a P4T533 lap a 32 bites RD RAM fogadása miatt.

Kinek van Bármilyen tapasztalata vele?
Igaz hogy az első példányai lefagytak? Vagy a következők is? Melyik verziók fagytak?

Crow

(#2) Egon válasza Crow (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

P4T533R a te lapod. A korábbi példányokkal csakugyan gond volt. 2 ismertetőjel van, ami alapján a jót tudod venni:
1. Az alaplap dobozán található címkén a gyártási szám minimum 2B-vel kezdődjön (2002. 10. hó), vagy ez ''felett'': pl. 2C, 2D, illetve 31, 32 stb.
2. A Northbridge-n aktív hűtés csücsül (azaz borda + venti).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Versus válasza Crow (#1) üzenetére


Versus
senior tag

A lap jó. Az RDRAM-on még gondolkozz kicsit.

Premium Vintage

(#4) tuctuc válasza Crow (#1) üzenetére


tuctuc
aktív tag

Végre találtam ilyen fórumot, és nem kell újat nyitni! :)

Hugomnak ilyen lapja van passzív northbridge-el, és semmi gond vele. Ma reggel lett lecserélve 1 év után a gyári hűtő rajta (GT 4350 standart-re), és rögtön nekiestem 1 picit a tuningnak. P4 2.4B 533fsb a proci, el tudtam menni 2700Mhz-ig, itt 150fsb és 30as PCI freki fogadott. Jó az, ha 33 alatt van??? Aida szerint a memóriakezelés ugrott (42..-ról 4800ra a sávszél) az 1066os RD ramok pedig 1200on mennek... de a biosban ez a beállítás a teteje, pedig a proci még röhögve bírná... Nem tudjátok, hogy lehetne elérni a bűvös 3Ghz-et?

20 éve a PH-n

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4t533 tapasztalatok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.