Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hebry


Hebry
senior tag

Sziasztok!!!

Segítséget szeretnékl kérni: Az alaplapomon van egy olyan tápcsatlakozó, ahová egy 5kábeles csatlakozó menne, de az új tápomon nics ilyen csatlakozó. Azt szeretném megtudni, hogy minek a tápcsatija lehet ez, és mi van, ha nem kötöm be?

(#2) Hebry


Hebry
senior tag

Bocs, Elnézetm nem 5 vezeték van, hanem 6, a csatlakozóra az van írva: P8 KSP 9360

Segitésgeteket előre is köszönöm...

(#3) Hebry


Hebry
senior tag

Mostmár tudom, hogy AUX Power Connector.
Na jó de ez mi???

(#4) gLes


gLes
őstag

Nem kell, nekem is amikor megdöglött a tápom, csak néztem az újnál, hogy ide meg hogy megy be a cucc :F Mert ti. az új tápomon volt még egy hasonló csati, de az néhány pöcök eltérést mutatott, tehát nem ment bele :) Már majdnem visszavittem, mikor egy kedves szakértő ismerős felvilágosított, hogy abszolút hanyagolható, mert csak ahhoz kell, hogy árammal lássa el a hálókártyát, hogy az felébreszthesse a gépet, vagy ilyesmi, de talán nem ehhez, mindegy, a lényeg, hogy nagyon jól lehet élni nélküle, pont mint mandula, vakbél és lép nélkül is :DDD

Amúgy ASUS P4T-E alaplapom van :U

[Szerkesztve]

(#5) Hebry


Hebry
senior tag

Köszönöm szépen az infót.
Boltokban nem is hallottak rólla, megy nélküle is, remélem jó lesz...


Újjabb kérdés:

A SATA vincsiknek mennyi az üzemi hőmérsékletük????:F
Mitől van az, hogy a tápom meleg kikapcsolás után 10 óra mulva is???
Amugy CHIEFTECH 420-as táp, aktiv PFC-vel, két ventis???

(#6) gLes válasza Hebry (#5) üzenetére


gLes
őstag

Hát egy rendes ATX gépnek a tápja nem kapcsol ki a ''kvázi'' kikapcsolás után, az alaplapon mindig van egy kicsi áram :) Ezt onnan is tudhatod, hogy mindig ég egy kis led az alaplapon :))

Ha nagyon parázol, akkor kikapcsolhatod hátul a tápot, bár attól nem lesz jobb neki, sőt érdemes rajta hagyni, azé van kitalálva hogy folyton áram alatt legyen :DDD

Amúgy meg egy ekkora táp mér ne melegedjen? ;) Amíg nem ég le tőle, addig nem baj. Meg ugye nincs körülvéve a ház ilyen fincsi dolgokkal, mint fa bútorzat, terítő, meg mittomén, ami jól megfogja körülötte a meleget? :U

(#7) Hebry


Hebry
senior tag

De még virágot is tettem rá, ugye az nem baj???:DD:DD:DD:DD:DDD

Köszi az infót...:C:C:C

(#8) gLes válasza Hebry (#7) üzenetére


gLes
őstag

Hát amíg nem csurog ki belőle a víz a tápra addig jó :C

(#9) plömplöm válasza Hebry (#1) üzenetére


plömplöm
őstag

Bővebben: link

19. oldalon (AUX Power Connector)

a szükségessége a 20. oldalon van kifejtve, 4.1.1 (ha nem találnál rá magadtól... :) )

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#10) Hebry


Hebry
senior tag

Köszönöm. Megnéztem. Remélem nem lesz baj, hogy anélkül megy a lap...
:U:U:U

(#11) plömplöm válasza Hebry (#10) üzenetére


plömplöm
őstag

''Recommended'', nem ''required'', szóval menni fog, legfeljebb nem lesz ''olyan'' stabil, ha telepakolod minden földi jóval (agyonhúzott proci, 4db rdram, agyonhúzott vga, minden slotba kártya, ... ).

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#12) mr_ricsi válasza Hebry (#5) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Mitől van az, hogy a tápom meleg kikapcsolás után 10 óra mulva is???
Amugy CHIEFTECH 420-as táp, aktiv PFC-vel, két ventis???''

Eszerint a Tied is olyan sz.r, mint az enyém.
Kimértem, és kikapcsolt gépnél 36W-ot vesz fel a hálózatról, ami az ilyen-olyan energiatakarékossági szabványokat figyelembe véve biztosan nem lehet jó, főként, hogy az alaplapon az USB-k és a billentyűzet tápellátása is le van tiltva.
Amikor a gép elindul, normális lesz az áramfelvétel.
Jövőre majd legariztatom. (Nem kell kapkodnom: áramtalanítani szoktam a gépemet, és ''örökélet'' gari van rá...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#13) elekesb


elekesb
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem 1 ilyen lapot és az lenne a problémám hogy 2-3 napig rendesen megy utánna pedig nem képes felálni a rendszer. Újra kell telepítnem mindent.

06705873585

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.