Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11) Mr.Skynet válasza albi31 (#10) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Még azt is hozzá lehetne fűzni, hogy aki kicsit is ismeri az IPC szabványokat, az már fogja is a fejét mikor a környezetvédelemről van szó. Az egyik lehető talán legnagyobb hiba a mai világban az ólommentes ón, paszta, labda stb. használata, alapból törik, rideg, igénytelenebb a forradás minősége, igen rövid az élettartama, lehetne még sorolni, egy szó mint száz, sz@r az egész.

Persze lehetne még anyázni a gyártókat, hogy olyan műanyag házba szerelik a gépet, hogy semmi tartása sincs, megfogtam a szomszéd 17" régi Fuji gépét, csuklóból csavartam rajta vagy 5cm-t (adott képet a noti, elengedtem, se kép se hang) közben elképzeltem ahogy a tizen nemtom hány rétegű nyák több helyen szálszakadásos lehetett volna :U Ott is jó kis ólommentes pasztával dolgoztak, miért van az, hogy a gyári forradás 1,5 év után kontaktos lett, de ólmos reballing óta eltelt 3 év és azóta is hibátlanul megy a noti :((

Már várom, hogy kényesebb helyeken, repcsik, autók stb. orvosi gépek elektronikáira is mikor erőltetik rá ezt a f.szom b.szta lead free szabványt, akkor majd emberek halnak meg az ilyen szép környezettudatos gyártástechnológiák miatt! :W

Ennek az egésznek nem feltétlenül az Asus a hibája, csak ezt most ők gyártották le és rajtuk csattan az ostor, bár megkockáztatom, hogy ha már több gyártónál is ugyan azzal a chip-el van a probléma és mindig ugyan az hal meg, akkor már talán az AMD is hibázhatott. Talán nem megfleleő hőprofil adatokat adtak a chip-jük mellé eladáskor, a többi gyártó (a nagyok is) pedig ennek megfelelően forrasztották be a termékükbe. Nvidia-nál is temérdek gpu-jával van gond, nem csak noti téren ezt is mindenki tudja, a maszek forraszgatós emberek már lassan ezekből gazdagodnak meg :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.