Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5) laika1200


laika1200
csendes tag

Ugyanez a típus van nekem is, plusz kettő van még ismerősöknél. Egy már behalt belőle (2 év 3 hónapra persze). Ennek apropóján megnéztem a miénket alaposabban és majdnem földre ültem amikor kiderült hogy teljes terhelés alatt 105°C-ig melegszik. Takarítás után is.
Maga a probléma az hogy 80°C-ig kb. 20%-os fordulaton megy a ventilátor, 90-100°C környékén emeli csak a fordulatszámot kb. 60%-ig ahol már meg tudja tartani a hőmérsékletet több-kevesebb sikerrel. (A fordulatokat csak saccolom mert bármilyen diagnosztikai progit használok minden fordulaton 30%-ot ír ki...) A bekapcsoláskori fordulatot még 105°C-on sem éri el a venti...

Ennél a típusnál szoftveresen nem lehet a fordulatot állítani. A VGA bioshoz nem lehet semmivel hozzáférni, az alaplapi biosban sincs még feloldható szinten sem semmilyen állítási lehetőség... pedig a 220-as van fent.

Szétkaptam a notit, a CPU és a GPU hűtés egy hőcsövön, igényes.... a beszívó nyílások kicsik, a ventilátor felett jó ha 3 mm hely van a levegő áramoltatásához... (hátlap levéve -10°C)

Na az igazi érdekesség: A venti alaplapi csatlakozójáról a citromsárga vezeték lekötése után megtáltosodott a hűtés, normál használat mellett 55°C, teljes terhelés mellett 78°C. Az eredeti állapothoz képest hamarabb felpörög a venti, sokkal dinamikusabb lett a vezérlése a fordulatszámnak is. Az ominózus vezetéket nem kell elvágni, szépen ki lehet szedni a dugóból és lehet szigetelgetni vagy zsugorcsövezni.

Mielőtt megcsináltam kb. egy teljes napot gugliztam bontás és szerelés nélküli (szoftveres) megoldás után.

Hátha másnak is bejön, ügyes kézzel 5 perc alatt megoldható :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.